Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1961-11-16, Puławy
Zawód: inżynier chemik
Wykształcenie: wyższe
Absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia menedżerskie na UW, a także studia podyplomowe w zakresie zarządzania funduszami strukturalnymi i prawa UE na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Karierę zawodową rozpoczął w Tarchomińskich Zakładach... Farmaceutycznych „Polfa Tarchomin”, pracował w przedsiębiorstwach na stanowiskach technicznych oraz kierowniczych. W l. 1990-1992 prowadził własną działalność gospodarczą. Był członkiem zarządu Zakładów Azotowych Puławy. Członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Zasiadał w zarządzie krajowym PO, z partią związany od 2001 r., kiedy bez powodzenia kandydował do Sejmu. W l. 1994-2002 wiceprezydent Puław, następnie do 2005 r. radny miasta. Poseł od 2005 r. (V-VIII kad.). Sekretarz stanu w MSWiA (2011) i w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji (2011-2013), a następnie minister skarbu państwa (2013-2015). W 2019 r. bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku został powołany na stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie. W 2021 r. wygrał konkurs na sekretarza m.st. Warszawy. W 2023 r., w związku z tzw. aferą sieciową, zatrzymany pod zarzutem korupcji, do której się nie przyznał. Zgodnie z decyzją sądu przebywał w tymczasowym areszcie. Z powodu wyboru Krzysztofa Hetmana do Sejmu dostał możliwość przyjęcia mandatu eurodeputowanego IX kadencji, na którą przystał. W związku z uzyskaniem mandatu sąd uchylił wobec niego tymczasowe aresztowanie. Europoseł od listopada 2023 r.
Czytaj więcej
Zwiń

Artykuły

Wyniki 1–1 z 1
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Znalezione artykuły

13.05.2024, Europoselskie reelekcje, smutne pożegnania i hojne emerytury

…Grzegorz Tobiszowski (Prawo i Sprawiedliwość, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy),  Jerzy Buzek ,  Danuta Hübner ,  Włodzimierz Karpiński ,  Jan Olbrycht (Platforma Obywatelska, Europejska Partia Ludowa),  Jarosław Kalinowski (PSL, Europejska Partia Ludowa),  Marek…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
2019
kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, Lublin, liczba głosów: 3501
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
od 5.12.2018
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
12.11.2015 – 4.12.2018
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Emerytury pracowników służby państwowej

Prawa nabyte musimy uszanować. Czyli, ci którzy są na służbie powinni przechodzić na emeryturę na zasadach obowiązujących. Rozwiązanie dla nowych funkcjonariuszy należy wprowadzić w dyskusji z zainteresowanymi środowiskami. Jest rzeczą oczywistą, że 35-, lub 40-letni emeryt to jakieś nieporozumienie.

PO
6 Lublin
polityka społeczna
sprawy ogólnopolskie
Zmiany w KRUS

Nie jestem za likwidacją KRUS-u, jestem za likwidacją patologii w ubezpieczeniach rolników, tj. wykorzystywania KRUS-u przez tzw. „rolników z Marszałkowskiej”.

Źródło: lublin.gazeta.pl

rolnictwo
6 Lublin
PO
sprawy ogólnopolskie
Prawo drogowe i infrastruktura

Ja jestem zwolennikiem budowania infrastruktury, która zrealizuje możliwość rozłożenia tego potoku milionów samochodów, natomiast jestem także zwolennikiem przestrzegania prawa takie, jakie ono jest, jeśli diagnozujemy, że jest złe to trzeba je zmieniać.

Źródło: www.kurierlubelski.pl

Data obietnicy: 22.09.2011

PO
infrastruktura
6 Lublin
sprawy ogólnopolskie
wybory 2011