Polsce potrzebny jest ponad podziałami politycznymi pakt dla rozwoju gospodarki. Tyle tylko, że pod rządami Platformy i PSL Polska nie ma na to szans. Dodane przez: Sylwia
Źródło: polska.newsweek.pl
Strony www:
Kontakt:
Biura:
Znalezione artykuły |
…zwiększenie wsparcia dla rolników w imię bezpieczeństwa żywnościowego. W wypowiedziach własnych politycy PiS mieli inny przekaz – Beata Szydło (EKR) i Patryk Jaki (EKR) skupili się na słabej kondycji europejskiej gospodarki, której przyczynę widzą w szeroko… |
17.10.2024, 5 minut Viktora Orbana – podsumowanie trzeciego posiedzenia Parlamentu Europejskiego …debaty w podobnym tonie wypowiadali się również przedstawiciele większości parlamentarnej. Pojawiły się jednak głosy przeciwne. Beata Szydło (PiS, EKR) stwierdziła, że „Pani von der Leyen wygłosiła skandaliczne wystąpienie. Nikt nie dał jej uprawnień do… |
28.07.2024, ITRE, PETI I SANTE, czyli w których komisjach będą pracować europosłowie z Polski …Jarubas (PSL, EPL), Michał Kobosko (Polska 2050, Odnowić Europę), Daniel Obajtek (PiS, EKR), Beata Szydło (PiS, EKR) i Marcin Sypniewski (Konfederacja, Europa Suwerennych Narodów). Łącznikiem między instytucjami UE a jej obywatelami… |
Polsce potrzebny jest ponad podziałami politycznymi pakt dla rozwoju gospodarki. Tyle tylko, że pod rządami Platformy i PSL Polska nie ma na to szans. Dodane przez: Sylwia
Źródło: polska.newsweek.pl
Chodzi mi o równość w traktowaniu państw starej i nowej Unii, co wyraża się niejednokrotnie w codziennych, prozaicznych sytuacjach, jak egzekwowanie tej samej jakości produktów sprzedawanych na terenie całej Unii. Nie może być tak, że w sklepach międzynarodowych sieci w Polsce kupujemy produkty gorszej jakości, w mniejszych opakowaniach niż w takich samych sklepach tuż za zachodnią granicą.
Źródło: naszdziennik.pl
Data obietnicy: 28.05.2019
Zdecydowanie będziemy bronić polskiej waluty, żeby nie pojawiły się żadne naciski i próby wprowadzenia w Polsce euro na siłę.
Źródło: naszdziennik.pl
Data obietnicy: 28.05.2019
Polacy w większości są wychowani na wartościach konserwatywnych, w szacunku do religii, rodziny, pracy. Tak skonstruowany jest nasz kod kulturowy. Ataki na te wartości to podcinanie korzeni, polskiej tożsamości. W Brukseli sprawy społeczne i związane z rodziną będą mi bardzo bliskie.
Data obietnicy: 28.05.2019
Dla mnie najistotniejsze jest, żeby Unia Europejska zaczęła zajmować się sprawami Europejczyków, a nie była biurokratyczną machiną, w której toczą się tylko bezduszne gry interesów.
Źródło: naszdziennik.pl
Data obietnicy: 28.05.2019
Przed nami kolejne dwa lata. Musimy dokończyć realizację tych wszystkich obietnic, które podjęliśmy dla Polaków. Musimy dokończyć m.in. reformę sądownictwa. Ona nie ma sensu, jeśli nie będzie dogłębna. Sądy mają zostać przywrócone obywatelom i oni muszą mieć poczucie, że są sprawiedliwie traktowani.
Źródło: www.salon24.pl
Data obietnicy: 14.11.2017
To nie media i nie PO będą decydowały, kto będzie w moim rządzie. Ministrem obrony narodowej zostanie Jarosław Gowin. twitter @BeataSzydło 2015-10-09
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Data obietnicy: 10.10.2017
- Jeżeli chodzi o ceny wody, to nic się nie zmieniło od mojej wypowiedzi z lipca - podkreśliła w czwartek Beata Szydło. (Premier, która w czwartek brała udział w konferencji prasowej wraz z ministrem sportu Witoldem Bańką, była pytana o ewentualne podwyżki opłat za wodę. Powtórzyła swoją obietnicę - wzrostu cen nie będzie.)
Źródło: www.money.pl
Data obietnicy: 21.09.2017
Premier Beata Szydło zapewniła, że po zmianie przepisów "ceny wody nie wzrosną". Dodała, że tak jak zadeklarowała na poprzednim posiedzeniu Sejmu, "po przeanalizowaniu tego projektu ustawy i po przeanalizowaniu go jeszcze pod tym kątem, żeby zabezpieczyć przed możliwością ewentualnie jakichś podwyżek niekontrolowanych cen wody, zostaną zgłoszone w Senacie odpowiednie poprawki".
Źródło: www.pap.pl
Data obietnicy: 19.07.2017
Zgodnie z osobistą decyzją pani premier nie będzie żadnych podwyżek opłat za wodę, obowiązywać będą takie same opłaty jak w 2016 r. - zarówno te dotyczące przedsiębiorców, jak i konsumentów - powiedział PAP Bochenek. Decyzja zapadła podczas posiedzenia Rady Ministrów, która przyjęła ustawę Prawo Wodne./IAR/
Źródło: www.polskieradio.pl
Data obietnicy: 18.10.2016
Polska dołącza do państw, które przeznaczają środki finansowe na pomoc humanitarną w Syrii. Chcemy w ten sposób doprowadzić do rozwiązania problemu, który narodził się tam na miejscu, by Syryjczycy mogli wrócić do domów. (...) Będziemy bardzo aktywnie uczestniczyć we wszystkich działaniach, które mają wzmocnić granice, nieść pomoc humanitarną i zapewnić bezpieczeństwo.(...) Nasze stanowisko jest niezmienne. Nie zgadzamy się na relokację. Uważamy, że decyzje, które zostały podjęte nie przyniosły oczekiwanego efektu – Beata Szydło na międzynarodowej konferencji darczyńców na rzecz Syrii „Supporting Syria and the Region", która odbyła się w Londynie
Źródło: www.premier.gov.pl
Data obietnicy: 4.02.2016
Po trzecie, podniesienie do ośmiu tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Po drugie, obniżenie wieku emerytalnego do sześćdziesięciu lat dla kobiet i sześćdziesięciu pięciu lat dla mężczyzn.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Po pierwsze, pięćset złotych na dziecko, począwszy od drugiego, a w rodzinach o mniejszych dochodach od pierwszego dziecka.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Przywiązujemy do nich wielką wagę. Będą one prowadzone wszelkimi możliwymi kanałami. Chodzi nam zarówno o podtrzymywanie więzi z ojczyzną Polaków żyjących za granicą jak i o lepsze wykorzystanie intelektualnego i ekonomicznego potencjału, współpracy polskiego państwa z Polonią. Chcę też jasno zadeklarować, że Polska będzie chronić Polaków mieszkających za granicą, zabiegać o ich właściwe traktowanie, a w razie niebezpieczeństwa ewakuować do kraju.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
- Zaplanowane już znaczne inwestycje w uzbrojenie powinny być prowadzone tak, by służyły rozwojowi polskiej gospodarki. - Z drugiej strony działania zmierzające do umocnienia wschodniej flanki NATO. Proces ten choć chcielibyśmy go przyspieszyć, może być powolny. Chodzi o to, żeby był jednokierunkowy i konsekwentny. Szczególne znaczenie w sprawach bezpieczeństwa, ale także w całej polityce zagranicznej, przywiązujemy do stosunków ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, które są dzisiaj i pozostaną w przewidywalnej przyszłości głównym gwarantem światowego pokoju.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
-Uruchomiony kapitał ma służyć rozwojowi polskiej przedsiębiorczości. Ma być kierowany w stronę reindustrializacji Polski. Doświadczenia kryzysu pokazują, jak ważny jest przemysł. Odbudowa gospodarki morskiej i wsparcie tych dziedzin i branż naszej gospodarki, które mają największe szanse rozwojowe przynajmniej w skali naszego regionu. Chodzi o przemysł energetyczny, chemiczny, zbrojeniowy, a z drugiej strony świetnie rozwijający się w Polsce sektor usług IT oraz przemysły kreatywne, m.in. związane z np. tworzeniem gier komputerowych. Chodzi także o wzmocnienie takich ośrodków naszej przedsiębiorczości, jak dolina lotnicza, dolina mleczna. Budowanie nowych, np. doliny kolejowej. Podkreślę przy tym, że niemały strumień środków ma być skierowany dla rozbudowy polskiego zaplecza badawczo-rozwojowego m.in. związanego z rozwojem nano i biotechnologii. - Chcemy, by na Śląsku znów biło serce polskiego przemysłu. Chcemy, by rozkwitała Łódź. To jeden z wielkich centrów reindustrializacji.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Sądownictwo cechuje niska efektywność w szczególności w sprawach odnoszących się do kwestii cywilno-gospodarczych, ale także karnych. Przedsiębiorcy czekają na przejrzysty i sprawnie działający system sądownictwa gospodarczego. Tutaj zmiany są niezbędne.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Ministerstwo finansów rozpocznie prace nad zmianami systemowymi. Reformą administracji podatkowej i wyposażeniem jej w nowoczesne narzędzia informatyczne, pozwalające na ograniczenie zakresu wyłudzeń podatku VAT, skuteczniejszy pobór akcyzy i podatku dochodowego CIT od dużych korporacji. Nie jest możliwe trwałe zrównoważenie finansów publicznych i zmniejszenie relacji długu do PKB bez odbudowania dochodów podatkowych.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Szkolnictwo zawodowe musi być dostosowane do rzeczywistych potrzeb rynku pracy.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Nauka musi ściśle współpracować z biznesem. Pomoże w tym Narodowe Forum Przedsiębiorców, które powołamy przy Prezesie Rady Ministrów. Musimy stworzyć także zaplecze naukowo-badawcze dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Bezpieczeństwo energetyczne to zachowanie polskiego węgla jako źródła energii. Mówię tutaj również o węglu brunatnym. A także działania zmierzające do zagwarantowania nam w każdej sytuacji dostaw gazu i ropy, a więc dokończenie budowy i rozbudowana gazoportu. I do rozważenia zbudowanie drugiego gazoportu w okolicach Trójmiasta.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Niezbędna będzie odbudowa zredukowanego przez naszych poprzedników aparatu dyplomatycznego. Bardzo duży nacisk położymy też na budowanie mechanizmów konsekwentnie prowadzonej dyplomacji ekonomicznej. Musimy pomagać naszym przedsiębiorcom na rynkach międzynarodowych.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Polegać ma ona na dzieleniu się tym co dobre i gotowości do udzielania pomocy, gdy dojdzie do wydarzeń nadzwyczajnych czy niebezpiecznych. Takich, jak wielkie klęski żywiołowe, zagrożenie terrorystyczne czy wręcz wojenne. Nie można jednak nazywać solidarnością prób swego rodzaju eksportu problemów, jakie stworzyły sobie pewne państwa bez jakiegokolwiek udziału innych, które mają być nimi obciążone.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, pod rządami zjednoczonej prawicy, będzie zachowywała się podmiotowo. Będziemy aktywni i asertywni. Będziemy się przeciwstawiać podziałom Europy, zarówno wewnątrz Unii Europejskiej, jak i na zewnątrz niej. Będziemy dążyć do upodmiotowienia nie tylko naszej polityki, ale również polityki całego szeroko rozumianego regionu, do którego należymy. Będziemy zabiegali o silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej. We współpracy z Panem Prezydentem Rzeczypospolitej Andrzejem Dudą. Nawiążemy tu zdecydowanie do polityki świętej pamięci Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Przyspieszymy proces modernizacji służb mundurowych. Przywrócimy właściwe działania i nadzór nad służbami specjalnymi. To szczególnie ważne w tej chwili, kiedy zagrożenie w Europie i na świecie jest coraz większe
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Rozważamy także ostateczne uporządkowanie tego wszystkiego, co łączy się ze sposobem kierowania. Chodzi w szczególności o nadanie mu prawa do wydawania wiążących poleceń poszczególnym ministrom.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
W wielkiej mierze w ramach wskazywanego wcześniej planu, a także działania administracyjne zmierzające do odtworzenia tego bardzo ważnego działu naszej gospodarki - kiedyś istniejącego i rozbudowanego, a dziś radykalnie zredukowanego i znajdującego się w głębokim kryzysie. Chcemy, by polskie rzeki stały się wielkimi drogami, po których będą płynąć pełne towarów barki zwodowane w rodzimych stoczniach.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Cyfryzacja państwa jest niezbędna. Jednocześnie nie notujemy realnych postępów w tej dziedzinie, a różne działania budzą co najmniej wątpliwości. Skorzystamy z wzorów brytyjskich i amerykańskich - konsolidacja zadań i środków w jednym ręku. Zwiększymy skuteczność naszego działania na tym polu.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Ministerstwo to, podobnie zresztą jak Ministerstwo Infrastruktury, będzie miało znaczący udział w realizacji głównego projektu, ale chodzi przede wszystkim o zintegrowanie działań i środków zmierzających do dokonania rzeczywistego przełomu. Energetyka będzie bowiem także jednym z głównych odbiorców wielkich środków, które przeznaczymy na rozwój. Wyodrębnienie tego ministerstwa wynika przede wszystkim ze strategicznego charakteru przedmiotu jego działania i ogromnej ilości problemów jakie są tutaj do podjęcia. Wśród tych problemów jest także kwestia górnictwa. Tą sprawą minister energii zajmie się w pierwszej kolejności. Są koncepcje rozwiązania tego trudnego problemu i w porozumieniu z pracownikami górnictwa przystąpimy do ich realizacji.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
W sferze inwestycji infrastrukturalnych rolę zarządzającego pełnić będzie w dalszym ciągu Ministerstwo Infrastruktury oddzielone od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ale z poważnym uzupełnieniem o dział budownictwa. Przeprowadzenie wskazanego wyżej programu mieszkaniowego będzie, obok budowy autostrad, dróg szybkiego ruchu i modernizacji kolei, głównym programem realizowanym przez to ministerstwo.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Będziemy dążyć do zwiększenia efektywności działania Unii. Do pełnego przestrzegania europejskiego prawa i tych zasad, które legły u podstaw procesu zjednoczenia Europy. Jesteśmy przekonani, że odchodzenie od nich szkodzi Unii Europejskiej jako całości i każdemu państwu należącemu do Unii oddzielnie.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Głównym zadaniem tego ministerstwa będzie przeprowadzenie naszego wielkiego planu inwestycyjnego. Powstanie ono w pierwszej fazie z połączenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Gospodarki. Z czasem dochodzić będą do tego zadania pełnione dotąd przez likwidowane Ministerstwo Skarbu.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Media publiczne muszą dysponować środkami, które pozwolą im na rzetelne wypełnianie ich misji. Podkreślmy to jeszcze raz - misji.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
- Trzeba podjąć sprawę wyrównywania dopłat dla rolników. Nie może być tak, że polscy rolnicy mają inne, gorsze warunki funkcjonowania niż rolnicy w innych krajach Unii Europejskiej. - Musimy dążyć do powrotu do sytuacji, która miała już miejsce za naszych rządów, gdy na wsparcie wsi przeznaczone było prawie 3% PKB.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
- Czas na to, żeby wreszcie szkolnictwo wyższe w Polsce zostało zmienione, żeby to co zostało przez ostatnie lata nadmiernie zbiurokratyzowane - obciążenie naukowców zbędnymi procedurami biurokratycznymi, zamienianie naukowców w urzędników - żeby to odwrócić.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
To rodzice będą decydowali czy ich dziecko pójdzie do szkoły w wieku lat sześciu czy w wieku lat siedmiu.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Wprowadzone zostaną podatki sektorowe, bankowy i od supermarketów, zwiększony o miliard pobór dywidend, zwiększona do półtora miliarda, o miliard do półtora miliarda złotych kwota deficytu oraz poprawiona ściągalność podatku VAT.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Podobnie jak w latach 2005–2007 będziemy dążyli do ich podnoszenia, w szczególności jeśli chodzi o emerytury najniższe, niepozwalające na zaspokojenie podstawowych potrzeb. W dłuższej perspektywie czeka nas poważna debata na temat systemu emerytalnego. Decyzja będzie zależała od obywateli.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Chodzi o budowę tanich mieszkań na działkach, które za symboliczną opłatę odstąpi państwo i różne przynależące do niego instytucje. Mieszkania budowane w tym trybie z kredytów bankowych, co podkreślam, bo nie chodzi o wykorzystywanie środków budżetowych, będą wynajmowane, a czynsz będzie obejmował także długoletnią spłatę kredytu, równoznaczną z powolnym wykupem mieszkania.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Trzeba na końcu kadencji powiedzieć, jaki stan państwa się zostawi. Nasi poprzednicy tego nie zrobili. Ale my taki audyt przeprowadzimy, powiemy Polakom jaka jest sytuacja polskiego państwa.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Rozwój kraju nie może być skoncentrowany w kilku metropoliach. Musi dotyczyć obszaru całego kraju. Politykę wyrównywania szans prowadziliśmy w latach 2005-2007 i do niej wrócimy. Wrócimy do polityki zrównoważonego rozwoju.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
- Musi ona służyć wzmocnieniu postaw patriotycznych. - Przy wsparciu publicznych środków powinny powstawać dzieła, które opowiedzą Polsce i światu o naszych wybitnych rodakach, o naszych bohaterach. I będą inspiracją dla kolejnych pokoleń Polaków. Nie wstydźmy się budować etosu polskich bohaterów.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Nasz projekt wprowadzi realną ochronę polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem, który dziś odbywa się z zupełnym pominięciem ducha prawa i w obecnej formule ewidentnie szkodzi polskiej racji stanu.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Duże niewykorzystane możliwości mają wielkie przedsiębiorstwa państwowe. Można je wykorzystać poprzez stworzenie funduszu inwestycyjnego.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Chodzi o wykorzystanie stosowanego w Europie systemu LTRO, czyli niskoprocentowych pożyczek na cele rozwojowe, na wzór instrumentów finansowych stosowanych przez Europejski Bank Centralny. Zastosowanie tej metody wymaga dobrej współpracy z bankiem narodowym, ale pozwoli na znaczne zmniejszenie luki kredytowej, która ogranicza dziś zarówno wejścia na rynek, jak i rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Są one wykorzystywane w sposób wysoce nieefektywny. Wiem też, że środki z nowej perspektywy unijnej są w gruncie rzeczy jeszcze nie uruchomione, albo uruchomione w minimalnym stopniu. Mimo, że mija drugi rok perspektywy 2014-2020. To bardzo źle. Ale równocześnie daje to szanse na wykorzystanie ich w sposób optymalny. Jest wielka szansa na zupełnie inną jakość w tej bardzo ważnej dziedzinie.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
-Wprowadzimy czytelne reguły odnoszące się do zamówień publicznych. -Obniżymy podatki dla małych przedsiębiorstw. -Podatek CIT dla małych firm obniżymy do piętnastu procent. -Dzięki młodym Polakom rozwiniemy gospodarkę opartą na wiedzy, na innowacjach.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Priorytetem naszego rządu na całą czteroletnią kadencję jest rozwój kraju. Dlatego zacznę od gospodarki. Musimy się wyrwać z pułapki średniego rozwoju, podnieść gospodarkę na nowy poziom, w którym podstawą wzrostu są inwestycje, innowacje, a nie tania siła robocza.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Bilion to symbol. Symbol wielkiego przedsięwzięcia. Jego sens można ująć też inaczej. Chodzi o znaczne zwiększenie udziału inwestycji w PKB.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Pakt o podniesieniu płac, zawarty pod patronatem państwa, między organizacjami pracowniczymi, a przedsiębiorcami to podnoszenie płacy minimalnej, w tym 12 złotych jako minimalna stawka godzinowa, likwidacja umów śmieciowych i przede wszystkim zwiększenie popytu na pracę.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
- Mamy program, który doprowadzi do tego, że małe firmy będą stawać się średnimi, a średnie dużymi, a duże będą konkurowały na rynku globalnym. Ten program to między innymi podwójny odpis inwestycyjny dla przedsiębiorców, którzy będą reinwestowali zarobione pieniądze w rozwój swoich firm. - To jest kilkuset miliardami złotych oszczędności na kontach przedsiębiorstw, które mogą być inwestowane w system zachęt inwestycyjnych. Amortyzacja inwestycji w ciągu roku, a nawet podwójna amortyzacja w razie inwestycji innowacyjnych powinny sprzyjać ich uruchomieniu. Można powiedzieć, że kapitał bankowy i kapitał przedsiębiorstw zostanie obudzony.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Dla młodych Polaków zachętą do zakładania rodzin i podejmowania decyzji o rodzicielstwie będzie także kontynuacja rozpoczętej przez naszych poprzedników rozbudowy sieci przedszkoli. Naszym celem jest by były one bezpłatne. Przynajmniej dla rodzin o niższych i średnich, a także nieco większych niż średnich dochodach.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Potrzebne są też zmiany odnoszące się do procesu legislacyjnego, który trzeba zabezpieczyć przed błędami, a także przed pisaniem prawa pod dyktando lobbystów.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
- Należy wrócić do programu śp. pana profesora Zbigniewa Religi. Pacjent nie może być pozycją w bilansie, lekarz księgowym, a szpital przedsiębiorstwem. Służba zdrowia nie może być nastawiona na zysk. Nie ma innego sposobu niż powrót do finansowania budżetowego wraz z właściwymi dla niego rygorami. - Każdy polski obywatel ma czuć się bezpiecznie wtedy, kiedy potrzebuje pomocy medycznej. Ma wiedzieć, że ta pomoc zostanie mu udzielona szybko, że będzie bezpieczny i że będzie to pomoc bezpłatna. - Jak wielokrotnie zapowiadaliśmy, będziemy realizować program tworzenia gabinetów stomatologicznych i lekarskich w szkołach.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Znaczne zasoby można znaleźć także poprzez umocnienie Banku Gospodarki Krajowej. A także poprzez zmianę formuły działania dotychczasowego przedsiębiorstwa Polskie Inwestycje Rozwojowe, które chcemy nazwać Inwestycje Polskie. Wzmocnienie obydwu inwestycji, a także mechanizm lewarowania kapitału powinny dać bardzo znaczące zwiększenie możliwości.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Trzeba wrócić do pełnego nauczania historii i do klasycznego kanonu lektur.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Trzeba dostosować szkolnictwo zawodowe do potrzeb rynku, do potrzeb gospodarki.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Jedną z pierwszych decyzji minister edukacji narodowej będzie zlikwidowanie tak zwanych godzin karcianych. Odbiurokratyzujemy polską szkołę. Polska szkoła ma uczyć i wychowywać, a polscy nauczyciele mają mieć godne warunki, aby kształcić młode pokolenia Polaków.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Stopniowo wrócimy do ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
- Po czwarte, bezpłatne leki od siedemdziesiątego piątego roku życia.
Źródło: premier.gov.pl
Data obietnicy: 18.11.2015
Polityka w stosunku do Rosji musi być mądra i wyważona. To nie może być polityka resetu. Trzeba też budować dobre relacje z sąsiadami, wzmacniać pozycję kraju w UE
Źródło: www.tvp.info
Data obietnicy: 20.10.2015
Na Śląsku bije przemysłowe serce Polski. Trzeba powiedzieć jasno, że tu znajduje się przyszłość polskiej gospodarki. Chcemy stworzyć takie warunki, żeby badania i rozwój stały się podstawą polskiego przemysłu. (...) Bez węgla nie ma przyszłości polskiej gospodarki, ale też nie ma przyszłości polskiego węgla bez nowoczesnych czystych technologii.
Źródło: www.nettg.pl
Data obietnicy: 5.10.2015
Beata Szydło w bardzo krytycznych słowach odniosła się do inicjatywy "Świecka Szkoła". - Problemem polskiej szkoły jest zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, a nie programy, które ktoś wymyśla ze względu na kampanię.
Źródło: fakty.interia.pl
Data obietnicy: 5.10.2015
Gdyby była wola ze strony rządzących rozmowy na ten temat, to dyskutowalibyśmy w Sejmie nad obywatelskim projektem ustawy. Te podpisy zostały wrzucone do kosza. I nie chciano na ten temat rozmawiać. A wszystkie fakty mówią, że wysyłanie dzieci 6-letnich do szkół to była bardzo zła decyzja. Dlatego my przychylamy się do zdania rodziców, pedagogów i proponujemy zmianę ustawową, który będziemy chcieli przyjąć w trakcie pierwszych 100 dni.
Źródło: niezalezna.pl
Data obietnicy: 29.09.2015
Zamykanie kopalń nie jest rozwiązaniem. (…) Polska gospodarka i energetyka jest oparta o węgiel i tak będzie przez wiele lat.
Źródło: wpolityce.pl
Data obietnicy: 29.09.2015
Chcemy dla Was pracować, dlatego dziś mówimy Polakom praca, nie obietnice. Mamy gotowe ustawy - 500 zł na dziecko, podatek CIT dla przedsiębiorców 15 %, leki za darmo dla seniorów po ukończeniu 75. roku życia, minimalne stawka godzinowa - 12 zł brutto.
Źródło: www.youtube.com
Data obietnicy: 21.09.2015
– Dla nas priorytetowe i bezdyskusyjne jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Polski rząd musi dzisiaj przede wszystkim kierować się właśnie tym wyznacznikiem – bezpieczeństwo polskich obywateli. Nie możemy zgodzić się ani na szantaże, ani w imię poprawności politycznej, jakiekolwiek narzucone nam kwoty uchodźców do przyjęcia – przekonywała wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości podczas briefingu prasowego w Kuleszach Kościelnych (woj. podlaskie).
Źródło: www.tvp.info
Data obietnicy: 16.09.2015
Przedstawiliśmy projekty ustaw, które są priorytetowe. Jedna z nich pomoże w skuteczniejszym ubezpieczaniu rolników, co będzie szczególne ważne na przykład w wypadku suszy. Druga dotyka własności ziemi. Obecnie rolnictwo to wielka dyskusja o dopłatach. Polscy rolnicy mają mieć takie same szanse, jak rolnicy innych krajów unijnych. Cieszymy się, że jesteśmy w Unii Europejskiej, ale nie można dłużej tolerować sytuacji, w której polscy rolnicy mają inne warunki. Trzeba upominać się o równe dopłaty dla Polski. Wspierać rolników w rodzimej produkcji – podkreśliła i dodała, że "produkcja rolna jest priorytetową gałęzią gospodarki”.
Źródło: www.wprost.pl
Data obietnicy: 16.09.2015
Wśród priorytetowych problemów rolnictwa Szydło wymieniła też kwestię sprzedaży ziemi. - Trzeba wprowadzić rozwiązania ustawowe, które dadzą możliwość obrony polskiej ziemi. Żeby polska ziemia przeznaczona do działalności rolniczej nie była wyprzedawana na inną działalność - oświadczyła.
Źródło: wyborcza.pl
Data obietnicy: 12.09.2015
- Nie podwyższymy podatków - podkreśliła. - Przygotowaliśmy zmianę ustawy o podatku od towarów i usług, przygotowaliśmy podatek od transakcji bankowych. I trzecia sprawa: ustawa, która opodatkowuje sieci sklepów wielkopowierzchniowych - wymieniała Szydło. - To będzie wreszcie sprawiedliwe traktowanie małych rodzinnych firm i wielkich sieci.
Źródło: wyborcza.pl
Data obietnicy: 12.09.2015
- Ta ustawa jest moim osobistym priorytetem - powiedziała Szydło, prezentując program Rodzina 500+ wielokrotnie zapowiadany przez PiS. - Proponujemy, żeby dla każdej rodziny, która ma mniejsze dochody, było po 500 zł na każde dziecko. W rodzinach lepiej sytuowanych od drugiego i na każde kolejne. Dla rodzin, które mają dzieci niepełnosprawne, ta pomoc będzie zwiększona - stwierdziła. - Z jednej strony chcemy pomóc rodzinom, które są w trudnej sytuacji finansowej. Z drugiej zaś chcemy, żeby to był impuls demograficzny - tak Szydło wyjaśniała cel programu. - Dziś problemy demograficzne są naszym największym wyzwaniem i politycy nie mogą udawać, że tego nie zauważają. Jeżeli będziemy rządzić, to ten program będzie wdrażany od razu po wyborach. Dzieci i rodzina to nie jest koszt. To jest największa inwestycja Polski - dodała.
Źródło: wyborcza.pl
Data obietnicy: 12.09.2015
Wśród priorytetowych problemów rolnictwa Szydło wymieniła też kwestię sprzedaży ziemi. - Trzeba wprowadzić rozwiązania ustawowe, które dadzą możliwość obrony polskiej ziemi. Żeby polska ziemia przeznaczona do działalności rolniczej nie była wyprzedawana na inną działalność - oświadczyła.
Źródło: wyborcza.pl
Data obietnicy: 12.09.2015
- Mówienie o Polsce w kategoriach czerpania z doświadczenia i z mądrości seniorów to jest ta nowoczesność, której dziś potrzebujemy. Musimy się uczyć od naszych seniorów, jak godnie żyć nawet wtedy, gdy jest to trudne, bo państwo im nie pomaga - mówiła Szydło. Zapowiedziała wsparcie dla seniorów - osoby po 75. roku życia miałyby mieć zagwarantowane darmowe leki.
Źródło: wyborcza.pl
Data obietnicy: 12.09.2015
Pielęgniarki protestują, bo nikt ich do tej pory nie wysłuchał, nikt się z nimi nie spotkał (…) Premier Kopacz dziś uciekła, nie chce spotykać się z pielęgniarkami. W związku z tym ja postaram się wypełnić tę rolę i spotkać się. Będziemy rozmawiać. Będę starać się ustosunkować do postulatów pielęgniarek. Porozmawiamy o oczekiwaniach i możliwościach
Źródło: 300polityka.pl
Data obietnicy: 10.09.2015
Za kilka dni prawie 9 lat od podjęcia decyzji o budowie gazoportu. W 2007 roku premier Kaczyński podjął decyzję, że będzie to inwestycja strategiczna. Ruszyła budowa gazoportu. Mija 8 lat, i budowa nie jest skończona. Mijają kolejne daty. Słyszeliśmy kolejne daty. Niedawno premier mówiła o lipcu 2014. Ja mogę państwa zapewnić: Podjęliśmy decyzję o realizacji tej inwestycji i my ją zakończymy. My doprowadzimy do tego, że wszystkie inwestycje, to wszystko co było rozpoczęte, co jest potrzebne, a ten rząd nie potrafi zakończyć – my to dokończymy.
Źródło: 300polityka.pl
Data obietnicy: 30.08.2015
Powtórzę to w Świnoujściu: gospodarczą racją stanu, naszego państwa, jest również rozwój gospodarki morskiej, a w Świnoujściu mówimy nie tylko o stoczniach, ale również o turystyce, która jest i musi stać się jednym z priorytetów naszego rozwoju. Będziemy odtwarzać Ministerstwo Gospodarki Morskiej, bo ono w naszym rządzie istniało
Źródło: 300polityka.pl
Data obietnicy: 30.08.2015
(...) chcemy zwrotu wraku [tupolewa] i międzynarodowego śledztwa [w sprawie katastrofy smoleńskiej]
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
W programie jasno mówimy, że chcemy powrotu do sytuacji sprzed zmiany Tuska. Czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
W programie [PiS] jest zapisana trzecia stawka. Natomiast w tej chwili najprawdopodobniej odejdziemy od tego. Ja w każdym razie jestem przeciwna trzeciej stawce.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
- Kwota wolna od podatku? - Przygotowuje to w tej chwili prezydent elekt Andrzej Duda. Poprzemy jego projekt.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
- 500 zł na dziecko? Każde? - Nad tym też pracuje prezydent [Andrzej Duda]. Będzie próg dochodowy. Dla rodzin mniej uposażonych - od pierwszego dziecka, dla lepiej dla lepiej zarabiających - od drugiego.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
- Umowa śmieciowe, jak pani spełni zapowiedź ich ograniczenia? - Musi być stworzony system wsparcia dla przedsiębiorców zatrudniających pracownik na stałe etaty. Będą mieli preferencje różnego rodzaju.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
(...) gdy będziemy mogli realizować nasz program, piorytetem będą projekty ustaw dotyczące takich spraw jak praca i przejrzysty oraz sprawiedliwy system podatkowy.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
(...) Uważam, że finansowanie partii politycznych powinno być z budżetu. To europejski standard i lepiej, żebyśmy się jego trzymali.
Data obietnicy: 7.07.2015
(...) Jeżeli chodzi o hipermarkety to są tu dwie kwestie. Oprócz wpływów budżetowych jest sprawa jeszcze ważniejsza - to, żeby dać równe szanse polskim małym firmom handlowym, które teraz w ogólnie nie mają możliwości konkurować.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
(...) Chcemy mieć dobre relacje z Rosją, nie chcemy niczego zaogniać, choć zdajemy sobie sprawę, że to nie tylko od nas zależy. Dlatego trzeba tu aktywnej dyplomacji, wykorzystania możliwości związanych z naszym członkostwem w UE i NATO.
Źródło: Do Rzeczy nr 28/2015
Data obietnicy: 7.07.2015
Chcemy usłyszeć, co do nas mówicie, żeby dobrze dla was pracować. Dobra zmiana zaczyna się od słuchania. Spotkajmy się w drodze.
Źródło: www.youtube.com
Data obietnicy: 20.06.2015
Po pierwsze absolutnie nie powinniśmy odchodzić od finansowania partii politycznych z budżetu, dlatego że finansowanie partii z budżetu daje możliwość po pierwsze kontroli na co te finanse partie wydają, bo to finansowanie podlega ustawie o finansach publicznych, wszelkim kontrolom sprawozdawczości i to jest jawne.
Źródło: www.youtube.com
Data obietnicy: 2.06.2015
Jeżeli chodzi o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze jestem sceptyczna. Obserwując to co dzieje się w tej chwili w samorządach czy nawet ten przykład bardzo dobry Senatu w Polsce. Przecież są JOWy w Polsce i okazuje sie, że Senat jest równo podzielony pomiędzy dwie główne partie, czyli Prawo i Sprawiedliwość i PO. Jest jeden niezależny senator w tej chwili. Podobnie dzieje się w samorządach, że po pierwsze trafiają do samorządów głównie politycy którzy są, czy samorzadowcy, ktorzy starują z list wyborzczych partyjnych albo jezeli nawet to są w mniejszych miejscowosciach niepartyjne komitety to potem tak czy owak burmistrz czy wójt wybierany w wyborach bepzpośrednich ma ogromną przewagę i to on decyduje tak naprawdę, w jaki sposób te konstelacje w radzie sie układają. Więc na pewno moim zdaniem trzeba rozmawiać.
Źródło: www.youtube.com
Data obietnicy: 2.06.2015
Jeżeli przyjmujemy ustawę, która wydłuża wiek emerytalny a jednocześnie nie zaczynamy rozmawiać na temat właśnie systemu kapitałowego, nie zastanawiamy się nad tym co z OFE, w momencie kiedy jest trudna sytuacja ekonomiczna w Europie a wyliczenia emerytur które są w tej chwili wypłacane z OFE pokazują, że jest to około kilkudziesięciu złotych no to w tym momencie skazujemy przyszłe pokolenia Polaków tych, którzy te potencjalne emerytury będą otrzymywali rzeczywiście na głodowe stawki.
Źródło: www.youtube.com
Data obietnicy: 18.05.2015
Ucierpi na tym polska gospodarka, polskie górnictwo, polskie rodziny. Ewa Kopacz podjęła złą decyzję. PO PSL staje się likwidatorem polskiej gospodarki.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 10.01.2015
Trzeba skończyć z tą patologią. Ustawowo określimy górne granice leków refundowanych, ponieważ każdego musi być stać na wykupienie recepty. Przywrócimy instytucję lekarzy rodzinnych.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 30.03.2014
Zrobimy wszystko, by Polacy mieli poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, by stać ich było na własne mieszkania, zakładanie rodziny.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 30.03.2014
Zależy nam na równym rozłożeniu obowiązków i obciążeń. Nie może być tak, że emeryci płacą tyle samo, co ludzie zarabiający grube pieniądze.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 29.03.2014
Nie wolno, i to jeszcze w świetle prawa, zabijać bezbronnych dzieci - a tak trzeba to nazwać - tylko dlatego, że mają zespół Downa lub inne choroby. Dlaczego odmawiamy im prawa do życia? To praktyki rodem z reżimów totalitarnych. Dodane przez: Sylwia
Źródło: wiadomosci.onet.pl
Data obietnicy: 28.09.2013
Pomysł dotyczący kredytów we frankach zgłosiliśmy dwa lata temu, kiedy szwajcarska waluta szybowała niebotycznie w górę. Zaproponowaliśmy, by była możliwość przewalutowania pożyczki lub skorzystania z korytarza walutowego. Wracamy do tematu, choć sytuacja osób spłacających kredyty we frankach nie jest aż tak dramatyczna jak w 2011 r., jednak problem pozostał. To, że on zaczyna być dostrzegany również w innych krajach Europy, pokazuje, że te pożyczki udzielane trochę na zasadzie działań spekulacyjnych zaczynają być coraz poważniejszym problemem. My mówimy też o konieczności ucywilizowania systemu przyznawania kredytów. Dodane przez: Sylwia
Źródło: forsal.pl
Data obietnicy: 23.08.2013
Polska nie może być tylko krajem zbytu dla chińszczyzny i montownią podzespołów, musi postawić na własną wytwórczość. Dodane przez: Sylwia
Źródło: www.jelonka.com
Data obietnicy: 22.04.2013
PiS jest przede wszystkim za tym, by Polacy mieli wybór: czy chcą zostać w OFE, czy przenieść swoje emerytalne oszczędności do ZUS. Mnie na sercu bardziej leży los emerytów niż los giełdy. Dlatego chcę, by Polacy mieli wybór bez względu na konsekwencje.
Źródło: wyborcza.biz
Data obietnicy: 4.04.2013
Pakt fiskalny jest przede wszystkim elementem ekonomii złudzeń i pozorów, która jest uprawiana od dłuższego czasu w Unii Europejskiej.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 3.01.2013
Do 2015 roku Polska będzie zobowiązana do podjęcia kolejnych rozwiązań, które UE narzuca, m.in. dotyczących wywozów odpadów komunalnych ciekłych. Problemów będzie coraz więcej, tym bardziej, że gminy są do tego nie do końca przygotowane. Nie zgadzam się z interpretacją ministerstwa, które twierdzi, że to jest wina gmin; bo gminy o tym wiedziały. W wielu miejscach gminy nie mają odpowiednich środków, żeby te rozwiązania wprowadzić. Wszystko to odbija się na mieszkańcach, dlatego że to ludzie płacą w tej chwili więcej, albo też są przypadki, kiedy wywóz odpadów jest w tej chwili realizowany gorzej niż poprzednio. Dodane przez: Sylwia
Źródło: www.radiomaryja.pl
Data obietnicy: 2013
Chcemy przede wszystkim wprowadzić ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Opowiadamy się również za obniżeniem wysokości składek na ubezpieczenia społeczne na obszarze gmin szczególnie dotkniętych bezrobociem. To bardzo rozsądny i realny program. Trzeba przyjrzeć się z bliska w szczególności tym pracodawcom, którzy unikają płacenia podatków, zatrudniają ludzi bez konkretnych umów lub na tak zwane umowy śmieciowe. Przede wszystkim zbyt dużo kosztują nas miejsca pracy i to trzeba jak najszybciej zmienić. Dodane przez: Sylwia
Źródło: www.dzisiajstargard.pl
Data obietnicy: 2013
Ale my mówimy o jeszcze jednej niezmiernie ważnej sprawie w kontekście banków, a mianowicie o ich repolonizacji. Trzeba spowodować, aby część podmiotów składających się na sektor bankowy – w naszej ocenie jest to ok. 30 proc. banków znajdujących się obecnie w polskich rękach – nadal w polskich rękach pozostała. Uważamy również, że należy doprowadzić do sytuacji, w której dwa, trzy banki mogłyby być wykupione przez PKO BP. To kluczowe w procesie repolonizacji sektora bankowego.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Dopóki nie wprowadzimy zmian w sposobie zarządzania administracją publiczną i nie stworzymy strategicznego centrum w strukturze rządu, nie ma co marzyć o żadnych poważnych oszczędnościach.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Drugi obszar wymagający radykalnych reform, obejmuje rynek pracy. Opracowaliśmy Narodowy Program Zatrudnienia i skierowaliśmy go do Sejmu. Projekt zawiera rozwiązania adresowane do przedsiębiorców, pracodawców, ale także do samorządów i pracowników. Jest to kompleksowa koncepcja nastawiona na tworzenie nowych miejsc pracy, głównie dla ludzi młodych. Przewiduje ona wiele instrumentów zwiększających zatrudnienie w gospodarce, takich jak np.: dotacje dla przedsiębiorców i samorządów, a także stypendia dla pracowników. Program ma charakter horyzontalny, jest rozłożony na okres 10 lat. Szacujemy, że tylko na jego bazie, bo to jest jedynie jeden z elementów zaprezentowanej przez nas filozofii walki z bezrobociem, w Polsce mogłoby powstać ok. miliona dwustu tysięcy nowych miejsc pracy.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Wyjaśnijmy sobie jedną podstawową rzecz: zaprezentowany przez nas program ma charakter horyzontalny i jest rozpisany na kilka lat. W pierwszym roku zakładamy wprowadzenie mechanizmów pobudzających gospodarkę, takich jak np.: obniżenie składki rentowej dla przedsiębiorców; rozpoczęcie zmian w systemie emerytalnym, ponieważ uważamy, że powinna istnieć możliwość wyboru pomiędzy ubezpieczeniami w ZUS a OFE, co w dłuższym okresie również powinno przynieść oszczędności budżetowe; wprowadzenie pierwszego etapu programu rodzinnego i Narodowego Programu Zatrudnienia.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Trzeci pakiet proponowanych przez nas rozwiązań dotyczy odbudowy rodzimego przemysłu. Polska nie może pozostać krajem, na którego terenie powstają tylko montownie podzespołów produktów wytwarzanych przez zagraniczne fabryki. A istnieje jeszcze coś takiego jak polski przemysł? Pewnie niewiele go jeszcze pozostało, ale jakieś elementy można wskazać. Dlatego świadomie kładziemy nacisk na odbudowę polskiego przemysłu.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Polski model polityki fiskalnej jest chronicznie niewydolny. PiS uważa, że można go poprawić, ale nie poprzez rewolucję czy uciekanie się do podwyższania stawek podatkowych. Klucz do uzdrowienia sytuacji leży na płaszczyźnie prawa, a więc w zakresie zmiany aktualnie obowiązujących przepisów prawnych. W tej materii złożyliśmy dwa projekty ustaw dotyczące podatków od osób fizycznych i prawnych oraz VAT-u.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Obecna formuła edukacyjna oparta o sześcioklasową szkołę podstawową, trzyletnie gimnazjum i trzy – a właściwie dwuipółletnie – liceum nie zdaje egzaminu. Model, który nie przygotowuje w odpowiedni sposób do matury, skupiając się w praktyce jedynie na uczeniu młodych ludzi rozwiązywania testów, nie może być oceniany jako dobry. Dlatego postulujemy gruntowną zmianę ustroju szkolnictwa.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Polscy handlowcy muszą otrzymać takie same szanse konkurowania na rynku, jak wielkie sieci handlowe.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Mówimy stanowczo, że najlepszym rozwiązaniem jest powrót do stanu istniejącego przed tegoroczną reformą systemu emerytalnego wprowadzoną przez rząd Donalda Tuska. Jednocześnie opowiadamy się za dobrowolnością wyboru – jeżeli ktoś wyrazi intencje, aby pracować dłużej, to proszę bardzo. Ale minimalny próg uprawniający do przechodzenia na emeryturę powinien być wyznaczony na granicy 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. W mojej ocenie reforma emerytalna przeforsowana przez obecną koalicję rządową przy pomocy głosów Ruch Palikota, nie przyniesie spodziewanych efektów. Zresztą trudno ją nawet nazwać reformą. Dlatego opowiadamy się za wycofaniem z tego pomysłu. Prawo i Sprawiedliwość zniesie obecny przepis o przejściu na emeryturę w wieku 67 lat. Jesteśmy za dobrowolnością wyboru. Ma to dotyczyć nie tylko momentu przechodzenia na emeryturę, lecz także decyzji czy płatnicy składek chcą pozostać w ZUS-ie czy też odejść do OFE.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Najpoważniejszym problemem jest wysokość emerytur. To jest kwestia podstawowa. Należy się zastanowić, co zrobić, aby ludzie otrzymujący aktualnie najniższe emerytury mogli godziwie przeżyć od miesiąca do miesiąca. Obecnie pracujemy nad projektem ustawy, która zwalniałaby z opodatkowania najniższe emerytury, kształtujące się na poziomie do tysiąca złotych. Taka propozycja zostanie przez nas złożona. To ile osoba otrzymująca obecnie tysiąc złotych zyskałaby na wprowadzeniu takiej ustawy? Nie płaciłaby podatków. Czyli dostałaby do ręki całe tysiąc złotych? Mówiąc fachowo, tysiąc złotych netto, a więc – do ręki. Ale następowałoby to w formie zwrotu podatkowego. Chodzi o wprowadzenie odpowiedniego mechanizmu budżetowego. Emeryci składaliby deklaracje podatkowe, a później otrzymywali nazwijmy to, zwrot nadpłaconego podatku w formie wyrównania do tysiąca złotych emerytury miesięcznie.
Źródło: www.gf24.pl
Data obietnicy: 19.10.2012
Odpowiedzialna polityka demograficzna, której ważnym elementem są działania prorodzinne jest w chwili obecnej kluczową dla przyszłości naszego kraju. Pogorszenie sytuacji demograficznej związane jest ze zbyt niską liczbą urodzeń, a także procesami emigracyjnymi. Dzieje się tak także w Małopolsce. Ten negatywny trend należy jak najszybciej powstrzymać. Leży to najbardziej żywotnym interesie Państwa Polskiego – nas wszystkich. Potrzebujemy dziś konsensusu, zgody, ponadpartyjnego działania na rzecz wspierania polskich rodzin, szczególnie tych wielodzietnych. Środki, które chcemy przeznaczać na wsparcie rodzin traktujemy w kategoriach nie kosztów ale inwestycji. To najlepiej zainwestowane pieniądze.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 18.10.2012
Poprawmy system podatkowy w Polsce, stwórzmy bezpieczny system, który będzie promował rozwój gospodarczy, polską rodzinę, a nie podnośmy, tak jak państwo proponujecie, podatków.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 14.06.2012
Naszą reakcją na wszystkie problemy i patologie jest przygotowanie projektu Ustawy Rzecznik Praw Podatnika, który będzie mógł interweniować w konkretnych spawach konkretnych podatników, który będzie miał prawo wnioskowania o powszechnie obowiązujące interpretacje prawa podatkowego, i który będzie prezentował coroczne oceny jakości prawa podatkowego.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 15.05.2012
Dyskusja o emeryturach nie powinna koncentrować się tylko na problemie wydłużenia wieku aktywności zawodowej. Z systemem emerytalnym współgrać musi dbałość o rozwój ekonomiczny kraju. Równolegle - o zmianach w emeryturach nie można rozmawiać z pominięciem problematyki polityki prorodzinnej.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 16.04.2012
Przymus pracy do 67. roku życia, który forsuje rząd Tuska jest najgorszym z możliwych rozwiązań jeśli chodzi o dyskusję na temat systemu emerytalnego w Polsce.
Źródło: www.fronda.pl
Data obietnicy: 14.03.2012
Wsparcie Polski dla zadłużonych państw strefy euro oznacza, że będziemy tak naprawdę płacić za tych, którzy być może są rozrzutni, za tych, którzy być może nie radzą sobie tak dobrze w sytuacji kryzysowej, a na pewno za tych, którzy są bogatsi od nas.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 14.12.2011
Pakiet klimatyczny. Można go renegocjować. Renegocjacja da szansę polskiemu przemysłowi.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 18.11.2011
Prawo na szczęście potwierdziło, że Polska nadal jest krajem, w którym symbole religijne mogą znajdować się w instytucjach publicznych, mimo, że coraz więcej środowisk zdaje się być zafascynowanych modą na "nowoczesną" poprawność polityczną. Zdrowy rozsądek zwyciężył, szkoda tylko, że musiał być potwierdzany ekspertyzami prawnymi. Warto, aby Pani Marszałek Sejmu RP wykazywała się większą odwagą i determinacją w obronie wartości i zasad, które dla większości Polaków są bardzo ważne.
Źródło: wiadomosci.onet.pl
Data obietnicy: listopad 2011
- Ruch Palikota, oprócz depenalizacji posiadania marihuany, planuje również zmniejszyć karę za posiadanie tzw. twardych narkotyków, takich jak LSD, amfetamina czy kokaina. Jak ocenia pani ten projekt? Jakie będzie stanowisko Prawa i Sprawiedliwości wobec tej propozycji? Czy PiS poprze jakąkolwiek część tego projektu, np. depenalizację marihuany? - To chore, szkodliwe pomysły. Jesteśmy temu zdecydowanie przeciwni.
Źródło: wiadomosci.onet.pl
Data obietnicy: listopad 2011
Nasze stanowisko w tej sprawie jest jasne od dawna. Jeżeli rząd myśli o polskich rodzinach to powinien przede wszystkim wprowadzić program prorodzinny, stworzyć rzeczywisty system ułatwień i pomocy dla rodzin. Od tego warto zacząć, bo jak na razie w Polsce poza pustym hasłem "polityka prorodzinna" niewiele się dzieje.
Źródło: wiadomosci.onet.pl
Data obietnicy: listopad 2011
Mówimy bardzo wyraźnie i bardzo głośno: To nie może być propozycja kosztem innych kredytobiorców- przede wszystkim tych, którzy mają kredyty w złotówkach. Nie ma również w tej chwili możliwości, aby zastosować rozwiązanie zamrażające kurs franka. Byłoby to zaledwie odsunięcie problemu w czasie.
Źródło: www.beataszydlo.pl
Data obietnicy: 13.07.2011
W naszym programie (...) przede wszystkim proponujemy nowe rozwiązania związane z systemem podatkowym. To są te konkrety, o których chcemy rozmawiać. W tym tygodniu przedstawiamy projekty ustaw podatkowych, ponieważ cięcie wydatków (...) nie rozwiązuje problemu. (...) Trzeba spójnej polityki gospodarczej, wzmocnienia przemysłu. Trzeba renegocjować pakiet klimatyczny, trzeba stawiać po prostu na polską gospodarkę.
Źródło: www.polskieradio.pl
Data obietnicy: 9.06.2011