Okręg 1 (Gdańsk), pomorski

Kandydaci

Filtruj wyniki

Płeć

Okręg

Komitet

Numer na liście

Filtruj
Przefiltrowane przez:
Osoby 1–50 z 69 pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2
Lp. Imię i nazwisko Komitet wyborczy Okręg Co wiemy o kandydatce/kandydacie? Numer na liście Kwestionariusz
1. Magdalena Adamowicz Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
Doktor nauk prawnych. Od 2004 r. radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.... Wykładowczyni w Katedrze Prawa Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego i w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Czytaj więcej
Zwiń
2
2. Szymon Andrzejewski Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Absolwent socjologii, obecnie doktorant socjologii. Animator zajęć dla osób niewidomych i ekspert... ds. zarządzania projektami unijnymi. Działacz społeczny, uczestniczący m.in. w Gdańskiej Kooperatywie Spożywczej, Kooperatywie Spożyczej Żuwały, Food Not Bombs. W 2018 r. bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Pomorskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
8
3. Danuta Białooka-Kostenecka Prawo i Sprawiedliwość 1 (Gdańsk)
Ukończyła studia prawnicze i ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała m.in. w Pomorskim... Urzędzie Wojewódzkim. Członek PiS, od 2018 r. radna miasta Gdyni.
Czytaj więcej
Zwiń
7
4. Adriana Biedroń Wiosna 1 (Gdańsk)
Absolwentka filologii angielskiej UAM. Doktor habilitowany, profesor językoznawstwa na Akademii... Pomorskiej w Słupsku. Przez 4 lata pracowała jako nauczyciel języka angielskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
3
5. Anna Błaszczyk Kukiz'15 1 (Gdańsk)
Ukończyła Policealne Studium Finansów i Rachunkowości w Poznaniu. W 2015 r. bez powodzenia... kandydowała do Sejmu z listy Kukiz'15. Prezes gdyńskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15. Członkini Rady Programowej TVP3 Gdańsk.
Czytaj więcej
Zwiń
2
6. Łukasz Boniecki Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Programista. W l. 2014-15 pracował na stanowisku analityka systemów w Centrum Badawczo-Rozwojowym... GIS CENTRE. Członek partii Razem; w l. 2015-2017 członek zarządu okręgu gdańskiego, w l. 2017-2018 członek krajowej komisji rewizyjnej, od 2018 r. członek rady krajowej.
Czytaj więcej
Zwiń
4
7. Grażyna Brewiak Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 1 (Gdańsk)
Absolwentka Politechniki Gdańskiej, brydżystka, Arcymistrz Międzynarodowy w brydżu sportowym..., zawodnicza drużyny Game Over Gdańsk.
Czytaj więcej
Zwiń
4
8. Bartosz Bylica Wiosna 1 (Gdańsk)
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (magister historii). Zajmuje się analityką marketingową w agencji... interaktywnej Yetiz Interactive. Współpracuje z Robertem Biedroniem od 2018 r.
Czytaj więcej
Zwiń
8
9. Patryk Demski Prawo i Sprawiedliwość 1 (Gdańsk)
Absolwent Wydziału Prawa i Administacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował m.in. w... Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim oraz Agencji Nieruchomości Rolnych (2006-14). Członek rad nadzorczych: Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Tczewie (2011-14), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (od 2017 r.). Od 2018 r. członek rady Polskiej Organizacji Turystycznej. W 2014 r. wybrany z listy PiS na burmistrza miasta i gminy Pelpin. Zrzekł się mandatu w 2018 r., kiedy objął stanowisko wiceprezesa zarządu grupy LOTOS.
Czytaj więcej
Zwiń
9
10. Elżbieta Domżalska Polska Fair Play 1 (Gdańsk)
Doradca finansowy, modelka.
9
11. Karol Draniewicz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 1 (Gdańsk)
Ma wykształcenie techniczne. Współwłaściciel jednej z gdańskich firm telekomunikacyjnych.
9
12. Dorota Dudek Kukiz'15 1 (Gdańsk)
4
13. Artur Dziambor Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 1 (Gdańsk)
Absolwent zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz filologii... angielskiej w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych. Założyciel stowarzyszenia KoLiber dla młodzieży o poglądach wolnościowo-konserwatywnych.W 2014r. kandydował na prezydenta Gdyni. W 2018r. kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego województwa pomorskiego. Były wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy.
Czytaj więcej
Zwiń
10
14. Anna Fotyga Prawo i Sprawiedliwość 1 (Gdańsk)
Ekonomistka, absolwentka handlu zagranicznego na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu... Gdańskiego. Pracowała w NSZZ „S”. W l. 1998-2002 wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej ZUS. Była ekspertem Międzynarodowej Organizacji Pracy oraz doradcą w projektach Banku Światowego. Doradca ds. międzynarodowych premiera J. Buzka (2000), p.o. dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych w KPRM. W l. 2002-2004 zastępca prezydenta Gdańska. Posłanka do PE VI kad. wybrana z listy PiS. W l. 2005-2006 sekretarz stanu w MSZ. W l. 2006-2010 członkini Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W l. 2006-2007 minister spraw zagranicznych w rządach K. Marcinkiewicza i J. Kaczyńskiego. Szefowa Kancelarii Prezydenta RP L. Kaczyńskiego. W Sejmie VII kad. zasiadała w komisji spraw zagranicznych, była wiceprzewodniczącą komisji ds. UE. W wyborach do PE w 2014 r. uzyskała mandat kandydując z pierwszego miejsca z Pomorza, z komitetu wyborczego PiS. W PE pełni funkcję przewodniczącej Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony. Pracuje w komisji spraw zagranicznych, delegecji ds. stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO, konferencji przewodniczących komisji. Jest zastępcą członka w delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.
Czytaj więcej
Zwiń
1
15. Grzegorz Furgo Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
Ukończył studia politologiczne w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku. Od 1988 r. współwłaściciel firmy... Art Production. Producent ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń kulturalno-gospodarczych. Współtwórca i organizator wystaw: „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”; wystaw Pabla Picasso, Salvadora Dali, Marca Chagalla, Andy Warhola, Goi i Piranesiego oraz Bruno Schulza. Członek partii Nowoczesna. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), był członkiem komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.
Czytaj więcej
Zwiń
5
16. Anna Górska Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Absolwentka studiów stosunków międzynarodowych. Pracowała jako dziennikarka i rzecznik prasowy.... Dekoratorka wnętrz - współwłaścielka firmy angacyganka.pl. Współorganizator Lucciola Ladies Rock Camp - obozów rockowych dla kobiet. Członek partii Razem; członek rady krajowej.
Czytaj więcej
Zwiń
1
17. Ewa Graczyk Wiosna 1 (Gdańsk)
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego: doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Instytucie... Filologii Polskiej UG. Literaturoznawczyni, eseistka, autorka książek. W l. 2008-2012 kierowała Instytutem Filologii Polskiej. Badaczka literatury polskiej. Działaczka feministyczna: organizatorska Konferencji o Kopciuszku w 2000 r.; uczestniczka Czarnych Protestów.
Czytaj więcej
Zwiń
5
18. Piotr Grajkowski Polska Fair Play 1 (Gdańsk)
Absolwent Politechniki Warszawskiej. Inżynier, muzyk.
10
19. Łukasz Hamadyk Kukiz'15 1 (Gdańsk)
8
20. Karolina Haska Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Absolwentka socjologii. Była urzędnik ZUS i PUP, obecnie prowadzi sklep z ubraniami i akcesorami... dla dzieci. Członek partii Razem; członek rady krajowej.
Czytaj więcej
Zwiń
5
21. Elżbieta Jachlewska Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
Absolwentka Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Ekspertka prawa pracy, rachunkowości i... przedsiębiorczości, księgowa, przewodnicząca Partii Kobiet na Pomorzu, działaczka społeczna, członkini Partii Kobiet, prezes Stowarzyszenia Biało-Zielone.
Czytaj więcej
Zwiń
4
22. Kamila Janowicz Polska Fair Play 1 (Gdańsk)
Pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 we Władysławowie. Działacz społeczny od 2004 r. W 2014 r.... kandydowała do rady miejskiej Władysławowa z ramienia KWW Mała Ojczyzna. Mandat uzyskała w 2018 r., kandydując z list KWW Razem Odpowiedzialnie.
Czytaj więcej
Zwiń
3
23. Maciej Jarosz Wiosna 1 (Gdańsk)
Studiował europeistykę na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Pracował w branży... kamienia naturalnego. Pracował m.in.: dla firm Levantina, Brachot-Hermant i Guidoni. Były zawodnik footballu amerykańskiego; w 2015 roku zdobył Mistrzostwo Polski Topligi PFLA (Seahawks Gdynia), zaś w 2016 roku brązowy medal w rozgrywkach ligi Baltic Sea League (Kozła Poznań).
Czytaj więcej
Zwiń
4
24. Henryk Jasionek Wiosna 1 (Gdańsk)
6
25. Jolanta Kalinowska Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
9
26. Jan Klawiter Kukiz'15 1 (Gdańsk)
Absolwent Politechniki Gdańskiej, uzyskał doktorat z chematografii. Działał w NSZZ „Solidarno...ść”, był członkiem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Od 2013 r. należy do partii Prawica Rzeczypospolitej. W l. 1992-2002 był burmistrzem miasta Rumia, radnym gminy Rumia (2002-2006), następnie radnym sejmiku woj. pomorskiego (2006-2010), w l. 2010-2014 radnym powiatu wejherowskiego. Kierownik Działu Kontraktów Europejskich w OPEC Gdynia. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: polityki społecznej i rodziny; ds. energii i skarbu państwa.
Czytaj więcej
Zwiń
9
27. Maciej Knuth Polska Fair Play 1 (Gdańsk)
Studiuje teologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Dziennikarz: pracował mi.in. dla Polityki... Polskiej i Radia Zet. W przeszłości związany z Demokracją Bezpośrednią, od 2015 r. z ruchem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Koordynator kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza w 2015 r. w województwie pomorskim.
Czytaj więcej
Zwiń
2
28. Andrzej Kobylarz Kukiz'15 1 (Gdańsk)
Ukończył zasadniczą szkołę zawodową Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gdańsku.... Mechanik i przedsiębiorca: od 2007 r. do 2017 r. prezes zarządu firmy Bafo zajmującej się sprzedażą hurtową zboża, nasion i pasz; dalej pełni funkcję wspólnika w tej firmie; od 2007 do 2016 r. prezes zarządu Stoczni Elbląg. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz w komisji infrastruktury.
Czytaj więcej
Zwiń
1
29. Łukasz Kowalczuk Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Absolwent filozofii i psychologii na UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie... Gdańskim z zakresu psychologii transportu. Działacz społeczny. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydował na prezydenta oraz na radnego miasta Gdynii (KWW "Marzę o Gdyni"). Członek partii Razem.
Czytaj więcej
Zwiń
2
30. Marcin Krzywkowski Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 1 (Gdańsk)
Doktor nauk matematycznych. Absolwent matematyki stosowanej na Politechnice Gdańskiej. Obroni...ł doktorat na University of Exeter w wieku 23 lat. Wykłada na University of Johannesburg. W 2018r. kandydował na prezydent Tczewa.
Czytaj więcej
Zwiń
8
31. Arleta Kurzelewska Prawo i Sprawiedliwość 1 (Gdańsk)
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, radca prawny, prowadzi kancelarię radcy prawnego. Bezpartyjna..., w 2018 r. bez sukcesu kandydowała na urząd burmistrza Człuchowa (z listy PiS).
Czytaj więcej
Zwiń
6
32. Wojciech Lamentowicz Wiosna 1 (Gdańsk)
Prof. doktor habilitowany nauk prawnych. Obecnie kierownik Katedry Teorii i Filozofii Prawa we... Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Prawny doradca Solidarności w trakcie obrad Okrągłego Stołu. Członek Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Pełnił funkcję posła na Sejm RP (II kadencji); ministra w Kancelarii Prezydenta RP; ambasadora RP w Grecji i na Cyprze; przewodniczącego Zgormadzenia Parlamentarnego OBWE.
Czytaj więcej
Zwiń
10
33. Janusz Lewandowski Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
Doktor ekonomii, ukończył Wydział Ekonomik Transportu na Uniwersytecie Gdańskim. Współzałożyciel i... przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Minister przekształceń własnościowych. W l.2004-2007 poseł Parlamentu Europejskiego. Szef komisji budżetowej europarlamentu w 2004r. W l.2009-2014 Komisarz UE ds. Budżetu
Czytaj więcej
Zwiń
1
34. Ewa Lieder Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
Ukończyła zarządzanie finansami w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Była członkinią Partii... Kobiet. Współzałożycielka inicjatywy Gdańsk Obywatelski. Prowadziła własną firmę w branży księgowości i ubezpieczeń. Od 2010 r. przewodnicząca zarządu dzielnicy Wrzeszcz Dolny w Gdańsku. W 2014 r. bez powodzenia kandydowała na funkcję prezydenta Gdańska. Członkini partii Nowoczesna. Posłanka od 2015 r. (VIII kadencja), zasiadała w komisjach: ds petycji oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Obecnie pracuje w komisjach: ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz rolnictwa i rozwoju wsi.
Czytaj więcej
Zwiń
6
35. Martyna Lipinska-Behrendt Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 1 (Gdańsk)
Pełnomocnik Ruchu Narodowego w Chojnicach
6
36. Adam Lubiewski Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Absolwent studiów na Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie Morskim w Gdyni, z zakresu...: administracji publicznej, logistyki i handlu morskiego oraz ochrony danych osobowych. Emerytowany oficer Straży Granicznej, pracował też jako kierownik telekomunikacyjnych grup serwisowych oraz marynarz żeglugi śródlądowej. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą w dziedzinie ochrony danych osobowych oraz pełni funkcję Inspektora Danych Osobowych w kilkunastu jednostkach samorządu terytorialnego. Kandydował w wyborach samorządowych: w 2010 r. do rady gminy Luzino oraz w 2018 r. do sejmiku pomorskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
10
37. Jerzy Luty Kukiz'15 1 (Gdańsk)
3
38. Mariusz Łuczyk Prawo i Sprawiedliwość 1 (Gdańsk)
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku, ukończył studia podyplomowe w zakresie... organizacji i zarządzania w oświacie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pracował jako nauczyciel historii oraz wiedzy o spłeczeństwie w gimnazjum, ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli. Członek PiS od 2002 r. Samorządowiec: w l. 2006-16 radny powiatu bytowskiego, od grudnia 2015 r. wicewojewoda pomorski.
Czytaj więcej
Zwiń
10
39. Beata Maciejewska Wiosna 1 (Gdańsk)
Pełnomocniczka ds. zrównoważonego rozwoju i szefowa gabinetu Roberta Biedronia w Urzędzie Miejskim... w Słupsku . Wypracowane przez nią rozwiązania nagrodzono w konkursie Ambasady Francji ECO-Miasto oraz nominowano do europejskiej nagrody Innovation in Politics. Pomysłodawczyni Samorządowej Sieci dla Równości, a także wykładów na stulecie praw kobiet w słupskich szkołach. Założycielka Fundacji Przestrzenie Dialogu, z siedzibą w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i jedna z fundatorów Zielonego Instytutu. Autorka książek i programów szkoleniowych. Była przewodnicząca zespołu ds. kobiet z obszarów wiejskich oraz mniejszych ośrodków miejskich przy Pełnomocniku Rządu ds. Równego Traktowania - prof. Małgorzacie Fuszarze.Pochodzi w Trójmiasta.
Czytaj więcej
Zwiń
1
40. Helena Makrenek Polska Fair Play 1 (Gdańsk)
Doradca finansowy. Działa w Stowarzyszeniu Promocji Kultury i Wiedzy "Socjeta".
8
41. Sławomir Mentzen Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 1 (Gdańsk)
Doktor nauk ekonomicznych, obronił licencjat z fizyki teoretycznej. Ekonomista, doradca podatkowy.... Prowadzi biuro rachunkowe Amicus. Jest członkiem Izby Przemysłowo Handlowej w Toruniu. Wiceprezes partii Korwin. W 2018 r. w wyborach samorządowych bez powodzenia kandydował na prezydenta Torunia.
Czytaj więcej
Zwiń
1
42. Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość 1 (Gdańsk)
Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W l. 2015-17 doradca ministra Nauki i Szkolnictwa... Wyższego Jarosława Gowina, od stycznia 2018 r. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Od grudnia 2018 r. poseł na Sejm RP (objął mandat po zm. Jolancie Szczypińskiej).
Czytaj więcej
Zwiń
4
43. Iwona Ochocka Wiosna 1 (Gdańsk)
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych na kierunkach...: wiedza o kulturze, akademia coachingu, psychologia pozytywna. Nauczycielka dyplomowana, polonistka z 15-letnim stażem pracy w szkole publicznej. Obecnie prowadzi prywatną szkołę podstawową. Menedżer projektów unijnych w dziedzinie oświaty.
Czytaj więcej
Zwiń
7
44. Barnaba Pawełczak Polska Fair Play 1 (Gdańsk)
Absolwent Politechniki Gdańskiej. gdzie też obecnie pracuje. W 2017 r. zatrudniony w firmie... informatycznej SOMN, obecnie w Gemalt. Współwłaściciel EPB Brokering sp. z o.o. od 2015; prezes fundacji Weeurocitizens od 2015 r. Należał do PO w l. 2009-2012; od 2014 r. działacz Demokracji Bezpośredniej.
Czytaj więcej
Zwiń
5
45. Andżelika Piątkowska Kukiz'15 1 (Gdańsk)
7
46. Anna Pietrzak Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
8
47. Zofia Pomirska Kukiz'15 1 (Gdańsk)
5
48. Magdalena Popowska Koalicja Europejska 1 (Gdańsk)
Doktor nauk ekonomicznych, pracownica naukowo-dydaktyczna na wydziale Zarządzania i Ekonomii... Politechniki Gdańskiej. W l. 2008-2016 pełniła funkcję Prodziekana ds. Międzynarodowych i Kontaktów z Otoczeniem, aktualnie jest Pełnomocnikiem Dziekana ds. międzynarodowych. W 2018 r. kandydowała na radnego do sejmiku wojewódzkiego.
Czytaj więcej
Zwiń
7
49. Magdalena Prusinowska Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunkach skandynawistyki oraz wczesnej edukacji w języku... angielskim; stypendystka na Uniwersytecie Ludowym Uldum Højskole w Danii. Pracownik samorządowy ds. polityki integracji. Członek Koła Gospodyń Wiejskich w Możdżanowie.
Czytaj więcej
Zwiń
9
50. Sara Prussak Koalicja Lewica Razem 1 (Gdańsk)
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Anglistka i tłumaczka. Członek partii Razem; członek rady... krajowej.
Czytaj więcej
Zwiń
7
pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2