Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1959-10-11, Starachowice
Zawód: nauczyciel
Wykształcenie: wyższe
Wygrana w wyborach: Wybory parlamentarne 2015 Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość Okręg: 33 Kielce Liczba głosów: 16 450 (3.51%%)
Ukończył studia z fizyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Pracował jako nauczyciel fizyki w szkole podstawowej. W l. 80. działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, internowany w stanie wojennym. Był etatowym pracownikiem NSZZ „Solidarność”, należał do... AWS. Radny sejmiku woj. świętokrzyskiego (1998-2002) oraz rady powiatu starachowickiego (2002-2005). Senator IV kad. wybrany z listy AWS. Członek PiS. Poseł od 2005 r. (V-VIII kadencja), był członkiem komisji: ds. Unii Europejskiej; pracy; polityki społecznej i rodziny; administracji i cyfryzacji; sprawiedliwości i praw człowieka; spraw wewnętrznych. Obecnie zasiada w komisjach: ds. Unii Europejskiej; gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz sprawiedliwości i praw człowieka.
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
od 17.01.2019
Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
28.02.2018 – 17.01.2019
Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
8.02.2018 – 28.02.2018
Komisja do Spraw Unii Europejskiej, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
pokaż więcej

Kluczowe głosowania

Obecność i zgodność

Obecność
95.3%
Nieobecność
4.7%
Zgodność
z linią klubu
94.8%

Oddane głosy

Za
71.9%
Przeciw
16.2%
Wstrzymał się
7.1%
Nieobecny
4.7%
Filtruj wyniki

Zgodność z klubem

Głos

Typ głosowania

Filtruj
Przefiltrowane przez:
Głosowania 1–10 z 2437 pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244
Data Tytuł Głos Zgodność z klubem
2019-04-26 02:24:42 Wybór pana Wojciecha Sycha na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego Za Zgodny
2019-04-26 02:11:36 Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego oraz niektóre inne ustawy Za Zgodny
2019-04-26 01:49:19 Ustawa o transporcie drogowym oraz niektóre inne ustawy Za Zgodny
2019-04-26 01:43:13 Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Za Zgodny
2019-04-26 01:42:37 Ustawa o Narodowej Strategii Onkologicznej Za Zgodny
2019-04-26 01:42:02 Kodeks pracy oraz niektóre inne ustawy Za Zgodny
2019-04-26 01:41:22 Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektóre inne ustawy Za Zgodny
2019-04-26 01:33:16 Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej Przeciw Zgodny
2019-04-26 01:31:46 Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka Przeciw Zgodny
2019-04-26 01:31:00 Ustawa o ratyfikacji Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Międzynarodową Organizacją Policji Kryminalnej - Interpol dotyczącej przywilejów i immunitetów podczas 47. Europejskiej Konferencji Regionalnej Za Zgodny
pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244

Obietnice

Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


Nowa hala w Kielcach

Budowa hali, w której będzie można rozgrywać spotkania Mistrzostw Świata i Europy pokrywa się z naszym interesem narodowym. Jeśli projekt będzie miał odpowiednie walory dla promocji regionu, poprę go w każdy możliwy i znany mi sposób.

Źródło: www.echodnia.eu

Data obietnicy: 2015-07

Obserwacja wyborów na Ukrainie

Obecność międzynarodowych obserwatorów uwiarygodni ukraińskie wybory i pozwoli zmniejszyć skalę ewentualnych fałszerstw.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Data obietnicy: 2014-05

Pamięć o stanie wojennym

To ważna data dla wszystkich Polaków. Nie możemy jej zapomnieć i musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Data obietnicy: 2011-12

Oświadczenia majątkowe