1. „Nowy Malików” – 80ha terenów inwestycyjnych – utworzymy spójne i uzbrojone tereny inwestycyjne w mieście, które będą motorem napędowym dla rozwoju Kielc. Droga Nowy Malików otworzy ogromny obszar, który aktualnie jest niedostępny dla inwestorów. Naszemu miastu brakuje terenów, które moglibyśmy oferować inwestorom, dlatego aby wrócić na ścieżkę rozwoju ten projekt musi zostać zrealizowany. Utworzenie nowej drogi przyczyni się także do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Malikowa oraz wyprowadzenia ogromnego ruchu z ul. Malików, która nie jest do tego przeznaczona.
2. Istniejąca infrastruktura oświatowa obecnie bardzo wyeksploatowana, a wręcz niebezpieczna dla uczniów. Sale sportowe nie spełniają żadnych wymogów do prowadzenia zajęć sportowych czy gier zespołowych. Dachy na wielu szkołach przeciekają, a budynki wymagają termomodernizacji. Rozpoczniemy proces inwestycyjny co najmniej jednej hali rocznie. Jest to niezbędne, mając na uwadze sytuację w Liceum im. Piotra Ściegiennego, Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół Informatycznych oraz Zespole Szkół Elektrycznych. Środki na ten cel będą pochodziły zarówno z dochodów własnych, jak i dofinansowań zewnętrznych, z których dotychczas miasto nie zawsze korzystało czy KPO.
3. Aktualnie Urząd Miasta Kielce jest rozlokowany w siedmiu lokalizacjach. Kielczanie bardzo często nie wiedzą, gdzie się kierować, aby załatwić daną sprawę. Można to zmienić poprzez zagospodarowanie budynku przy ul. Leśnej w Kielcach, który należy do miasta i jest umiejscowiony na przeciwko ratusza. Wymaga on dostosowania, dlatego niezbędne jest pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Ponadto w kieleckim ratuszu, ale także instytucjach podległych wciąż nie został wprowadzony cyfrowy obieg dokumentów, co rocznie generuje koszty na poziomie nawet 7 milionów złotych. Cyfryzacja nie tylko umożliwi wygospodarowanie oszczędności, ale także przyczyni się do sprawniejszej pracy urzędu oraz lepszej obsługi interesantów.