facebook tweeter youtube

 
Zbigniew Biernat
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Pracował w kopalniach węgla kamiennego: Kazimierz–Juliusz, Janina oraz Piast. Samorządowiec, przez 17 lat był burmistrzem gminy Zator (1998-2015). Członek PiS. Poseł od 2015 r., w Sejmie VIII kadencji zasiada w komisjach: finansów publicznych i spraw energii i skarbu państwa.
Edukacja
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki; specjalność: , rok ukończenia: 1988
Akademia Ekonomiczna w Krakowie, ; specjalność: Zarządzanie w administracji publicznej, rok ukończenia: 2002

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.11.2016 – 25.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego, senackiego i rządowego projektów ustaw o zmianie ustawy o finansach publicznych (druki nr 231, 368 i 1014), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

04.11.2016 – 10.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 935), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reindustrializacji Polski, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Japońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Węgierska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Górnictwa i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Kazachstańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.03.2016 – 26.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Irańska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (druk nr 24), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Strażaków, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zdrowia publicznego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 14.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, przedstawiciel» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do kontroli realizacji budżetu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej", wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 06.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kraków (12), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 3644» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Kraków (12), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 3644 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 11.2015Urząd Miasta Zator, burmistrz (zrzeczenie się funkcji - wybór na posła), Zator
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Wspólny Dom Gmina Zator, liczba głosów: 1797» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na burmistrza
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Wspólny Dom Gmina Zator, liczba głosów: 1797 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Urząd Miasta Zator, burmistrz, Zator
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Wspólny Dom Gmina Zator, liczba głosów: 2536» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010kandydat na burmistrza
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Wspólny Dom Gmina Zator, liczba głosów: 2536 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiStała Konferencja Współpracy przy Wojewodzie Małopolskim, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

brak informacjiStowarzyszenie "Dolina Karpia", przewodniczący Rady, Zator» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

od 2007Stowarzyszenie "Dolina Karpia", członek, Zator» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2006 – 2010Urząd Miasta Zator, burmistrz, Zatory
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Wspólny Dom Gmina Zator, liczba głosów: 2101» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006kandydat na burmistrza
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Wspólny Dom Gmina Zator, liczba głosów: 2101 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2005Ochotnicza Straż Pożarna Zator, członek, Zator» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

od 2003Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2002 – 2006Urząd Miasta Zator, burmistrz, Zator
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowa Liga Prawicy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 1992» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2002kandydat na burmistrza
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowa Liga Prawicy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 1992 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiOchotnicza Straż Pożarna Zator, członek Zarządu Miejsko-Gminnego, Zator» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

brak informacjiSpołeczna Rada Zatrudnienia Powiatu Oświęcimskiego, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

brak informacjiZwiązek Komunalny Gmin Zator i Babice ds. gospodarki wodnościekowej, przewodniczący Zarządu» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1998 – 2002Urząd Miasta Zator, burmistrz, Zator» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Zbigniewa Biernata

1998kandydat na burmistrza, Zator (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna Strona Zbigniewa Biernata

1992 – 1998Kopalnia Węgla Kamiennego Piast, pracownik pełniący dozór techniczny» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1990 – 1992Szkoła Podstawowa, nauczyciel» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1989 – 1999Kopalnia Węgla Kamiennego Janina, pracownik pełniący dozór techniczny, Libiąż» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

1988 – 1989Kopalnia Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz, stażysta, Sosnowiec» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.