Konfederacja ogłasza pierwszych kandydatów w wyborach

13 lipca poznaliśmy pierwszych kandydatów Konfederacji w jesiennych wyborach parlamentarnych.

13 lipca Konfederacja jako pierwsza partia zaczęła ogłaszać liderów list wyborczych. Znamy nazwiska 33 kandydatów w 20 okręgach (w tym 20 „jedynek”). Konfederacja składa się z trzech ugrupowań Nowej Nadziei (dawniej KORWiN), Ruchu Narodowego oraz Konfederacji Korony Polskiej.

Wśród ogłoszonych kandydatów tylko dwie kobiety dostały potencjalnie biorące miejsca. Karina Bosak startuje z „dwójki” z okręgu podwarszawskiego, a Anna Mandrela – z „trójki” z Katowic.

Jedynki ma zapewnione trzech aktualnych posłów: Stanisław Tyszka (startujący z Gdyni), Konrad Berkowicz (Kraków) oraz Janusz Korwin-Mikke (Warszawa II). 

Nie wszyscy liderzy list w okręgach są aktywni politycznie. Trzy „jedynki” (zwycięzcy prawyborów Nowej Nadziei – z Wałbrzycha, Kalisza i Koszalina), trzy „dwójki” oraz czterech kandydatów z trzecich miejsc nie mają kont na twitterze. 

Przy obecnym poparciu wynoszącym wg sondaży kilkanaście procent Konfederaci mogą liczyć nawet na 70 mandatów, co znaczy, że startujący z „jedynką” kandydaci mają w zasadzie zagwarantowane miejsce w Sejmie.

Zobacz najnowsze

Lista ogłoszonych kandydatów/ek, poniżej:

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019