Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Były kandydat na posła do PE Komitet wyborczy: Trzecia Droga Okręg: 1, pomorski Partia: Polska 2050 Szymona Hołowni Zawód: przedsiębiorca

Informacje ogólne

Zawód: przedsiębiorca
Magister inżynier marketingu i zarządzania na Politechnice Gdańskiej. W l. 2009-2021 związany ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej (instruktor w stopniu podharcmistrza). W l. 2013-2017 pracował w dziale zaopatrzenia w firmie w branży kolejowej. Od 2017 r. pracuje jako specjalista ds. marketingu... i social media dla firmy i portalu internetowego związanego z nowymi technologiami i walutami cyfrowymi. Od 2021 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w branży nowych technologii. Radny dzielnicy Gdańsk Jasień. Członek zarządu Stowarzyszenia SUM, które organizuje m.in. Parady Niepodległości w Gdańsku.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory do Parlamentu Europejskiego (2024)

Około 30 proc. budżetu Unii Europejskiej przeznaczane jest na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Wszystkie polityki unijne powinny odpowiadać na zmiany klimatyczne, dlatego dopłaty dla rolników powinny być uzależnione od tego, czy dbają oni o przyrodę i klimat.
B. Produkcja żywności wewnątrz Unii jest kluczowa dla bezpieczeństwa żywieniowego krajów członkowskich. Dopłaty dla rolników nie powinny być uzależnione od przestrzegania przez nich zasad ochrony środowiska i klimatu.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Czy zgadza się Pani/Pan z poniższymi stwierdzeniami?
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Unia Europejska powinna przyjąć cel redukcji emisji CO2 o 90 proc. do 2040 r. (względem 1990 r.).
Unia Europejska powinna odroczyć zakaz rejestracji nowych aut spalinowych, który ma obowiązywać od 2035 r.
W Unii Europejskiej atom stanowi alternatywę dla produkcji energii z paliw kopalnych. Mimo to, w przeciwieństwie do odnawialnych źródeł energii, UE nie finansuje inwestycji w energię jądrową. Które z poniższych stwierdzeń jest bliższe Pani/Pana poglądom?
A. Atom jest niezbędny do przeprowadzenia transformacji przy zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego. Unia Europejska powinna finansować inwestycje w energię jądrową, bo jest to stabilne źródło niskoemisyjne.
B. Inwestycje w atom nie powinny być finansowane przez Unię Europejską. Dalszy rozwój elektrowni jądrowych powinien być co najwyżej samodzielnie finansowany przez państwa członkowskie.
  1. Zdecydowanie A
  2. Raczej A
  3. Raczej B
  4. Zdecydowanie B
  5. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2023)

Kwestionariusz przed wyborami

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 10 lat? Prosimy o opisanie Pani/Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
Transformacja energetyczna Bezpieczeństwo Polski - przemysł zbrojeniowy powinien ruszyć w naszym kraju a nie jedynie zakupy zagraniczne Transformacja cyfrowa - sprawy urzędowe załatwisz online, w perspektywie 10 lat powinno być też możliwe głosowanie przez internet
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć pracując w parlamencie?
Transformacja cyfrowa
Państwo przyjazne młodym
Nowoczesna gospodarka
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji parlamentu?
Polityka prorodzinna
Transformacja energetyczna
Reforma edukacji
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej