facebook tweeter youtube

 
Krzysztof Michałkiewicz
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Socjolog, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W l. 80. działacz w NSZZ „Solidarność”, był więźniem politycznym, przebywał na emigracji. Był członkiem Partii Konserwatywnej, następnie od 2004 r. w PiS, członek komitetu politycznego partii i prezes zarządu okręgowego PiS w Lublinie. W l. 1992-1998 członek wojewódzkiej rady zatrudnienia w Lublinie oraz dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej. W l. 1999-2002 dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W l. 2002-2003 dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lublinie. W l. 2004-2005 wiceprezydent Lublina. Minister Pracy w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza (l. 2005–2006). Poseł od 2005 r. (V-VIII kadencja), pracował m.in. w komisjach: spraw zagranicznych; polityki społecznej i rodziny; zdrowia; odpowiedzialności konstytucyjnej; polityki senioralnej. Od listopada 2015 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Wydział Socjologii; specjalność: Socjologia, rok ukończenia: 2003

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 11.09.2016Prawo i Sprawiedliwość, członek Komitetu Politycznego, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Prawa i Sprawiedliwości

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Singapurska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Katarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 19.11.2015Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 15806» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 15806 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.07.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o przedsiębiorstwie społecznym i wspieraniu podmiotów ekonomii społecznej (druk nr 3521), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.06.2015 – 09.07.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3428), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.01.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Ideałów "Solidarności", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Lubelski Zespół Parlamentarny, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2012 – 23.01.2013Sejm RP VII kadencji, Lubelski Zespół Parlamentarny, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Polski Wschodniej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 11.10.2013Sejm RP VII kadencji, Polsko-Japońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.01.2012 – 24.07.2012Sejm RP VII kadencji, Lubelski Zespół Parlamentarny, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw pomocy społecznej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 11816» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.06.2011 – 26.07.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (druk nr 4343), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.03.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.02.2011 – 04.03.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 11816 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

27.10.2010 – 16.12.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (druk nr 3392), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.09.2009 – 15.12.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druk nr 2316), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.09.2009 – 08.10.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druk nr 2020), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.11.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.10.2008 – 05.11.2008Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.09.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zasadach planowania i realizacji polityki społecznej (druk nr 665), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.06.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.04.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Norweska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.04.2008 – 24.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o szczególnych uprawnieniach pracowników zakładów opieki zdrowotnej (druk nr 286), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół " Blok dla Lubelszczyzny", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Kanadyjska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Dialogu Obywatelskiego i Społecznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 13.02.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 11250» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

10.05.2007 – 04.07.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do przygotowania inicjatywy ustawodawczej Komisji Polityki Społecznej dotyczącej projektu ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach socjaln, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zasadach prowadzenia polityki społecznej (druk nr 1548), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2007 – 13.02.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny oraz niektórych innych ustaw, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2007 – 07.03.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (druk nr 1308), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2007 – 23.01.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw o zmianie ustawy o pomocy społecznej , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła, Lublin
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 11250 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

18.10.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Polityki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.07.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.07.2006 – 18.10.2006Sejm RP V kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 2006Prawo i Sprawiedliwość, prezes Zarządu Okręgowego w Lublinie, Lublin» źródło

Źródła

Encyklopedia Solidarnośći


Biuletyn Informacji Publicznej partii Prawo i Sprawiedliwość

od 2006Prawo i Sprawiedliwość, członek Zarządu Głównego, Warszawa» źródło

Źródła

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość


Encyklopedia Solidarności

31.10.2005 – 05.05.2006Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (rząd Kazimierza Marcinkiewicza), minister, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 11246» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła, Lublin
okręg: Lublin, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 11246 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2004 – 2005Urząd Miasta Lublina, wiceprezydent miasta, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

od 2004Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

2003 – 2004Dom Pomocy Społecznej, dyrektor, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

2002 – 2003Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, zastępca dyrektora, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1999 – 2002Lubelski Urząd Wojewódzki, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1992 – 1998Wojewódzki Zespół Pomocy Społecznej, dyrektor, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1992 – 1998Wojewódzka Rada Zatrudnienia, członek, Lublin» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

1992 – brak informacji Urząd Rejonowy Biuro Pracy, kierownik, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

09.1983 – 1992uchodźstwo polityczne , Australia» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006


Encyklopedia Solidarności

1982 – 1983represjonowany przez władze PRL» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1981 – 1982Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" (Zarząd Regionu w Lublinie), redaktor biuletynu, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1979 – 1981Zakłady Remontowe Energetyki, socjolog, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1979 – brak informacji Spółdzielnie Pracy Rękodzieła Artystycznego, starszy referent, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1978 – brak informacji Liceum Plastyczne w Lublinie, bibliotekarz, Lublin» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

brak informacjiLubelskie Obserwatorium Problemów Społecznych, działacz, Lublin» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

brak informacjiLubelskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej, działacz, Lublin» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

brak informacjiLubelskie Towarzystwo Dobroczynności, działacz, Lublin» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.