Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1949-06-18, Warszawa
Zawód: prawnik
Wykształcenie: wyższe
Dr nauk prawnych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW. Był pracownikiem naukowym Instytutu Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego oraz filii UW w Białymstoku. Pracował w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Działacz opozycyjny, uczestnik wydarzeń marcowych, współpracownik Komitetu... Obrony Robotników oraz KSS KOR, członek redakcji miesięcznika „Głos”, kierownik Ośrodka Badań Społecznych NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze, działacz Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej, członek Komitetu Helsińskiego w Polsce, współzałożyciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Członek Komitetu Obywatelskiego przy przewodniczącym „Solidarności” Lechu Wałęsie, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. W l. 1990-1991 szef Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Współzałożyciel oraz przewodniczący Rady Fundacji Prasowej Solidarność, w l. 1994-1997 kierownik działu wydawniczego w spółce Srebrna. Założyciel i prezes Porozumienia Centrum, współzałożyciel Akcji Wyborczej Solidarność, członek Ruchu Odbudowy Polski, członek-założyciel PiS, prezes PiS. Prezes Rady Ministrów (2006-2007). Kandydat na urząd prezydenta RP w 2010 r., w drugiej turze wyborów przegrał z Bronisławem Komorowskim. Senator w l. 1989-1991 (I kadencja), wybrany z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, był członkiem senackiej Komisji Praw Człowieka i Praworządności. Poseł w l. 1991-1993 i od 1997 r. (I, III-X kad.), wybierany z list PC, ROP (1997 r.) oraz PiS. W l. 2020-2022 wiceprezes Rady Ministrów oraz przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Od czerwca 2023 r. ponownie wiceprezes Rady Ministrów.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Biuro Poselskie Jarosława Kaczyńskiego Al. Jerozolimskie 125/127 02-017 Warszawa woj. mazowieckie tel. (22) 622 91 55 jaroslaw.kaczynski@sejm.pl

Artykuły

Wyniki 1–3 z 57
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Znalezione artykuły

10.05.2024, Status quo czy zmiana warty? O układzie sił po wyborach samorządowych

…PiS i Lewica. Ludowcy rządzą teraz w 29 gminach tej wielkości (50 w 2018 r.). Partia Jarosława Kaczyńskiego z 69 gmin straciła włodarzy w 19 (obecnie 50). Lewica z kolei ubyło połowę rządzących – czternastu…

9.03.2024, Relacja z 7. posiedzenia Sejmu (06-08.03.2024 r.)

…żadnego znaczenia. Jej podejmowanie jest po prostu komedią, teatrem i czymś, co obraża tę Izbę” – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS tuż po skierowaniu uchwały dotyczącej działalności Trybunału Konstytucyjnego do drugiego czytania. Uchwała stwierdza, że…

8.03.2024, Podsumowanie 7. posiedzenia Sejmu

…śledczych – ds. tzw. afery wizowej oraz ds. oprogramowania Pegasus, która na piątek, 15 marca zaplanowała przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, poseł, Warszawa, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, liczba głosów: 248 935
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
2019
kandydat na posła, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Warszawa, liczba głosów: 248 935
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

podwyżki dla nauczycieli

Zastanawiałem się, czy nie lepiej przekazać nadwyżkę budżetową na podwyżki dla nauczycieli, nie o 200 zł, lecz o 1000 zł, co kosztowałoby budżet 8-9 mld zł. Nie chodziło o względy polityczne, tylko o podciągnięcie edukacji na wyższy poziom".

Źródło: Polska naszych marzeń, Jarosław Kaczyński

edukacja i szkolnictwo wyższe
sprawy ogólnopolskie
Zmiany w kodeksie wyborczym - ograniczenia dla komitetów wyborczych

Kolejna ważna sprawa to takie posunięcie, które prowadziłoby do sytuacji, w której nie będzie oszukiwania wyborców. To polegało na tym, że w szczególności jedna, ale także inne partie – i nam się taki grzech zdarzał – wysuwały jako kandydatów do samorządu wojewódzkiego osoby, co do których było oczywiste, że tymi radnymi nie zostaną. Nie dlatego że zostaną wybrani, bardzo często są wybrani, tylko że na pewno z tego zrezygnują, bo by stracili swoje funkcje wójtów czy burmistrzów. To wprowadzanie ludzi w błąd. To powinno być zabronione” – Jak dodał, burmistrz czy wójt może kandydować w swojej radzie, gminy czy miasta, to zupełnie naturalne, natomiast jeżeli chodzi o kandydowanie wyżej, kiedy wiadomo że z tego natychmiast zrezygnuje, to jest to wprowadzanie obywateli w błąd, a nie należy wprowadzać obywateli w błąd – mówił prezes PiS.

Źródło: m.300polityka.pl

Data obietnicy: 13.10.2017

sprawy ogólnopolskie
PiS
Warszawa 19
kodeks wyborczy
ustrój państwa
wybory
JOW
prawa i wolności obywatelskie
Repolonizacja mediów

– Za chwilę minie dwa lata naszego rządu. To będzie 16 listopada. Za miesiąc i 3 dni. To ten moment podsumowania i powiedzenia sobie, co trzeba zmienić, żeby to wszystko działało tak, jak powinno, żeby ten sukces, na który mamy wielką szansę, został zrealizowany. Co chcemy jeszcze uczynić? (...) Chcemy jeszcze podjąć sprawę ordynacji wyborczej, zarówno w wyborach samorządowych jak i parlamentarnych i innych wyborach. I to zarówno jeżeli chodzi o różnego rodzaju przedsięwzięcia o technicznym charakterze, które już proponowaliśmy w poprzednich kadencjach, które były odrzucane przez ówczesną większość, a których celem jest zabezpieczenie wyborów przed fałszowaniem. Przeźroczysta urna… Kamery internetowe w każdym lokalu wyborczym, i podczas głosowania i liczenia głosów to na pewno jest dobry pomysł. Nowe zasady odnoszące się do drukowania kart, to na pewno dobry pomysł, nowe zasady dot. okresu i sposobu ich przechowywania to też na pewno jest dobry pomysł, a także ich produkcji, bo tutaj też było dużo bałaganu i takich sytuacji, które zagrażały uczciwości wyborów. Krótko mówiąc, jest szereg działań tego typu, ale są też działania czy cele, które chcemy zrealizować, które mają już charakter nieco inny – mówił Jarosław Kaczyński na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”.

Źródło: m.300polityka.pl

Data obietnicy: 13.10.2017

sprawy ogólnopolskie
PiS
Warszawa 19
media
kultura
Zmiany w kodeksie wyborczym

– Za chwilę minie dwa lata naszego rządu. To będzie 16 listopada. Za miesiąc i 3 dni. To ten moment podsumowania i powiedzenia sobie, co trzeba zmienić, żeby to wszystko działało tak, jak powinno, żeby ten sukces, na który mamy wielką szansę, został zrealizowany. Co chcemy jeszcze uczynić? Zakładam przez chwilę, że porozumienie z prezydentem nastąpiło, uchwalamy ustawy odnoszące się do sądownictwa. Co jeszcze z tych spraw zasadniczych? Chcemy jeszcze podjąć sprawę ordynacji wyborczej, zarówno w wyborach samorządowych jak i parlamentarnych i innych wyborach. I to zarówno jeżeli chodzi o różnego rodzaju przedsięwzięcia o technicznym charakterze, które już proponowaliśmy w poprzednich kadencjach, które były odrzucane przez ówczesną większość, a których celem jest zabezpieczenie wyborów przed fałszowaniem. Przeźroczysta urna… Kamery internetowe w każdym lokalu wyborczym, i podczas głosowania i liczenia głosów to na pewno jest dobry pomysł. Nowe zasady odnoszące się do drukowania kart, to na pewno dobry pomysł, nowe zasady dot. okresu i sposobu ich przechowywania to też na pewno jest dobry pomysł, a także ich produkcji, bo tutaj też było dużo bałaganu i takich sytuacji, które zagrażały uczciwości wyborów. Krótko mówiąc, jest szereg działań tego typu, ale są też działania czy cele, które chcemy zrealizować, które mają już charakter nieco inny – mówił Jarosław Kaczyński na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”.

Źródło: m.300polityka.pl

Data obietnicy: 13.10.2017

sprawy ogólnopolskie
PiS
Warszawa 19
kodeks wyborczy
projekt ustawy
wybory
prawa i wolności obywatelskie
ustrój państwa
Zmiany w kodeksie wyborczym - krytyka JOWów

Np. sprawa likwidacji JOW-ów w wyborach samorządowych. To okręgi, gdzie z jednej strony mamy do czynienia często z nadużyciami, niekiedy nawet prowadzącymi do tego, że w jakimś małym okręgu jest taka sytuacja społeczna, że w gruncie rzeczy innego niż ten jeden, który jest kandydatem, nie da się wysunąć, bo ten, który by próbował, znalazłby się w sytuacji zagrożenia – i takie sytuacje bywają w Polsce, a poza tym to prowadzi do stanów, które niewiele mają wspólnego z demokracją. To niedemokratyczne, stwarza duże niebezpieczeństwo nadużyć i należy to zlikwidować. To bardzo ważna sprawa.

Źródło: m.300polityka.pl

Data obietnicy: 13.10.2017

sprawy ogólnopolskie
PiS
Warszawa 19
kodeks wyborczy
ustrój państwa
administracja państwowa i samorząd
wybory
JOW
Wydatki na służbę zdrowia

W tym roku wydatki na służbę zdrowia zwiększają się o 8 mld zł, w przyszłym 6, czyli o 14 mld. To rośnie szybko, ale udział wydatków na służbę zdrowia w PKB, to ciągle jest bardzo mało. To 4 proc. z kawałkiem. To rośnie, ale dość wolno. To minimum to 6 proc. i my będziemy musieli do tego dojść, ale nie możemy tego robić po wpływem nacisków grupy młodych ludzi.

Źródło: m.300polityka.pl

Data obietnicy: 13.10.2017

sprawy ogólnopolskie
PiS
Warszawa 19
ochrona zdrowia
strajk rezydentów
służba zdrowia
Stosunek do aborcji

Na pewno trzeba zatrzymać proceder uśmiercania dzieci, które mają wady rozwojowe. To jest coś nieludzkiego i z ta eugeniką trzeba w Polsce skończyć. Dalej posunąć się w moim przekonaniu nie można.(...) Państwo nie może nakazać umrzeć kobiecie, która chce ratować swoje życie. Po prostu nie ma takiego prawa. Nie ma także prawa nakazać urodzić zgwałconej nastolatce.

Źródło: W Sieci nr 16 (177) 2016

Data obietnicy: 18.04.2016

sprawy ogólnopolskie
prawa i wolności obywatelskie
ochrona zdrowia
PiS
Warszawa 19
aborcja
Pomniki smoleńskie

Trzeba zbudować pomniki ofiar tragedii i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Trzeba je zaprojektować, wyznaczyć miejsce i uzgodnić wszystko z konserwatorem zabytków. (...) Za rok pewnie nie uda nam się ich postawić, ale za dwa lata już powinny stać. Pomnik ofiar smoleńskich przy kościele seminaryjnym, tuż przy Pałacu Prezydenckim, a pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego niedaleko pomnika Józefa Piłsudskiego, patrzący na pałac.

Źródło: W Sieci nr 16 (177) 2016

Data obietnicy: 18.04.2016

sprawy ogólnopolskie
kultura
przestrzeń miejska
PiS
Warszawa 19
polityka historyczna
Podatki

Większy podatek drogowy doliczany do benzyny? JK: Pieniądze można wziąć z różnych źródeł, ale rzeczywiście uważam, że nie należało aż tak nerwowo reagować na propozycję zwiększenia o kilka groszy tej daniny. Kluczem jest jednak zablokowanie nadużyć. Raport NIK dotyczący VAT pokazuje, że uzdrawiając system można zwiększyć przychody budżetowe o kilkadziesiąt miliardów złotych.

Źródło: W Sieci nr 16 (177) 2016

Data obietnicy: 18.04.2016

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
drogi i autostrady
PiS
Warszawa 19
VAT
podatek drogowy
O instrumentach finansowych

To będzie poważna operacja, która musi brać pod uwagę kondycję banków, ale całkowicie możliwa do wykonania. Będzie musiał się w to zaangażować Narodowy Bank Polski. I żeby było jasne, nie mówię tylko o kredytach frankowych, w które złapano dziesiątki tysięcy rodzin i które stały się formą nowoczesnego niewolnictwa. Rozwiązać trzeba też kwestię polisolokat, które dotknęły ok. 5 mln Polaków i które wyciągnęły z ich kieszeni prawie 50 mld złotych. Co robi w takiej sytuacji normalne państwo? Żąda zwrotu tych pieniędzy i zapłacenia kary. Międzynarodowe koncerny doskonale wiedzą, że gdy działa się niezgodnie z prawem, to w praworządnym państwie płaci się karę.

Źródło: W Sieci nr 16 (177) 2016

Data obietnicy: 18.04.2016

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
finanse publiczne
bankowość
frankowicze
PiS
Warszawa 19
Drogi lokalne

Choćby sprawa dróg lokalnych, które musimy wreszcie zacząć na dużą skalę remontować, a w wielu wypadkach odbudowywać.

Źródło: W Sieci nr 16 (177) 2016

Data obietnicy: 18.04.2016

sprawy ogólnopolskie
infrastruktura
drogi i autostrady
PiS
Warszawa 19
Stosunki z Niemcami

Wiemy, że Polska godząca się na swój kolonialny status, Polska Tuska, bardzo się podobała w niektórych stolicach. Także dlatego, że wpisywała się w koncepcję Europy zdominowanej, zwłaszcza w naszym regionie przez Niemcy. My nie mamy żadnego interesu, żeby Niemcy byli tutaj siłą dominującą. Oczywiście to jest silny kraj i byłoby dobrze, gdybyśmy mieli dobre relacje, ale nie na zasadzie klienta. Musimy swoich interesów i swojej suwerenności bronić.

Źródło: W Sieci nr 16 (177) 2016

Data obietnicy: 18.04.2016

sprawy ogólnopolskie
polityka zagraniczna
Niemcy
PiS
Warszawa 19
Obniżenie wieku emerytalnego od 2017 r.

Są dobre zmiany, o których mówił nasz rząd i które zapowiadaliśmy w wyborach. Są realizowane. Nie wszystkie od razu, bo nie wszystko da się zrobić od razu, ale są realizowane. Takim przykładem jest 500 zł na dziecko (Program Rodzina 500 plus - red.), ale będą także sprawy emerytalne, będzie obniżenie wieku emerytalnego od przyszłego roku, będzie 12 zł za godzinę jako minimalna płaca.

Źródło: tvn24bis.pl

Data obietnicy: 29.02.2016

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
wiek emerytalny
reforma emerytalna
PiS
19 Warszawa
Obniżenie wieku emerytalnego od 2017 r.

Są dobre zmiany, o których mówił nasz rząd i które zapowiadaliśmy w wyborach. Są realizowane. Nie wszystkie od razu, bo nie wszystko da się zrobić od razu, (...) będzie 12 zł za godzinę jako minimalna płaca.

Źródło: tvn24bis.pl

Data obietnicy: 29.02.2016

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
rynek pracy
PiS
19 Warszawa
Postulat likwidacji Senatu niedopuszczalny

Senat jest instytucją ważną. Bardzo ważną, często poniżoną przez polskie dziennikarstwo, przez polską publicystykę. Są postulaty – kiedyś bardzo mocne, teraz troszkę ucichły – żeby Senat likwidować. To niedopuszczalny postulat z tego względu, że Senat jest tradycyjną instytucją polską, a tylko ludzie bardzo niemądrzy niszczą tradycję

Źródło: 300polityka.pl

Data obietnicy: 20.02.2016

sprawy ogólnopolskie
PiS
ustrój państwa
Senat
konstytucja
Bilion 400 mld na inwestycje

Mamy do zaproponowania plan dla Polski (...) Nasz projekt dotyczy wszystkiego co ważne dla Polaków, ale przede wszystkim ich codziennego losu. Wspomniał o projekcie świadczenia wynoszącego 500 zł na dziecko, powrocie do wieku emerytalnego 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn, podwyższeniu kwoty wolnej do 8 tys. zł. "Zapowiadamy już na początek około 40 miliardów rocznie dla społeczeństwa. Inne działania, to dalsze dziesiątki miliardów złotych, a z czasem setki miliardów złotych. Ten projekt byłby absurdem, oszustwem, gdyby nie towarzyszył mu wielki projekt gospodarczy, przyspieszenia rozwoju gospodarczego. Niektórzy próbowali się z nas śmiać, kiedy dawno temu powiedzieliśmy 1 bilion złotych. To ja w tej chwili mówię bilion i 400 miliardów na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów/

Źródło: www.pb.pl

Data obietnicy: 19.10.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
Mieszkanie w sredniej cenie za 2500-3000zł za m2

Jak mówił, w sferze szeroko rozumianego budownictwa trzeba uchwalić kodeks budowlany, budować autostrady "po właściwych cenach, właściwej jakości i we właściwym tempie", budować mieszkania "dostępne dla zwykłego Polaka, w cenie 2-2,5 tys., najwyżej 3 tysiące złotych za metr, które będzie można wynajmować razem z wykupem, przy czym wykup będzie mógł trwać 30 i więcej lat".

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Data obietnicy: 18.10.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka mieszkaniowa
budownictwo
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
Pakiet inwestycyjny

Mamy wielki projekt inwestycyjny, który nazywamy czasem projektem obudzenia kapitału. Dotyczy to środków unijnych, ale przede wszystkim tych, które są w bankach i przedsiębiorstwach. To wszystko można uruchomić, jeśli inwestycje w Polsce będą mniej ryzykowne i będą się bardziej opłacać – powiedział Jarosław Kaczyński. Wspomniał o systemie długoterminowych gwarancji kredytowych, systemie związanym z aktywizacją 200 miliardów złotych, które są na kontach prywatnych przedsiębiorstw i wykorzystaniu funduszów wielkich firm państwowych. – Jeżeli to wszystko razem zostałoby uruchomione, to byłby to potężny pakiet inwestycyjny i będzie on w jakiejś mierze sterowany, oczywiście nie metodami socjalistycznymi. Będzie sterowany na reindustrializację, czyli odbudowę przemysłu.

Źródło: www.nowiny24.pl

Data obietnicy: 5.10.2015

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
przedsiębiorczość
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
przemysł
Reforma administracyjna?

Pytany podczas briefingu w Jarosławiu o propozycję dla słabszych regionów Jarosław Kaczyński stwierdził, że pojawia się pytanie o reformę administracyjną. - Podchodzimy do tego ostrożnie, bo to są wielkie reformy, których nie można przeprowadzać często. (...) Przestrzegaliśmy przed tym, że tworzenie wielkich województw będzie prowadziło do mechanizmu peryferyzacji. Pojawia się więc pytanie o reformę polskiej administracji. Podchodzimy do tego ostrożnie, bo to są wielkie reformy, których nie można przeprowadzać często. Zadajemy jednak to pytanie, bo zależy nam na równomiernym rozwoju kraju, a różnice rzeczywiście istnieją.

Źródło: www.nowiny24.pl

Data obietnicy: 5.10.2015

sprawy ogólnopolskie
administracja państwowa i samorząd
reforma administracyjna
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
500 zł na każde dziecko

Obiecaliśmy 500zł na każde dziecko, w biedniejszych rodzinach każde, w zamożniejszych od drugiego dziecka.

Źródło: www.nowiny24.pl

Data obietnicy: 3.10.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
Obniżenie wieku emerytalnego

Obiecaliśmy obniżenie wieku emerytalnego Pań do lat 60, Panów do lat 65, czyli tak ja było, z prawem do pracy do 67 roku życia, jeżeli ktoś tak chce a wiele osób chce w ten sposób pracować.

Źródło: www.nowiny24.pl

Data obietnicy: 3.10.2015

sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
wiek emerytalny
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
O potrzebnych zmianach

Potrzebna jest naprawa naszego aparatu państwowego, potrzebne jest lepsze zorganizowanie władzy wykonawczej, rządu, potrzebna jest reforma sądownictwa i służb mundurowych, potrzebne są reforma polskiej dyplomacji, potrzebna jest reforma Skarbu Państwa. Potrzebne jest zgromadzenie wielkiego kapitału, który może być uruchomiony i być podstawą wielkiego programu.

Źródło: wpolityce.pl

Data obietnicy: 3.10.2015

sprawy ogólnopolskie
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
administracja państwowa i samorząd
O powołaniu nowego województwa

Trzeba powołać województwo warszawskie. (...) Warszawa jest zamożna, a Mazowsze jest dziś biedne. Tam potrzebne jest wsparcie, a my damy sobie radę sami.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Data obietnicy: 3.10.2015

sprawy ogólnopolskie
administracja państwowa i samorząd
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
podział administracyjny
Podwyższenie sumy wolnej od podatków

Obiecaliśmy podwyższenie sumy wolnej od podatków.

Źródło: www.nowiny24.pl

Data obietnicy: 3.10.2015

sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
O posyłaniu sześciolatków do szkoły

Obiecaliśmy proszę Państwa, że rodzice będą decydowali 6 czy 7 lat jeżeli chodzi o szkoły.

Źródło: www.nowiny24.pl

Data obietnicy: 3.10.2015

sprawy ogólnopolskie
edukacja i szkolnictwo wyższe
sześciolatki
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
Ewakuacja Polaków z Mariupola

Jeżeli PiS wygra wybory i przejmie władzę, przygotuje ewakuację Polaków z Mariupola.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Data obietnicy: 30.09.2015

sprawy ogólnopolskie
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
polityka zagraniczna
Zmiany w Karcie Polaka i repatriacja Polaków

Odpowiedź może być jedna i ją przygotowujemy, jeśli wybory pójdą po naszej myśli, przeprowadzimy repatriację Polaków ze Wschodu oraz przeprowadzimy zmiany w Karcie Polaka i ustawę o repatriacji.

Źródło: 300polityka.pl

Data obietnicy: wrzesień 2015

sprawy ogólnopolskie
PiS
19 Warszawa
wybory 2015
repatriacja Polaków
polityka zagraniczna
Obszary zainteresowania partnerstwem zagranicznym

(...) Naszymi obszarami zainteresowania partnerstwem powinien być Wschód aż do Azji Środkowej, a na Południu aż do do Bałkanów. Warto też budować dobre relacje ze Skandynawami.

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

polityka zagraniczna
Partnerstwo Wschodnie
PiS
19 Warszawa
sprawy ogólnopolskie
Podwyżki w służbie zdrowia

(...) Żeby sprawa była jasna - uważam, że lekarze, a szczególnie wybitni specjaliści, powinni zarabiać bardzo dobrze. Trzeba jednak także pamiętać o pielęgniarkach i położnych. Przecież bez nich, bez ich ciężkiej pracy nie można sobie wyobrazić ciężkiej pracy nie można sobie wyobrazić dobrze funkcjonującej służby zdrowia. A ich zarobki są bardzo często na skrajnie niskim poziomie. To musi ulec zmianie.

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

ochrona zdrowia
sprawy ogólnopolskie
PiS
19 Warszawa
Jawność oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów

Będziemy chcieli wprowadzić jawność oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

sądy i prokuratura
Warszawa 19
PiS
sprawy ogólnopolskie
Podniesienie kwoty wolnej od podatku

(...) Dane demograficzne są alarmujące, musimy wspierać polskie rodziny, by w Polsce rodziło się więcej dzieci. Temu ma też służyć podniesienie kwoty wolnej od podatku - by w rodzinach pozostało więcej pieniędzy.

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

kwota wolna od podatku
finanse publiczne
polityka społeczna
19 Warszawa
sprawy ogólnopolskie
PiS
Zbrojenie i modernizacja armii

(...) Mam na myśli zapewnienie Polsce bezpieczeństwa. Polska musi się szybko uzbroić, a armia zmodernizować. (...) Musimy doprowadzić do takiej sytuacji, w której atak na Polskę by się po prostu nie opłacał.

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

sprawy ogólnopolskie
19 Warszawa
bezpieczeństwo i obronność
PiS
Powrót do połączenia funkcji ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym

- Czyli powrót do unii personalnej ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego? - Tak. Jest to rozwiązanie zgodne z obowiązującą konstytucją. Za bezpieczeństwo obywatel odpowiada rząd (...)

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

sądy i prokuratura
sprawy ogólnopolskie
Warszawa 19
PiS
Reindustralizacja kraju

(...) Kluczowym zadaniem będzie reindustrializacja.

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

reindustralizacja
sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
PiS
19 Warszawa
"Newport plus"

(...) Chcemy "Newport plus" - czyli doprowadzenia do pełnoprawności Polski w NATO. Takiej sytuacji, w której nikt nam nie będzie dyktował, czy Amerykanie mogą u nas stacjonować, czy nie.

Data obietnicy: 30.06.2015

NATO
bezpieczeństwo i obronność
sprawy globalne
19 Warszawa
PiS
Odbudowa zaplecza badawczo-rozwojowego

(...) Musimy też odbudować to, co nazywa się zapleczem badawczo-rozwojowym. 80 proc. potencjału rozwiniętych państw jest w głowach obywateli. My mamy tutaj ciągły "upływ krwi".

Źródło: Do Rzeczy nr 27/2015 r.

Data obietnicy: 30.06.2015

edukacja i szkolnictwo wyższe
gospodarka i energetyka
PiS
19 Warszawa
Przeciw jednomandatowym okręgom wyborczym

Wszelkiego rodzaju myślenie monokazualne, czyli jednoprzyczynowe, takie przeświadczenie, że jest jedna przyczyna zła i wystarczy ją uchylić, a wtedy będzie dobrze, w ogóle nie nadaje się do poważnego rozważenia. (...) Sprzyjają całkowitej dyscyplinie partyjne i absolutnemu podporządkowaniu posłów kierownictwu partii. Bo tam gdzie one są, tak naprawdę wiadomo, że walka toczy się w mniej więcej 1/3 okręgów wyborczych, w pozostałych wiadomo kto wygra.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 8.06.2015

PiS
sprawy ogólnopolskie
ordynacja wyborcza
19 Warszawa
JOW
Twarda gra z Niemcami

- Będą szanse na wznowienie dyskusji o tarczy antyrakietowej i o większej roli NATO w Polsce? O bazach? - Sądzę, że będą, chociaż tutaj powtarzam, już dzisiaj trzeba zacząć twardą grę z Niemcami. - To znaczy? - To znaczy trzeba im wyraźnie powiedzieć, że to nie jest tak, że Polska się po prostu biernie przygląda ich sprzeciwowi, że to będzie miało konsekwencję dla stosunków polsko-niemieckich w różnych dziedzinach. Począwszy od polityki historycznej, a skończywszy na różnych decyzjach odnoszących się do dnia dzisiejszego w Unii Europejskiej.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 8.11.2014

sprawy europejskie
polityka zagraniczna
PiS
19 Warszawa
Niemcy
Sprzeciw wobec polityki składania wniosków do Trybunału Stanu

Ja jestem przeciwnikiem polityki składania wniosków do Trybunału Stanu i biegania po prokuraturach.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 4.09.2013

19 Warszawa
światopogląd
sądy i prokuratura
PiS
sprawy ogólnopolskie
Rozwiązanie MSW

- Nigdy nie rozwiązano Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w którym królują skamieniałe układy personalne z poprzedniej epoki. - Pan by rozwiązał MSW po dojściu do władzy? - Oczywiście.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 4.09.2013

PiS
sprawy ogólnopolskie
19 Warszawa
administracja państwowa i samorząd
Zmiana pozycji Trybunału Konstytucyjnego

Uważam, że pozycja Trybunału musi się zmienić. Nie może być tak, że decyzja przyjęta w demokratyczny sposób przez parlament może być uchylona zwykła większością w przez pięcioosobowy skład TK. Wówczas jeden sędzia decyduje o tym, czy decyzja organu wybranego przez miliony obywateli trafi do kosza. Tak być nie może.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 4.09.2013

PiS
sprawy ogólnopolskie
ustrój państwa
sądy i prokuratura
19 Warszawa
Podniesienie płac

- Uważam, że dziś w Polsce za pośrednictwem państwa należy wymusić podniesienie płac, bo są one zaniżone. - Jak pan chce to zrobić? Poprzez podniesienie płacy minimalnej? - Jest wiele metod. Można też wprowadzić karne podatki.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 4.09.2013

PiS
sprawy ogólnopolskie
rynek pracy
19 Warszawa
Reorganizacja ministerstw

Powinien powstać resort energetyki, bo jak nie ma ministerstwa, to niektórych spraw się nie da załatwić. Zlikwidujemy za to resort cyfryzacji. Jeśli chodzi o ministerstwo skarbu, spieramy się o to w PiS. Ja jestem przeciwny jego istnieniu, niektórzy są za.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 4.09.2013

PiS
sprawy ogólnopolskie
19 Warszawa
administracja państwowa i samorząd
Wyższość prawa polskiego nad europejskim

Należy też jasno zapisać kwestie suwerenności Polski i wyższości krajowych przepisów nad prawem europejskim. Musi być jasno rozstrzygnięte, że gospodarzami w Polsce są Polacy i nie można nam narzucać niczego, co jest sprzeczne z polskim porządkiem prawnym i systemem aksjologicznym.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 4.09.2013

PiS
światopogląd
sprawy europejskie
prawo
19 Warszawa
Zmiana Konstytucji w kwestii małżeństwa

Jednoznacznie musi zostać zapisana kwestia rodziny i związku małżeńskiego.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 4.09.2013

PiS
19 Warszawa
sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
konstytucja
Rejestr giełdowych transakcji

Prezes PiS Jarosław Kaczyński chce stworzenia rejestru giełdowych transakcji finansowych w Polsce i ich opodatkowania.

Źródło: www.forum-ekonomiczne.pl

Data obietnicy: 3.09.2013

PiS
19 Warszawa
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
Trzecia stawka podatkowa

W nadzwyczajnej ustawie kryzysowej PiS zaproponuje wprowadzenie trzeciej stawki podatkowej – 39 proc., z dużymi odpisami na inwestycje – oświadczył w Krynicy prezes PiS Jarosław Kaczyński. (...) Kaczyński wyjaśnił, że 39-proc. stawką objęci byliby też ci, którzy dziś zarabiają bardzo dużo, a płacą 19-proc. podatek.

Źródło: www.forum-ekonomiczne.pl

Data obietnicy: 3.09.2013

PiS
19 Warszawa
budżet państwa i podatki
sprawy ogólnopolskie
Partie finansowane z budżetu

Szef PiS uważa, że partie powinny być finansowane z budżetu. - I my wcale nie ukrywamy, że do tego powrócimy, jeśli przejmiemy władzę - stwierdził.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 21.06.2013

PiS
wybory 2011
19 Warszawa
sprawy ogólnopolskie
finansowanie partii
budżet państwa i podatki
Współpraca ponad podziałami

Po wygranych wyborach, w kwestiach szczególnie ważnych dla Polski, dążyć będziemy do współpracy ponad podziałami. Uważamy, że można osiągnąć więcej, jeżeli główne polskie siły polityczne będą mówić jednym głosem w sprawach kluczowych dla gospodarki i bezpieczeństwa - głosi podpisana przez Jarosława Kaczyńskiego deklaracja.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 7.10.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
wybory 2011
Pielęgniarka i dentysta w każdej szkole

“Musimy też znaleźć pieniądze na spełnienie naszych obietnic - […] pielęgniarkę i dentystę w każdej szkole.”

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 7.10.2011

PiS
19 Warszawa
sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
wybory 2011
Zakaz sprzedaży kluczowych przedsiębiorstw

- Polska potrzebuje tak, jak inne duże kraje Europy, patriotyzmu gospodarczego. Dlatego będziemy wspierać małych i średnich polskich przedsiębiorców. Dlatego jako Premier nie pozwolę na sprzedaż strategicznych dla bezpieczeństwa Polski przedsiębiorstw takich, jak Lotos, KGHM, czy PKO BP - pod tymi słowami podpisał się Kaczyński.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 7.10.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
przedsiębiorczość
wybory 2011
19 Warszawa
Darmowe przedszkola

Musimy też znaleźć pieniądze na spełnienie naszych obietnic - darmowe przedszkola

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 7.10.2011

PiS
19 Warszawa
sprawy ogólnopolskie
polityka społeczna
wybory 2011
Podwyżki dla pielęgniarek

"Musimy też znaleźć pieniądze na spełnienie naszych obietnic - na podwyżki dla pielęgniarek"

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 7.10.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
19 Warszawa
wybory 2011
polityka społeczna
Dopłaty dla rolników

Polska tradycyjna wieś to polskie złoto - oświadczył szef PiS. Kaczyński podkreślił, że dopłaty dla rolników w Polsce powinny być takie same jak te w Niemczech. Zapewnił, że jako premier zrobi wszystko, aby tak się stało.

Źródło: www.se.pl

Data obietnicy: 5.10.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
rolnictwo
Nie dla GMO

- Druga sprawa to żywność genetycznie modyfikowana. To nie jest tylko zagrożenie biologiczne, to coś poważniejszego. Jeśli ta żywność wejdzie - jak mówi pan Pawlak - drobnymi kroczkami, to polskie rolnictwo stanie się rolnictwem latyfundialnym. Nie będzie miejsca na takie małe gospodarstwa, nawet na gospodarstwa 100-hektarowe, bo wtedy się uprawia ziemię tysiącami hektarów. GMO musi być w Polsce zakazane. Ja przyrzekam polskiej wsi, że będzie zakazane - mówił Kaczyński.

Źródło: www.tvn24.pl

Data obietnicy: 4.10.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
rolnictwo
GMO
Reforma podatkowa

Planujemy reformę podatkową od 2013 r., która powinna poprawić sytuację finansową kraju. Chcemy pozyskać środki z obszarów nieopodatkowanych, wprowadzimy choćby podatek bankowy i od supermarketów. Poza tym pozyskamy znaczne środki unijne.

Źródło: polska.newsweek.pl

Data obietnicy: 2.10.2011

19 Warszawa
sprawy ogólnopolskie
budżet państwa i podatki
PiS
wybory 2011
Wprowadzenie systemu ulg podatkowych i świadczeń dla młodych małżeństw, tanie budownictwo mieszkaniowe

"Wprowadzenie systemu ulg podatkowych i świadczeń dla młodych małżeństw, a także programu taniego budownictwa mieszkaniowego - to niektóre z postulatów, do których spełnienia po wygranych wyborach zobowiązał się w niedzielę szef PiS Jarosław Kaczyński."

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Data obietnicy: 25.09.2011

19 Warszawa
wybory 2011
polityka społeczna
sprawy ogólnopolskie
PiS
Zniesienie opłat za studia

"Opowiedział się też za zniesieniem opłat za studia. “Zapewniam, że zniesiemy ten przepis” - oświadczył. “Drugi kierunek studiów to wzbogacenie wykształcenia, zwiększenie szans” - mówił.”

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Data obietnicy: 25.09.2011

19 Warszawa
wybory 2011
edukacja i szkolnictwo wyższe
sprawy ogólnopolskie
PiS
Refundacja leków zastępczych

Jesteśmy głęboko przekonani, że państwo powinno tutaj podjąć działania polegające przede wszystkim na refundowaniu tanich leków zastępczych, leków, które działają w gruncie rzeczy tak samo jak bardzo drogie specyfiki zachodnie, ale będą mogły być sprzedawane po bardzo dostępnych cenach

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 24.09.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
wybory 2011
Refundacja leków zastępczych

Jesteśmy głęboko przekonani, że państwo powinno tutaj podjąć działania polegające przede wszystkim na refundowaniu tanich leków zastępczych, leków, które działają w gruncie rzeczy tak samo jak bardzo drogie specyfiki zachodnie, ale będą mogły być sprzedawane po bardzo dostępnych cenach.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 24.09.2011

PiS
wybory 2011
sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
19 Warszawa
Likwidacja NFZ

Lider PiS powtórzył też postulat likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, o którym mówił m.in. w piątek w Sosnowcu. - Urzędnicy nie mogą zamiast lekarzy kierować służbą zdrowia, a ten obecny system, system Narodowego Funduszu, to jest właśnie nic innego jak kierowanie przez urzędników i dlatego jesteśmy zdecydowani na rozwiązanie Narodowego Funduszu Zdrowia i zmianę reguł rządzących polskim szpitalnictwem i polską służbą zdrowia - powiedział lider PiS. Jego zdaniem budżetem na ochronę zdrowia na określonym terenie powinni dysponować wojewodowie.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 24.09.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
NFZ
wybory 2011
Likwidacja sieci aptek

Chcemy wprowadzić jasną zasadę: jedna apteka - jeden aptekarz [...] Te sieci mają różne szczególne cechy związane także z cenami leków, walką o refundację, różnego rodzaju mechanizmami nacisków.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 24.09.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
ochrona zdrowia
wybory 2011
Usunięcie postkomunistów z życia publicznego

Nie ma dziś w Polsce żadnego niebezpieczeństwa nazizmu. Natomiast niestety legalnie działają postkomuniści - nad tym boleję. Są dwa ludobójcze systemy, których kontynuatorzy powinni być wyłączeni z życia publicznego.

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 2.09.2011

PiS
sprawy ogólnopolskie
polityka historyczna
Tańsze podręczniki szkolne

"Prezes PiS podczas konferencji w Radomiu zapowiedział, że jeśli jego formacja dojdzie do władzy to po październikowych wyborach parlamentarnych obniży ceny podręczników szkolnych."

Źródło: www.polskieradio.pl

Data obietnicy: 24.08.2011

PiS
19 Warszawa
wybory 2011
sprawy ogólnopolskie
edukacja i szkolnictwo wyższe

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 82 765 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VII. Działalność gospodarcza
2. Zarządzanie działalnością gospodarczą lub...
Działalność zarządzana osobiście
Nazwa i forma prawna: Srebrna sp. z o.o.
Uwagi: posiadam jednorazowe pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji "Instytut Lecha Kaczyńskiego" oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługującym wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane.
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: funkcja honorowa
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 110 898,20 PLN
Uwagi: zgodnie z zaleceniami Komisji Etyki Poselskiej dane na 31.12.2018 r.

Opis: dieta parlamentarna nieopodatkowana
Kwota: 30 062,40 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana - 30 062,40 PLN opodatkowana - 0 PLN zgodnie z zaleceniami Komisji Etyki Poselskiej dane na 31.12.2 018 r.

Opis: emerytura ZUS
Kwota: 79 483,56 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): SKOK Kasa im. Stefczyka: kredyt bankowy w trakcie spłaty, oprocentowanie 7,99%, liczba spłat 165, gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotecznego na domu przy [ukryte], powód zaciągnięcia: opieka nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem
Kwota pozostała do spłacenia: 109 000 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-11-07
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 71 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: funkcja honorowa
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 63 243,60 PLN

Opis: dieta parlamentarna nieopodatkowana
Kwota: 20 041,60 PLN

Opis: emerytura ZUS
Kwota: 45 179,00 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): SKOK Kasa im. Stefczyka: kredyt bankowy w trakcie spłaty, oprocentowanie 7,99%, liczba spłat 165, gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotecznego na domu przy [ukryte], powód zaciągnięcia: opieka nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem
Kwota pozostała do spłacenia: 112 000 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-09-06
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 63 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VII. Działalność gospodarcza
2. Zarządzanie działalnością gospodarczą lub...
Działalność zarządzana osobiście
Nazwa i forma prawna: Srebrna Sp. z o.o.
Uwagi: Posiadał jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji "Instytut Lecha Kaczyńskiego" oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane.
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: funkcja honorowa
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 110 898,20 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 30 062,40 PLN
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 30 062,40 PLN opodatkowana: 0,00 PLN

Opis: emerytura ZUS
Kwota: 79 483,56 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): SKOK Kasa im. Stefczyka: kredyt bankowy, powód zaciągnięcia: opieka nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem
Kwota pozostała do spłacenia: 128 000 PLN
Uwagi: oprocentowanie 7,99%, liczba spłat 165, gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotecznego na domu przy [ukryte]
Uwagi ogólne: kwota około
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-04-26
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 19 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: funkcja honorowa
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 118 914,60 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 30 062,40 PLN
Uwagi: w tym opodatkowane: 2702,40 PLN

Opis: emerytura ZUS
Kwota: 77 323,77 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): SKOK Kasa im. Stefczyka: kredyt bankowy, powód zaciągnięcia: opieka nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem
Kwota pozostała do spłacenia: 127 000 PLN
Uwagi: liczba spłat 165, gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotecznego na dom przy [ukryte]
Uwagi ogólne: kwota około
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2018-04-23
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 5000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: funkcja honorowa
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 147 049,50 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 29 676,96 PLN
Uwagi: w tym opodatkowane: 2316,96 PLN

Opis: emerytura ZUS
Kwota: 38 255,10 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Janiny Goss
Cała kwota: 45 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt bankowy w SKOK Kasa im. Stefczyka
Kwota pozostała do spłacenia: 135 000 PLN
Uwagi: Kredyt bankowy w trakcie spłaty, kwota pozostała do spłacenia około, oprocentowanie 7,99%, liczba spłat 165, gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotecznego na domu przy [ukryte], powód zaciągnięcia: opieka nad chorą matką i koszty związane z jej upamiętnieniem

Uwagi ogólne: kwota około
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2017-04-26
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 12 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: "funkcja honorowa"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 117 042,86 PLN

Opis: dieta
Kwota: 29 594,52 PLN
Uwagi: w tym opodatkowane 2234,52 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Janiny Goss
Cała kwota: 80 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Kazimierza Kujdy
Cała kwota: 25 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt bankowy w SKOK Kasa im. Stefczyka
Kwota pozostała do spłacenia: 140 000 PLN
Uwagi: Kredyt bankowy w trakcie spłaty, kwota pozostała do spłacenia około, oprocentowanie 7,99%, liczba spłat 165, gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotecznego na domu przy [ukryte], powód zaciągnięcia: opieka nad chorą matką i koszty związane z jej upamiętnieniem

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2016-04-28
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 15 000 PLN
Uwagi: kwota około
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: "funkcja honorowa"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 97 480,76 PLN

Opis: dieta
Kwota: 24 648,36 PLN
Uwagi: w tym opodatkowane 1848,36 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Janiny Goss
Uwagi: 80 000 PLN podana kwota

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Kazimierza Kujdy
Uwagi: 25 000 PLN podana kwota

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt bankowy w SKOK Kasa im. Stefczyka
Kwota pozostała do spłacenia: 140 000 PLN
Uwagi: oprocentowanie 8,31 %, liczba spłat 165 gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotetycznego na dom przy ulicy [ukryte]. Powód zaciągnięcia: opieka nad chorą mamą i koszty związane z jej [nieczytelne], podana kwota około

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-11-05
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 15 000 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: "funkcja honorowa"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 68 157,61 PLN
Uwagi: rok 2015

Opis: dieta poselska
Kwota: 19 702,20 PLN
Uwagi: rok 2015

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Janiny Goss
Uwagi: 80 000 PLN podana kwota

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Kazimierza Kujdy
Uwagi: 25 000 PLN podana kwota

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt bankowy w SKOK Kasa im. Stefczyka,
Uwagi: podana kwota 140 tys. zł (w trakcie spłaty); Oprocentowanie 6,31, liczba spłat 165, gwarancja w postaci hipoteki na dom przy ul. [ukryte]. Powód zaciągnięcia kredytów: opieka nad chorą mamą, a także koszty związane z jej [nieczytelne]

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-08-05
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 20 000 PLN
Uwagi: kwota około
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
Uwagi: powierzchnia domu około, wartość domu około
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: "funkcja honorowa"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 115 723,30 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 099,88 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Janiny Goss
Uwagi: 80 000 PLN podana kwota

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): zobowiązanie prywatne wobec p. Kazimierza Kujdy
Uwagi: 25 000 PLN podana kwota

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Kredyt bankowy w SKOK Kasa im. Stefczyka,
Uwagi: podana kwota 150 tys. zł (w trakcie spłaty); Oprocentowanie 6,31, liczba spłat 165, gwarancja w postaci zabezpieczenia hipotecznego na dom przy ul. [ukryte]. Powód zaciągnięcia kredytów: opieka nad chorą mamą, a także koszty związane z jej [nieczytelne]

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-04-18
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 30 000 PLN
Uwagi: kwota około
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady Fundacji
Od kiedy: 1997
Uwagi: "funkcja honorowa"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 114 175,20 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 25 117,44 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): [nieczytelne]
Uwagi: 80 000 PLN podana kwota

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): [nieczytelne]
Uwagi: 150 000 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2014-04-07
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 180 000 PLN
Uwagi: kwota około
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 150 m2
Wartość domu: 1 500 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność, 1/3 domu
Uwagi: powierzchnia domu około, wartość domu około
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady
Od kiedy: 1997
Uwagi: "funkcja honorowa"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 117 372,60 PLN
Uwagi: kwota słabo czytelna - być może źle odczytane

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 676,96 PLN

Opis: dochód za [nieczytelne]
Kwota: 102 316,96 PLN

Opis: dochód za [nieczytelne]
Kwota: 61 700 PLN

Łączny dochód
Kwota: 281 389,56 PLN
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka prywatna
Uwagi: podana kwota 280 000 PLN, "w tym 160 000 PLN [dwa słowa nieczytelne] za [słowo nieczytelne] po mojej zmarłej w 2 013 r. mamie"
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2013-04-26
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 150 000 PLN
Uwagi: kwota około
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Prasowa Solidarności (w likwidacji)
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady
Od kiedy: 1995

Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady
Od kiedy: 1997

Uwagi ogólne: dopisek nieczytelny, być może "funkcja non profit['] dochód skromny"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: pensja poselska (za rok 2011)
Kwota: 124 072,38 PLN
Uwagi: kwota słabo czytelna - być może źle odczytane

Opis: dieta poselska (za rok 2011)
Kwota: 29 676,96 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka prywatna
Uwagi: podana kwota 200 000 PLN, stan na 31-12-2 011 r.
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2012-04-23
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Jarosław Aleksander
Nazwisko: Kaczyński
Data urodzenia: 1949-06-18
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: poseł zawodowy
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 200 000 PLN
Uwagi: "pożyczka"
II. Nieruchomości
1. Dom
Uwagi: dopisek "Uwaga: udział 1/6 domu przy [ukryte] zbyłem 24-10-2011 r. w zamian za [słowo nieczytelne]"
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Prasowa Solidarności
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady
Od kiedy: 199X
Uwagi: rok nieczytelny

Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..): fundacja
Nazwa i siedziba: Fundacja Lecha Kaczyńskiego
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy): Przewodniczący Rady
Od kiedy: XXXX
Uwagi: rok nieczytelny

Uwagi ogólne: dopisek "obie non profit", "funkcje mają charakter honorowy"
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 5852,30 PLN
Uwagi: kwota słabo czytelna - być może źle odczytane

Opis: dieta poselska
Kwota: 2473,08 PLN
Uwagi: dopisek "z czego 2281 PLN na podst. opodatkowania" - być może źle odczytane

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): [dwa słowa nieczytelne]
Uwagi: podana kwota 200 000 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2011-11-04