facebook tweeter youtube

 
Bartłomiej Stawiarski

poseł
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Ukończył studia na wydziale nauk historycznych i pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Uzyskał również doktorat z historii na tej uczelni. Był komendantem w Środowiskowym Hufcu Pracy w Namysłowie. W l. 2005-2007 był redaktorem naukowym czasopisma „Iuvenilia”. Od 2009 r. prowadził własną działalność gospodarczą. W 2014 r. bez powodzenia kandydował na burmistrza Namysłowa. W l. 2014-2015 radny powiatu namysłowskiego. W latach 2014-2016 był wicestarostą w tym samym powiecie. Członek PiS. W październiku 2015 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski. 30 marca został posłem zajmując miejsce Jerzego Żyżyńskiego. Członek komisji finansów publicznych oraz mniejszości narodowych i etnicznych.
Edukacja
Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ; specjalność: Nauki humanistyczne - historia, rok ukończenia: 2011
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych; specjalność: Historia, rok ukończenia: 2006
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych; specjalność: Archeologia, rok ukończenia: 2007

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 20.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1409), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Japońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Australijska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.11.2016 – 25.01.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego, senackiego i rządowego projektów ustaw o zmianie ustawy o finansach publicznych (druki nr 231, 368 i 1014), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reindustrializacji Polski, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Odry, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 05.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. inwestycji: "Złoczew - eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Finansów Publicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Opolski Zespół Parlamentarny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 30.03.2016Sejm RP VIII kadencji, poseł (zajął miejsce Jerzego Żyżyńskiego), Warszawa
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 3299» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Opole (21), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 3299 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 25.03.2016Starostwo Powiatowe w Namysłowie, wicestartosta, Namysłów» źródło

Źródło

Serwis facebook - profil Bartłomieja Stawiarskeigo

2014 – 2015Rada Powiatu Namysłowskiego, radny, Namysłów
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 610» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Rady Powiatu Namysłowskiego
okręg: (1), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 610 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na burmistrza Namysłowa
okręg: Namysłów, lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 1341 (niewybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacjiIzba Regionalna w Namysłowie, pracownik, Namysłów» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Stawiarskiego

2009 – 26.11.2014Terra Firma Pro XXI Bartłomiej Stawiarski, właściciel, Namysłów» źródło

Źródła

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej


Oficjalna strona Bartłomieja Stawiarskiego

2008 – pierwsza dekada XXI w.Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii (Oddział Polskiego Towarzystwa Historyków), członek Zarządu, skarbnik» źródło

Źródło

Strona Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego

brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2005 – 2007Czasopismo studentów-historyków Uniwersytetu Wrocławskiego "Iuvenilia", pomysłodawca, redaktor naukowy, Wrocław» źródło

Źródło

Strona Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego

brak informacjiŚrodowiskowy Hufiec Pracy w Namysłowie, komendant, Namysłów» źródło

Źródło

Oficjalna strona Bartłomieja Stawiarskiego

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.