Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1979-03-09, Warszawa
Zawód: prawnik
Wykształcenie: wyższe
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu warszawskiego. W l. 1995-1999 pracował jako kierownik ds. administracyjno-handlowych, potem dyrektor ds. administracyjnych w Polskim Przedsiębiorstwie Handlowo-Gastronomicznym. W l. 2000-2005 był właścicielem przedsiębiorstwa „Maksim” zajmującego... się doradztwem. W l. 2003-2005 przewodniczący Forum Młodych PiS, zaangażowany w struktury regionalne partii. W l. 2002-2005 radny rady m.st. Warszawy. Bez sukcesu kandydował do Sejmu w 2001 r. Poseł od 2005 r. (V-VIII kadencja). Zasiadał w komisjach: ustawodawczej (dwukrotnie); gospodarki (dwukrotnie; był wiceprzewodniczącym oraz przewodniczącym); regulaminowej i spraw poselskich. Obecnie kontynuuje pracę w komisjach: gospodarki i rozwoju (wiceprzewodniczący) oraz ustawodawczej.
Czytaj więcej
Zwiń

Artykuły

Wyniki 1–2 z 2
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

9.11.2012, Interpelacje poselskie

…co skłoniło ich do zapytania Ministerstwa Kultury  o obecny stan i plany wsparcia bibliotek . Z kolei Maks Kraczkowski (PiS) po obejrzeniu programu „Uwaga!” TVN zapytał premiera  o listę firm, które sprzedawały sól wypadową do celów…

29.08.2012, Dziś rozpoczyna się 20. dwudniowe posiedzenie Sejmu

…w sprawie działań rządu w sprawie wyrównania dopłat bezpośrednich do Prezesa Rady Ministrów, Posłowie  Tomasz Latos ,  Maks Kraczkowski ,  Bolesław Grzegorz Piecha  i  Czesław Hoc  z PiS w sprawie trybu i zasad powoływania oraz odwoływania konsultantów…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
12.11.2015 – 30.06.2016
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Sejmu search.sejm.gov.pl
12.11.2015 – 30.06.2016
Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Piła, liczba głosów: 20 503
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej parlament2015.pkw.gov.pl
2015
Sejm RP VIII kadencji, kandydat na posła, Warszawa, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Piła, liczba głosów: 20 503
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej parlament2015.pkw.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Jak zmienić tempo wzrostu PKB

- Dobre zmiany muszą dotyczyć przemyślanego wsparcia biznesu. Konieczne są też działania niwelujące szczególnie niebezpieczną nierównowagę np. w finansach publicznych. - Od czego trzeba zacząć? - Od próby usprawnienia i jednocześnie stabilizacji procesu tworzenia i wykonywania prawa gospodarczego. Jestem pewien, że polskiej gospodarce szkodzi bezprecedensowo wielka liczba aktów prawnych, a jednocześnie często niska jakość stanowionego prawa.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 29.06.2015

PiS
38 Piła
sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
Zmiany w podatkach

Proponujemy stabilność opartą na metodycznym wprowadzaniu zmian systemu podatkowego, korzystnych dla płatników i podatników. Nie będzie zmian rewolucyjnych, które mogłyby zagrozić stabilności finansów państwa zadłużanego ponad miarę przez ostatnie kilka lat. Planujemy ucywilizować płacenie podatków – np. zmienimy wspomnianą politykę zaleceń norm domiarowych, którą muszą „wyrobić” urzędnicy skarbowi.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 29.06.2015

PiS
38 Piła
sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
Czego potrzebuje polska gospodarka?

Polska potrzebuje skutecznych inwestycji w nowe obszary rozwoju gospodarki opartej na wiedzy. Potrzeba nam również długofalowej strategii odtwarzania konkurencyjnego przemysłu, wsparcia krajowej produkcji. Kolejne kwestie to np. przemyślana i skoordynowana polityka wsparcia ekspansji krajowego biznesu na europejskie i światowe rynki. W tej kwestii jest wiele do zrobienia.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 29.06.2015

PiS
38 Piła
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
O gazie łupkowym

Należy zmienić podejście szeroko pojętej strony publicznej do tematu łupków. Jeżeli chcemy jako kraj czerpać korzyści z przemysłowego wykorzystania gazu łupkowego, musimy przekonywać do dokonywania poważnych inwestycji w tym obszarze przez podmioty działające na dużą skalę oraz mające stosowne możliwości finansowe, organizacyjne i doświadczenie w wydobyciu.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 29.06.2015

PiS
38 Piła
sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
gaz łupkowy
Podkomisja do zbadania kwestii opóźnienia budowy gazoportu w Świnoujściu

Sprzedaż katarskiego kontraktu do jednego z banków inwestycyjnych – jeżeli nastąpi – utrudni Polsce renegocjowanie warunku nie do końca korzystnego, lub niekorzystnego, jak to część ekspertów, kontraktu gazowego. Będziemy skazani na zakup gazu po wysokich cenach. Warto zwrócić uwagę na to, że zarówno PGNIG jak i ministerstwo gospodarki nie poinformowały polityków opozycji, posłów, senatorów oraz opinii publicznej o możliwym przejęciu kontraktu katarskiego przez jeden z dużych banków inwestycyjnych. Tego typu sytuacje muszą budzić niepokój i budzą go u polityków PiS oraz u wielu ekspertów – powiedział Maks Kraczkowski. W związku z tym poseł Maks Kraczkowski zapowiada, że będzie wnioskował o powołanie w Sejmie podkomisji gospodarki, która miałaby się zająć zarówno kwestią opóźnienia budowy gazoportu w Świnoujściu jak i sprawami kontraktu katarskiego.

Źródło: www.radiomaryja.pl

Data obietnicy: 29.09.2014

PiS
38 Piła
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
Wsparcie dla Ukrainy ze strony Polski

Jak Polska może wesprzeć starania Ukrainy o członkostwo w Unii Europejskiej? Warto oprzeć się na już istniejącej "mapie drogowej", czyli strategii UE wobec Ukrainy. Już przecież w 1999 roku zdefiniowano cele, jakie Unia stawiała sobie wobec Ukrainy, potwierdzone w roku 2005. Wtedy to pozytywnie przyjęto oświadczenie Ukrainy o ubieganie się o członkostwo w UE, ale, niestety bez przyznania jej na tamtym etapie statusu kraju kandydackiego. Polska może brać aktywny udział jako partner wspierający współpracę gospodarczą i kulturalną naszych sąsiadów z krajami UE, warto również dzielić się naszymi bogatymi doświadczeniami w obszarze budowy państwa demokratycznego i udoskonalania jego systemu prawnego. Istnieje szerokie pole do podjęcia konkretnych działań w ważnym dziś dla Ukrainy obszarze reformy wymiaru sprawiedliwości, szczególnie wobec oczekiwań UE w tym wymiarze. Jestem pewien, że mamy potencjał do udzielania takiego wsparcia dla naszych sąsiadów, a zacieśnienie kontaktów na szczeblu rządowym będzie sprzyjało identyfikacji i omówieniu konkretnych oczekiwań Ukrainy na tym polu. Kontynuacja aktywnej polityki zagranicznej prezydentów RP Aleksandra Kwaśniewskiego i śp. Lecha Kaczyńskiego wydaje się tu bardzo pożądana.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Data obietnicy: 17.07.2013

PiS
38 Piła
polityka zagraniczna
sprawy europejskie
Ukraina
"Ludobójstwo" w uchwale rocznicowej

- W moim odczuciu, odrzucona propozycja treści uchwały dawała szansę na precyzyjne, zgodne z faktami historycznymi, nazwanie pogromów popełnianych na ludności polskiej; ich zasięg nie ograniczał się do terenów Wołynia, obejmował również dawne trzy województwa małopolskie. - Czyli tylko termin "ludobójstwo" był jednym poprawnym określeniem, które powinno było trafić do uchwały? - Tak. Uzasadniając trafność terminologiczną odrzuconej wersji uchwały rocznicowej, warto przypomnieć, że w wyniku ludobójstwa dokonywanego wówczas przez skrajnych nacjonalistów ukraińskich z OUN i UPA śmierć poniosło od 80 do 130 tysięcy naszych rodaków, przeszło 1200 Żydów, setki Ormian, Rosjan, Czechów.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Data obietnicy: 17.07.2013

PiS
38 Piła
polityka historyczna
sprawy ogólnopolskie
Kara śmierci

Czy mimo słów papieża Benedykta XVI przeciw karze śmierci, PiS podtrzymuje chęć jej wprowadzenia w polskim kodeksie karnym? Maks Kraczkowski: - Oczywiście. Dogmat o nieomylności papieża uznajemy, ale kilka dni temu abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wypowiadał się w kategoriach dopuszczających taką możliwość. Uważamy, że zdanie naszego hierarchy jest wiążące. Jeśli zaś chodzi o kwestie prawne, to PiS chce zwrócić uwagę na wielką dysproporcję między czynem, czyli pozbawieniem kogoś życia, a karą dla sprawcy. Dzisiaj zabójca średnio spędza za kratami 7 lat.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Data obietnicy: 1.12.2011

PiS
38 Piła
sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
Ochrona dla whistleblowerów

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić ustawową ochronę tzw. whistleblowerów (z ang.: dmuchających w gwizdek), czyli pracowników, którzy informują o nieprawidłowościach w miejscu zatrudnienia. – Raporty organizacji pozarządowych pokazują, że pracodawca zwykle zwalnia osobę, która ujawni, że w zakładzie pracy nie są przestrzegane zasady bezpieczeństwa albo że dochodzi do nadużyć finansowych. Oczywiście, robi to pod jakimś pretekstem, np. likwidując miejsce pracy – wyjaśnia Maks Kraczkowski, ekspert gospodarczy PiS.

Źródło: polska.newsweek.pl

Data obietnicy: 20.10.2011

PiS
38 Piła
sprawy ogólnopolskie
rynek pracy
Podatek VAT i wydatki publiczne powinny być zmniejszone

Podatki w przypadku VAT-u, tak jak Prawo i Sprawiedliwość bardzo precyzyjnie to określiło, powinny zostać zmniejszone, natomiast powinny być zdecydowanie zmniejszane w sposób radykalny, można by było powiedzieć, wydatki publiczne.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 30.09.2011

PiS
38 Piła
sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
budżet państwa i podatki
Lepsze zarządzanie służbą kontrolną w zakresie ściągania podatków

Pan minister traci 6 miliardów czy około 6 miliardów na nielegalnym obrocie papierosów i spirytusu w Polsce co roku. Powinien wyciągnąć z tego wnioski. Lepiej zarządzać służbami kontrolnymi, urzędami skarbowymi, inspekcją celną, a nie obawiać się o to, że straci 6 miliardów na vacie, bo to zupełnie nieporównywalne kwestie. Podkreślam: tam już traci dzisiaj.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 9.09.2011

PiS
38 Piła
sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki