Masz Głos Masz Wybór

7 maja mija 20. rocznica pierwszych w wolnej Polsce wyborów samorządowych. Z kolei późną jesienią tego roku po raz szósty będziemy wybierać naszych przedstawicieli we władzach lokalnych.

To dobry moment na to, aby zastanowić się, jak przez te lata zmieniła się nasza gmina, jakie szanse udało się wykorzystać.

Ta rocznica to też okazja, by spojrzeć w przyszłość i zastanowić się:

  • jak powinna wyglądać nasza miejscowość za 20 lat?
  • jaki jest jej potencjał do rozwoju?
  • jakich liderów potrzeba, aby istniejące szanse przekuć w sukces?

Fundacja im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów od 2006 roku prowadzą działania w ramach Akcji Masz Głos Masz Wybór.  Ich celem jest przełamanie dystansu pomiędzy władzami samorządowymi i mieszkańcami. W akcji „Masz głos, masz wybór” uczestniczyło przez te lata prawie tysiąc organizacji pozarządowych, mediów, szkół, innych instytucji i grup.

Dziś zapraszamy do naszej akcji tych, którzy chcieliby w jakiś sposób przypomnieć swojemu otoczeniu o tym, że najważniejsze dla przyszłości naszego codziennego życia są decyzje, jakie podejmują władze lokalne.

  • Zorganizuj debatę na temat przyszłości miasta czy gminy,
  • zapytaj radnych, co udało im się zrobić przez ostatnie cztery lata,
  • zaproponuj zorganizowanie konkursu o samorządzie w szkole czy na uczelni.

Oni Wam w tym pomogą! Wyślą plakaty i inne gadżety pomocne w przeprowadzeniu tych działań. Dostarczą materiały, z których dowiesz się jak przygotować konkretne działania. Wesprą merytorycznie.

Wejdź na stronę maszglos.pl. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zacznij działać!

Zobacz najnowsze