facebook tweeter youtube

 
Michał Szczerba

poseł
Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z inwestowania w samorządzie terytorialnym. Zaangażowany w działalność organizacji studenckich. Pracował jako asystent w Warsaw Business Journal. Był asystentem posłanki Franciszki Cegielskiej. W l. 2000-2005 urzędnik w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pełnił funkcję prezesa zarządu w przedsiębiorstwie turystycznym. Do 2011 r. związany z organizacją „Rycerze Kolumba”. Od 2000 r. członek Towarzystwa Przyjaciół Woli, a od 2004 rady społecznej placówki medycznej. Radny dzielnicy Wola m.st. Warszawy (2000-2007). Członek PO. Poseł od 2007 r. (VI-VIII kad.), zasiadał w komisjach: rolnictwa i rozwoju wsi; skarbu państwa; spraw zagranicznych (dwukrotnie); sprawiedliwości i praw człowieka; polityki senioralnej (przewodniczący w VII kadencji). Kontynuuje działalność w komisji spraw zagranicznych; polityki senioralnej (wiceprzewodniczący); sprawiedliwości i praw człowieka.
Edukacja
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ; specjalność: Europ. Stud. Finans. Inwest. w Samorz. Terytorialnym, rok ukończenia: 2004
Uniwersytet Warszawski, Wydział Instytut Stosowanych Nauk Społecznych; specjalność: Socjologia, rok ukończenia: 2001

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
27.02.2018 – 20.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2155), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.06.2017 – 20.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka i Obywatela, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Miejskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kanadyjska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ameryki Środkowej i Karaibów, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.03.2016 – 22.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Miejskiej, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.03.2016 – 16.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 261), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.02.2016 – 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Białorusi, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.01.2016 – 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Białorusi, wnioskodawca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do ZP NATO, Zastępcy Przedstawicieli» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zdrowia publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Małej i Średniej Przedsiębiorczości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polsko-Japońskiej Współpracy Gospodarczej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 4919» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Warszawa (19), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (2), liczba głosów: 4919 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

10.06.2015 – 08.07.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (druk nr 3451), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.04.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.02.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Polityki Senioralnej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.01.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.12.2013 – 12.05.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk nr 1590), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.12.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.11.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Krwiodawstwa, Transplantologii i Promocji Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.10.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.07.2013 – 12.03.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych (druk nr 1509), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.07.2013 – 12.09.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego (druk nr 1436), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.07.2013 – 10.09.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o postępowaniu dyscyplinarnym wobec osób wykonujących niektóre zawody prawnicze (druk nr 1202) oraz senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o adwokaturze oraz ustawy o radcach prawnych (druk nr 2415 - od dn. 2014-08-27), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół "Wolna Kuba", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.03.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.03.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego oraz o zmianie ustawy o zadośćuczynieniu rodzinom ofiar zbiorowych wystąpień wolnościowych w latach 1956-1983 (druk nr 667), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2013 – 07.02.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych (druk nr 880), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.01.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.12.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Katarska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.12.2012Sejm RP VII kadencji, Polsko-Katarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2012 – 10.06.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.09.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o fundacjach politycznych (druk nr 381), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.07.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw Białorusi, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.04.2012 – 10.05.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 292), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.03.2012 – 31.12.2013Sejm RP VII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Warszawy i Mazowsza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wolnego Rynku, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polityki Miejskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2012 – 04.02.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Unii Metropolii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Zastępcy Przedstawicieli» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 4137» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

15.07.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.03.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko- Pakistańska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe", ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze oraz ustawy o transporcie kolejowym (druk nr 3389), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.01.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw: o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym oraz ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych ustaw (druki nr 3395, 3399 , 3598), (od dn. 2011-02-2 - druk nr 3687), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Warszawa, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (7), liczba głosów: 4137 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

29.10.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz projektów ustaw z nimi związanych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.10.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.06.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.05.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.03.2009 – 18.06.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o funduszach promocji produktów rolno spożywczych (druk nr 1806), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.03.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2008 – 15.04.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1326), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.10.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.10.2008 – 08.10.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 687), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.09.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny na rzecz Metropolii Warszawskiej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.07.2008 – 14.10.2008Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.07.2008 – 22.10.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (druk nr 608), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.06.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.05.2008 – 10.06.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji (druk nr 481), rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 482), rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji oraz ustawy o zasadach nabywania od Skarbu Państwa akcji w procesie konsolidacji spólek sektora elektroenergetycznego (druk nr 483), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.05.2008 – 25.06.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw: - o zmianie ustawy o społeczno - zawodowych organizacjach rolników, ustawy o związkach zawodowych rolników indywidualnych oraz ustawy o izbach rolniczych (druk nr 439) oraz o zmianie ustawy o społeczno - zawodowych organizacjach rolników, ustawy o związkach zawodowych rolników indywidualnych, ustawy o izbach rolniczych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 441), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.05.2008 – 03.09.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe oraz ustawy o transporcie kolejowym (druk nr 459), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny do spraw Białorusi, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.03.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.03.2008 – 18.09.2008Sejm RP VI kadencji, Zespół Parlamentarny na rzecz Metropolii Warszawskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.02.2008 – 26.03.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (druk nr 223), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.02.2008 – 09.06.2010Sejm RP VI kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 08.10.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Informator o działalności Sejmu (5 listopada 2007 r. - 31 grudnia 2008 r.), Wydawnictwo Sejmowe 2009

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 2372» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Warszawa I, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 2372 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2007Rada Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, przewodniczący Rady, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2006 – 2007Rada Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 2304» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (5), liczba głosów: 2304 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.09.2005 – 09.10.2007Zakład Usług Turystycznych TUR-Wola sp. z o.o., prezes Zarządu, Warszawa» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

od 2004Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS, członek Rady Społecznej, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2006Rada Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Komisja Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska, przewodniczący» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2006Rada Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, wiceprzewodniczący, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2006Rada Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, radny, Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (12), liczba głosów: 1130» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej (12), liczba głosów: 1130 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002 – 2004Platforma Obywatelska, przedstawiciel w Zespole ds. reformy Wspólnej Polityki Rolnej przy Europejskiej Partii Ludowej (EPP CAP Working Group)» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2002 – 2007Stowarzyszene "Młodzi Demokraci", wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego ds. międzynarodowych, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2002Platforma Obywatelska, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2000 – 2002Rada Dzielnicy Wola Gminy Warszawa-Centrum , radny, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2000Towarzystwo Przyjaciół Woli , członek, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2000 – 2005Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, urzędnik (m.in. kierownik sekcji środków towarzyszących, kierownik sekcji koordynacji szkoleń SAPARD i Funduszy Strukturalnych, przewodniczący zespołu/kierownik obszaru w projektach Phare), Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

pierwsza dekada XXI w. – 02.2011Rycerze Kolumba, członek» źródło

Źródło

Dziennik "Gazeta Wyborcza", wydanie internetowe

1999 – 2001Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998 – 2000Senat Uniwersytetu Warszawskiego , przedstawiciel studentów, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1998sekretarz zespołu badawczego ds. reformy polityki rolnej UE w ramach projektu Phare Democracy II» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1997Stowarzyszenie "Młodzi Konserwatyści - AWS", członek założyciel, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1997 – 1999asystent posłanki Franciszki Cegielskiej, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1996Warsaw Business Journal, asystent ds. analizy rynku, Warszawa» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.