Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1952-04-14, Wojcieszów
Zawód: prawnik
Wykształcenie: wyższe
Doktor habilitowany nauk prawnych, ukończyła aplikację sędziowską. Była pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykłada w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. Pracowała w biurze prasowym rządu Jana... Olszewskiego (1991-1992). Zasiadała w radach nadzorczych spółek: PZU, Ruch, Telewizja Polska. Sędzia Trybunału Stanu (2007-2011). Od 2012 r. członkini Krajowej Rady Sądownictwa. Nie należy do partii politycznej. Posłanka od 2011 r. (VII-VIII kadencja), zasiadała w komisjach: ds. Unii; nadzwyczajnej ds. związanych z ograniczeniem biurokracji. Kolejną kadencję pracuje w komisjach: odpowiedzialności konstytucyjnej oraz ustawodawczej, jest członkinią komisji sprawiedliwości i praw człowieka.
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
od 12.11.2015
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek, członek prezydium
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 12.11.2015
Sejm RP VIII kadencji, poseł, Warszawa, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Siedlce, liczba głosów: 18 070
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej parlament2015.pkw.gov.pl
2015
kandydat na posła, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Siedlce, liczba głosów: 18 070
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej parlament2015.pkw.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


Rolnictwo

Rejon z którego kandyduję jest regionem rolniczym i dotykają go te same problemy co wszystkich rolników w Polsce. Sprawy te wymagają nacisków i wsparcia też z pozycji Sejmu, np. doprowadzenie do zrównania dopłat dla polskich rolników z dopłatami dla rolników w starej Unii. Palącym problemem jest stworzenie systemu ochrony producentów rolnych przed nieuczciwymi praktykami pośredników w skupie. Istnieje konieczność realnej ochrony polskiego rolnictwa przed zniszczeniem go oraz ochrony zdrowia Polaków przed odmianami genetycznie modyfikowanymi - GMO. Sprawą fundamentalną dla rolników jest też obrona KRUS przed próbami jego likwidacji. KRUS wymaga pewnych reform, ale nie mogą one oznaczać pozbawienia większości polskich rolników podstawowej opieki.

Źródło: www.eostroleka.pl

PiS
rolnictwo
sprawy lokalne
sprawy ogólnopolskie
Siedlce
Lokalna gospodarka

Poseł z danego okręgu winien więc z jednej strony brać w Sejmie udział w działaniach podejmowanych w interesie całego państwa, ale jednocześnie w tych ramach starać się reprezentować i rozwiązywać problemy lokalne. Takimi problemami okręgu, podobnie  zresztą jak w wielu innych okręgach zwłaszcza Polski wschodniej, są: małe uprzemysłowienie, brak inwestycji, brak dróg lub zły ich stan oraz bezrobocie, zwłaszcza ludzi młodych.

Źródło: www.eostroleka.pl

Siedlce
sprawy lokalne
infrastruktura
gospodarka i energetyka
rynek pracy
Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie: