Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1960-10-31, Sopot
Zawód: ekonomista
Wykształcenie: wyższe
Ekonomista, wkończył studia z ekonomiki transportu lądowego na Uniwersytecie Gdańskim. Był pracownikiem naukowym Instytutu Teorii Ekonomii UG oraz Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. W l. 80. działał w opozycji, był członkiem KLD i UW. Od 2001 r. członek PO, obecnie jest wiceprzewodniczącym... regionu pomorskiego PO. Samorządowiec: radny i członek zarządu miasta Gdynia (1990-1998), wiceprzewodniczący sejmiku woj. gdańskiego (1994-1998). Zasiadał w radach nadzorczych spółek: Portu Lotniczego Gdańsk, Nordea Bank, Agencji Rozwoju Pomorza. W l. 1998-2002 był prezesem UOKiK. Poseł 2005-2016 (V-VIII kadencja). Pracował w komisjach: gospodarki (wiceprzewodniczący), skarbu państwa (przewodniczący). Obecnie zasiada w komisjach ds. energii i skarbu państwa oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej (wiceprzewodniczący).
Czytaj więcej
Zwiń

Artykuły

Wyniki 1–2 z 2
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

3.02.2020, Czym jeżdżą posłowie nowej kadencji?

…posłów z różnych klubów parlamentarnych łączy zamiłowanie do spędzania czasu nad wodą i sportów wodnych.  Tadeusz Aziewicz (KO), Anna Żukowska i Włodzimierz Czarzasty (Lewica) posiadają jachty, a Arkadiusz Czartoryski (PiS), Grzegorz Puda (PiS), Wojciech…

11.07.2012, Już dziś przedostatnie posiedzenie Sejmu. Co będzie się działo?

…Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa w roku 2011 przedstawione przez Ministra Skarbu Państwa Mikołaja Budzanowskiego oraz posła Tadeusza Aziewicza ( http://tnij.org/taziewicz_mpw ).   - Sprawozdanie z działalności Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w roku 2011 przedstawione przez Generalnego…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Kto głosował nad budżetem w sali kolumnowej? (2016)

Czy podczas 33. posiedzenia Sejmu wzięła Pani udział/ wziął Pan udział w głosowaniu nad całością projektu ustawy budżetowej na 2017 r. (głosowanie nr 18., link do procesu legislacyjnego), które odbyło się 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmu?
  1. Tak
  2. Nie
Co było przyczyną przyczyną niewzięcia przez Panią/Pana udziału w głosowaniu nad ustawą budżetową na rok 2017 r., które odbyło się 16 grudnia w Sali kolumnowej Sejmu (głosowanie nr 18)?
  1. Byłam/łem nieobecna/y podczas całego posiedzenia.
  2. Nie przebywałam/łem w Sali Kolumnowej w momencie głosowania.

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
2019
kandydat na posła, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI, Słupsk, liczba głosów: 9385
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
od 5.12.2018
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
12.11.2015 – 4.12.2018
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Budowa trasy S6

W kampanii wyborczej PiS rozbudzał takie nadzieje wśród mieszkańców północno-zachodniej części Pomorza i części koszalińskiej. Odłożenie budowy trasy S6 to dla nich bardzo brutalna konfrontacja obietnic z rzeczywistą intencją. Jakby ktoś dał tym ludziom w twarz. Decyzje o budowie S6 i dokumentacja zostały przygotowane za naszych rządów. Można było ten projekt realizować. (...) Jeśli chodzi o OPAT (Obwodnicę Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej-przyp.), to zróbmy pierwszy krok, czyli Drogę Czerwoną - połączenie portu gdyńskiego z obwodnicą. To byłby konkret, niezwykle potrzebny.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Data obietnicy: 27.04.2017

sprawy lokalne
infrastruktura
PO
26 Gdynia
drogi i autostrady
Gabinet Cieni
Rola ministra w Gabinecie Cieni

- Podjąłem się tej roli, aby komentować poczynania ministra. Kości zostały rzucone, ministerstwo jest faktem i moim obowiązkiem jest oceniać jego działania. Natomiast mam duże wątpliwości co do konstrukcji nowej struktury. W gospodarce morskiej kluczową rolę odgrywają porty. Z punktu widzenia ich dalszego rozwoju kluczowa jest rozbudowa zaplecza lądowego, czyli dróg kołowych, kolei i żeglugi śródlądowej. Pamiętajmy, że współczesny świat zmierza w kierunku transportu intermodalnego, czyli integracji różnych jego gałęzi. Zastanówmy się, czy nasze porty morskie funkcjonalnie mają więcej wspólnego z transportem lądowym, czy z przemysłem stoczniowym? Zebranie portów i stoczni w jednym resorcie oceniam tak, jak łączenie autostrady z fabryką samochodów. Myślę, że za trzy lata - jeśli wyborcy nam zaufają - poddamy ocenie formułę, w której działa Ministerstwo Gospodarki Morskiej.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Data obietnicy: 27.04.2017

sprawy ogólnopolskie
PO
26 Gdynia
polityka partyjna
Gabinet Cieni
gospodarka i energetyka
gospodarka morska
Ocena gospodarki po pierwszym roku rządów PIS

Żeby to uczynić (ocenić gospodarkę - przyp.), warto przyjrzeć się jej poszczególnym segmentom, szczególnie sytuacji w największych firmach z udziałem skarbu państwa. Ogólnie jest szaro, nic nie tąpnęło, może poza wyceną koncernu Energa. Nie ma dramatu, ale też na pewno nie ma postępu.(...) Absolutnie nie dopuściłbym do tego, aby spółki skarbu państwa były angażowane w nierentowne przedsięwzięcia, aby okazywano brak szacunku dla merytorycznych kadr. Nie zgodziłbym się na masową wymianę ludzi, bo jakość kadr także stanowi o wartości firmy. (...) Miała być reindustrializacja, państwowe zamówienia dla stoczni, odbudowa floty cywilnej i wojskowej. I tu też przełomu nie widać.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Data obietnicy: 27.04.2017

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
PO
Gabinet Cieni
spółki Skarbu Państwa
26 Gdynia
Inwestycje portowe

Co powinno być priorytetem? - Przede wszystkim dokończenie inwestycji portowych. One są realizowane, trzymam kciuki, by nikt tego nie zepsuł. Potrzebny jest także rozwój ich lądowego zaplecza, bo mamy problemy z koleją i niektórymi drogami.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Data obietnicy: 27.04.2017

sprawy ogólnopolskie
gospodarka i energetyka
PO
Gabinet Cieni
spółki Skarbu Państwa
inwestycje
26 Gdynia
Integracja Polski w UE

Jesteśmy w sytuacji nieprzewidywalnej, powinniśmy przede wszystkim bronić fundamentalnych wartości Europy, Chrześcijan oraz elementów, które pozwolą w przyszłości integrować się i rozwijać Polsce w Unii Europejskiej. Musimy wykorzystać nasz potencjał by wprowadzić korzystne zmiany w UE. dodane przez: Sylwia

Źródło: www.kigm.pl

Data obietnicy: 3.10.2011

PO
światopogląd
sprawy europejskie
26 Gdynia
Współpraca polsko-litewska

[…]  powinna opierać się na wzajemnym dialogu i zrozumieniu. Tylko tak możemy osiągnąć trwały kompromis i dobrze wykorzystać szansę, jaką dla obojga narodów otworzyło członkostwo w Unii Europejskiej. Wierzę, że efektem będzie rozwój gospodarczy obu krajów… Dodane przez: Sylwia

Źródło: www.wilnoteka.lt

Data obietnicy: 18.07.2011

PO
Litwa
polityka zagraniczna
26 Gdynia
sprawy europejskie