facebook tweeter youtube

 
Teresa Wargocka
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

posłanka
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Absolwentka socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych z obszaru profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Pracowała jako kurator zawodowy dla nieletnich, była dyrektorem zespołu szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. W l. 2006-2007 i 2014-2015 radna sejmiku woj. mazowieckiego. Członkini PiS. Posłanka w l. 2007-2011 i od 2015 r. (VI i VIII kad.), pracowała w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; mniejszości narodowych i etnicznych, zdrowia oraz ustawodawczej. W l. 2015-2017 sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji w rządzie Beaty Szydło. Obecnie członek komisji: edukacji, nauki i młodzieży; polityki społecznej i rodziny.
Edukacja
Uniwersytet Warszawski, ; specjalność: Profilaktyka społeczna i resocjalizacja, rok ukończenia: 1998
Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Filozofii Chrześcijańskiej; specjalność: Socjologia, rok ukończenia: 1979

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 02.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (druk nr 2146), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.09.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw rynku pracy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ochotniczych Hufców Pracy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.06.2017 – 22.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Weteranów, Kombatantów i Osób Represjonowanych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.04.2017 – 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.04.2017 – 08.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Ustawodawcza, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2015 – 10.03.2017Ministerstwo Edukacji Narodowej, sekretarz stanu, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Ministerstwa Edukacji Narodowej

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Zdrowia, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Siedlce (18), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 8567» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Siedlce (18), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 8567 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 11.2015Sejmik Województwa Mazowieckiego, radna (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Warszawa
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 11060» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Mazowieckiego
okręg: (6), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 11060 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego
okręg: Warszawie II (5), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 5694 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Siedlce (18), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 7743 (niewybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

01.07.2011 – 26.07.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 4353), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.01.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (druk nr 1284) oraz o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów (druk nr 2707), (od dnia 2011-01-04 r.) o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego (druk nr 3466), o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego oraz Polskiej Radzie Bioetycznej i zmianie innych ustaw (druk nr 3467), o podstawowych prawach i wolnościach człowieka w dziedzinie zastosowań biologii i medycyny oraz o utworzeniu Polskiej Rady Bioetycznej (druk nr 3468), o zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (druk nr 3469), o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów (druk nr 3470), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.07.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2009 – 15.12.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu rezolucji w sprawie Narodowego Programu Rozwoju Budownictwa Mieszkaniowego na lata 2010-2020 (druk nr 2391), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2009 – 22.07.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2266), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.09.2009 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o korpusie Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 1367), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.04.2009 – 11.02.2010Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1698) oraz poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1789), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.03.2009 – 21.05.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o praktykach absolwenckich (druk nr 1701), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.01.2009 – 18.03.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych (druk nr 1462), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.11.2008 – 02.12.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych (druk nr 1282), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.11.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.05.2008 – 22.07.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o Rzecznika Praw Dziecka (druk nr 434), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw ekonomiki edukacji i nauki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa ds. Autyzmu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół Samorządowy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.01.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Dialogu Obywatelskiego i Społecznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł
okręg: Siedlce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 6787» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Siedlce, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 6787 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2007Sejmik Województwa Mazowieckiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Warszawa
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 4438» źródło

Źródła

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 4438» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2004Prawo i Sprawiedliwość, członek Rady Regionalnej» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2004Prawo i Sprawiedliwość, członek Zarządu Okręgowego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 2004Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

2004 – brak informacji Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Promotor Zarząd, członek, Mińsk Mazowiecki» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1992 – brak informacji Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, nauczyciel, pedagog szkolny, wicedyrektor, dyrektor, Mińsk Mazowiecki» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1985 – 1992Internat Zespołu Szkół w Mińsku Mazowieckim, wychowawca, zastępca kierownika, Mińsk Mazowiecki» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1982 – 1985Sąd Rejonowy, kurator zawodowy dla nieletnich, Mińsk Mazowiecki» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1981 – brak informacji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1979 – 1982Fabryka Urządzeń Dźwigowych, samodzielny organizator, Mińsk Mazowiecki» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.