facebook tweeter youtube

Organizacje lokalne

Włącz się w monitoring radnych!

Jesteście lokalnym watchdogiem? Angażujecie się w sprawy ważne dla swoich społeczności? Monitorujecie lub chcielibyście monitorować pracę radnych w swoich wsiach, gminach, miastach? Pokazywać, jak realizują swój mandat? Sprawdzać, czy wywiązują się ze złożonych obietnic? Zależy Wam, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o działaniach swoich reprezentantów w samorządzie?

Odpowiedzieliście "tak" na większość z powyższych pytań? Świetnie! Stowarzyszenie 61 wraz z Akcją Konin zapraszają do udziału w projekcie „Bliżej radnych. Lokalne MamPrawoWiedziec.pl.”

Zainteresowanym organizacjom udostępnimy, przystosowane do ich potrzeb, narzędzie do zbierania danych. Zapewnimy niezbędne wsparcie merytoryczne, techniczne i promocyjne. Efektem naszej współpracy będą serwisy podobne do: Lublin.MamPrawoWiedziec.pl, Elk.MamPrawoWiedziec.pl.

Zachęcamy Was do włączenia się w działanie, którego najważniejszym celem jest przybliżenie mieszkańcom pracy radnych oraz zwrócenie uwagi na kwestie, którymi zajmuje się samorząd.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Pytania i zgłoszenia przesyłajcie na adres: anna.scislowska@art61.pl.

Zapraszamy!

 
Aktualności
Lubartów, 21.06.2017

Wybory uzupełniające w Lubartowie

Miasto Obywatelskie Lubartów pyta kandydatów do Rady:
- Jakie ma Pan doświadczenie w działalności społecznej, samorządowej?
- Dlaczego zdecydował się Pan wziąć udział w wyborach?
- Czy w przypadku uzyskania liczby głosów niewystarczającej do objęcia mandatu radnego, zamierza Pan czynnie uczestniczyć w funkcjonowaniu samorządu? I na czym ta działalność ewentualnie będzie polegała?

Więcej...

Lublin, 30.11.2016

Podsumowanie 2 lat kadencji Rady Miasta

Zapraszamy na konferencję, podsumowującą połowę kadencji Rady Miasta.

Podczas spotkania przedstawimy wyniki “Badania Aktywności Radnych”, wręczymy statuetki dla najaktywniejszych z nich. Oceniliśmy ich za: obecność na sesjach i komisjach, udział w głosowaniach, złożone interpelacje, projekty uchwał i wnioski do budżetu miasta, dostępność dla mieszkańców, odpowiadanie na maile.

Więcej...

Ełk, 27.09.2016

Półmetek kadencji: debata

Za nami dwa lata działalności Rady Miasta. Czy radni osiągnęli to co planowali? Czy realizują swój program wyborczy? Jakie zmiany czekają nas w najbliższej przyszłości?
O tym wszystkim będziemy rozmawiali podczas debaty obywatelskiej 10 października o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej.

Więcej...

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.