facebook tweeter youtube

 
Andrzej Maciejewski

poseł
Klub Poselski Kukiz'15

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Do 2014 r. był członkiem Kongresu Nowej Prawicy. ekspert ds. międzynarodowych Instytutu Sobieskiego (2004 r.). Był radnym miasta Bartoszyce (1990-1994), od 1992 r. przewodniczącym rady. W l. 2001-2002 pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. współpracy z Obwodem Kaliningradzkim. W 2011 r. bez sukcesu ubiegał się o mandat posła z listy PiS. W 2014 r. bez powodzenia kandydował z ramienia partii Nowa Prawica - Janusza Korwin Mikkego na prezydenta Olsztyna i do sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego. Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: administracji i spraw wewnętrznych; samorządu terytorialnego i polityki regionalnej (jest przewodniczącym) oraz komisji ds. energii i skarbu państwa. W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia ubiegał się o fotel prezydenta Olsztyna.
Edukacja
Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Olsztynie, Wydział Humanistyczny; specjalność: Politologia i nauki społeczne, rok ukończenia: 1995

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 21.02.2019Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Ogrodów Działkowych i Spółdzielczości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.01.2019Sejm RP VIII kadencji, Zespół Parlamentarny do Oceny Sytuacji Społecznej i Ekonomicznej na Terenach b. PGR, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

2018kandydat na prezydenta Olsztyna
okręg: Olsztyn, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, liczba głosów: 1155 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 03.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Żeglarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.06.2018Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Filipińska Grupa Parlamentarna, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.05.2018Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej, Delegacja Sejmu i Senatu RP» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.12.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Polskiego Czerwonego Krzyża, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta RP projektu ustawy o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej niektórych innych ustaw (druk nr 1868), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

20.04.2017 – 06.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1409), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

23.03.2017 – 20.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym oraz ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (druk nr 1232), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Szwajcarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Norweska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

08.02.2017 – 23.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Ukraińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.09.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Języka Esperanto, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kanadyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 17.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Kukiz'15, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Olsztyn (35), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 7899» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Olsztyn (35), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" (7), liczba głosów: 7899 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

01.2015 – 05.2015Portal internetowy Olsztyn.com.pl, dyrektor, Olsztyn» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Linkedin

2014kandydat na prezydenta Olsztyna
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke, liczba głosów: 1575 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

05.2014 – 11.2014Kongres Nowej Prawicy, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

od 03.2014BioSolution SA, manager ds. sprzedaży (od 2015-11 urlop bezpłatny)» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Linkedin

2014 – 2015Isolution sp. z o.o., specjalista ds. zamówień publicznych» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

06.2013 – 03.2014Tarczyński SA, przedstawiciel handlowy» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Linkedin

2011kandydat na posła
okręg: Olsztyn (35), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 492 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (5), liczba głosów: 562 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

06.2007 – 05.2013Firma dystrybucyjna "Kabanos", przedstawiciel handlowy» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Linkedin

2006 – 2007JUMAR sp. z o.o., przedstawiciel handlowy» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2005 – 2006Zespół Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście, nauczyciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

03.2004 – brak informacji Instytut Sobieskiego, ekspert ds. polityki międzynarodowej, Warszawa» źródło

Źródła

Oficjalna strona Instytutu Sobieskiego


Kwestionariusz Doświadczeń i Poglądów 2010

2001 – 2002Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, pełnomocnik wojewody ds. współpracy z obwodem kaliningradzkim, Olsztyn» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Facebook

08.1997 – 08.2001Gazeta "Goniec Bartoszycki", redaktor naczelny, wydawca» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Linkedin

1996 – 2006Policealna Szkoła Pracowników Służb Społecznych, nauczyciel, Olsztyn» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Facebook

03.1995 – 11.1996RMF FM, asystent biura promocji, Olsztyn» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Linkedin

03.1995 – 11.1996Dziennik Pojezierza, specjalista ds. marketingu, Olsztyn» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Linkedin

1992 – 1994Rada Miasta Bartoszyc, przewodniczący, Bartoszyce» źródło

Źródło

Profil Andrzeja Maciejewskiego na portalu Facebook

1990 – 1994Rada Miasta Bartoszyc, radny, Bartoszyce» źródło

Źródło

Serwis Debata.Olsztyn.pl

1990kandydat na radnego do Rady Miasta Bartoszyc (wybrany)» źródło

Źródło

Serwis Debata.Olsztyn.pl

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.