Informacje ogólne

Posłanka

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość

Data i miejsce urodzenia: 1961-01-11, Sosnowiec

Zawód: dziennikarz

Wykształcenie: wyższe

Wygrana w wyborach: Wybory parlamentarne 2015

Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość

Okręg: 32 Sosnowiec

Liczba głosów: 28 909 (10.16%%)

Ukończyła Wydział Metalurgiczny Politechniki Śląskiej oraz studia podyplomowe z dziennikarstwa. Należała do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, była członkinią zarządu Porozumienia Centrum, w PiS od momentu powstania partii, przewodnicząca struktur w Sosnowcu. W l. 1989-1991 technolog w Hucie im. E.... Cedlera w Sosnowcu, w l. 1992-2004 pracowniczka inżynieryjno-techniczna na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. W l. 90 redagowała czasopismo społeczno-religijne „Zagórzanin”. W l. 2003-2005 dyrektor filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego. W l. 2002-2005 radna Sosnowca. Bezskutecznie kandydowała do PE w 2014 r. Posłanka od 2005 r. (V-VIII kadencja), pracowała w komisjach: rozwoju przedsiębiorczości; od 2005 r. zasiada w komisji skarbu państwa; od 2007 r. w komisji gospodarki. Obecnie zasiada w komisjach: ds. energii i skarbu państwa; gospodarki i rozwoju (w obu pełni funkcję wiceprzewodniczącej).
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
11.04.2018 – 8.05.2018
Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o wspieraniu nowych inwestycji (druk nr 2307), przewodniczący
od 6.02.2018
Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, członek
26.01.2018 – 22.11.2018
Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Sieci Badawczej: Łukasiewicz (druk nr 2148), członek
pokaż więcej

Kluczowe głosowania

Obecność i zgodność

Obecność
85.6%
Nieobecność
14.4%
Zgodność
z linią klubu
85%

Oddane głosy

Za
64%
Przeciw
15%
Wstrzymał się
6.6%
Nieobecny
14.4%
Filtruj wyniki

Zgodność z klubem

Głos

Typ głosowania

Filtruj
Przefiltrowane przez:
Głosowania 1–10 z 2401 pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241
Data Tytuł Głos Zgodność z klubem
2019-03-15 13:28:44 Ustawa o kołach gospodyń wiejskich Za zgodny
2019-03-15 12:49:09 Ustawa o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektóre inne ustawy Za zgodny
2019-03-15 12:42:10 Ustawa o podatku od towarów i usług oraz ustawa - Prawo o miarach Za zgodny
2019-03-15 12:20:28 Ustawa o zasadach ustalenia kolejności obsadzania mandatów posłów do Parlamentu Europejskiego wybieranych w Rzeczypospolitej Polskiej na kadencję 2019-2024 Za zgodny
2019-03-15 12:19:48 Ustawa o uregulowaniu niektórych spraw w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej bez zawarcia umowy, o której mowa w art. 50 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej Za zgodny
2019-03-15 12:17:40 Ustawa o zasadach prowadzenia działalności przez niektóre podmioty rynku finansowego ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Gibraltaru w związku z wystąpieniem z Unii Europejskiej Za zgodny
2019-03-15 12:14:53 Ustawa o uregulowaniu niektórych spraw w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej bez zawarcia umowy, o której mowa w art. 50 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej Za zgodny
2019-03-15 11:42:08 Ustawa o drogach publicznych Za zgodny
2019-03-15 11:17:57 Uchwała w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Za zgodny
2019-03-15 11:15:49 Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy z druku nr 3279, wraz z przyjętymi poprawkami Za zgodny
pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241

Obietnice

Powody startu w wyborach

Kandyduje w wyborach do Sejmu RP ponieważ znam dobrze problemy mieszkańców regionu i chcę wyjść, jako doświadczony polityk, naprzeciw ich niedostatkom, z których na czele wysuwa się brak miejsc pracy, ubóstwo i kłopoty mieszkaniowe.

Żródło: www.facebook.com

Wspieranie realizacji projektów ze środków UE

Będę wspierać realizację projektów ze środków UE, których celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców regionu.

Żródło: www.facebook.com

Wsparcie regionu

Będę walczyć o wyposażenie jednostek samorządu terytorialnego w większe środki na zadania dotyczące oświaty, służby zdrowia i rozwoju inwestycji.

Żródło: www.facebook.com

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
I. Zasoby pieniężne
Papiery wartościowe
Nazwa: Jednostki uczestnictwa w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych
Pełna kwota: 54 000 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 154 321,42 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 895,38 PLN
Uwagi: w tym opodatkowana: 2 535,38 PLN w tym nieopodatkowana: 27 360,00 PLN

Oświadczenie
I. Zasoby pieniężne
Papiery wartościowe
Nazwa: Jednostki uczestnictwa w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych
Pełna kwota: 48 000 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 97 810,50 PLN

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 24 730,80 PLN
Uwagi: 22800 (brutto) 1930,80 (netto)

Oświadczenie
I. Zasoby pieniężne
Papiery wartościowe
Nazwa: Jednostki uczestnictwa w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych
Pełna kwota: 48 000 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 68 467,35 PLN
Uwagi: od 2015-01-01 do 2015-08-03

Opis: dieta poselska
Kwota: 19 784,64 PLN
Uwagi: od 2015-01-01 do 2015-08-03

Oświadczenie
I. Zasoby pieniężne
Papiery wartościowe
Nazwa: Jednostki uczestnictwa w Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych
Pełna kwota: 42 000 PLN
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 117 372,60 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 676,96 PLN