Porozmawiajmy o wyborach

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi Fundacja Odpowiedzialna Polityka zaprasza organizacje społeczne, inicjatywy lokalne oraz aktywnych obywateli do rozmowy o tym, jak każdy z nas może zaangażować się w działania na rzecz wyborów.

Dlaczego?

– niezależnie od tego jakie mamy poglądy polityczne, jako obywatele mamy prawo wiedzieć jak najwięcej o tym, jak przebiegają wybory w Polsce,

– nie ważne, czy głosujesz na Partię X czy Partię Y albo nie głosujesz w ogóle – możesz zostać członkiem komisji wyborczej, mężem zaufania czy obserwatorem społecznym i dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby wybory w Polsce przebiegały zgodnie z prawem i były równe, uczciwe i powszechne.

Znacie osoby, które chcą się zaangażować, ale nie wiedzą od czego zacząć i jaka rola byłaby dla nich najodpowiedniejsza? Macie pytania i wątpliwości dotyczące przebiegu ostatnich wyborów albo obawy o uczciwość wyborów parlamentarnych? Chcecie monitorować wybory na szczeblu lokalnym, ale nie macie doświadczenia?

Zaproście nas do siebie – eksperci Fundacji przyjadą do Waszej miejscowości i spotkają się z Wami i z zaproszonymi przez Was aktywnymi mieszkańcami!

Dlaczego my?

– jesteśmy apolityczną organizacją pozarządową – dla nas nie liczy się to, kto wygra wybory, ale czy będą one uczciwe i zgodne z polskim prawem i standardami międzynarodowymi;

– od 2018 roku obserwujemy wybory w Polsce – zaufało nam ponad 500 obserwatorów, którzy wyruszyli z nami do komisji wyborczych w Polsce i za granicą;

– jesteśmy grupą ekspertów-pasjonatów, którzy na co dzień zajmują się właśnie oceną i poprawą procesu wyborczego w Polsce i na świecie – przez ostatnich 5 lat obserwowaliśmy wybory w 26 krajach świata! 

Zobacz najnowsze

Chcecie dowiedzieć się więcej, co mamy Wam do zaoferowania? Kliknijcie TUTAJ:

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą z nami – wypełnijcie formularz!

Działanie odbywa się w ramach projektu "Gotowi na wybory!" finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

***

Materiał przygotowany przez Fundację Odpowiedzialna Polityka. Fundacja jest apolityczną organizacją pozarządową, działającą na rzecz integralności wyborów w Polsce.

https://odpowiedzialnapolityka.pl

https://www.facebook.com/OdpowiedzialnaPolityka