Łap za słówka kandydatów z MamPrawoWiedziec.pl

Weź kampanię w swoje ręce! Nie pozwól, by deklaracje składane dziś przez kandydatów zostały zapomniane.

Przez najbliższe dwa miesiące kilkunastu polityków będzie próbowało przekonać nas do swojej kandydatury w wyborach prezydenckich. Złożą nam setki obietnic i deklaracji, które w większości zostaną zapomniane jeszcze przed 10 maja.

Możemy godzić się na kampanię jako festiwal pustych zobowiązań i narzekać na brak merytorycznej dyskusji. Możemy także skutecznie działać na rzecz zmiany. Dlatego weźmy kampanię w swoje ręce i stwórzmy razem archiwum obietnic – miejsce, w którym składane dziś deklaracje będzie można przeczytać za miesiąc, rok, czy 5 lat – przy kolejnych wyborach prezydenckich, a wybranego prezydenta rozliczyć z realizacji zobowiązań.

Do współpracy zapraszamy wszystkich! Zadanie jest proste. Wystarczy znalezioną na plakacie, ulotce, w gazecie, na Facebooku, Twitterze czy usłyszaną w radiu obietnicę kandydata dodać z podaniem źródła do jego profilu na MamPrawoWiedziec.pl.

Zespół MamPrawoWiedziec.pl prowadzi archiwum obietnic od 2012 r., a obecna kampania prezydencka będzie już siódmą, którą monitorujemy, zbierając informacje o kandydatach i ich poglądach. W profilu każdego kandydata można znaleźć biogram, opis dotychczasowej działalności parlamentarnej oraz obietnice wyborcze z kolejnych kampanii. Na kilka tygodni przed głosowaniem przygotujemy analizy zebranych danych.

Zbieranie obietnic to coś więcej niż monitoring kampanii. W rzeczywistości obywatele zyskują władzę do nadawania kampanii kształtu – kiedy pokazują kandydatom, że ich słowa nie zostaną zapomniane przez wyborców, zmuszają ich do przemyślenia obietnic i nieskładania ich pochopnie. Tym bardziej zachęcamy: łapcie za słówka kandydatów!

Już dziś włącz się w monitoring kampanii prezydenckiej w MamPrawoWedziec.pl. Po więcej informacji zgłoś się do Magdaleny Wnuk: Magdalena.Wnuk@Art61.pl.

Łap za słówka kandydatów!

Zobacz najnowsze