Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1972-11-08, Bochnia
Zawód: przedsiębiorca
Wykształcenie: wyższe
Magister filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Redaktor i współredaktor publikacji książkowych, wydał też serię książek na temat straży pożarnej na obszarze małopolskich powiatów. Członek Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach, w którym pełnił także funkcję prezesa. W l.... 2007-2011 prowadził własną działalność gospodarczą. Był też przewodniczącym rady nadzorczej Krakowskiego Parku Technologicznego. W l. 1998-2002 był radnym i członkiem zarządu miasta w Bochni. W l. 2002-2005 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Bochni, a w l. 2011–2014 zastępcy wójta gminy Bochnia. W wyborach samorządowych w 2014 r. bezskutecznie ubiegał się o stanowisko burmistrza Bochni, został natomiast radnym powiatu bocheńskiego. Działał w Polsce Razem, przekształconej w 2017 r. w Porozumienie. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego VI kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji jako kandydat Porozumienia na liście Prawa i Sprawiedliwości. Od 2021 r. był sekretarzem generalnym Porozumienia. W 2023 r. przystąpił do klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej. Należy do sejmowej Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Ostatni rok kadencji (2022)

Prosimy wymienić i zwięźle uzasadnić trzy najważniejsze sukcesy w Pani/Pana pracy jako posłanki/posła w Sejmie IX kadencji. Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Pierwszy sukces
Skuteczny sprzeciw - jako jednego z posłów Porozumienia Jarosława Gowina - wobec próby zorganizowania tzw. wyborów kopertowych w 2020 roku.
Drugi sukces
Doprowadzenie do uchwalenia obniżki podatków i zwiększenia kwoty wolnej od podatku.
Trzeci sukces
Prace nad przyjęciem ustawy o zmianie ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa, przyjętej w grudniu 2020 roku i doprowadzenie do powstania m.in. spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska, stworzonej przez KZN i 18 gmin z terenu Małopolski, budującej ponad 1200 mieszkań w regionie.
Jakie Pani/Pana zdaniem trzy najważniejsze ustawy przyjął Sejm IX kadencji? Prosimy o wymienienie i ewentualne uzasadnienie odpowiedzi.
Ustawa o Obronie Ojczyzny
Ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym
Ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych
W obecnej kadencji Sejmu działa 246 zespołów parlamentarnych zrzeszających posłów i posłanki zainteresowanych daną sprawą. Prosimy o przypomnienie, do których zespołów parlamentarnych Pani/Pan należy.
Parlamentarny Zespół: - ds. Ochrony Dorzecza Górnej Wisły - ds. Policji - ds. Przemysłu Chemicznego - ds. Przygotowania reformy OHP - ds. Straży Miejskich i Gminnych - ds. Trzeciego Sygnału dla pojazdów uprzywilejowanych - ds. Wspierania honorowych dawców krwi i Polskiego Czerwonego Krzyża oraz promocji krwiodawstwa, dawstwa szpiku kostnego i transplantologii, - ds. wspierania Hokeja dla Lodzie - Strażaków - ds. rozwiązań komunikacyjnych w Małopolsce, a w szczególności budowy nowej linii kolejowej Podłęże-Szczyrzyc-Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka-Nowy Sącz, a także budowy drogi szybkiego ruchu Brzesko-Nowy Sącz i dalej do granicy państwa tzw. „Sądeczanki” -
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Artykuły

Wyniki 1–3 z 3
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

26.10.2023, Kim są posłowie i posłanki Trzeciej Drogi?

…który kandydował z ostatniego (28.) miejsca w okręgu nr 26 (Gdynia) i zdobył 9 168 głosów. Stanisława Bukowca – posła na Sejm IX kadencji, byłego sekretarza generalnego Porozumienia, a od lipca 2023 r. członka klubu…

2.02.2023, Sprawy do załatwienia na ostatni rok kadencji

…Katarzyna Lubnauer, Małgorzata Okła-Drewnowicz, Urszula Augustyn), Lewicy (Adrian Zandberg), Koalicji Polskiej (Dariusz Kurzawa) i Porozumienia (Stanisław Bukowiec). Na KPO wskazuje też posłanka Prawa i Sprawiedliwości Teresa Wargocka, pisząc „ustawy wdrażające kamienie milowe KPO…

10.09.2020, Po linii partii. W Sejmie rebelii nie będzie

…reszta klubu zagłosowała za. Sześciu posłów PiS zagłosowało przeciw przyjęciu ustawy o Bonie Turystycznym (Gabriela Masłowska, Stanisław Bukowiec, Anna Krupka oraz Michał Dworczyk).     Największa wolność – w Konfederacji.  Wśród 11 posłów z…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, poseł, Warszawa, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Tarnów, liczba głosów: 12 449
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejmsenat2019.pkw.gov.pl
2019
kandydat na posła, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Tarnów, liczba głosów: 12 449
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej sejmsenat2019.pkw.gov.pl
Pokaż więcej