Raport AKOP

15 października b.r. w siedzibie Fundacji Batorego w Warszawie odbyła się konferencja Antykorupcyjnej Koalicji Organizacji Pozarządowych. Celem spotkania było zaprezentowanie Raportu z realizacji obietnic wyborczych partii dot. walki z korupcją złożonych w czasie kampanii wyborczej w 2007 roku.

Podczas spotkania Grażyna Czubek z Programu Przeciw Korupcji Fundacji Batorego powiedziała, że „po dwóch latach od złożenia przez PO obietnic wyborczych w sprawie przeciwdziałania korupcji, należy uznać, że są one realizowane powoli (…), nie powstała strategia antykorupcyjna czy choćby program zapobiegający nieprawidłowościom w instytucjach publicznych”. Dodała, że „brakuje również zapowiadanych rozwiązań dotyczących ochrony osób zgłaszających korupcję”.

Obecny na konferencji prof. Andrzej Zoll ocenił, że poziom legislacji w naszym kraju „uległ inflacji”. Zwrócił uwagę, że w 1990 r. parlament uchwalił około 500 ustaw i uchwał, natomiast od 2001 r. ta liczba nie spada poniżej 2 tys. „To jest powód, dlaczego nasze prawo jest tak nieprzejrzyste, niespójne” - podkreślił Zoll.
(PAP)

Z raportem można zapoznać się TU

Zobacz najnowsze