facebook tweeter youtube

 
Ewa Drozd
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

posłanka
Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska — Koalicja Obywatelska

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną i studia podyplomowe z zarządzania w oświacie. Od 1983 r. nauczycielka wychowania przedszkolnego, potem dyrektorka przedszkola w Głogowie. Od 2000 r. właścicielka przedszkola „Promyk”. Od 1998 należy do NSZZ „Solidarność”. Członkini PO, zajmowała stanowiska w regionalnych strukturach oraz w krajowej komisji rewizyjnej PO. W l. 2006-2007 radna sejmiku woj. dolnośląskiego, w 2010 bez sukcesu kandydowała na prezydenta Głogowa. Posłanka od 2007 r. (VI-VIII kadencja). Zasiadała w komisji edukacji, nauki i młodzieży, polityki społecznej i rodziny (dwukrotnie), ds. kontroli państwowej oraz ustawodawczej. Obecnie zasiada w komisjach: polityki społecznej i rodziny oraz ustawodawczej.
Edukacja
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, ; specjalność: Zarządzanie w oświacie, rok ukończenia: 2000
Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Wydział Pedagogiki; specjalność: Pedagogika Pracy Socjalnej, rok ukończenia: 1998

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 05.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.10.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Marokańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Grupa Parlamentarna Polska-Arabia Saudyjska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przyszłości Edukacji, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Afryki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chilijska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw rynku pracy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Dolnośląski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 04.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 16312» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Legnica (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 16312 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

11.06.2015 – 09.07.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3428), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.05.2015 – 22.06.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3335), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.03.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (druk nr 3205), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.09.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o nadaniu uprawnień śledczych sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych (druk nr 2485), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.09.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała ds. rozwoju i rewitalizacji miast, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.08.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej (druk nr 2563), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.04.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.09.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (druk nr 1443), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Polski Zachodniej, przewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.07.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.06.2013 – 23.07.2013Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Polski Zachodniej, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.02.2013 – 18.04.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (druk nr 1075), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Chilijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.07.2012 – 26.07.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych (druk nr 319), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.06.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.03.2012 – 28.03.2012Sejm RP VII kadencji, Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 05.02.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 25), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw rynku pracy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 14205» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.06.2011 – 14.07.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszu emerytalnych (druk nr 4326), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.01.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 14205 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

15.12.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2010 – 25.11.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (druk nr 3377) oraz poselskiego projektu ustawy o formach opieki nad dziećmi w wieku do 5 lat (druk nr 3398), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2010kandydat na Urząd Prezydenta Miasta Głogowa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, liczba głosów: 5062 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

16.12.2009 – 23.09.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (druk nr 2439), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o świadczeniu substytucyjnym przysługującym osobom represjonowanym w latach 1939-1956 przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (druk nr 1855), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.09.2009 – 08.10.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druk nr 2020), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.05.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Spółdzielczości i ds. Ogrodów Działkowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.04.2009Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Porażeniem Mózgowym i Zespołem Downa Dajmy Dzieciom Nadzieję, wiceprezes, Głogów» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

18.03.2009 – 21.05.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o praktykach absolwenckich (druk nr 1701), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.03.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Kontroli Państwowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.10.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Uśmiechu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.06.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Poselski Krewniacy Club Sejm, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2008 – 02.09.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wejściem w życie Protokołu do Umowy między Wspólnotą Europejską i jej Państwami Członkowskimi z jednej strony a Konfederacją Szwajcarską z drugiej strony w sprawie swobodnego przepływu osób (druk nr 552), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.05.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. osób niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Meksykańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.03.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.03.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 12.03.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 19908» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 19908 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2007Sejmik Województwa Dolnośląskiego, radny
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 8872» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 8872 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Platforma Obywatelska, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Platforma Obywatelska

brak informacji Platforma Obywatelska, członek Zarządu Regionu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacji Platforma Obywatelska, przewodniczący Powiatu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2001Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2000Przedszkole Niepubliczne "Promyk", właściciel, Głogów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 1998Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1994 – brak informacji Przedszkole nr 20, dyrektor, Głogów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1991 – 1994Przedszkole nr 20, wicedyrektor, Głogów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1985 – 1991Przedszkole nr 20, nauczyciel, Głogów» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1983 – 1984Przedszkole, nauczyciel, Górzyn» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.