Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1963-12-10, Rypin
Zawód: nauczyciel historii
Wykształcenie: wyższe
Historyk, nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W l. 1982-1990 pracował jako nauczyciel, a od 2001 r. jako dyrektor szkoły podstawowej w Zasadach. Działacz Ochotniczych Straży Pożarnych: prezes zarządu oddziału powiatowego OSP RP w Brodnicy, członek prezydium oddziału... wojewódzkiego OSP RP w Toruniu. Członek PSL od 1990 r., członek naczelnego komitetu wykonawczego oraz rady naczelnej PSL. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (2008-2011) w rządzie Donalda Tuska. Poseł w l. 2001-2007 i od 2011 (IV-V, VII-VIII kadencja). Zasiadał w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; sprawiedliwości i praw człowieka; ds. służb specjalnych; spraw wewnętrznych; komisji administracji i cyfryzacji (był m.in. wiceprzewodniczącym). Obecnie wiceprzewodniczący komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz przewodniczący komisji etyki poselskiej.
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
209-07-04
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
,
źródło
Portal gazeta.pl wiadomosci.gazeta.pl
2.02.2018 – 3.07.2019
Sejm RP VIII kadencji, Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego - Unii Europejskich Demokratów, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
,
źródło
Serwis gazetawroclawska.pl www.gazetawroclawska.pl
,
źródło
Portal gazeta.pl wiadomosci.gazeta.pl
12.11.2015 – 2.02.2018
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
,
źródło
Serwis gazetawroclawska.pl www.gazetawroclawska.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie: