Ja zawsze byłam za gospodarką wolnorynkową i to było jedyne środowisko.
Źródło: www.klub.platforma.org
4.01.2018, V4: Second rate food for second rate citizens? …segment of the EU market.” Out of Polish MEPs, Róża Thun , Dariusz Rosati , Adam Szejnfeld and Julia Pitera (all of them EPP) also signed the interpellation. The Parliament debated this issue in May. “The topic… |
…segment of the EU market.” Out of Polish MEPs, Róża Thun , Dariusz Rosati , Adam Szejnfeld and Julia Pitera (all of them EPP) also signed the interpellation. The Parliament debated this issue in May. “The topic… |
29.11.2017, PE: Czy UE dofinansuje armie rozwijających się państw? …przez posłów wszystkich największych frakcji: EPP, S&D, ALDE i ECR. Z Polaków za głosowali Julia Pitera (EPP, PO) i Ryszard Legutko (ECR, PiS), przeciw – Janusz Korwin-Mikke (niezależny, KORWiN). Oprócz tradycyjnie eurosceptycznych ugrupowań… |
Zdecydowanie A. | Raczej A. | Raczej B. | Zdecydowanie B. | Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie. | |
---|---|---|---|---|---|
Ja zawsze byłam za gospodarką wolnorynkową i to było jedyne środowisko.
Źródło: www.klub.platforma.org
Data obietnicy: 2014
Julia Pitera winą za taki stan rzeczy obarczyła polityków, którzy za mało mówią o swojej pracy, za dużo zaś o środkach finansowych z UE, sposobach ich pozyskiwania i dystrybuowania. Dodane przez: Mateusz
Źródło: www.supergostynin.pl
Data obietnicy: 2014
Wspólnie z Krystyną Lewkowicz obiecała pomoc, przy wydaniu książki o drzewach, nad którą Uniwersytet pracował przez ten rok akademicki. Dodane przez: Mateusz
Źródło: mdkmakow.pl
Data obietnicy: 26.05.2014
Podczas spotkania padła także obustronna deklaracja współpracy przy organizacji spotkania dla studentów naszej Uczelni z udziałem pani poseł, a także wsparcia organizacji kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Dodane prze: Mateusz
Źródło: www.mazovia.edu.pl
Data obietnicy: 12.05.2014
Jednym z tematów, jakie poruszyła w rozmowie z dziennikarzem, był problem budowy dużych ferm drobiu w powiecie mławskim i uciążliwości jakie w związku z tym występują. Okazało się, że posłanka Julia Pitera od wielu lat działa w sprawie wprowadzenia uregulowań w tym zakresie. Dodane przez: Mateusz
Źródło: naszamlawa.pl
Data obietnicy: 30.04.2014
W sytuacji, w której rolnictwo jest jednym z głównych segmentów polskiej gospodarki, polskie produkty rolno-spożywcze są powszechnie pożądane na świecie, a znacząca część Polaków mieszka na wsi, wsparcie takie powinno być utrzymane również po 2020 r. Prowadzenie wspólnej polityki rolnej Unii nie może być przy tym postrzegane jako sprzeczne z rozwojem innowacyjnej gospodarki, który stanowi jeden z fundamentalnych celów Unii.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Z uwagi na specyfikę poszczególnych państw członkowskich, bezpośrednia polityka demograficzna powinna być dalej prowadzona przez poszczególne rządy (poprzez m.in. instrumenty polityki rodzinnej w postaci wydłużonych urlopów macierzyńskich, urlopów tacierzyńskich oraz działań mających na celu zwiększenie dostępności opieki żłobkowej i przedszkolnej).
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Doskonałym forum współpracy w tym obszarze jest Pakt Północnoatlantycki i przyjęte w jego ramach mechanizmy. Uzupełnieniem współdziałania w ramach NATO może być bliższa współpraca regionalna i dwustronna państw Unii. Należy również rozważyć możliwość zaktywizowania działania Europejskiej Agencji Obrony, będącej w obecnym modelu ośrodkiem analityczno-doradczym w zakresie prac badawczo-rozwojowych i standaryzacji uzbrojenia.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Kontynuowane muszą być również wysiłki legislacyjne nad coraz wyższymi standardami ochrony konsumentów, czego przykładem są obecnie prowadzone w Parlamencie Europejskim prace zmierzające do lepszej ochrony turystów korzystających ze zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych poprzez m.in. pomoc w przypadku bankructwa linii lotniczych lub organizatora wyjazdu oraz ochronę przed konsekwencjami drastycznych wzrostów cen lub zmian w rozkładzie lotów.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Zacieśnianie wzajemnych powiązań w ramach Unii, niezależnie od tego, jak to nazwiemy, jest więc koniecznością, do której wszyscy musimy dążyć. Jednocześnie warunkiem sine qua non sprawności tej współpracy jest silne umocowanie do działania instytucji Unii, które powinny stawać się jeszcze bardziej istotnym kreatorem polityki europejskiej. Szersza integracja polityczna nie powinna być przy tym celem samym w sobie, ale być skutkiem ściślejszej współpracy w sferze gospodarki i ekonomii oraz wspólnego rozwiązywania wspólnych problemów, w takich obszarach jak m.in. bezpieczeństwo energetyczne, polityka sąsiedztwa czy nierówności rozwojowe i społeczne.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Parlament Europejski powinien również domagać się od Rady Europejskiej, Rady i Komisji rozmów ze Stanami Zjednoczonymi nad zniesieniem zakazu eksportu gazu ziemnego z łupków, który dziś może być sprzedawany przez amerykańskich przedsiębiorców tylko w swoim kraju. Dla Unii taka decyzja nie tylko oznaczałaby możliwość dywersyfikacji źródeł importowych (choćby potencjalną), ale również spadek cen gazu i tym samym możliwość tańszego kupowania surowca z kierunku wschodniego.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
(...) kluczem dla jeszcze lepszego działania rynku wewnętrznego jest upraszczanie procedur urzędowych, pełna cyfryzacja usług publicznych oraz lepsze przygotowanie urzędów do obsługi podmiotów zagranicznych. (...) konieczne są również działania prawodawcze, które będą m.in. zbliżać państwa członkowskie w zakresie prawa umów, dochodzenia należności w transakcjach handlowych i egzekucji oraz jeszcze bardziej ułatwiać uzyskiwanie uznania kwalifikacji zawodowych zdobytych w innym państwie. Kontynuowane muszą być również wysiłki legislacyjne nad coraz wyższymi standardami ochrony konsumentów (...)
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Obecnie unikanie podwójnego opodatkowania osób fizycznych i prawnych regulowane jest mocą dwustronnych umów zawieranych między państwami (zazwyczaj w oparciu o konwencję modelową OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku). Przyjmowane rozwiązania nie zawsze gwarantują pełną eliminację dodatkowych ciężarów podatkowych związanych z występowaniem elementu transgranicznego. Bez wątpienia jest to kwestia, nad którą Parlament Europejski może i powinien się pochylić.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
(...)szansę udziału w tym wspólnym projekcie powinno mieć jak najwięcej państw. Bez wątpienia zatem proces rozszerzenia Unii powinien być kontynuowany. Polska powinna również oddziaływać na przyszłe uznanie jako potencjalnych kandydatów Gruzji, Mołdawii i Ukrainy (po złożeniu przez nie stosownych wniosków o członkostwo), do czego przygotowywać będzie ww. państwa odpowiedni okres uprzedniego stowarzyszenia.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Decyzja o udziale Polski w unii bankowej powinna zostać podjęta dopiero po określeniu ostatecznego kształtu przyjętych rozwiązań i ocenie ich zafunkcjonowania w praktyce. W tym stanie rzeczy polski system bankowy już dziś jest bardzo bezpieczny, a co za tym idzie wartość dodaną przystąpienia Polski do unii bankowej należy rozpatrywać bardziej w kategoriach politycznych (udział we wpływie na nadzór bankowy) niż ekonomicznych.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Niezależności energetycznej nie są się również budować wyłącznie w oparciu o odnawialne źródła energii. Jakkolwiek więc ochrona środowiska jest ważna, należy ją pogodzić z rozwojem gospodarczym i potrzebami europejskiego przemysłu. (...) rolą Parlamentu Europejskiego musi być motywowanie Rady, Komisji i państw członkowskich do szerszego podejmowania działań na rzecz bezpieczeństwa energetycznego poszczególnych państw i całej Unii, na co wpływ może mieć wpływ m.in.: budowanie wspólnego rynku gazu, wspieranie wydobycia gazu ziemnego z łupków oraz realizowanie projektów infrastrukturalnych w zakresie łączenia sieci przesyłowych poszczególnych państw (budowy tzw. interkonektorów), tak aby solidarnie reagować np. na nagłe zakłócenia w poszczególnych państwach.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Dotychczas obowiązującą zasadą w Unii była i jest suwerenność podatkowa państw członkowskich w tym zakresie i tak też powinno pozostać.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
(...) polskim priorytetem powinno być kontynuowanie i rozwijanie Partnerstwa Wschodniego. Uzupełnieniem realizacji projektów finansowanych z ww. środków, muszą być jednak również konkretne decyzje polityczne, tj. dalsze znoszenie wymagań wizowych, dalsze stopniowe znoszenie ceł na towary eksportowane do Unii, jak również szybkie ratyfikowanie umów stowarzyszeniowych z Mołdawią i Gruzją oraz dążenie do ustanowienia pełnego stowarzyszenia z niektórymi innymi państwami Partnerstwa Wschodniego.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Istotnym wyzwaniem stojącym obecnie przed Unią jest również dokończenie negocjacji w sprawie porozumienia TIIP ze Stanami Zjednoczonymi, mającego znieść szereg ograniczeń we wzajemnym handlu i inwestycjach.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014
Parlament Europejski bez wątpienia będzie musiał ponadto monitorować przestrzeganie przez poszczególne państwa (zwłaszcza Wielką Brytanię) zasad swobody przepływu osób, w tym w szczególności pracowników, i w razie potrzeby żądać podjęcia wszelkich koniecznych działań przez Komisję.
Źródło: www.rp.pl
Data obietnicy: 9.04.2014