Okręg 8 (Lublin), lubelski

Kandydaci

Filtruj wyniki

Płeć

Okręg

Komitet

Numer na liście

Filtruj
Przefiltrowane przez:
Osoby 1–50 z 70 pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2
Lp. Imię i nazwisko Komitet wyborczy Okręg Co wiemy o kandydatce/kandydacie? Numer na liście Kwestionariusz
1. Barbara Barszczewska Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie, specjalista II stopnia z... ginekologii-położnictwa, lekarz medycyny estetycznej. Była ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalach w Łosicach i Radzyniu Podlaskim. Obecnie pracuje w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim i prowadzi gabinet ginekologiczny i medycyny estetycznej w Białej Podlaskiej. W 2015 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu RP. W 2018 r. została radną Sejmiku Województwa Lubelskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
4
2. Barabra Berecka Kukiz'15 8 (Lublin)
3
3. Paulina Bryzek Wiosna 8 (Lublin)
6
4. Zbigniew Bujak Wiosna 8 (Lublin)
Absolwent dziennikarstwa i nauk politycznych na Uniwersytecie Waszawskim. Od 1980 r. działacz... opozycji. Poseł I i II kadencji Sejmu. Członek Unii Pracy, Unii Wolności.
Czytaj więcej
Zwiń
1
5. Magdalena Chojnacka Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 (Lublin)
Członek Ruchu Narodowego; pełnomocnik na województwo lubelskie.
5
6. Sławomir Ćwik Koalicja Europejska 8 (Lublin)
Absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Ukończył studia podyplomowe studia... podatkowe na SGH i program MBA dla finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego. Przez 11 lat pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu. Był wiceprezesem zarządu Kredyt Inkaso SA. W 2018 r. bez powodzenia kandydował na prezydenta Zamościa. Radny Rady Miasta Zamościa. Członek partii Nowoczesna.
Czytaj więcej
Zwiń
8
7. Magdalena Długosz Koalicja Lewica Razem 8 (Lublin)
Nauczyciel akademicki od 2010 r. Absolwentka stosunków międzynarodowych na wydziale politologii... oraz kulturoznawstwa na wydziale humanistycznym UMCS w Lublinie. Studiowała również politologię, komunikację międzynarodową i kulturoznawstwo stosowane na Westfälische Wilhelms-Universität Münster oraz historię sztuki na Uniwersytecie w Wiedniu i Innsbrucku. W 2018 roku startowała w wyborach na prezydenta Lublina z ramienia Lubeskiego Ruchu Miejskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
1
8. Marcin Duszek Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Absolwent germanistyki UW, ukończył studia podyplomowe w SGH. W l. 2006-2014 radny powiatu... bialskiego; w 2010 r. bez powodzenia kandydował na burmistrza Międzyrzecza Podlaskiego, a w 2014 r. na radnego do sejmiku woj. lubelskiego. Od 2006 r. jest członkiem komisji rewizyjnej Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego. Prowadził własną działalność gospodarczą (serwis telefonów komórkowych). W przeszłości związany z PSL-em. Od 2010 r. członek PiS. W 2011 r. nie zdobył mandatu posła, w trakcie kadencji zajął miejsce Jerzego Rębka. Poseł od 2014 r. (VII-VIII kadencja). Zasiadał w komisjach: samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz zdrowia. Obecnie pracuje w komisjach: ds. petycji; sprawiedliwości i praw człowieka oraz zdrowia.
Czytaj więcej
Zwiń
10
9. Szymon Furmaniak Koalicja Lewica Razem 8 (Lublin)
Absolwent UMCS (infomacja naukowa i bibliotekoznawstwo). Pracuje jako bibliotekarz na Politechnice... Lubelskiej. Działacz społeczny; m.in. uczestniczył w Lubleskiej Akcji Lokatorskiej. Obecnie działacz ruchu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski". Twórca strony dziesiata.pl (nt. o Dziesiątej Dzielnicy Lublina). Sekretarz zarządu rady dzielnicy Dziesiąta. Członek partii Razem.
Czytaj więcej
Zwiń
10
10. Joanna Futera Polska Fair Play 8 (Lublin)
Pochodzi z Puław. Absolwentka Wydziału Komunikacji Medialnej na Uniwersytecie Artystycznym w... Poznaniu oraz Ormonde College of Further Education (Kilkenny, Irlandia). Pracuje jako fotograf: w przeszłości w firmie Magia Obrazu, obecnie w Red on Red. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydowała na radną miasta Puław (KWW Niezależni Wyborcy Pawła Maja).
Czytaj więcej
Zwiń
2
11. Robert Gogółka Kukiz'15 8 (Lublin)
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Przedsiębiorca zajmujący się przetwórstwem... owocowym. Prezes zarządu spółki Owocomix w Graniach. W 2018 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Prowadzi gospodarstwo sadownicze zajmujące się produkcją jabłek oraz owoców miękkich.
Czytaj więcej
Zwiń
2
12. Paweł Grzegorczyk Wiosna 8 (Lublin)
9
13. Riad Haidar Koalicja Europejska 8 (Lublin)
Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ordynator Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala... Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.
Czytaj więcej
Zwiń
3
14. Krzysztof Hetman Koalicja Europejska 8 (Lublin)
Absolwent Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów... podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Karierę rozpoczął w Otwartym Funduszu Emerytalnym, będąc zastępcą dyrektora od lipca 2002 r. do sierpnia 2005 r. Od 2010 r. pracował jako dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, od 2007 r. do 2010 r. jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Od 2010 r. piastował stanowsiko Marszałka Wojewódzctwa Lubelskiego do 30.06.2014 r., kiedy to został wybrany posłem do Parlamentu Europejskiego. Dotychczas zasiadał w Komisji ds. Rozwoju Regionalnego, Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Społecznych oraz Komisji Ochrony Środowiska naturalnego, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności.
Czytaj więcej
Zwiń
1
15. Paweł Iwaniak Polska Fair Play 8 (Lublin)
Absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Radca prawny. Prowadzi kancelarię w... Lublinie oraz blog prawniczy.
Czytaj więcej
Zwiń
8
16. Barbara Iwuła Wiosna 8 (Lublin)
4
17. Paweł Janulewicz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 (Lublin)
Doktor nauk ekonomicznych SGGW. Absolwent Agrobiznesu Akademii Rolniczej w Lublinie oraz studiów... podyplomowych na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Kandydował do Sejmu RP w 2015 r., oraz do sejmiku województwa lubelskiego w 2018 r. z list Kukiz '15.
Czytaj więcej
Zwiń
9
18. Justyna Jasek-Kosobucka Wiosna 8 (Lublin)
8
19. Gabriel Kaczyński Koalicja Lewica Razem 8 (Lublin)
Absolwent filologii angielskiej na Wydziale Humanistycznym UMCS. Członek partii Razem. W 2015 r.... ubiegał się o mandat posła na Sejm RP.
Czytaj więcej
Zwiń
4
20. Włodzimierz Karpiński Koalicja Europejska 8 (Lublin)
Chemik, absolwent Politechniki Warszawskiej, ukończył także menadżerskie studia podyplomowe.... Karierę zawodową rozpoczął w Tarchomińskich Zakładach Farmaceutycznych „Polfa Tarchomin”, pracował w przedsiębiorstwach na stanowiskach technicznych oraz kierowniczych. W l. 1990-1992 prowadził własną działalność gospodarczą. W l. 1994-2002 wiceprezydent Puław. Członek PO od 2001 r., członek zarządu krajowego PO. Członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Zasiadał w zarządzie Zakładów Azotowych Puławy. Sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji (2011-2013), następnie w Ministerstwie Skarbu (2013-2015). Poseł od 2005 r. (V-VIII kad.). Zasiadał w komisjach: regulaminowej i spraw poselskich; gospodarki; rozwoju przedsiębiorczości; skarbu państwa (dwukrotnie, w tym jako wiceprzewodniczący); ds. Unii Europejskiej; ds. służb specjalnych. Obecnie pracuje w komisji ds. energii i skarbu państwa (jako wiceprzewodniczący).
Czytaj więcej
Zwiń
6
21. Krzysztof Kasprzak Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 (Lublin)
Wolontariusz Fundacji Życie i Rodzina.
10
22. Tomasz Kitliński Wiosna 8 (Lublin)
3
23. Zdzisław Kozioł Kukiz'15 8 (Lublin)
8
24. Elżbieta Kruk Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Ukończyła historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia podyplomowe w zakresie... administracji publicznej na University of Wisconsin oraz na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów działaczka Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Nauczycielka historii, była przewodniczką wycieczek w muzeum i wychowawczynią w zakładzie poprawczym. W 1989 r. pracowała w biurze NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze. Asystentka Lecha Kaczyńskiego, gdy pełnił funkcje: ministra stanu ds. bezpieczeństwa (1991), prezesa NIK (1992-1995), oraz Ministra Sprawiedliwości (2000-2001). Od 2001 r. członkini PiS. Członkini, a następnie przewodnicząca KRRiT (2006-2007). Posłanka od 2001 r. (IV-VIII kadencja), pracowała w komisjach: ds. kontroli państwowej, ds. Unii Europejskiej; ds. służb specjalnych; kultury i środków przekazu; finansów publicznych oraz administracji i cyfryzacji. Obecnie zasiada w komisjach: ds. Unii Europejskiej; kultury i środków przekazu (jest przewodniczącą). Od lipca 2016 r. zasiada w Radzie Mediów Narodowych.
Czytaj więcej
Zwiń
1
25. Joanna Kunc Kukiz'15 8 (Lublin)
4
26. Marian Lewandowski Koalicja Lewica Razem 8 (Lublin)
Brał udział w wyborach samorządowych 2018 r., ubiegając się o mandat radnego sejmiku lubelskiego z... ramienia partii Razem.
Czytaj więcej
Zwiń
6
27. Bożena Lisowska Koalicja Europejska 8 (Lublin)
Absolwentka Akademii Rolniczej w Lublinie. Przedsiębiorca, działaczka społeczna, samorządowiec.... Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego od 2010 r. Przewodnicząca Zespołu Rady Działalności Pożytku Publicznego przy KPRM. Członek Prezydium Konwentu Wojewódzkich Rad Pożytku.
Czytaj więcej
Zwiń
5
28. Agnieszka Marciniuk Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 (Lublin)
Partner biznesowy firmy kosmetycznej. W 2018r. kandydowała na radną Sejmiku Województwa Lubelskiego... .
Czytaj więcej
Zwiń
7
29. Jarosław Markiewicz Kukiz'15 8 (Lublin)
5
30. Agnieszka Mazur Polska Fair Play 8 (Lublin)
Kostiumograf. Pracuje w lubelskich teatrach, jak również przy produkcjach telewizyjnych i filmowych.
3
31. Artur Mazur Koalicja Europejska 8 (Lublin)
Absolwent UMCS (animator i menedżer kultury), UJ (zarządzanie w kulturze) i AGH (praktyczna... psychologia kierowania i negocjacji). Specjalista ds. sprzedaży, marketingu handlowego, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz sponsoringu kultury. Pracował m.in. w Teatrze Muzycznym w Lublinie i Teatrze "Groteska" w Krakowie. Obecnie pracuje na stanowisku zarządczym w firmie dystrybucji win oraz świadczy usługi doradztwa w biznesie. Działacz WOŚP, Szlachetnej Paczki i innych inicjatyw wolontariatu pracowniczego. Członek Obywateli RP. Członek Partii Zieloni; przewodniczący koła lubelskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
4
32. Beata Mazurek Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Ukończyła socjologię na KUL oraz studia podyplomowe z zarządzania w administracji i samorządzie. W... l 90. pracowała w wojewódzkim urzędzie pracy, miejskim ośrodku pomocy społecznej, urzędzie wojewódzkim. W 2005 r. została dyrektorką ds. promocji i administracji w Zespole Przedszkolno-Szkolnym „Razem” w Chełmie. W l. 2002-2005 była radną miasta Chełm. Członkini PiS. Posłanka od 2005 r. (V-VIII kadencja), pracowała w komisjach: ds. Unii Europejskiej; infrastruktury; polityki społecznej i rodziny; sprawiedliwości i praw człowieka; ds. służb specjalnych. Od grudnia 2015 r. rzeczniczka prasowa KP PiS i partii.
Czytaj więcej
Zwiń
2
33. Rafał Mekler Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 (Lublin)
W 2018r. kandydował na radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.
8
34. Joanna Mucha Koalicja Europejska 8 (Lublin)
Ekonomistka, doktorat z ekonomii zdrowia obroniła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach... 2002-2010 pracowała jako asystent w Instytucie Ekonomii KUL. Przez rok była współwłaścicielką przedsiębiorstwa. Członkini PO od 2003 r. Dwukrotnie pełniła funkcję regionalnego pełnomocnika finansowego partii (w l. 2004 i 2005) oraz regionalnego pełnomocnika wyborczego partii (w 2006 r.). W 2006 r. była sekretarzem regionu lubelskiego PO. Posłanka od 2007 r. (VI-VIII kadencja), zasiadała w komisjach: zdrowia, odpowiedzialności konstytucyjnej i finansów publicznych. Pełniła funkcję sekretarza Zespołu do spraw Konwencji Bioetycznej. W l. 2011-2013 Minister Sportu. Obecnie po raz kolejny pracuje w komisji finansów publicznych.
Czytaj więcej
Zwiń
2
35. Piotr Ordecki Kukiz'15 8 (Lublin)
9
36. Włodzimierz Osadczy Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 (Lublin)
Profesor KUL. W l. 2006-2009 pełnił funkcję kanclerza Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich... Uniwersytetów (obecnie pod nazwą Centrum Europy Wschodniej UMCS). Członek Komisji Europy Wschodniej Polskiej Akademii Umiejętności. Członek zarządu wojewódzkiego Stowarzyszenia "Polska-Wschód", prezes Stowarzyszenia Polska-Armenia (oddział w Lublinie). W 2016 r. powołany na stanowisko pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. współpracy z Ukrainą. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydował do sejmiku województwa lubelskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
3
37. Monika Pawłowska Wiosna 8 (Lublin)
Była wiceprzewodnicząca Forum Równych Szans i Praw Kobiet województwa lubelskiego. Była pracownik... Kancelarii Sejmu RP. Członek partii Wiosna; członek biura krajowego.
Czytaj więcej
Zwiń
2
38. Bartłomiej Pejo Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 (Lublin)
Absolwent SGSP w Warszawie i Politechniki Warszawskiej, manager. Prezes stowarzyszenia Świdnicki... Klub Motocyklowy Usarz. Członek Komisji Partnerstwa i Dialogu Związku Miast Polskich. Założyciel i prezes świdnickich struktur Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikke. Obecnie członek partii Wolność; członek zarządu krajowego oraz rady krajowej partii.
Czytaj więcej
Zwiń
2
39. Szymon Pietrasiewicz Wiosna 8 (Lublin)
5
40. Marcin Pietrosiński Polska Fair Play 8 (Lublin)
Absolwent prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych z zarządzania i... finansów. Ukończył aplikację adwokacką. Prowadził własną działalność gospodarczą. Pracował w urzędzie pracy przy programach finansowanych z funduszy europejskich. Należy do Kukiz'15 i Stowarzyszenia KoLiber. W wyborach samorządowych 2018 r. ubiegał się o mandat radnego Rady Miasta Lublina.
Czytaj więcej
Zwiń
7
41. Przemysław Popielec Polska Fair Play 8 (Lublin)
Dziennikarza, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim.
10
42. Jolanta Rebejko Koalicja Lewica Razem 8 (Lublin)
Absolwentka UMCS (grafika komputerowa). Kandydowała do sejmiku lubelskiego w 2018 r z ramienia... partii Razem.
Czytaj więcej
Zwiń
5
43. Witold Rewera Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Doktor nauk prawnych, wykładowca Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W l. 199-2005... pracownik MInistrestwa Spraw Zagranicznych.
Czytaj więcej
Zwiń
8
44. Mateusz Roczon Koalicja Lewica Razem 8 (Lublin)
Absolwent studiów międzynarodowych UJ. Członek partii Razem; koordynator kampanii do wyborów... samorządowych w 2018 r. Od 2016 r. organizator lubelskich obchodów odzyskania niepodległości.
Czytaj więcej
Zwiń
2
45. Jarosław Sachajko Kukiz'15 8 (Lublin)
Ukończył ekonomię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, obronił rozprawę doktorską z agronomii... na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Fizjoterapeuta, inżynier ochrony środowiska, ekonomista. W l. 2012-2016 prowadził własną działalność gospodarczą (informatyka, wnioski unijne, analiza danych, szkolenia). Biegły sądowy w zakresie analizy kryminalnej. Wykładał w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu, Akademii Rolniczej w Lublinie, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W l. 2007-2011 pracował w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu jako analityk kryminalny. Nie należy do partii politycznej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), jest przewodniczącym komisji rolnictwa i rozwoju wsi oraz członkiem komisji zdrowia. W 2018 r. w wyborach samorządowych bez powodzenia kandydował na prezydenta Zamościa.
Czytaj więcej
Zwiń
1
46. Tomasz Solis Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Wiceprzewodniczący Związku Sadowników RP. Od 2018 r. radny Sejmiku Województwa Lubelskiego..., przewodniczący Komisji Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska.
Czytaj więcej
Zwiń
3
47. Justyna Sowa Polska Fair Play 8 (Lublin)
Pochodzi z Terespola. Nauczycielka. Radna miasta Terespol z ramienia KWW Nasze Miasto Terespol.
4
48. Andrzej Stanisławek Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Lekarz, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, doktor habilitowany nauk... medycznych. W 1979 ukończył studia lekarskie w Akademii Medycznej w Lublinie. W 1980 został pracownikiem Oddziału Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Od 1992 prowadzi prywatną praktykę lekarską. Na początku lat 90. założył Fundację Wczesnego Wykrywania Raka. W 1997 bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora z ramienia Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. W 2014 przystąpił do Polski Razem Zjednoczona Prawica, członek zarządu krajowego partii od 2015 r. Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako lider listy wyborczej tego ugrupowania w województwie lubelskim. Kilka miesięcy później został przewodniczącym zarządu regionalnego tej partii w województwie lubelskim, a w 2015 zasiadł w jej zarządzie krajowym. W 2011 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Senator IX kadencji. Jest przewodniczącym komisji gospodarki narodowej i innowacyjności oraz członkiem komisji zdrowia.
Czytaj więcej
Zwiń
7
49. Ewa Szałachwiej Prawo i Sprawiedliwość 8 (Lublin)
Z wykształcenia zootechnik. Pracownica Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego (dyrektor... Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi). W 2018 r. bez sukcesu startowała w wyborach na burmistrza Piask.
Czytaj więcej
Zwiń
9
50. Anna Szmidt Koalicja Europejska 8 (Lublin)
9
pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2