Oświadczenie zarządu Stowarzyszenia 61

Publikujemy treść oświadczenia zarządu Stowarzyszenia 61, wydawcy serwisu MamPrawoWiedziec.pl, po debacie prezydenckiej między Andrzejem Dudą a Bronisławem Komorowskim 17 maja 2015 r. w TVP.

Stowarzyszenie 61 jest pierwszą polską organizacją, która realizuje ideę tzw. smart voting, to znaczy dostarcza wyborcom informacje o osobach kandydujących i pełniących wybieralne funkcje publiczne. Stowarzyszenie działa od 10 lat. Nie reprezentuje partii politycznych. Stowarzyszenie premiuje pojedynczych kandydatów – tych, którzy zadadzą sobie trud odpowiedzi na pytania zawarte w naszych kwestionariuszach. Pytania (ankiety) przygotowujemy wspólnie z ekspertami kilkunastu organizacji i think tanków. Całą naszą energię wkładamy w to, aby w kampanii wyborczej nie zabrakło merytorycznych wypowiedzi kandydatów.

Nigdy nie ukrywaliśmy tego, że Zofia Komorowska, córka Bronisława Komorowskiego, była członkinią Stowarzyszenia 61. Dostęp do tej informacji mieli zarówno kandydaci, jak i wyborcy. W związku z wyborem ojca na Prezydenta RP Zofia Komorowska zawiesiła członkostwo w Stowarzyszeniu 61 oraz w jego komisji rewizyjnej. Zawieszenia nie zgłosiliśmy skutecznie do KRS, nad czym ubolewamy.

Do korzystania z naszych danych zawsze zachęcaliśmy i zachęcamy różnorodne media. Przed każdymi wyborami ufają nam i odpowiadają na kwestionariusz liczni kandydaci bez względu na przynależność partyjną. Zawartość serwisu MamPrawoWiedziec.pl jest efektem informacji otrzymanych od kandydatów lub z innych publicznie dostępnych źródeł. Bez względu na nasze osobiste poglądy, przeszłe i obecne, na nasze pytania odpowiadają politycy wszystkich opcji. Zależy nam, aby tak pozostało.

Ponieważ strona MamPrawoWiedziec.pl jest atakowana przez hakerów, informujemy, że o naszej działalności i sponsorach można przeczytać na Facebooku

Zarząd Stowarzyszenia 61
Róża Rzeplińska – prezes zarządu
Jan Bazyl – wiceprezes zarządu
Tomasz Kapliński – członek zarządu

Zobacz najnowsze