Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1959-10-16, Stalowa Wola
Wykształcenie: wyższe
Ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej na Politechnice Warszawskiej, studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej i MBA. W 1991 r. obronił doktorat. W l. 1985-1992 pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej. Przez 12 lat zarządzał unijnymi programami finansowymi w przedstawicielstwie Komisji... Europejskiej w Polsce. W l. 2005-2008 wiceminister rozwoju regionalnego. W l. 2004-2016 związany z Europejskim Centrum Przedsiębiorczości (w l. 2004-2006 a następnie 2011-2016 wspólnik ECP). Koordynator sekcji samorząd i polityka spójności w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP. W 2014 r. członek Rady Programowej PiS. W l. 2015-2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Od 2018 r. minister inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego, we wrześniu 2019 r. objął także resort finansów.
Czytaj więcej
Zwiń

Artykuły

Wyniki 1–1 z 1
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

11.04.2018, Sejm: Kolejne zmiany w sądownictwie

…takich umów o wartości 5,8 mld zł. Projekt ustawy uzasadni minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński . Autorzy gier komputerowych dostaną ulgę podatkową dla twórców Ministerstwo finansów chce, żeby więcej zawodów mogło korzystać z…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
9.01.2018 – 19.09.2019
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (rząd Mateusza Morawieckiego), minister, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Ministerstwa Rozwoju www.mr.gov.pl
9.01.2018 – 19.09.2019
Ministerstwo Finansów, Inwestycji i Rozwoju (rząd Mateusza Morawieckiego), minister, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Ministerstwa Finansów www.gov.pl
20.11.2015 – 8.01.2018
Ministerstwo Rozwoju, sekretarz stanu, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Ministerstwa Rozwoju www.mr.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Wspieranie innowacyjności

Chcemy przestawiać polską gospodarkę na tory innowacyjności. Liczymy na pozytywne efekty niedawno wprowadzonej tzw. ustawy wdrożeniowej, skierowanej głównie do sektora MŚP i samorządów, które są największymi odbiorcami środków unijnych. Nowe rozwiązania mają sprawić, żeby zarówno aplikowanie o fundusze, jak i realizacja projektów były jak najprostsze.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 25.01.2018

sprawy ogólnopolskie
innowacje i nowe technologie
fundusze unijne
obietnice rządu
Konstytucja biznesu

Wsparciem dla rozwoju polskich firm będzie też przygotowana w resorcie rozwoju Konstytucja biznesu, zawierająca pakiet ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 25.01.2018

sprawy ogólnopolskie
projekt ustawy
przedsiębiorczość
obietnice rządu
Program Mieszkanie +

Program Mieszkanie + jest naszym priorytetem. Pan Premier Morawiecki będzie go osobiście nadzorował. Z jednej strony ma ogromne znaczenie społeczne, a z drugiej realizacja programu może stać się impulsem rozwojowym dla całej polskiej gospodarki. Sytuacja mieszkaniowa polskich rodzin nie jest dobra. Szacuje się, że w skali kraju brakuje prawie miliona mieszkań. To ogromny problem, gdyż mieszkanie, obok bezpieczeństwa, to podstawowa potrzeba obywateli. Chcielibyśmy, żeby dzięki programowi Mieszkanie + polskie rodziny miały łatwiejszy dostęp do tanich mieszkań, przede wszystkim na wynajem. W tej chwili buduje się w Polsce rocznie ok. 150 tys. mieszkań, a my chcielibyśmy, żeby budowano ich przynajmniej 220 tys. To spowoduje, że do 2030 r. powstanie ok. 2 mln 750 tys. nowych mieszkań. To znacząco podniesie jakość życia wielu polskich rodzin.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 25.01.2018

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
budownictwo
obietnice rządu
Centralny Port Lotniczy

W ostatnich kilkunastu latach powstało wiele analiz, które wyraźnie wskazują, że jest miejsce dla takiego huba komunikacyjnego w tej części Europy. (...) Tak więc rynek pasażerski w Polsce ma ogromny potencjał rozwoju. Byłoby błędem, gdybyśmy tej szansy nie wykorzystali. Budowa takiego portu przyczyni się do podniesienia jakości życia Polaków. Jednak nie to jest najważniejsze. Funkcjonowanie hubu będzie miało ogromne znaczenie gospodarcze. Można przytoczyć przykład Turcji, która dzięki portom lotniczym nie tylko wzmocniła swojego największego przewoźnika lotniczego Turkish Airlines, ale też pozwoliła na ekspansję firm tureckich np. w Afryce. A ponieważ zależy nam, żeby nasze firmy rozwijały się nie tylko na krajowym rynku, to potrzebne są bezpośrednie połączenia z bardziej czy mniej odległymi miejscami na świecie. Poza tym Centralny Port Komunikacyjny stanie się bardzo ważnym, wręcz kluczowym węzłem transportowym Polski, w którym zbiegać się będą najważniejsze trasy drogowe i kolejowe.

Źródło: niezalezna.pl

Data obietnicy: 25.01.2018

sprawy ogólnopolskie
infrastruktura
transport
obietnice rządu