facebook tweeter youtube

 
Elżbieta Witek
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

posłanka
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Ukończyła historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1980 r. nauczycielka. Była dyrektorką Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze. Członek NSZZ „Solidarność” od 1980 r. Członkini PiS. Pełniła funkcję wiceprezesa jaworskiego Klubu Sportowego „Olimpia” w l. 2004-2008. Radna miasta Jawor (2002-2005). Posłanka w l. 2005-2016 (V-VIII kad.), pracowała w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; polityki społecznej i rodziny oraz etyki. Od lipca 2015 r. rzeczniczka prasowa PiS. W latach 2015-2017 minister w Kancelarii Premiera w rządzie Beaty Szydło. Obecnie jest wiceprzewodniczącą komisji regulaminowe, spraw poselskich i immunitetowych.
Edukacja
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Instytut Historii; specjalność: Wiedza o Unii Europejskiej, rok ukończenia: 1996
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Filozoficzno-Historyczny; specjalność: Historia, rok ukończenia: 1980

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.01.2018 – 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.12.2017 – 18.12.2017Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Mateusza Morawieckiego), minister-członek, Warszawa» źródło

Źródła

Portal Onet.pl


Oficjalna strona Prezydenta RP

od 11.09.2016Prawo i Sprawiedliwość, członek Komisji Etyki, Warszawa» źródło

Źródło

Portal Polskiego Radia

od 11.09.2016Prawo i Sprawiedliwość, członek Komitetu Politycznego, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Prawa i Sprawiedliwości

16.11.2015 – 08.01.2016Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Beaty Szydło), rzecznik prasowy, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

16.11.2015 – 11.12.2017Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Beaty Szydło), minister-członek, szef gabinetu politycznego, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 22168» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Legnica (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 22168 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

06.07.2015 – 07.12.2016Prawo i Sprawiedliwość, rzecznik prasowy partii» źródło

Źródła

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość


Portal Internetowy Onet

06.07.2015 – 12.2015Prawo i Sprawiedliwość, rzecznik prasowy klubu parlamentarnego» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

10.06.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.12.2014 – 10.06.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.06.2014 – 20.12.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2013 – 20.06.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.07.2013 – 11.06.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o prokuraturze, ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka (druk nr 1195), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.06.2013 – 01.12.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2012 – 01.06.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

31.08.2012 – 01.12.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.04.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.03.2012 – 12.04.2012Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.02.2012 – 31.08.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2011 – 29.02.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9381» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

31.08.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.07.2011 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko- Kirgistańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.05.2011 – 31.08.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.02.2011 – 25.05.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 9381 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

24.11.2010 – 23.02.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.08.2010 – 24.11.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.07.2010 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.04.2010 – 04.08.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.01.2010 – 28.04.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.09.2009 – 20.01.2010Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.06.2009 – 23.09.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.03.2009 – 18.06.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

06.01.2009 – 18.03.2009Sejm RP VI kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych (druk nr 1462), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.12.2008 – 18.03.2009Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.09.2008 – 18.12.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2008 – 03.09.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.05.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Polsko-Mołdawska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.03.2008 – 28.05.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2008 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała do spraw młodzieży, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.12.2007 – 23.01.2008Sejm RP VI kadencji, Podkomisja stała ds. osób niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 06.11.2011Sejm RP VI kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.11.2007 – 23.01.2008Sejm RP VI kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.11.2007 – 07.11.2011Sejm RP VI kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 9666» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.07.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o indywidualnych kontach emerytalnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1781), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.06.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw o świadczeniu pieniężnym dla małoletnich ofiar wojny 1939-1945 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druki nr 1019 i 1022), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2007 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty (druk nr 1549), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2007 – 14.03.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1281), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.01.2007 – 07.03.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (druk nr 1308) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2007kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 9666 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

06.09.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja stała do spraw Nauki i Szkolnictwa Wyższego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.06.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 18 lutego 1994 roku o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin, ustawy z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych i innych ustaw (druk nr 423), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2006 – 05.07.2007Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o świadczeniu pieniężnym i innych uprawnieniach przysługujących osobom, które przymusowo wcielono do "Powszechnej Organizacji Służby Polsce" (druk nr 201) wraz z autopoprawką (druk nr 201-A), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.02.2006 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców PRAWORZĄDNA GMINA BRZEŹNICA (19), liczba głosów: 119» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Polityki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródła

Paweł Kaleta, Ludzie władzy Polski Niepodległej 1989 - 2009, Zabrze 2009


Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 7476» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2005kandydat na posła
okręg: Legnica, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (6), liczba głosów: 7476 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

03.12.2004 – 23.10.2008Klub Sportowy Olimpia w Jaworze, wiceprezes, Jawor» źródło

Źródło

Lex Informator Prawno-Gospodarczy — Wolters Kluwer Polska

2002 – 2005Rada Miasta Jawor, radny wygaśnięcie mandatu (wybór na posła), Jawor
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Prawo i Sprawiedliwość" (12), liczba głosów: 217» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Prawo i Sprawiedliwość" (12), liczba głosów: 217 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, członek Zarządu Głównego» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, przewodniczący Zarządu Komitet terenowego w powiacie» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, prezes Zarządu Okręgowego okręgu nr 1, Legnica» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

1991 – brak informacji Szkoła Podstawowa nr 2, dyrektor, Jawor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1989 – 1991Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania, przewodniczący, Jawor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

08.1982 – 12.1982aresztowany za udział w manifestacji 31 sierpnia 1982r. » źródło

Źródło

Oficjalna strona Elżbiety Witek

1981 – 1990Szkoła Podstawowa nr 2, nauczyciel, Jawor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1980 – 1981Szkoła Podstawowa, nauczyciel, Piotrowice» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

1980 – 1981Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaworze, przewodniczący, Jawor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

od 1980Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiLiceum Ogólnokształcące nr 2, współzałożyciel, Jawor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiZespół Szkół Ogólnokształcących, dyrektor, Jawor» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2008

brak informacjiSąd Pracy, ławnik» źródło

Źródło

Oficjalna strona Elżbiety Witek

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.