facebook tweeter youtube

 
Monika Rosa

posłanka
Klub Poselski Nowoczesna

Politolożka, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Działała w stowarzyszeniach: Młode Centrum; Projekt: Polska. Pracowała w firmie rekrutacyjnej, w śląskich mediach. Była redaktorem naczelnym gazety studenckiej. Współtworzyła pismo „Liberté!”. W l. 2010-2015 zatrudniona w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Od 2015 r. członkini partii Nowoczesna, w październiku 2017 r. wybrana na przewodniczącą zarządu w regionie śląskim. Posłanka VIII kadencji, zasiada w komisjach: ds. energii i skarbu państwa; polityki społecznej i rodziny oraz mniejszości narodowych i etnicznych.
Edukacja
Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Społecznych; specjalność: Politologia, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, rok ukończenia: 2010

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 03.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Żeglarstwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 02.07.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (druk nr 2146), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.04.2018Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2412), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.02.2018Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. organizacji pozarządowych i ruchów obywatelskich, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.01.2018Sejm RP VIII kadencji, Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

26.10.2017 – 21.11.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rynku mocy (druk nr 1722), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.10.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Reformy Wymiaru Sprawiedliwości, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.10.2017Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego» źródło

Źródło

Internetowy Serwis Rzeczpospolitej

od 07.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wyjaśnienia nieprawidłowości w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych oraz Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Bułgarska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka i Obywatela, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 06.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw równości i sprawiedliwości społecznej, wiceprzewodnicząca» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii, Członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. programu "Aktywna Rodzina", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.04.2017Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetycznego Pakietu Zimowego, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 04.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. OZE, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 20.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 07.07.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Szwedzka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 23.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Górnictwa i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.06.2016 – 03.11.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Energii Odnawialnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Mongolska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce "Antysmogowy", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 01.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Mowie Nienawiści i Ochrony Praw Człowieka, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół "Posłowie dla Śląska i Zagłębia", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

10.02.2016 – 26.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskich projektów uchwał w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (druki nr 79, 83, 126), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 29.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Śląska, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. wolontariatu i organizacji pozarządowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 27.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Surowców i Energii, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarna Grupa Kobiet, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

16.11.2015 – 26.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Nowoczesna, członek, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Katowice (31), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 20126» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2015kandydat na posła
okręg: Katowice (31), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru (8), liczba głosów: 20126 (wybrana)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 2015Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

brak informacji Nowoczesna (dawniej: Nowoczesna Ryszarda Petru), członek Zarząd Regionu Śląskiego» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Nowoczesna na Śląsku

od 2015Stowarzyszenie Nowoczesna, członek» źródło

Źródło

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2010 – 2015Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, asystentka, zastępca dyrektora, Warszawa» źródło

Źródło

Serwis Katowice.Wyborcza.pl

brak informacjiCzasopismo „Liberte!”, członek redakcji» źródło

Źródła

Oficjalna strona partii Nowoczesna Ryszarda Petru


Oficjalna strona czasopisma „LIBERTÉ!”

07.2008 – 2010Opteam Poland, HR coordinator, Katowice» źródło

Źródła

Serwis LinkedIn - profil Moniki Rosy


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

pierwsza dekada XXI w.Radio CCM w Gliwicach, reporterka, Gliwice» źródło

Źródła

Oficjalna strona partii Nowoczesna Ryszarda Petru


Serwis Katowice.Wyborcza.pl

pierwsza dekada XXI w.redaktor naczelny gazety studenckiej» źródło

Źródło

Serwis Facebook - profil Moniki Rosy

od 2005Stowarzyszenie "Projekt Polska", działaczka» źródło

Źródła

Oficjalna strona partii Nowoczesna Ryszarda Petru


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, VIII Kadencja - Przewodnik, Wydawnictwo Sejmowe 2016

2005 – brak informacji Stowarzyszenie "Młode Centrum", działaczka» źródło

Źródło

Oficjalna strona partii Nowoczesna Ryszarda Petru

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.