facebook tweeter youtube

 
Jarosław Wałęsa

europarlamentarzysta
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)

Jarosław Wałęsa, 10 z pomorskiego, PO. Politolog, w l. 2005-2009 poseł na Sejm, w l. 2009-2014 europoseł, członek PO. Tematy na nową kadencję: wspólna polityka rybołówstwa, reprezentacja interesów polskich rybaków, pracą nad wielogatunkowym planem zarządzania zasobami w Morzu Bałtyckim, polityka handlowa w UE, w tym, umowa o wolnym handlu z USA. Jako europoseł VIII kadencji jest wiceprzewodniczącym w komisji ds. rybołówstwa, oraz uczestniczy w komisjach ds. petycji i ds. handlu międzynarodowego (jako zastępca członka).

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 25.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Rybołówstwa, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 19.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Handlu Międzynarodowego, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 19.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

19.01.2017 – 24.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Rybołówstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

18.01.2017 – 07.07.2014Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Rybołówstwa, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 14.07.2014Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do Euro-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 14.07.2014Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z państwami Ameryki Środkowej, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 14.07.2014Parlament Europejski VIII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Japonią , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 2014Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Petycji, wicekoordynator z ramienia Grupy Europejskiej Partii Ludowej» źródło

Źródło

Dane uzupełnione przez biuro posła Jarosława Wałęsy

01.07.2014 – 18.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Handlu Międzynarodowego, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 06.07.2014Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Rybołówstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

01.07.2014 – 18.01.2017Parlament Europejski VIII kadencji, Komisja Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 01.07.2014Parlament Europejski VIII kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

od 01.07.2014Parlament Europejski VIII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 55898» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 55898 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.11.2009 – 10.06.2007Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.09.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do spraw stosunków z Japonią, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.09.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Delegacja do wspólnej komisji parlamentarnej UE-Turcja, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Handlu Międzynarodowego, zastępca członka» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

16.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Komisja Rybołówstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

14.07.2009 – 30.06.2014Parlament Europejski VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego, Bruksela/Strasburg
okręg: Gdańsk, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9), liczba głosów: 73968» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.04.2009 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2009kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (9), liczba głosów: 73968 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

22.12.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2008 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Gospodarki Morskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.04.2008 – 24.04.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Tybetu, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2008 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.11.2007 – 25.04.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ratownictwa Górskiego i Wodnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tradycji Niepodległościowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, Kaszubski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.11.2007 – 24.11.2007Sejm RP VI kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 10.06.2009Sejm RP VI kadencji, poseł (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła do Parlamentu Europejskiego), Warszawa
okręg: Gdańsk, lista wyborcza: Platforma Obywatelska (8), liczba głosów: 61278» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Gdańsk, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 61278 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006Platforma Obywatelska, członek Rady Krajowej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Parlamentu Europejskiego

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja do Spraw Zagranicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

brak informacjiSejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek Prezydium» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Platforma Obywatelska

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Gdańsk, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 14709» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005kandydat na posła
okręg: Gdańsk, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP (8), liczba głosów: 14709 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2004kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Gdańsk, lista wyborcza: Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców (6), liczba głosów: 6791» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

12.2002 – brak informacji Biuro Lecha Wałęsy, archiwista, Gdańsk» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Oficjalna strona Jarosława Wałęsy

2002 – brak informacji Fundacja Instytut Lecha Wałęsy, specjalista ds. kontaktów instytucjonalnych, Gdańsk» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2002 – 12.2002Instytut Hudsona, pracownik pomocniczy» źródło

Źródła

Serwis polityka.pomorskie.pl


Oficjalna strona Jarosława Wałęsy

2001 – 2002MediaMap (firma komputerowa zajmująca się oprogramowaniem), analityk struktur medialnych» źródło

Źródła

Serwis polityka.pomorskie.pl


Oficjalna strona Jarosława Wałęsy

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.