facebook tweeter youtube

Organizacje lokalne

Włącz się w monitoring radnych!

Jesteście lokalnym watchdogiem? Angażujecie się w sprawy ważne dla swoich społeczności? Monitorujecie lub chcielibyście monitorować pracę radnych w swoich wsiach, gminach, miastach? Pokazywać, jak realizują swój mandat? Sprawdzać, czy wywiązują się ze złożonych obietnic? Zależy Wam, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o działaniach swoich reprezentantów w samorządzie?Odpowiedzieliście "tak" na większość z powyższych pytań? Świetnie! Stowarzyszenie 61 wraz z Akcją Konin zapraszają do udziału w projekcie „Bliżej radnych. Lokalne MamPrawoWiedziec.pl.” Zainteresowanym organizacjom udostępnimy, przystosowane do ich potrzeb, narzędzie do zbierania danych. Zapewnimy niezbędne wsparcie merytoryczne, techniczne i promocyjne. Efektem naszej współpracy będą serwisy podobne do: www.konin.mamprawowiedziec.pl. Zachęcamy Was do włączenia się w działanie, którego najważniejszym celem jest przybliżenie mieszkańcom pracy radnych oraz zwrócenie uwagi na kwestie, którymi zajmuje się samorząd. Startujemy w już wkrótce! Udział w projekcie jest bezpłatny. Więcej szczegółów udzieli Waldemar Duczmal: waldemar.duczmal@akcjakonin.pl. Zapraszamy!

 
Aktualności
Lubartów, 29.12.2016

Rada Miasta z dołu do góry, z góry na dół

Brakuje nam w życiu publicznym i politycznym, jednolitego systemu ocen. Pozbawionego elementów, na których opierają się dotychczasowe kampanie wyborcze. Nie tylko tu, w mieście.

Dlatego podjęłyśmy się wysiłku opracowania listy w oparciu o dane liczbowe.

Więcej...

Lublin, 30.11.2016

Podsumowanie 2 lat kadencji Rady Miasta

Zapraszamy na konferencję, podsumowującą połowę kadencji Rady Miasta.

Podczas spotkania przedstawimy wyniki “Badania Aktywności Radnych”, wręczymy statuetki dla najaktywniejszych z nich. Oceniliśmy ich za: obecność na sesjach i komisjach, udział w głosowaniach, złożone interpelacje, projekty uchwał i wnioski do budżetu miasta, dostępność dla mieszkańców, odpowiadanie na maile.

Więcej...

Ełk, 27.09.2016

Półmetek kadencji: debata

Za nami dwa lata działalności Rady Miasta. Czy radni osiągnęli to co planowali? Czy realizują swój program wyborczy? Jakie zmiany czekają nas w najbliższej przyszłości?
O tym wszystkim będziemy rozmawiali podczas debaty obywatelskiej 10 października o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej.

Więcej...

Ełk, 27.09.2016

Od października projekty uchwał będą zamieszczane na BIP

Na Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ełku publikowane były informacje określane przez Ustawę z dnia 6 września 2001 o dostępie do informacji publicznej. Do tej pory brakowało jednak projektów dokumentów, nad którymi pracują Komisje oraz uchwał, poddawanych pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta. Obecność tych dokumentów na BIP jest dobrą praktyką stosowaną w wielu samorządach.

Pan Marcin Radziłowicz – Sekretarz Miasta Ełku przychylił się do naszej prośby i od października wyżej wymienione dokumenty będą publikowane na BIP.

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.