facebook tweeter youtube

 
Zbigniew Sosnowski
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego — Unii Europejskich Demokratów

Historyk, nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W l. 1982-1990 pracował jako nauczyciel, a od 2001 r. jako dyrektor szkoły podstawowej w Zasadach. Działacz Ochotniczych Straży Pożarnych: prezes zarządu oddziału powiatowego OSP RP w Brodnicy, członek prezydium oddziału wojewódzkiego OSP RP w Toruniu. Członek PSL od 1990 r., członek naczelnego komitetu wykonawczego oraz rady naczelnej PSL. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (2008-2011) w rządzie Donalda Tuska. Poseł w l. 2001-2007 i od 2011 (IV-V, VII-VIII kadencja). Zasiadał w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; sprawiedliwości i praw człowieka; ds. służb specjalnych; spraw wewnętrznych; komisji administracji i cyfryzacji (był m.in. wiceprzewodniczącym). Obecnie wiceprzewodniczący komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz przewodniczący komisji etyki poselskiej.
Edukacja
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Historycznych; specjalność: Historia, rok ukończenia: 2000

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 16.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.12.2018 – 15.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3072), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.10.2018 – 06.11.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2828), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.06.2018 – 16.12.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego - Unii Europejskich Demokratów, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis gazetawroclawska.pl

14.12.2017 – 15.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Sądownictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Polaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.05.2017 – 14.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.02.2017 – 22.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o ustanowieniu Krzyża Zachodniego (druk nr 1294), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2016 – 19.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.07.2016 – 23.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych oraz zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 247), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.05.2016 – 07.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o działaniach antyterrorystycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 516), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.05.2016 – 19.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Kujawsko-Pomorski Zespół Parlamentarny, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2016 – 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 154), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

18.11.2015 – 18.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Etyki Poselskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2015 – 29.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 02.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis gazetawroclawska.pl

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Toruń (5), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (5), liczba głosów: 7230» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Toruń (5), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (5), liczba głosów: 7230 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

25.06.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.05.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do spraw wdrożenia rekomendacji GRECO przyjętych w raporcie z IV rundy ewaluacyjnej Grupy Państw przeciwko korupcji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.01.2015 – 19.03.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o statystyce publicznej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2963), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.01.2015 – 22.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3027), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2014 – 25.06.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.05.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: o Agencji Wywiadu (druk nr 2294); o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (druk nr 2295), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.04.2014 – 05.06.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o petycjach (druk nr 2135), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.03.2014 – 24.09.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.12.2013 – 13.03.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.11.2013 – 21.11.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego (druk nr 1892), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.09.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych (druk nr 1661), od dn. 2014-03-12 (druk nr 2144), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.05.2013 – 05.12.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

22.05.2013 – 24.07.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej (druk nr 1331), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.11.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Administracji i Cyfryzacji, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.04.2012 – 06.06.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.03.2012 – 28.06.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw (druk nr 215 i do druku 215, druk nr 375), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

15.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Libijska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

brak informacji Polskie Stronnictwo Ludowe, członek Naczelnego Komitetu Wykonawczego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Polskiego Stronnictwa Ludowego

brak informacji Polskie Stronnictwo Ludowe, członek Rady Naczelnej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Polskiego Stronnictwa Ludowego

29.02.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Kazachstańska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.02.2012 – 13.03.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucji rynku pracy (druk nr 206), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.01.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

01.12.2011 – 23.05.2013Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 23.11.2012Sejm RP VII kadencji, Komisja Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Toruń, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (10), liczba głosów: 7354» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2011kandydat na posła
okręg: Toruń, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (5), liczba głosów: 7354 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2007kandydat na posła
okręg: Toruń, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (10), liczba głosów: 7423 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

25.10.2006 – 12.11.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (druki nr 713, 1056), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.08.2006 – 12.11.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw (druk nr 808), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.06.2006 – 11.07.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadku koronnym oraz ustawy o ochronie informacji niejawnych (druk nr 651), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.06.2006 – 21.09.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów wojskowych oraz ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (druk nr 487), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.05.2006 – 10.05.2006Sejm RP V kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (druk nr 450), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.03.2006 – 09.06.2006Sejm RP V kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionych przez Prezydenta RP projektów ustaw o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i o Służbie Wywiadu Wojskowego oraz o przepisach wprowadzających te ustawy, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2006 – 27.04.2006Sejm RP V kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz projektu ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa komunistycznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

09.11.2005 – 12.11.2006Sejm RP V kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

03.11.2005 – 12.11.2006Sejm RP V kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2005 – 04.11.2007Sejm RP V kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Toruń, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (10), liczba głosów: 5937» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

20.05.2005 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2005kandydat na posła
okręg: Toruń, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (10), liczba głosów: 5937 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

12.05.2004 – 13.04.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy o wyłączeniu odpowiedzialności karnej uczestników Powstania Warszawskiego posiadających bez wymaganego pozwolenia broń lub amunicję (druk nr 2567) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.04.2004 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o adwokaturze oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1694); od dn. 9-03-2005 druk nr 3749, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.10.2003 – 25.08.2004Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych w Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 223) , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 2003Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, członek Zarządu Oddziału Wpjewódzkiego » źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

10.09.2002 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o postępowaniu odroczeniowym, układowym i ugodowym wobec długów producentów rolnych i przetwórstwa rolno - spożywczego (druk nr 473), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.09.2002 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o postępowaniu odroczeniowym, układowym i ugodowym wobec długów producentów rolnych i przetwórstwa rolno - spożywczego (druk nr 473), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.04.2002 – 20.05.2005Sejm RP IV kadencji, Podkomisja stała ds. Młodzieży , członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

21.11.2001 – 12.12.2001Sejm RP IV kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu ustawy lustracyjnej (druk nr 13), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.10.2001 – 20.05.2005Sejm RP IV kadencji, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.10.2001 – 18.10.2005Sejm RP IV kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Toruń, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (6), liczba głosów: 4246» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2001kandydat na posła
okręg: Toruń, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (6), liczba głosów: 4246 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 1990Polskie Stronnictwo Ludowe, członek, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

od 1986Ochotnicza Straż Pożarna w Zasadach, wiceprezes, Zasady» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1985 – 2001Szkoła Podstawowa w Zasadach, nauczyciel, dyrektor szkoły, Zasady» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

1982 – 1985Szkoła Podstawowa, nauczyciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe, 2006

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.