Mam nadzieję, że uda się wypracować mechanizm, który pozwoli na brak podwyżek dla gospodarstw domowych w przyszłym roku
Źródło: www.salon24.pl
Strony www:
Kontakt:
Biura:
Znalezione artykuły |
…tym miejscu podkreślić, że jeszcze przed rozpoczęciem formalnej kampanii wyborczej (8 sierpnia 2023 r.) ówczesny rząd Mateusza Morawieckiego prowadził faktyczną kampanię wyborczą, m.in. poprzez organizację tzw. „pikników 800+” mających w założeniu promować waloryzację programu wsparcia… |
14.06.2024, Wybory do PE – najwięksi przegrani …Prezydenta RP i ministra spraw zagranicznych przegrała rywalizację z gdańską czwórką PiS-u – byłym rzecznikiem rządu Mateusza Morawieckiego – Piotrem Müllerem. Zawiedzeni mogą też być wieloletni europosłowie, jak Ryszard Czarnecki, Jacek Saryusz-Wolski czy Karol… |
4.06.2024, Rozmowa z Andrzejem Halickim – polskim europosłem z Europejskiej Partii Ludowej …żeby taki transport można było zorganizować. Litwini dostali wsparcie europejskie i taki mechanizm miał miejsce. Rząd Mateusza Morawieckiego, kiedy nawet była na ten temat dyskusja – sam w niej uczestniczyłem – i była taka możliwość oferowana przez… |
Mam nadzieję, że uda się wypracować mechanizm, który pozwoli na brak podwyżek dla gospodarstw domowych w przyszłym roku
Źródło: www.salon24.pl
Data obietnicy: 23.11.2019
- Zryczałtowany ZUS zostaje tak, jak był do tej pory dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zarabiają powyżej 10 tysięcy złotych w przychodach co miesiąc - mówił Morawiecki. "Pozostali przedsiębiorcy będą rozliczali składki ZUS na obecnych, ryczałtowych zasadach - zmiany nie będą wiązały się z jakimkolwiek podwyższeniem stawek ZUS dla żadnego przedsiębiorcy" - wskazano w "Pakiecie dla przedsiębiorców".
Źródło: tvn24bis.pl
Data obietnicy: wrzesień 2019
W Polsce 85% gospodarstw rolnych to są gospodarstwa poniżej 15 hektarów, są one mniejsze niż w większości dużych krajów Unii Europejskiej– zauważył premier, jak dodał rolniczy handel detaliczny ma szansę na to, żeby zaistnieć na rynku ze zdrową żywnością i to są kierunki, które bardzo nas interesują.
Źródło: www.premier.gov.pl
Data obietnicy: 2.03.2019
"Chcemy zaproponować ustawę, która w sposób obligatoryjny i realny obniży możliwość sprzedaży przez sieci wielkopowierzchniowe ich własnych produktów, pod ich własną marką" - powiedział premier. "To szalenie utrudnia osiągnięcie przyzwoitej marży przez polskich producentów" - podał
Źródło: businessinsider.com.pl
Data obietnicy: 2.03.2019
Wpisujemy się w politykę klimatyczną Unii Europejskiej. Ta transformacja leży długofalowo w naszym interesie, jednak wiąże się z wieloma wyzwaniami, dlatego powołujemy wraz z Bankiem Światowym Fundusz Transportu Niskoemisyjnego. W najbliższych 10 latach zobowiązujemy się zaangażować środki – 3-4 mld euro na transformację w kierunku transportu niskoemisyjnego – kontynuował szef rządu.
Źródło: www.premier.gov.pl
Data obietnicy: 4.12.2018
"Dzisiaj mogę wyrazić ogromną radość i wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o to, żeby Polskie Koleje Linowe wróciły do polskiej własności, bo zostały w roku 2013 przez naszych poprzedników sprzedane. Prezes Kaczyński w 2012 roku powiedział o tym, że te koleje wrócą do domeny państwa polskiego jako własność Polska. I to mogę tutaj dzisiaj oznajmić, że jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i po bardzo dobrej cenie dokonujemy odkupienia PLK. Dopełniliśmy naszego zobowiązania jak zostało to obiecane, że tak wspaniałe dzieła rąk ludzki jak PKL muszą być w domenie państwa polskiego"– powiedział na Kasprowym Wierchu Mateusz Morawiecki.
Źródło: niezalezna.pl
Data obietnicy: 9.10.2018
Poprawimy mechanizmy zapewniające ochronę ofiarom przemocy w domu i w miejscu pracy w wymiarze sprawiedliwości. Musi nastąpić głęboka zmiana. Nie może być tak, że ofiara spotyka swojego oprawcę przez kilka lat na sali sądowej z powodu opieszałości sądu. To jest walka z patologią społeczną. Ta patologia nie ma nic wspólnego z naszą tradycją. To właśnie szacunek dla kobiet jest głęboko zakorzeniony w naszej polskiej tradycji i w kulturze.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Zapewnienie równości szans dla kobiet i mężczyzn jest nie tylko naszym prawnym obowiązkiem, ale wyrazem solidarności. Powinna ona przejawiać się między innymi w równej płacy i dostępie do stanowisk kierowniczych, mimo że Polska dzisiaj, według "The Economist" jest na piątym miejscu najbardziej przyjaznych krajów dla kobiet, to wiem że Polki natrafiają cały czas na szklany sufit. Dzieje się tak między innymi dlatego, że na co dzień muszę włączyć pracę zawodową z obowiązkami rodzinnymi.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Następne pole naszych działań to program Przyjazna Polska. Miarą dojrzałości państwa jest to, jak traktuje i opiekuje się swoimi słabszymi obywatelami. Naszym wielkim zadaniem będzie stworzenie Polski prawdziwie przyjaznej dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dzisiaj wiele osób z niepełnosprawnościami wciąż nie ma możliwości w pełni funkcjonować w życiu społecznym i zawodowym. Seniorom i emerytom będziemy nadal pomagać w najróżniejsze sposób. Dlatego rozpoczniemy wielki projekt Przyjazna Polska. Projekt na kolejnych lat, projekt który usunie bariery infrastrukturalne i prawne utrudniające pełną integrację całego polskiego społeczeństwa. Chciałbym żeby wyjście do sklepu starszej osoby nie było wyprawą czy biegiem na 3000 metrów z przeszkodami. Myślę też, że ten program pozwoli urzeczywistnić wygłoszony tutaj przed kilkoma dniami przez pana prezydenta postulat państwa służącego wszystkim obywatelom.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
My chcemy, żeby Polska była wielka. Polska jest częścią Zachodu. A jeśli tak, to musi mieć globalne aspiracje i nie bać się konkurencji. Nie bać się współpracy. Potrzebujemy zatem państwa i silnej tożsamości, by wyrwać się z roli peryferii we współczesnym kapitalizmie. Dlatego jedną z głównych idei dla planu rozwoju jest wykreowanie polskich firm jako globalnych championów.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Zamierzamy także rozwijać obszary wiejskie poprzez budowę infrastruktury tej klasycznej wodociągowej, czy transportowej. Ale chcemy również doprowadzić szybki internet do każdej polskiej gminy i szkoły.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Zbudować więcej żłobków, wyremontować szkoły.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Chcemy dokonać wielkiej modernizacji Polski. Głęboko wierzę, że nasza narodowa suwerenność i tradycja są atutem w tych modernizacyjnych zmaganiach.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
To może być pierwszy rok od 28 lat gdzie przyrost długu publicznego, zobaczycie to państwo za parę tygodni, bardzo szybko, gdzie przyrost długu publicznego będzie zero lub niewiele wyższy od zera.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
To wszystko będzie kolejnym bardzo ważnym krokiem na drodze do utworzenia z Polski centrum logistycznego Europy. Wysoka Izbo brakuje u nas jeszcze wciąż wielu dróg ekspresowych i autostrad. Oczywiście brakuje zwłaszcza brakuje Via Carpatia. W Polsce wschodniej brakuje także szczególnie dróg łączących północ-południe zgodnie z ideą Trójmorza i my je dokończymy. S3, S7, A1, będziemy je budować, ale chciałbym podkreślić że w kolejnej dekadzie musimy skoncentrować się na znaczącej poprawie komunikacji powiatowej i gminnej, na poprawie komunikacji drogowej i kolejowej. Na to będziemy przeznaczyć więcej środków, również z budżetu państwa i liczę na bliską współpracę ze wszystkimi samorządami.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Sercem naszej filozofii będzie, naszej filozofii gospodarczej są mikro, małe i średnie firmy, które dają utrzymanie milionów Polaków. Dla małych i średnich przedsiębiorców mam ważne przesłanie: wszyscy uczciwi przedsiębiorcy mogą oczekiwać dbałości o otoczenie prawne, a jednocześnie równych zasad konkurencji. Wkrótce zostanie przedstawiony cały pakiet ustaw upraszczających w życie gospodarcze z konstytucją biznesu na czele.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Zdecydowaliśmy się na reformę systemu edukacji, bo był on krytycznie oceniany. Pierwszym krokiem była likwidacja gimnazjów i powrót do szkolnictwa zawodowego i technicznego. W najbliższych latach położymy duży nacisk na nauczanie branżowe, bo takie są dzisiaj potrzeby rynku. Rynku pracy. 65 proc. naszych uczniów będzie pracować prawdopodobnie w zawodach, które jeszcze nie powstały. Młodzi Polacy dla których jedyną nadzieją była emigracja, to pokolenie jakie nazywamy czasami pokolenie straconych szans. Zrobimy wszystko zwłaszcza w systemie edukacyjnym, żeby to pokolenie mogło znaleźć pracę, pracę w Polsce. Żeby była to praca na godnych warunkach. Nie na umowach śmieciowych. Praca z jak najwyższym wynagrodzeniem. Wierzę, że będzie to pokolenie odzyskanych szans.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Nowoczesna gospodarka, to gospodarka współpracująca z nauką. Dlatego przeprowadzimy reformę szkolnictwa wyższego i zreformujemy instytuty badawcze. Sieć badawcza, Instytut im. Łukasiewicza będzie jedną z największych w Europie tego typu instytucji. Polska nauka w dużo większym niż obecnie stopniu stwarzać musi podstawy rozwoju naszej gospodarki i zamożności Polaków. Ale na naukę nie można patrzeć tylko od strony korzyści gospodarczych. Równie ważnym zadaniem polskich uczelni jest formacja elit narodowych. Od 250 lat zmagamy się z dramatem, jakim jest drenaż najzdolniejszych umysłów. Dlatego w kolejnych budżetach są dodatkowe środki na wzmocnienie uczelni i również uczelni regionalnych.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Będziemy też dbali o ochronę polskiej ziemi, będziemy wspierali unowocześnianie gospodarstw i przedsiębiorczości na wsi. Polskie produkty rolne są na świecie symbolem jakości. Trzeba sprawić, żeby dotarły na europejskie i światowe stoły pod Polską marką.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Obecne prawo niestety, nie zapobiega inwestycjom mieszkaniowym w szczerym polu, inwestycjom odciętym od komunikacji, szkół i przedszkoli i nawet podstawowej infrastruktury technicznej. Takie mieszkania szybko zamiast mieszkaniami marzeń stają się koszmarem. Nie możemy pozwalać na takie sytuacje jak jak ta, na jednym z osiedli w Warszawie, gdzie w pewnym momencie przestała docierać bieżąca woda, bo zbudowane bliżej osiedla zaczęły zbierać wodę w tym dalszym. Zasługujemy na to, aby nasze miasta i miasteczka stanowiły spójną całość, do domu każdego docierała sprawna komunikacja publiczna, a szkoły i przedszkola pojawiły się tam gdzie powstają nowe osiedla. Dlatego zaproponujemy pakiet korzyści dla samorządów, które zadbają o ład przestrzenny. O ład i estetykę.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Afrykański pomór świń to ogromne zagrożenie dla hodowli trzody chlewnej; ta choroba idąca od wschodu, która pustoszy Europę środkową i przekroczyła już linię Wisły. Dlatego będziemy wzmacniać, wdrażać takie środki, aby ograniczyć jej rozprzestrzenianie się, aby ją zwalczyć.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Nasza polityka zagraniczna to polityka polskiej racji stanu. Dziś bronią w bitwach współczesnego świata są też decyzje regulatorów, decyzje regulatorów, które przesądzają o losach niekiedy całych poszczególnych branż. Niekiedy przez jedną regulację można stracić więcej, niż zyskiwaliśmy w prywatyzacjach czy sprzedawanych kiedyś naszych przedsiębiorstwach. O zwycięstwach w tych bitwach nie decyduje tylko liczba dywizji, ale również soft power - miękka siła. Musimy zbudować ją na wzór naszych zachodnich sąsiadów w sposób profesjonalny i skuteczny, również poprzez prawdę historyczną.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
W ostatnich dwóch latach znacząco wzmocniliśmy bezpieczeństwo Polski. Realizacja podjętych podczas szczytu NATO w Warszawie postanowień, obecność żołnierzy sojuszniczych i oddziałów amerykańskich w Polsce, rozbudowa infrastruktury wojskowej, stała się wyraźnym sygnałem, że Polska może liczyć na wsparcie sojuszników. Dążymy teraz do jak najdalej idącej harmonizacji działań NATO i Unii Europejskiej. Z tą właśnie intencją wspieraliśmy pracę nad warszawską deklaracją współpracy Unii i Sojuszu. Z tym zamiarem przystąpiliśmy również do stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności. NATO jest i pozostanie fundamentem naszego bezpieczeństwa zaś Stany Zjednoczone Naszym głównym sojusznikiem.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Polska to nie tylko obywatele Rzeczypospolitej, mieszkający w Polsce. To także Polacy rozsiani po całym świecie, których oby jak najwięcej powróciło. Będziemy w tym celu wzmacniać programy repatriacyjne. Jest nas 60 milionów na świecie i mamy obowiązki wobec wszystkich Polaków. A oni mają obowiązki wobec Polski. Inne państwa są obdarowywane naszym największym skarbem - naszymi obywatelami, naszymi murarzami, inżynierami, hydraulikami, nauczycielami czy lekarzami i informatykami. Przecież tego nie chcemy. Przecież chcemy pracować dla nich. Dla was. Wierzę, że to, czego szukacie na Zachodzie, możecie znaleźć w Polsce. Możecie być tu szczęśliwi, możecie być tu bezpieczni. Możecie coraz lepiej zarabiać i mieć ambitną pracę. Z tego miejsca chcę Was zaprosić, żebyśmy razem budowali nowoczesną, silną i bogatą Polskę.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Jesteśmy też zresztą świadkami rewolucji technologicznej, która oznacza – może oznaczać, będzie oznaczać – nowe rozdanie w gospodarce światowej. To nowe rozdanie powinno odbywać się z udziałem Polski. To zresztą pierwsza rewolucja przemysłowa, w której Polska może odegrać poważną rolę, nawet w niektórych obszarach rolę lidera. To dzisiejsza polityka gospodarcza decyduje, czy polska będzie za 10 lat producentem wysokich technologii, czy jedynie rynkiem zbytu dla zagranicznych firm. Przez ostatnie dwa lata nie próżnowaliśmy. Polska jako pierwszy kraj regionu została zaliczona przez agencję FTSE Russell do krajów rozwiniętych. W 2017 roku dwie trzecie nowych miejsc w przemyśle w całej Unii Europejskiej utworzonych zostało w Polsce. Dlatego zaczęto nas nazywać fabryką Europy. (...) Dalsza budowa i odbudowa przemysłu będzie jednym z głównych naszych zadań na drugą połowę kadencji.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
To jest życie wielu milionów młodych Polaków. Pomóżcie je budować, gdzie właśnie właśnie teraz pod odrabiamy zaległości z 70 lat i nie jest łatwo oczywiście ruszyć tą bryłę. Nie jest łatwo, ale ta kula śniegowa już ruszyła i za parę kwartałów będziemy właśnie oddawać do użytku pierwsze tanie mieszkania, zbudowane tanio mieszkanie. Ten program jest na najbliższe 10 lat sztandarowym zadaniem rządu Rzeczpospolitej.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Lasy są naszym bogactwem. To najlepiej rozumieją i najlepiej dbają o nie leśnicy. Bardzo im za to dziękuję. Ich działania w Puszczy Białowieskiej miały na celu jej ochronę. Chcemy wierzyć, że również unijne instytucje miały także na celu dbałość o Polską przyrodę. Chcę w to wierzyć. Ale ponieważ szanujemy postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, to postąpimy zgodnie z jego wyrokiem.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Będziemy kontynuować konsolidację państw naszego regionu. Odnosi się to zwłaszcza do Grupy Wyszehradzkiej oraz inicjatywy Trójmorza. Chcielibyśmy wrócić także do prawdziwego strategicznego partnerstwa na Wschodzie. Planujemy pogłębić nasze relacje z Ukrainą, Litwą czy Gruzją i nadać im nową jakość, chociaż do tanga trzeba dwojga.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Wykorzystamy także wielki potencjał uzbrojenia armii, do wzmocnienia polskiego przemysłu. Armia i polityka obronna muszą się przyczyniać do transferu wysokich technologii do Polski i do ich udomowienia.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Rozpoczęliśmy już odtwarzanie zlikwidowanych kilka lat temu posterunków policyjnych. Tych posterunków policyjnych w mniejszych miejscowościach, których tak dzisiaj brakuje, ponieważ każdy ma prawo czuć się bezpiecznie w swojej okolicy.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Jeśli chodzi o politykę pozaeuropejską, chcemy szczególnie zadbać o nasze interesy gospodarcze w Azji i Azji Południowo-Wschodniej, gdzie potrzebujemy zresztą bardziej zrównoważonego handlu.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
My nie chcemy Unii dwóch prędkości. Nie chcemy znowu podziałów i pozostawiania niektórych w tyle. Nie zgadzamy się na dzielenie Europy na lepszych i gorszych.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Dodatkowo tak ważne wydarzenia jak ciąża i poród muszą być otoczone troskliwą opieką. Dlatego wypracujemy takie standardy opieki takie standardy opieki okołoporodowej, które będą skutecznie chronić życie i zdrowie matki i dziecka a także a także łagodzenie bólu podczas porodu. Każda kobieta zasługuje na to żeby rodzić w godnych warunkach.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Dlatego kładziemy akcenty na strategie zbiorowe, na Polskę wielkich projektów i jedną z takich strategii jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego "Portu Solidarność". To kluczowy element strategii rozwoju, strategii rozwoju transportu w Polsce. To nie tylko szansa dla sektora lotniczego, to też rozbudowa sieci kolejowej, to pierwszy krok ku stworzeniu w Polsce najnowocześniejszego systemu transportu w Europie otwartego również na takie innowacje, jak transport autonomiczny czy koleje próżniowe. Centralny Port Komunikacyjny to będzie nasza Gdynia w sercu Polski.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Uruchomimy dwa programy, które unowocześnią polską służbę zdrowia. Pierwszy z nich to budowa Narodowego Instytutu Onkologii, który będzie nie tylko miejscem gdzie skutecznie leczy się nowotwory, ale również prowadzi się nowoczesne badania i terapię.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Polska wieś i rolnictwo, to kolejny obszar, na którym skupimy naszą uwagę. Polska wieś i polskie rolnictwo są bogactwem, nie tylko dla nas i dla całej Europy. Nasz rząd będzie zabiegać o odpowiedni budżet w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Taki budżet, który zapewni polskim rolnikom jednolite warunki konkurowania, wyrówna dopłaty do średniej unijnej, ale są i bieżące wyzwania.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Odbudowa portów morskich Trójmiasto i Szczecin-Świnoujście będzie... właśnie Szczecin-Świnoujście i budowa tunelu łączącego Świnoujście z Polską, ten z dawna oczekiwany projekt - też go zrobimy.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Czas na regionalne strategie odpowiedzialnego rozwoju. Chciałbym z tego miejsca złożyć osobiste zobowiązanie że będę zaangażowany w szczególności w rozwój Polski lokalnej, Polski samorządowej. Naszym kolejnym celem jest wzmocnienie polskich firm i przedsiębiorczości.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Nie ma dla mnie ważniejszej sprawy niż odbudowanie tego, co straciliśmy wyniku zaborów, w wyniku wojen, w wyniku komunizmu. Teraz mamy w rękach unikalną szansę i nie możemy jej zmarnować. Dlatego właśnie polska polityka musi być ambitna. Dryfowanie czy płynięcie z prądem to nie jest nasze DNA. Rząd nie jest od administrowania, ale od rządzenia i rozumiem tak, że musimy wyznaczać nasze ambitne cele. Musimy się też zjednoczyć, bardziej zjednoczyć.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza teraz również przedsiębiorcze państwo. To państwo wylało fundamenty pod sukces amerykańskiej Doliny Krzemowej czy izraelskiej innowacyjności, czy przemysłu koreańskiego albo niemieckiego. Trzeba znaleźć złoty środek między państwem minimum, które opuszcza swoich obywateli, jak to często bywało w naszej ostatniej przeszłości, a ociężałym państwem biurokratycznym. Nie chcemy ani jednego, ani drugiego.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Potrzebna jest między innymi budowa Centrum Analiz Strategicznych. Musimy uczyć się przygotować spójne prawo i podejmować decyzje podporządkowane długofalowym strategiom rozwojowym. Nie zawsze też im więcej prawa, im więcej ustaw, tym lepiej – czasami jest odwrotnie. W ostatnich 25 latach co roku było więcej prawa. Postaramy się zatrzymać tę falę.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Co warto podkreślić, w tym samym czasie ponad 70 miliardów złotych trafiło do Polaków w ramach programów społecznych i prorodzinnych. I tę politykę społeczną będziemy kontynuować i wzmacniać. Wzmacniać na wielu polach.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Dlatego poważne państwo musi stawiać również na cyberbezpieczeństwo. Potrzebujemy rewolucji w relacjach obywatel - państwo. Technologia może pomóc w skróceniu czasu na załatwianie spraw administracyjnych. Wreszcie narzędzia informatyczne pomagają również w uszczelnieniu systemu podatkowego, a więc program Polska od Polski papierowej do Polski cyfrowej to intensywny proces budowy nowoczesnego państwa. Zadanie dla wszystkich resortów całej Rady Ministrów.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
My nie chcemy, żeby Polacy pracowali najdłużej, my chcemy żeby pracowali efektywnie za godną płacę. Chcemy, żeby mieli więcej czasu dla swoich rodzin, na swoich najbliższych, dlatego musimy przestawić nasz polski kapitalizm na zachodnie tory, to jest cel naszej strategii rozwoju.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Publiczny sprzęt medyczny służyć ma celom wspólnym, dobru pacjentów. Dlatego położymy ogromny nacisk na elektronizację służby zdrowia i dlatego zwracam się również do lekarzy, do pielęgniarek, do położnych, do ratowników medycznych, do całego personelu medycznego, do wszystkich którzy pracują w szpitalach i przychodniach. Zwracam się do was, abyście stali się częścią tej zmiany, tej dobrej zmiany, zmiany, której fundamentalnym celem jest zbudowanie nowoczesnej służby zdrowia.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Druga inicjatywa to Narodowy Program Zdrowia Kardiologicznego. Polacy mieli wielki wkład w rozwój kardiologii i chcemy, żeby leczenie chorób serca pozostało naszą specjalnością.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Pierwszym arcyważnym zadaniem jest służba zdrowia. Nie ma godnego życia bez sprawnej opieki zdrowotnej, dlatego doprowadzimy do skokowego wzrostu wydatków na służbę zdrowia do poziomu 6 proc. PKB w ciągu najbliższych kilku lat. To odpowiedź na słuszne postulaty pacjentów, personelu medycznego, lekarzy i pielęgniarek Ten wzrost jest możliwy przede wszystkim dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, dzięki wykorzystaniu instytucji państwowych do tego żeby rzeczywiście służyły państwu.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Według konstytucji mamy społeczną gospodarkę rynkową, społeczną a nie antyspołeczną. Jak wyglądała niestety praktyka pierwszego ćwierćwiecza III RP? Dopiero od dwóch lat możemy powiedzieć, że społeczna gospodarka rynkowa w Polsce żyje, że ma się dobrze i przynosi owoce. Ale społeczna gospodarka rynkowa to również dialog i współpraca z partnerami społecznymi, z partnerami społecznymi takimi jak związki zawodowe, czy organizacje pracodawców. Dlatego chcę mocno podkreślić, że Rada Dialogu Społecznego będzie tym miejscem, w którym wspólnie będziemy wypracowywali najważniejsze rozwiązania, które pozwolą nam zachować zdrową równowagę gospodarczą i społeczną.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Zapewnić aktywne instytucje kultury. Gminne ośrodki kultury muszą być atrakcyjnym miejscem spotkań życia na terenach wiejskich i małych miast.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Teraz kilka słów o energii i bezpieczeństwie energetycznym. Dzisiaj węgiel jest podstawą naszej energetyki nie możemy i nie chcemy z niego rezygnować. To ważne dla Śląska i Zagłębia, ale również to ważne dla całej Polski. W długofalowy sposób planujemy reformy województwo śląskie staje się jednocześnie obok węgla zagłębiem nowych technologii. Dlatego bardzo ucieszyło mnie gdy liderzy społeczni, liderzy związkowi ze Śląska i Zagłębia podkreślili że przygotowany przez nas program dla województwa to dobra i przyszłościowa strategia rozwoju. Ale dla naszych przyszłych pokoleń chciałbym zadbać by również alternatywne źródła energii mogły się w Polsce swobodnie rozwijać. Nie imię ideologii ale tam gdzie jest to uzasadnione ekonomicznie, tam gdzie przyniesie to Polakom korzyść a nie koszty. Możemy wykorzystać zasoby natury, jakie daje położenia naszego kraju. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która zawsze zdecydowanie dążyła do zagwarantowania bezpieczeństwa energetycznego.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Czyste powietrze to wyzwanie cywilizacyjne. Miarą tego, czy Polska jest naprawdę dojrzałym krajem. Powietrze, woda, ziemia - przecież nie należą tylko do nas, należą też do przyszłych pokoleń i to w jakim stanie zostawimy je naszym wnukom, wystawi nam świadectwo. Z powodu smogu umiera przedwcześnie 48 tys. Polaków rocznie, a dym z palenia w piecu śmieciami nie ulatuje do nieba. Ten pył trafia do płuc naszych i naszych dzieci. Ale zdajemy są równie sobie również sprawę z tego, że nie wszystkich stać na czystsze paliwo. Dlatego program walki ze smogiem to program wsparcia najuboższych, których nie stać dziś na ocieplenie domu na wymianę okien czy drzwi, nie stać na dobre - nie trujące - paliwo. Chcemy zlikwidować to ubóstwo energetyczne i poprawić jakość życia wszystkich Polaków.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Nowym kierunkiem aktywności polskiej dyplomacji staje się też Bliski Wschód i Afryka. Integralnym elementem polityki zagranicznej naszego rządu będzie ścisła współpraca z Polonią. Przejawi się to zarówno w działaniach na rzecz ochrony interesów polskich obywateli za granicą, a także prowadzonych wspólnie ze środowiskami polonijnymi działaniach na rzecz obrony dobrego imienia naszego kraju.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
Rozbudowujemy infrastrukturę gazową, co pozwoli uczynić z naszego państwa bijące serce regionu. Chcemy utworzyć tutaj hub gazowy który będzie zaopatrywał naszych sąsiadów. Innym celem aktualnym 10 lat temu, aktualnym 10 lat temu i aktualnym cały czas dzisiaj jest budowa połączeń gazowych do Norwegii. Naszym zadaniem na dzisiaj jest przeprowadzić te projekty i zapewnić niezależność energetyczną Polsce przy niskiej emisji CO2 i w tym celu pozytywnie patrzymy również na energię jądrową. Podczas dzisiejszego wystąpienia dużo mówię i jeszcze będę mówił o potrzebie współpracy i jedności. Energetyka jest jedną z tych dziedzin w której liczę na zgodną wspólną pracę całej Wysokiej Izby. Trzeba to jasno, trzeba tutaj jasno zdefiniować polskie interesy i obrać wspólną politykę rozwoju która przetrwa wiele kadencji sejmowych.
Źródło: www.sejm.gov.pl
Data obietnicy: 12.12.2017
My też jesteś za stabilną Europą, za silną Europą. Przecież my właśnie odcinamy te ekstrema, z jednej strony Marine Le Pen, która chciałby pewnie doprowadzić do jakiegoś rozbicia Europy, a z drugiej strony jakieś utopijne pomysły na szybkie zrobienie jednolitego państwa europejskiego. My opowiadamy się za stabilną Europą, Europą, która rozwija się wspólnie. A jeśli chodzi o różne prędkości, to Polska jest krajem pierwszej prędkości rozwoju gospodarczego w Unii Europejskiej.
Źródło: www.tvn24.pl
Data obietnicy: 25.04.2017
- MON proponuje zwiększenie wydatków na obronność do 2,5% PKB. Znajdzie Pan na to pieniądze w budżecie? - Tak. Ja myślę, że rok po roku trzeba stopniowo podnosić wydatki na obronność. (...) - A czy to w skali do 2030 roku 20 miliardów? Pan rzeczywiście widzi szansę na znalezienie takich pieniędzy? - Myślę, że do 2030 roku, to będzie to dużo więcej. Ponieważ roczny przyrost wydatków na obronę, zakładając 3,5- czy 4-procentowy wzrost PKB, to będzie w okolicy kilku, a w kolejnych latach, kiedy nasze PKB będzie większe, nawet kilkunastu miliardów. - Czyli w przyszłorocznym budżecie już będzie więcej pieniędzy? I o ile? - W przyszłorocznym budżecie będzie na pewno o co najmniej dwa, może nawet trzy miliardy więcej na obronność.
Źródło: www.tvn24.pl
Data obietnicy: 25.04.2017
Jestem zwolennikiem modelu kanadyjskiego,w którym państwo gwarantuje wypłatę godnej, równej emerytury.
Źródło: Newsweek
Data obietnicy: 14.11.2016
Mamy kilka priorytetów: transport elektryczny, odbudowa przemysłu stoczniowego, transportu szynowego.
Data obietnicy: 25.09.2016
Jeśli na przykład za trzy lata przynajmniej dziesięć dużych polskich miast nie będzie miało w większości autobusów elektrycznych, to znaczy, że wynik nie jest dobry.
Data obietnicy: 25.09.2016
Każda branża potrzebuje innego wsparcia. Jeśli jednak okaże się, że jakaś branża mimo otrzymanej pomocy nie rozwija się i nie generuje wartości dodanej, to wsparcie się kończy. Dlatego nie zapiszemy na kamieniu siedmiu czy ośmiu branż, którym państwo musi pomóc się rozwinąć. Nie będziemy inwestowali publicznych pieniędzy i patrzyli, jak wszystko dookoła stoi. Chcemy zawrzeć rodzaj kontraktu z wybranymi branżami, który będzie dawał obustronne korzyści. Także dlatego, że wielkich publicznych pieniędzy nie ma. - A co jest? Dobry klimat dla rozwoju tworzony przez instytucje państwa oraz coraz bardziej przyjazne prawo. Na tym się koncentrujemy.
Data obietnicy: 25.09.2016
Będę chciał być rozliczany z innych programów - trudniejszych do oceny, bo bardziej amorficznych - jak np. poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Na tym mi bardzo zależy.
Data obietnicy: 25.09.2016
Stawiamy na wolny rynek znacznie bardziej, niż wynikałoby to ze słów naszych krytyków. To rynek będzie decydował o tym, czy jakaś branża się rozwija, czy nie. (...) To jak będziecie pomagali? Przede wszystkim elastycznie. Każda branża potrzebuje innego wsparcia. Jeśli jednak okaże się, że jakaś branża mimo otrzymanej pomocy nie rozwija się i nie generuje wartości dodatniej, to wsparcie się skończy. Dlatego nie zapiszemy e kamieniu siedmiu czy ośmiu branż, którym państwo musi pomóc się rozwinąć. Nie będziemy inwestowali publicznych pieniędzy i patrzyli jak wszystko stoi. Chcemy zawrzeć rodzaj kontraktu z wybranymi branżami, który będzie dawał obustronne korzyści. Także dlatego, że wielkich publicznych pieniędzy nie ma.
Data obietnicy: kwiecień 2016
(...) niewielkie zaangażowane kapitału krajowego z jednoczesnym udomowieniem banku. Taki mechanizm najbardziej mi odpowiada. Z udomowieniem? To lepsze słowo niż repolonizacja. Nie zamierzamy wydawać za dużo, i tylko na zasadach rynkowych - po jak najlepszej cenie i tylko taki udział, jaki rzeczywiście jest konieczny, by to udomowienie nastąpiło. (...) Najważniejsze, by centrala, miejsce, gdzie podejmuje się decyzje, była w Polsce. Zresztą wielu inwestorów zagranicznych też ma swoich decydentów w Polsce, uczciwie tu płaci podatki i tworzy tu centra produktów, centra badań.
Data obietnicy: kwiecień 2016
(...) Przyjmując uciekinierów z terenów objętych wojna, pomagamy rozładować napięcia społeczne i zmniejszyć obszary biedy. Dlatego wolę, żeby młodzi, zdolni ludzie z Ukrainy wzmacniali gospodarkę naszego kraju. A po nabraniu tu doświadczeń i zarobieniu pieniędzy wielu z nich wróci i będą mogli odbudować swój kraj.
Data obietnicy: kwiecień 2016
Na pewno z wieloma pielgrzymkami się wybiorę, nie tylko ja, ale i moi ministrowie w Ministerstwie Rozwoju, a także ludzie, z którymi będę współpracował. Będziemy jeździć nie tylko po kraju, ale i po świecie, ponieważ jedną z części finansowania planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju jest przyciągnięcie bardzo taniego dziś kapitału zagranicznego pod realizację projektów infrastrukturalnych czy przemysłowych
Źródło: 300polityka.pl
Data obietnicy: 19.02.2016