facebook tweeter youtube

 
Jerzy Wilk
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie, ekonomista. W l. 80. działacz „Solidarności”, współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu, był członkiem Porozumienia Centrum, a następnie partii Prawo i Sprawiedliwość. Samorządowiec: radny Elbląga (1998-2013 i 2014-2015). W l. 2013-2014 był prezydent Elbląga (wybranym w przedterminowych wyborach). Poseł od 2015 r. (VIII kad.), zasiada w komisjach gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.
Edukacja
Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie, Wydział Zarządzania i Marketingu; specjalność: Zarządzanie organizacjami, rok ukończenia: 2002

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 07.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy - Prawo wodne (druk nr 1529), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii, Członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.03.2017 – 20.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym oraz ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (druk nr 1232), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Brydża Sportowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. prawa spółdzielczego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Sprywatyzowanych Szpitali, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Norweska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP oraz Poszkodowanych przez SKOK Wołomin, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 24), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chilijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. modernizacji drogi 59 i S16, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Miłośników Historii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. ustroju samorządu terytorialnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Tenisa Ziemnego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wolontariatu i organizacji pozarządowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 18.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Samorządu Terytorialnego, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 02.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Elbląg (34), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14904» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Elbląg (34), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 14904 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 11.2015Rada Miasta Elbląga, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Elbląg
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 1462» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na prezydenta miasta Elbląga (wyniki drugiej tury), Elbląg
okręg: Elbląg, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 13925 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Miasta Elbląga
okręg: (3), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 1462 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

07.2013 – 05.12.2014Urząd Miasta Elbląga, prezydent miasta, Elbląg
okręg: Elbląg, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 17266» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2013kandydat na prezydenta miasta Elbląga (wyniki drugiej tury), Elbląg
okręg: Elbląg, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 17266 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2013Rada Miasta Elbląga, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na prezydenta miasta Elbląga), Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 1505» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2013kandydat na radnego, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 1505 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

16.12.2010 – 14.04.2013Rada Miasta Elbląga, Komisja Finansowo-Budżetowa, członek» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Elblągu

09.12.2010 – 14.04.2013Rada Miasta Elbląga, wiceprzewodniczący, Elbląg» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Elblągu

09.12.2010 – 14.04.2013Rada Miasta Elbląga, radny, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 1129» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na prezydenta miasta Elbląga, Elbląg
okręg: Elbląg, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 6379 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 1129 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

27.11.2006 – 04.11.2010Rada Miasta Elbląga, radny, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 1187» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

03.06.2006 – 04.06.2006Prawo i Sprawiedliwość, delegat na II kongres PiS w Łodzi, Łódź» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

2006 – 2010Rada Miasta Elbląga, Komisja Finansowo-Budżetowa, członek» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Elblągu

2006 – 2010Rada Miasta Elbląga, wiceprzewodniczący, Elbląg» źródło

Źródło

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Elblągu

2006kandydat na Urząd Prezydenta Miasta Elbląg, Elbląg
okręg: Elbląg, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 7268 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na radnego, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 1187 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005Prawo i Sprawiedliwość, szef Okręgowego Sztabu Wyborczego w Okręgu nr 34 - Elbląg, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

2005 – 2006Rada Miasta Elbląga, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

05.10.2002 – 2006Rada Miasta Elbląga, Komisja Rewizyjna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

2002 – 2006Rada Miasta Elbląga, radny, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Centroprawicy Czas na Elbląg (8), liczba głosów: 458» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na radnego, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Centroprawicy Czas na Elbląg (8), liczba głosów: 458 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2001Prawo i Sprawiedliwość, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

od pierwsza dekada XXI w.Prawo i Sprawiedliwość, wiceprezes Zarządu Okręgowego w Okręgu nr 34 - Elbląg, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

od pierwsza dekada XXI w.Prawo i Sprawiedliwość, pełnomocnik powiatowy, przewodniczący Zarządu, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Prawo i Sprawiedliwość

1998 – 2001Związek Miast i Gmin Morskich, członek, Gdańsk» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1998 – 2002Rada Miasta Elbląga, Komisja Rewizyjna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1998 – 2002Rada Miasta Elbląga, Klub Radnych Akcji Wyborczej Solidarność, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1998 – 2002Rada Miasta Elbląga, radny, Elbląg
lista wyborcza: Akcja Wyborcza Solidarność (2), liczba głosów: 420» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego, Elbląg
lista wyborcza: Akcja Wyborcza Solidarność (2), liczba głosów: 420 (wybrany)» źródło

Źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1996 – 1998Wojewódzka Rada Zatrudnienia w Elblągu, członek, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

od 1995Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, członek założyciel, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1994stażysta, Szwecja» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

od 1994Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Elbląskiej, prezes Zarządu, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1991 – 1994Porozumienie Centrum, członek, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

od 01.04.1990Elbląska Spółdzielnia Niewidomych "Elsin", prezes Zarządu, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1990 – 1994Rada Miasta Elbląga, Komisja Rewizyjna, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1990 – 1994Rada Miasta Elbląga, radny, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Obywatelski "Solidarność"» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1990kandydat na radnego, Elbląg
lista wyborcza: Komitet Obywatelski "Solidarność" (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1990Fundacja France-Pologne, stażysta, Francja» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1989 – 1991Komitet Obywatelski "Solidarność", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

od 1988Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", członek Prezydium TMKK» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1980 – lata 80.Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej w Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych "Elsin", Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1978 – 1990Elbląska Spółdzielnia Niewidomych "Elsin", kierownik magazynu, samdzielny technolog, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

1976 – 1978zasadnicza służba wojskowa, kapral, dowódca działa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

brak informacjiPowiatowa Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych w Elblągu, członek, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

brak informacjiSPSZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu, członek Rady Społecznej, Elbląg» źródło

Źródło

Oficjalna strona Jerzego Wilka

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.