facebook tweeter youtube

 
Anna Schmidt-Rodziewicz
Ta osoba nie odpowiedziała jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

posłanka
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Socjolog, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doradca wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego. W l. 2005-2007 członkini gabinetu politycznego w Kancelarii Premiera. Członkini PiS. Pracowała w starostwie powiatowym w Jarosławiu i urzędzie miasta Jarosławia. Nauczycielka języka angielskiego. Radna woj. podkarpackiego (2014-2015), wiceprzewodnicząca klubu radnych PiS. Bez sukcesu ubiegała się o mandat posłanki w 2011 r. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: łączności z Polakami za granicą (przewodniczący); polityki społecznej i rodziny.
Edukacja
Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Nauk Społecznych; specjalność: Socjologia, rok ukończenia: 2003

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 23.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2016 – 14.12.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz niektórych innych ustaw (druk nr 492), przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

19.07.2016 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu uchwały w sprawie pojednania polsko - ukraińskiego (druk nr 647), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: - o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian (druk nr 284), - o ustanowieniu 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na obywatelach polskich Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 407), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Gruzińska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Francuska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Infrastruktury Transportowej i Przemysłu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Polski Wschodniej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o Karcie Polaka oraz niektórych innych ustaw (druk nr 157), zastępca przewodniczącego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 15.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała do spraw osób niepełnosprawnych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Karpacki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 09.03.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Kultury i Środków Przekazu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 23.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Łączności z Polakami za Granicą, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Krosno (22), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 16134» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Krosno (22), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 16134 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Sejmik Województwa Podkarpackiego, Komisja Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmiku Województwa Podkarpackiego

2014 – 2015Sejmik Województwa Podkarpackiego, Komisja Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, przewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmiku Województwa Podkarpackiego

2014 – 2015Sejmik Województwa Podkarpackiego, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, rzecznik prasowy» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmiku Województwa Podkarpackiego

2014 – 2015Sejmik Województwa Podkarpackiego, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmiku Województwa Podkarpackiego

2014 – 04.11.2015Sejmik Województwa Podkarpackiego, radny (wygaśnięcie mandatu - wybór na posła na Sejm RP), Rzeszów
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 9717» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 9717 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014 – 2015Biuro posła do Parlamentu Europejskiego Dawida Jackiewicza, asystent» źródło

Źródło

Oświadczenie majątkowe Anny Schmidt-Rodziewicz dostępne na stronie Sejmiku Województwa Podkarpackiego

brak informacjidoradca ds. społecznych wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmiku Województwa Podkarpackiego

2005 – 2007Kancelarii Prezesa Rady Ministrów , członek Gabinetu Politycznego, Warszawa» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmiku Województwa Podkarpackiego

brak informacjiUrząd Miasta Jarosławia, pracownik, Jarosław» źródło

Źródło

Serwis facebook - profil Anny Schmidt-Rodziewicz

brak informacjiStarostwo Powiatowe w Jarosławiu, pracownik, Jarosław» źródło

Źródło

Serwis facebook - profil Anny Schmidt-Rodziewicz

brak informacjinauczycielka języka angielskiego» źródło

Źródło

Serwis facebook - profil Anny Schmidt-Rodziewicz

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.