Informacje ogólne

Zawód: dziennikarka

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2024)

Około 30 proc. budżetu Unii Europejskiej przeznaczane jest na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Wszystkie polityki unijne powinny odpowiadać na zmiany klimatyczne, dlatego dopłaty dla rolników powinny być uzależnione od tego, czy dbają oni o przyrodę i klimat.
B. Produkcja żywności wewnątrz Unii jest kluczowa dla bezpieczeństwa żywieniowego krajów członkowskich. Dopłaty dla rolników nie powinny być uzależnione od przestrzegania przez nich zasad ochrony środowiska i klimatu.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Unia Europejska powinna przyjąć cel redukcji emisji CO2 o 90 proc. do 2040 r. (względem 1990 r.).
Unia Europejska powinna odroczyć zakaz rejestracji nowych aut spalinowych, który ma obowiązywać od 2035 r.
W Unii Europejskiej atom stanowi alternatywę dla produkcji energii z paliw kopalnych. Mimo to, w przeciwieństwie do odnawialnych źródeł energii, UE nie finansuje inwestycji w energię jądrową. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Atom jest niezbędny do przeprowadzenia transformacji przy zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego. Unia Europejska powinna finansować inwestycje w energię jądrową, bo jest to stabilne źródło niskoemisyjne.
B. Inwestycje w atom nie powinny być finansowane przez Unię Europejską. Dalszy rozwój elektrowni jądrowych powinien być co najwyżej samodzielnie finansowany przez państwa członkowskie.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz przed wyborami

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 10 lat? Prosimy o opisanie Pani/Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
Polska musi ponownie wzmocnić swoją pozycję w Unii Europejskiej i odzyskać renomę stabilnego rzetelnego demokratycznego i praworządnego państwa, w którym bezwzględnie przestrzega się praw człowieka. Musi stać się państwem świeckim, w którym nikt nie jest dyskryminowany lub prześladowany ze względu na orientację psychoseksualną, kolor skóry, niepełnosprawność, wiek czy pochodzenie etniczne, bo tylko takie państwo jest bezpieczne dla wszystkich obywatelek i obywateli. Musi przejść transformację energetyczną, która pozwoli nam uniezależnić się od węgla i znacznie wzmocnić sektor OZE a także zrealizować cele klimatyczne założone przez UE, bo współodpowiedzialność za zatrzymanie katastrofy klimatycznej. Oświata i ochrona zdrowia muszą przejść gruntowną reformę, a hasło: mieszkanie prawem nie towarem musi stać się oczywistością.
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć pracując w parlamencie?
rozdział państwa od kościoła - świeckie państwo
pełnia praw dla kobiet, dzieci, osób LGBT+, osób z niepełnosprawnościami i innych grup obywateli dyskryminowanych i krzywdzonych przez państwo
wolna kultura bez cenzury i ludzie kultury w systemie ubezpieczeń i z godnymi płacami
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji parlamentu?
naprawa praworządności
naprawa systemu oświaty
naprawa systemu ochrony zdrowia
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej