facebook tweeter youtube

 
Piotr Zgorzelski
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego — Unii Europejskich Demokratów

Absolwent historii na Uniwersytecie Łódzkim. Nauczyciel szkołach podstawowych w Ciachcinie i Leszczynie Szlacheckim. Do 1998 r. dyrektor szkoły w Leszczynie Szlacheckim. Samorządowiec: w l. 1998-2002 zastępca wójta gminy Bielsk, w l. 2002-2011 radny powiatu płockiego, a w l. 2010-2011 starosta płocki. Dyrektor delegatury mazowieckiego urzędu wojewódzkiego w Płocku (2003-2008). Były prezes powiatowych i wiceprezes wojewódzkich struktur PSL. Obecnie pełni funkcję sekretarza NKW PSL oraz należy do RN PSL. Poseł od 2011 r. (VII - VIII kadencja), był m.in. przewodniczącym komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, członkiem komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Obecnie zasiada w komisjach: regulaminowej i spraw poselskich; samorządu terytorialnego i polityki regionalnej (wiceprzewodniczący) oraz komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.
Edukacja
Uniwersytet Łódzki, Wydział Filozoficzno-Historyczny; specjalność: Historia, rok ukończenia: 1990
Uniwersytet Warszawski, ; specjalność: Menadżer publiczny, rok ukończenia: 2010
Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, ; specjalność: Integracja europejska, rok ukończenia: 2007
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ; specjalność: Ekonomia, rok ukończenia: 2002

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 10.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Dominikańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego - Unii Europejskich Demokratów, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis gazetawroclawska.pl

od 24.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Narodowego, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Polaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Sądownictwa, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polskiego Rolnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Polskiej Edukacji, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rodziny i Polityki Senioralnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2017 – 19.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Narodowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2017 – 19.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Sądownictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.03.2017 – 01.03.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Argentyńska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Nowozelandzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.07.2016 – 19.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o używaniu siedlisk w celu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej (druk nr 702), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Wyzwań Demokracji XXI wieku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu do Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, zastępca przedstawiciela» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Austriacka Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 24), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów uchwał w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (druki nr 79, 83, 126), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 22.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Energii Odnawialnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.11.2015 – 02.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródła

Oficjalna strona Sejmu RP


Serwis gazetawroclawska.pl

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Płock (16), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (5), liczba głosów: 8070» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Płock (16), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (5), liczba głosów: 8070 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

11.09.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja do Spraw Petycji, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.05.2015 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (druk nr 3195), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

25.09.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała ds. rozwoju i rewitalizacji miast, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.09.2014 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych (druk nr 2718), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

28.08.2014 – 21.10.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz ustawy o finansach publicznych (druk nr 2667) oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 2668), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.07.2014 – 04.08.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw (druk nr 1699), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.04.2014 – 09.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw wykonywania przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

05.02.2014 – 02.04.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja stała do spraw wykonywania przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2014kandydat na urząd prezydenta Płocka, Płock
okręg: Płock, lista wyborcza: Komitet Wyborczy PSL, liczba głosów: 1818 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

11.12.2013 – 09.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (druk nr 1590), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.09.2013 – 09.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi i niektórych innych ustaw (druk nr 1351), poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy z dnia 5 stycznia 2011 roku (druk 1146) oraz poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy (druk nr 1151), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.08.2013 – 03.12.2014Sejm RP VII kadencji, Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz ustawy Kodeks karny wykonawczy i rządowego projektu ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.08.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Osób Głuchych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.08.2013 – 12.03.2014Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych (druk nr 1509), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.07.2013 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny Współpracy z Republiką Białoruś, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.07.2013Sejm RP VII kadencji, Zespół Parlamentarny Współpracy z Republiką Białoruś, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

11.06.2013 – 19.11.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych (druk nr 1204), poselskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych (druk nr 1148), poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, ustawy o podatku rolnym oraz ustawy o podatkach o opłatach lokalnych (druk nr 1170), poselskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych (druk nr 1240), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.05.2013 – 11.06.2013Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia: obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych (druk nr 1204), poselskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych (druk nr 1148), poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, ustawy o podatku rolnym oraz ustawy o podatkach o opłatach lokalnych (druk nr 1170), poselskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych (druk nr 1240), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.12.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 848), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

29.08.2012 – 22.11.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych (druk nr 497) oraz o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych, samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym i samorządzie województwa (druk nr 498), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.07.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Armeńska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

24.07.2012 – 09.04.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec byłych posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej skazanych w procesie brzeskim za działalność na rzecz demokratycznego Państwa Polskiego (druk nr 363), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

12.07.2012 – 23.07.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia pilnego rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji oświatowej oraz ustawy o systemie oświaty (druk nr 551), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

13.06.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Polsko-Marokańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o powrocie do Rzeczypospolitej Polskiej osób pochodzenia polskiego deportowanych i zesłanych przez władze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (druk nr 22), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

02.03.2012 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Warszawy i Mazowsza, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

brak informacji Polskie Stronnictwo Ludowe, członek Rady Naczelnej» źródło

Źródło

Oficjalna strona Polskiego Stronnictwa Ludowego

brak informacji Polskie Stronnictwo Ludowe, sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Polskiego Stronnictwa Ludowego

01.03.2012 – 24.07.2012Sejm RP VII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 19) oraz komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 230), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

14.12.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Poselski Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

17.11.2011 – 09.04.2015Sejm RP VII kadencji, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Płock, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (5), liczba głosów: 4323» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

08.11.2011 – 11.11.2015Sejm RP VII kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2011kandydat na posła
okręg: Płock, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (5), liczba głosów: 4323 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.2010 – 10.2011Starostwo Powiatowe w Płocku, starosta, Płock» źródło

Źródło

Strona działaczy PSL z Ziemi Płockiej

2010kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (2), liczba głosów: 1853 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2011Rada Powiatu Płockiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Płock
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (2), liczba głosów: 1853» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2010Rada Powiatu Płockiego, radny, Płock
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (1), liczba głosów: 957» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (1), liczba głosów: 957 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2003 – brak informacji Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Delegatura - Placówka Zamiejscowa w Płocku, dyrektor, Płock» źródło

Źródło

Strona działaczy PSL z Ziemi Płockiej

2002 – 2006Rada Powiatu Płockiego, radny, Płock
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (6), liczba głosów: 540» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego (6), liczba głosów: 540 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

1998 – 2002Urząd Gminy Bielsk, zastępca wójta, Bielsk» źródło

Źródło

Strona działaczy PSL z Ziemi Płockiej

1992 – 1998Szkoła Podstawowa w Leszczynie Szlacheckim, dyrektor, Leszczyn Szlachecki» źródło

Źródło

Strona działaczy PSL z Ziemi Płockiej

1983 – 1992Szkoła Podstawowa w Ciachcinie, nauczyciel, Ciachcin» źródło

Źródło

Strona działaczy PSL z Ziemi Płockiej

brak informacji Polskie Stronnictwo Ludowe, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Mazowieckiego i prezes Zarządu Powiatowego PSL Powiatu Płockiego» źródło

Źródło

Strona działaczy PSL z Ziemi Płockiej

brak informacji Polskie Stronnictwo Ludowe, członek» źródło

Źródło

Strona działaczy PSL z Ziemi Płockiej

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.