facebook tweeter youtube

 
Tomasz Ławniczak
Polityk nie odpowiedział jeszcze na kwestionariusz.
Poproś o odpowiedź

poseł
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Ukończył Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą. Pracował jako nauczyciel. Działał w: Stronnictwie Pracy (1989–1990), Porozumieniu Centrum i Porozumieniu Polskich Chrześcijańskich Demokratów (1999–2001), od 2001 r. członek PiS. Był dyrektorem biura poselsko-senatorskiego Zbigniewa Trybuły i Andrzeja Dery. Samorządowiec: radny i członek zarządu miasta i gminy Nowe Skalmierzyce (1990–1994), radny powiatu ostrowskiego (1998–2002 i 2006-2015), wicestarosta ostrowski (2010-2015). Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: infrastruktury; samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.
Edukacja
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, ; specjalność: Organizacja i Zarządzanie Oświatą, rok ukończenia: 2000
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Filozoficzno-Historyczny; specjalność: Historia, rok ukończenia: 1985

Pokaż członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

Ukryj członkostwo w komisjach i innych zespołach parlamentarnych

opis
od 08.06.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1543), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

07.06.2017 – 04.07.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1560), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 24.05.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym (druk nr 819), członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. transportu kolejowego i poczty, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.02.2017Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. transportu drogowego, drogownictwa i lotnictwa, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 21.10.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r., członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 08.06.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół do spraw budowy dróg ekspresowych S 6 i S 11, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Szpitali Powiatowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

27.04.2016 – 12.05.2016Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia i zaopiniowania petycji Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich z Bielawy dla Komisji do Spraw Petycji w sprawie zmiany ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 13.04.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Estońska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 10.03.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 26.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 11.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. budowy drogi ekspresowej S-12, sekretarz» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 28.01.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 31.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Turystyki, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

30.12.2015 – 10.02.2016Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. budowy drogi ekspresowej S-12, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 09.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Podkomisja stała ds. finansów samorządowych, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 03.12.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Zintegrowanego Wielodyscyplinarnego Systemu Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych w Polsce Zachodniej "INPRONKO", członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 25.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Parlamentarny Zespół ds. Budowy Szpitala Dziecięcego w Poznaniu, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 16.11.2015Sejm RP VIII kadencji, Komisja Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona Sejmu RP

od 12.11.2015Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 8669» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 23.10.2015Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw Droga S11, członek, Poznań» źródło

Źródło

Serwis Prawno-Gospodarczy Lexis Nexis

2015kandydat na posła
okręg: Kalisz (36), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (1), liczba głosów: 8669 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

28.11.2014 – 2015Starostwo Powiatu Ostrowskiego, wicestarosta, Ostrów Wielkopolski» źródło

Źródło

Portal regionalny Ostrow.NaszeMiasto.pl

2014kandydat na radnego, Ostrów Wielkopolski
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 918 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2014Rada Powiatu Ostrowskiego, radny, Ostrów Wielkopolski
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (3), liczba głosów: 918» źródło

Źródła

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej


Portal Ostrow.Naszemiasto.pl

2010 – 2014Rada Powiatu Ostrowskiego, Komisja Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

2010 – 2014Rada Powiatu Ostrowskiego, Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej, członek» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

08.12.2010 – 2014Starostwo Powiatu Ostrowskiego, członek Zarządu, Ostrów Wielkopolski» źródło

Źródło

Strona powiatu ostrowskiego

2010kandydat na radnego, Ostrów Wielkopolski
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 763 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2010 – 2014Rada Powiatu Ostrowskiego, radny, Ostrów Wielkopolski
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 763» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

od 05.2008Prawo i Sprawiedliwość, sekretarz Komitetu Terenowego PiS w Ostrowie Wielkopolskim» źródło

Źródła

Encyklopedia Solidarności


Oficjalna strona PiS

05.11.2007 – brak informacji Biuro Poselskie Andrzeja Dery, dyrektor» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

od 2007Ostrowskie Towarzystwo Genealogiczne, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

2006kandydat na radnego, Ostrów Wielkopolski
lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 779 (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – 2010Rada Powiatu Ostrowskiego, radny, Ostrów Wielkopolski
okręg: (4), lista wyborcza: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (4), liczba głosów: 779» źródło

Źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

2006 – brak informacji Biuro Poselskie Zbigniewa Trybuły, dyrektor» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

2002 – brak informacji Prawo i Sprawiedliwość, pełnomocnik w Ostrowie Wielkopolskim
okręg: (4)» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

2001 – 2002Starostwo Powiatu Ostrowskiego, członek Zarządu, Ostrów Wielkopolski» źródło

Źródła

Encyklopedia Solidarności


Strona powiatu ostrowskiego

od 2001Prawo i Sprawiedliwość, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

2001 – 2002Prawo i Sprawiedliwość, pełnomocnik na Okręg Kalisko-Leszczyński» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1999 – 2001Porozumienie Polskich Chrześcijańskich Demokratów, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1999 – 2001Porozumienie Polskich Chrześcijańskich Demokratów, członek Zarządu Koła w Ostrowie Wielkopolskim» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1998 – 2002Rada Powiatu Ostrowskiego, radny, Ostrów Wielkopolski
okręg: (6), lista wyborcza: Akcja Wyborcza Solidarność (7), liczba głosów: 514» źródło

Źródła

Encyklopedia Solidarności


Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998kandydat na radnego, Ostrów Wielkopolski
okręg: (6), lista wyborcza: Akcja Wyborcza Solidarność (7), liczba głosów: 514 (wybrany)» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

od 1998Akcja Katolickiej Oddział Parafialny w Nowych Skalmierzycach, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1997 – 2005Szkoła Podstawowa w Gostyczynie, dyrektor» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1992 – 1997Kuratorium Oświaty w Kaliszu, wizytator» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1991 – 1998Porozumienie Centrum, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1991 – 1998Porozumienie Centrum, prezes Zarządu Województwa Kaliskiego» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1990 – 1994Urząd Gminy Nowych Skalmierzyc, członek Zarządu Gminy, Nowe Skalmierzyce» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

1990 – 1994Urząd Miasta Nowych Skalmierzyc, członek Zarządu Gminy, Nowe Skalmierzyce» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

1990 – 1994Rada Miasta Nowych Skalmierzyc, radny, Nowe Skalmierzyce» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

1990 – 1994Rada Gminy Nowych Skalmierzyc, radny, Nowe Skalmierzyce» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

1990kandydat na radnego gminy, Nowe Skalmierzyce (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

1990kandydat na radnego miasta, Nowe Skalmierzyce (wybrany)» źródło

Źródło

Oficjalna strona powiatu ostrowskiego

05.1989 – 1990Stronnictwo Pracy, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

04.1989 – 04.1992NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Kaliszu, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1988 – 1989Klub Inteligencji Katolickiej, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1988 – 1991Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu, członek Zarządu» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

od 1988Polskie Towarzystwo Historyczne, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1986 – 1992Zespole Szkół Zawodowych, nauczyciel, Kalisz» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

1982 – 1984Uniwersytet Wrocławski, Instytut Historyczny, prezes Studenckiego Koła Naukowego Historyków» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

lata 80.Niezależne Zrzeszenie Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim, członek» źródło

Źródło

Encyklopedia Solidarności

Google Fundusz Inicjatyw Obywatelskich EEA Grants Fundacja imienia Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora.