Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zasiadał w radzie nadzorczej PKN ORLEN oraz NFI PROGRESS. Prezes zarządu Elfarm Sp. z o.o., wiceprezes zarządu Przemysłowej Agencji Inwestycyjnej Sp. z... .o.o., zasiada w radzie nadzorczej Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prezes Fundacji Rozwoju Lotnictwa, zasiada w radzie nadzorczej Fundacji Concordia. W r. 2014 bez powodzenia ubiegał się o mandat do Parlamentu Europejskiego, oraz o fotel prezydenta Nowego Sącza. Kandydował ponownie na stanowisko prezydenta Nowego Sącza w 2018 r., tym razem z powodzeniem, po otrzymaniu w drugiej turze 21078 (58,35 proc.) głosów.
Jakie najważniejsze działania podejmie Pani/ Pan na rzecz mieszkańców naszego miasta? Prosimy o sformułowanie maksymalnie pięciu deklaracji, które składa Pani/ Pan wyborcom w swojej kampanii.
karta sądeczanina - darmowa komunikacja miejska, darmowe parkingi dla Nowosądeczan
Lepsza Infrastruktura miejska – nowe i wyremontowane drogi, parkingi, chodniki i oświetlenie drogowe.
Sprawna komunikacja – odkorkowany Nowy Sącz.
Sądecki Senior i Niepełnosprawny – finansowe wsparcie seniorów i rehabilitacja dla potrzebujących.
Zdrowy Sądeczanin - bezpłatna podstawowa opieka medyczna dla Sądeczan w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy.
Zadaniem gminy jest zaspokojenie podstawowych potrzeb mieszkańców. Gmina realizuje ten cel dzięki pieniądzom z budżetu państwa i części podatków płaconych przez mieszkańców. Często jednak środki te są niewystarczające i gminy poszukują źródeł własnych dochodów. Które z wymienionych sposobów zwiększania budżetu miasta należy Pani/Pana zdaniem zastosować w naszym mieście? Prosimy zaznaczyć wszystkie pasujące odpowiedzi.
Szukanie oszczędności, poprzez zmniejszenie niektórych wydatków z budżetu miasta.
Zachęcanie mieszkańców do rozliczania się z podatków na terenie miasta – np. przez wprowadzenie karty mieszkańca, preferencje w rekrutacji przedszkolnej.
Kredyt na inwestycje lub inne formy zaciągnięcia długu.
Podniesienie lub wprowadzenie nowych podatków i opłat lokalnych.
Wprowadzenie dodatkowych zachęt do tworzenia przedsiębiorstw, co zwiększy dochody z podatków od przedsiębiorstw.
Sprzedaż gruntów i budynków miejskich.
Wynajem powierzchni należących do miasta zakładom produkcyjnym lub usługowym.
Rozwijanie przedsiębiorstw komunalnych (np. zwiększenie wpływów ze sprzedaży biletów).
Wybrała Pani/ wybrał Pan odpowiedź „Szukanie oszczędności, poprzez zmniejszenie niektórych wydatków z budżetu miasta”. Prosimy wskazać, które wydatki miasta można ograniczyć
Wybrała Pani/ wybrał Pan odpowiedź „Zachęcanie mieszkańców do rozliczania się z podatków na terenie miasta np. przez wprowadzenie karty mieszkańca, preferencje w rekrutacji przedszkolnej.”. Jak Pani/ Pana zdaniem zachęcać mieszkańców do rozliczania się z podatków na terenie naszego miasta?
Karta Sądeczanina – darmowa komunikacja miejska, darmowe parkingi dla Nowosądeczan!
Wybrała Pani/ wybrał Pan odpowiedź „Wprowadzenie dodatkowych zachęt do tworzenia przedsiębiorstw, co zwiększy dochody z podatków od przedsiębiorstw.”. Jakie zachęty do tworzenia przedsiębiorstw należy zastosować?
Obniżenie czynszu za wynajem miejskich lokali, wsparcie urzędu dla osób tworzących przedsiębiorstwa
Prognozy GUS wskazują, że w najbliższych latach, rocznie do Polski przybywać będzie ponad 20 tys. cudzoziemców. Jakie widzi Pani/ Pan bariery we włączaniu cudzoziemców w rynek pracy i życie społeczne w mieście?
Różnice kulturowe, zbyt niskie zarobki nie zachęcają cudzoziemców do osiedlania się w mieście.
Które z wymienionych celów rozwoju szkół Pani/ Pana zdaniem powinny być priorytetem nadchodzącej kadencji?
Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
Podnoszenie kompetencji nauczycieli.
Poprawa stanu infrastruktury (wyposażenie pracowni, sal gimnastycznych, remonty szkół i przedszkoli).
Wprowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dobranych pod kątem przyszłości zawodowej uczniów.
Wprowadzenie dodatkowych godzin z niektórych przedmiotów.
Wprowadzenie dodatkowych działań wychowawczych np. zajęć dotyczących tolerancji, patriotyzmu, bezpieczeństwa, aktywności obywatelskiej.
Rozwój oferty edukacyjnej skierowanej do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych np. mniejszości kulturowych, osób z niepełnosprawnością, osób z uboższych środowisk.
Średnia pensja nauczyciela z 5-letnim stażem pracy to, zgodnie z Kartą Nauczyciela, ok. 3 200 zł brutto (pensja nauczyciela kontraktowego). Gminy finansują pensje nauczycieli z subwencji, którą dostają z budżetu państwa, często też z dofinansowują je z własnych środków. Z budżetu gminy można opłacić podwyżki dla nauczycieli. Ile Pani/ Pana zdaniem powinna/powinien zarabiać nauczycielka/ nauczyciel z pięcioletnim stażem w naszym mieście?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Ok. 3 200 zł brutto, jak przewiduje Karta Nauczyciela.
W sytuacji niedoboru miejsc w szkołach, czasem konieczne jest wprowadzenie nauki w systemie zmianowym. Które z poniższych stwierdzeń jest najbliższe Pani/ Pana opinii?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Po południu powinni uczyć się przede wszystkim uczniowie młodszych klas.
Po południu powinni uczyć się przede wszystkim uczniowie starszych klas.
Wszystkie klasy powinny w niektóre dni zaczynać naukę rano, a w inne dni – po południu.
Należy przenieść część lekcji do innego budynku, by uniknąć konieczności nauki w systemie zmianowym, nawet jeśli w ten sposób narusza się zasadę rejonizacji.
W naszym mieście opieką przedszkolną objęte jest 2546 dzieci w wieku 3-5 lat. (GUS, 2016). Zgodnie z ustawą, pierwszeństwo w rekrutacji do przedszkoli mają dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci z rodzin, w której jest osoba z niepełnosprawnością lub wychowywane przez samotnego rodzica. Rada miasta może określić dodatkowe kryteria, które decydują o kolejności przyjęć do przedszkoli. Prosimy o wskazanie kryteriów, które Pani/ Pana zdaniem w pierwszej kolejności powinny decydować, które dziecko zostanie przyjęte do przedszkola.
Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
Dziecko, które mieszka bliżej przedszkola.
Dziecko wychowujące się w placówce opiekuńczo-wychowawczej oraz dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny.
Dziecko, którego oboje rodzice pracują lub studiują.
Dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do tego samego przedszkola.
Dziecko z rodziny, w której wychowuje się co najmniej 3 dzieci.
Dziecko z rodziny, w której wychowuje się co najmniej 2 dzieci.
Dziecko, którego rodzic/ rodzice rozlicza podatek dochodowy w urzędzie skarbowym na terenie miasta.
Które z wymienionych rozwiązań należy Pani/ Pana zdaniem wprowadzić, by ograniczyć problemy z parkowaniem w centrum miasta?
Prosimy wybrać wszystkie pasujące odpowiedzi
Wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych w centrum.
Ograniczenie ruchu samochodowego w centrum i tworzenie parkingów typu P+R w peryferyjnych częściach miasta, przy przystankach komunikacji miejskiej.
Powiększenie strefy płatnego parkowania.
Podniesienie stawki za postój w strefie płatnego parkowania (od 2019 r., w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, samorząd może podnieść opłatę do kwoty 9,99 zł/h).
Problem parkowania w centrum miasta nie jest na tyle dotkliwy, by był priorytetem nadchodzącej kadencji.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/ Pana poglądom?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
W pierwszej kolejności należy zagęszczać zabudowę w centrum, tak by ograniczyć odpływ mieszkańców na przedmieścia.
W pierwszej kolejności należy wykorzystać wolne przestrzenie na przedmieściach, dostosowując infrastrukturę publiczną i połączenia komunikacyjne do potrzeb mieszkańców.
Zgodnie z nowymi przepisami, samorząd ma prawo wyrazić zgodę na budowę osiedla mieszkaniowego, w miejscu, w którym nie przewiduje tego plan zagospodarowania przestrzennego. Prosimy o wskazanie miejsc, w których Pani/ Pana zdaniem absolutnie nie powinno się budować nowych budynków mieszkalnych.
Zielone tereny w centrum miasta, tereny ogródków działkowych, tereny rekreacji dla mieszkańców
Miasto dysponuje lokalami użytkowymi, które może wynajmować na potrzeby m.in. sklepów, zakładów usługowych, restauracji, organizacji pozarządowych i innych. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/ Pana poglądom?
Prosimy wybrać 1 odpowiedź
Głównym celem wynajmu miejskich lokali użytkowych powinno być zwiększanie przychodów z czynszu i podatków, nawet jeśli konsekwencją będzie duże zagęszczenie lokali o podobnym profilu (np. banków, aptek).
Polityka lokalowa powinna służyć przede wszystkim podnoszeniu jakości życia mieszkańców – należy dbać o zróżnicowanie punktów usługowych w okolicy, nawet jeśli oznacza to konieczność obniżenia czynszów dla niektórych rodzajów działalności.
Rada miasta może przyjąć uchwały regulujące przeznaczenie przestrzeni w mieście. Które z poniżej wymienionych regulacji powinny Pani/ Pana zdaniem obowiązywać w naszym mieście? Prosimy wybrać wszystkie, które pasują.
Uchwała krajobrazowa powinna ograniczać obecność reklam w przestrzeni publicznej.
Uchwała krajobrazowa powinna ograniczać możliwość budowy grodzonych osiedli w naszym mieście.
Ogródki działkowe powinny zostać przekształcone w teren służący większej niż obecnie liczbie mieszkańców.
W mieście powinien powstać przynajmniej jeden nowy park.
Obowiązuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, gmina może jednak wyznaczyć strefy, w których dozwolone jest spożywanie alkoholu. Wydaje też pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Które z poniższych regulacji dotyczących sprzedaży i spożywania alkoholu powinny obowiązywać w mieście? Prosimy wybrać wszystkie, które pasują.
Należy wyznaczyć miejsca, w których picie alkoholu jest dozwolone.
Picie alkoholu w miejscach publicznych powinno być bezwzględnie zakazane. Nie należy wyznaczać miejsc, w których byłoby dozwolone.
Należy ograniczyć liczbę punktów sprzedaży alkoholu w mieście.
Należy wprowadzić ograniczenia czasowe sprzedaży alkoholu, np. w nocy.
Gmina przyjmuje zgłoszenia zgromadzeń publicznych i może zakazać organizacji dwóch manifestacji w tym samym miejscu i czasie (np. kontrmanifestacji), jeśli oceni, że jest to niebezpieczne dla porządku publicznego. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
Prosimy wybrać 1 odpowiedź
Gmina musi przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Nie powinna wydawać zgody na organizację dwóch zgromadzeń publicznych, o przeciwstawnych hasłach, w tym samym miejscu i czasie.
Dwa zgromadzenia, o przeciwstawnych hasłach, organizowane w tym samym miejscu i czasie nie muszą stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Gmina powinna zgadzać się na ich organizację i monitorować bezpieczeństwo w trakcie ich trwania.
Według danych Europejskiej Agencji Środowiska, co roku ponad 45 tysięcy Polek i Polaków umiera przedwcześnie z powodu oddychania powietrzem złej jakości. Nasze miasto zajmuje 10. miejsce w rankingu miast Unii Europejskiej o najgorszej jakości powietrza. (Raport Światowej Organizacji Zdrowia, 2018) Jakie działania należy Pani/ Pana zdaniem podjąć w ciągu nadchodzącej kadencji, by poprawić jakość powietrza w naszym mieście?
Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
Akcje edukacyjne skierowane do mieszkańców.
Częstsze kontrole i karanie mandatami mieszkańców, którzy w piecach i kotłach palą odpady.
Dofinansowanie termomodernizacji budynków.
Dopłaty do paliwa lepszej jakości dla najuboższych mieszkańców lub rekompensata wyższych kosztów ogrzewania.
Dopłaty do wymiany pieców i kotłów na bardziej ekologiczne.
Instalacja nowych stacji mierzących poziom zanieczyszczenia powietrza.
Ograniczenie wjazdu samochodów do centrum miasta.
Zachęty do korzystania z samochodów elektrycznych – budowa stacji ładowania, przywileje w ruchu.
Rozwój sieci ciepłowniczej.
Rozwój sieci komunikacji publicznej (wytyczanie buspasów, zwiększanie częstotliwości kursów, modernizacja taboru, itp.)
Zakup ekologicznych pojazdów – np. autobusów i śmieciarek elektrycznych.
Nie ma potrzeby podejmowania specjalnych działań w tej dziedzinie.
Władze miasta tworzą ofertę kulturalną z myślą o różnych grupach mieszkańców. Które z wymienionych grup najbardziej potrzebują rozwoju oferty kulturalnej skierowanej bezpośrednio do nich?
Które z wymienionych stwierdzeń na temat finansowania sportu są bliższe Pani/ Pana poglądom?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Miasto powinno dofinansowywać profesjonalne kluby sportowe, ponieważ jest to ważny element promocji regionu, nawet jeśli oznacza to zmniejszenie środków na wsparcie sportu amatorskiego i rekreacyjnego.
Miasto powinno przeznaczyć więcej środków na upowszechnianie sportów amatorskich i rekreacyjnych, zamiast dofinansowywać profesjonalne kluby sportowe.
Miasto nie powinno wydawać pieniędzy na wspieranie sportu.
Która z dyscyplin sportowych powinna być Pani/ Pana zdaniem objęta szczególną opieką władz miasta (poprzez specjalne dotacje, remont i budowę obiektów sportowych, dofinansowanie pracy trenerów itd.)?
Gmina może wprowadzać programy polityki zdrowotnej, odpowiadające na najpoważniejsze problemy zdrowotne mieszkańców. Jakie programy zdrowotne są Pani/ Pana zdaniem najbardziej potrzebne w mieście?
Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.
Profilaktyka i leczenie chorób osób starszych.
Profilaktyka i leczenie nadwagi i otyłości.
Profilaktyka i leczenie stomatologiczne dzieci.
Profilaktyka i diagnoza chorób nowotworów.
Programy szczepień ochronnych np. przeciw grypie, pneumokokom, HCV.
Samorząd tworzy przychodnie i szpitale, wyposaża je w sprzęt i zajmuje się zarządzeniem tymi placówkami. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje świadczenia zdrowotne – wizyty u specjalistów, badania, zabiegi i operacje. Często jednak, dotacja NFZ nie zaspokaja potrzeb zdrowotnych mieszkańców. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/ Pana poglądom?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Finansowanie świadczeń zdrowotnych jest zadaniem państwa i NFZ. Miasto powinno ograniczyć swoją rolę do zarządzania placówkami zdrowotnymi, zabiegać o większe środki dla swoich przychodni i szpitali w NFZ, ale nie przeznaczać własnego budżetu na finansowanie świadczeń zdrowotnych.
Gmina musi dbać o zdrowie swoich mieszkańców. W sytuacji, gdy brakuje środków z NFZ, miasto powinno dopłacać do świadczeń zdrowotnych z własnego budżetu.
Miejsce na uzasadnienie lub skomentowanie odpowiedzi.
Sądecki Senior i Niepełnosprawny – finansowe wsparcie seniorów
i rehabilitacja dla potrzebujących.
Zdrowy Sądeczanin - bezpłatna podstawowa opieka medyczna dla Sądeczan w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy.
Instytucje miejskie w różny sposób mogą wspierać mieszkanki i mieszkańców, którzy samodzielnie opiekują się osobami zależnymi – przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi. Jakie formy odciążenia opiekunów osób zależnych są Pani/ Pana zdaniem najbardziej potrzebne mieszkańcom naszego miasta?
Prosimy wybrać maksymalnie dwie odpowiedzi
Rozwój programów opieki zdrowotnej finansowanej z budżetu miasta np. dopłaty do leków, rozwój infrastruktury medycznej, finansowanie badań profilaktycznych.
Budowa mieszkań komunalnych dostosowanych do potrzeb osób zależnych.
Dostosowywanie istniejących budynków mieszkalnych do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się np. dofinansowanie budowy wind, podjazdów, itp.
Darmowy transport finansowany z budżetu miasta.
Upowszechnianie instytucji opiekuna społecznego.
Dom dziennego pobytu dla dorosłych osób zależnych.
Czy Pani/Pana zdaniem w naszym mieście istnieją grupy społeczne, które są wykluczone, marginalizowane lub dyskryminowane? Jeśli tak, prosimy o wskazanie takich grup.
Miasto jest właścicielem 957 mieszkań komunalnych oraz 224 lokale socjalne. Jaką Pani/Pana zdaniem należy prowadzić politykę dotyczącą mieszkań socjalnych?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Miasto powinno budować nowe osiedla mieszkań socjalnych.
Miasto powinno tworzyć nowe lokale socjalne w budynkach w różnych częściach miasta.
Priorytetem powinny być remonty istniejących lokali socjalnych. Dopiero w dalszej kolejności należy budować nowe.
Należy stopniowo zmniejszać liczbę lokali socjalnych utrzymywanych przez miasto.
Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/ Pana opinii?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
W celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców należy rozwijać system monitoringu miejskiego.
Systemy monitoringu zbyt mocno naruszają prywatność mieszkańców, są kosztowne i nie zwiększają znacząco bezpieczeństwa. W mieście nie powinno być monitoringu w miejscach publicznych.
Jakie Pani/ Pana zdaniem ważne dla mieszkańców kwestie powinny stać się przedmiotem publicznej debaty, włączającej obywateli, (nie tylko ekspertów i działaczy politycznych)?
Jakie narzędzie jest najodpowiedniejsze do zaangażowania mieszkańców w podjęcie decyzji w tej sprawie.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Budżet obywatelski
Konsultacje społeczne
Panel obywatelski
Współpraca z Młodzieżową Radą Miasta, Radą Seniorów lub innym ciałem konsultacyjnym.
Współpraca z organizacjami obywatelskimi.
Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie narzędzie jest najodpowiedniejsze do zaangażowania mieszkańców w podjęcie decyzji w tej sprawie.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Budżet obywatelski
Konsultacje społeczne
Panel obywatelski
Współpraca z Młodzieżową Radą Miasta, Radą Seniorów lub innym ciałem konsultacyjnym.
Współpraca z organizacjami obywatelskimi.
Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Jakie narzędzie jest najodpowiedniejsze do zaangażowania mieszkańców w podjęcie decyzji w tej sprawie.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Budżet obywatelski
Konsultacje społeczne
Panel obywatelski
Współpraca z Młodzieżową Radą Miasta, Radą Seniorów lub innym ciałem konsultacyjnym.
Współpraca z organizacjami obywatelskimi.
Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/ Pan z następującymi stwierdzeniami?
Prosimy wybrać wszystkie pasujące odpowiedzi
Tak
Nie
Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Należy wydłużyć godziny pracy urzędu miasta.
Należy udostępnić informację o wszystkich umowach zawieranych przez urząd miasta.
Wszystkie umowy zawierane przez urząd miasta powinny być publicznie dostępne, wraz z informacją o przedmiocie i wartości umowy oraz kontrahencie.
Informacje o kwalifikacjach i ocenie osób, które startują w konkursach na stanowiska kierownicze w instytucjach miejskich, powinny być publicznie dostępne (z pominięciem danych osobowych).
Firmy pracujące i budujące dla samorządów powinny zatrudniać tylko na umowę o pracę
Tytuł prawny:
współwłasność małżeńska oraz współwłasność z osobami trzecimi:
7,57 a - 66,6%
2,38 a - 33,3%
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów:
Elfarm sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu
Liczba udziałów:
1%
Wartość
Wartość wszystkich udziałów:
50 PLN
V. Akcje w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent akcji:
Fabryka Wagonów Gniewczyna S.A. w upadłości likwidacyjnej
Liczba akcji:
366
Wartość
Wartość pojedynczej akcji:
2 PLN
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..):
spółka handlowa
Nazwa i siedziba:
Elfarm sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy):
prezes zarządu
Od kiedy:
08.09.2016
Do kiedy:
21.11.2018
Dochód
Kwota:
38 676,25 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..):
spółka handlowa
Nazwa i siedziba:
Przemysłowa Agencja Inwestycyjna sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy):
wiceprezes zarządu
Od kiedy:
13.07.2011
Do kiedy:
21.11.2018
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..):
spółdzielnia
Nazwa i siedziba:
Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Sączu
Funkcja
Od kiedy:
13.09.2016
Dochód
Kwota:
6300,00 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis:
umowa o pracę
Kwota:
153 375,63 PLN
Uwagi:
w w tym dochody ujęte w pkt VIII, współwłasność małżeńska
Opis:
umowy zlecenia
Kwota:
45 783,75 PLN
Uwagi:
w w tym dochody ujęte w pkt VIII, współwłasność małżeńska
Opis:
sprzedaż udziałów w spółce
Kwota:
3000 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis:
wynagrodzenie za cesję praw wynikających z umowy
Kwota:
1000 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis:
z tytułu 500+
Kwota:
4500 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis:
najem
Kwota:
13 894 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis:
darowizna od członka rodziny (I stopień pokrewieństwa)
Kwota:
50 000 PLN
Uwagi:
własność
Opis:
odsetki od lokat i rachunków
Kwota:
6337,35 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis:
odsetki od lokat i rachunków
Kwota:
0,24 GBP
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis:
likwidacja polisy na życie
Kwota:
27 845,32 PLN
Uwagi:
własność
Opis:
odsetki od pożyczki udziałowca udzielonej Elfram sp. z o.o. w łącznej wysokości 32 500 PLN
Kwota:
300 000 PLN
Uwagi:
własność
Opis:
odsetki od pożyczki udziałowca udzielonej Elfram sp. z o.o. w łącznej wysokości 32 500 PLN
Kwota:
350 000 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis:
sprzedaż nieruchomości
Kwota:
150 000 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...):
samochód
Marka:
Skoda
Model:
110L
Rok produkcji:
1973
Uwagi:
własność
Inne mienie
Opis:
zegarek Atlantic Worldmaster
Uwagi:
własność
Opis:
zegarek Tissot
Uwagi:
własność
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
karty kredytowe, 2 sztuki
Cała kwota:
621,80 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
zadłużenie małżonki z z tytułu zaciągniętej pożyczki z ZFŚS
Cała kwota:
2656,00 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
należność: pożyczka udziałowca udzielona Elfram sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu w wysokości 300 000 PLN oraz 350 000 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
należność: sprzedaż udziałów w nieruchomości 170 000 PLN
Tytuł prawny:
współwłasność małżeńska oraz współwłasność z osobami trzecimi:
7,57 a - 66,6%
2,38 a - 33,3%
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów:
Elfarm sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu
Liczba udziałów:
1%
Wartość
Wartość wszystkich udziałów:
50 PLN
V. Akcje w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent akcji:
Fabryka Wagonów Gniewczyna S.A. w upadłości likwidacyjnej
Liczba akcji:
366
Wartość
Wartość pojedynczej akcji:
2 PLN
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..):
spółka handlowa
Nazwa i siedziba:
Elfarm sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy):
prezes zarządu
Od kiedy:
08.09.2016
Do kiedy:
21.11.2018
Dochód
Kwota:
30 276,25 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..):
spółka handlowa
Nazwa i siedziba:
Przemysłowa Agencja Inwestycyjna sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
Funkcja
Rodzaj (jeśli żaden z listy):
wiceprezes zarządu
Od kiedy:
13.07.2011
Do kiedy:
21.11.2018
Rodzaj (spółka handlowa, fundacja, stowarzyszenie..):
spółdzielnia
Nazwa i siedziba:
Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Sączu
Funkcja
Od kiedy:
13.09.2016
Dochód
Kwota:
5670,00 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis:
umowa o pracę
Kwota:
23 030 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
umowy zlecenia
Kwota:
10 320 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
sprzedaż udziałów w spółce
Kwota:
3000 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
wynagrodzenie za cesję praw wynikających z umowy
Kwota:
1000 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
z tytułu 500+
Kwota:
4500 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
najem
Kwota:
10 000 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
z tytułu wykonawczego w postępowaniu egzekucyjnym
Kwota:
3790,39 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
sprzedaż nieruchomości
Kwota:
150 000 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, współwłasność małżeńska
Opis:
darowizna od członka rodziny (I stopień pokrewieństwa)
Kwota:
50 000 PLN
Uwagi:
za okres 01.01.2018 - 22.11.2018, własność
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...):
samochód
Marka:
Skoda
Model:
110L
Rok produkcji:
1973
Uwagi:
własność
Inne mienie
Opis:
zegarek Atlantic Worldmaster
Uwagi:
własność
Opis:
zegarek Tissot
Uwagi:
własność
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
karty kredytowe, 2 sztuki
Cała kwota:
47,94 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
zadłużenie małżonki z z tytułu zaciągniętej pożyczki z ZFŚS
Cała kwota:
2988,00 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
należność: pożyczka udziałowca udzielona Elfram sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu w wysokości 300 000 PLN oraz 350 000 PLN, z tego tytułu przysługują odsetki w łącznej wysokości 29 080 PLN
Uwagi:
odsetki należne na dzień 22.11.2018 r., współwłasność małżeńska
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
należność: sprzedaż udziałów w nieruchomości 170 000 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem):
należność: z tytułu wypłaty premii w wysokości 124 140,88 PLN oraz odsetek ustawowych w wysokości 21 428,81 PLN
Uwagi:
współwłasność małżeńska
Podpis
Miejscowość:
Nowy Sącz
Data:
2018-11-22
Uwaga / Sprostowanie:
Prezydent złożył korektę, w której poprawił pozycje dochodów, majątku i należności.