Posłowie i posłanki ujawnią doświadczenie?

16 grudnia 2009 Gazeta.pl napisała, że „każdy poseł będzie musiał opublikować w Internecie swój życiorys, z dokładnym wyszczególnieniem przebiegu kariery zawodowej”. A skąd taki pomysł?

Posłanka Elżbieta Witek z Pis mówi: „Wdzięczna jestem organizacjom pozarządowym, z którymi miałam przyjemność się spotkać i z których rad skorzystałam. I chodzi m.in. o to, żeby wszyscy wiedzieli, jaki był dotychczasowy przebieg pracy zawodowej posła”.

O kim mowa?

Oczywiście posłanka ma na myśli Stowarzyszenie 61, które poznała m.in. podczas spotkania przedstawicielek i przedstawicieli Antykorupcyjnej Koalicji Organizacji Pozarządowych z członkami Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, o którym szeroko rozpisywała się "Rzepa". Stowarzyszenie 61 reprezentowała wtedy Róża Rzepińska, która opowiedziała o naszej działalności i ideach nam przyświecających.

Zainspirowana 61 posłanka mówi: „Chodzi o pełną jawność. (…) Proponujemy, żeby przy okazji składania oświadczeń majątkowych, ale niekoniecznie, bo to może być w każdym dowolnym czasie, poseł wypełnił taki druk, w którym przedstawi cały przebieg pracy zawodowej swojej a także swojego współmałżonka. Czyli będzie to informacja jawna, gdzie przed pójściem do parlamentu pracowali”.

Czyż nie jest to przedmiot naszej działalności? Bardzo nas cieszy, że działania 61 inspirują parlamentarzystów i parlamentarzystki do robienia tego, co powinni :).

Zobacz najnowsze