Informacje ogólne

Senator

Klub/koło: Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy
Data i miejsce urodzenia: 1980-10-25, Włocławek
Zawód: politolog
Wykształcenie: wyższe
Absolwent studiów magisterskich z zakresu politologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych z zakresu komunikacji społecznej na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Tytuł MBA uzyskał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od... 2018 r. jest członkiem Komisji Głównej Kujawskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Od 2019 r. jest I Zastępcą Prezydenta Miasta Włocławka. Na tym stanowisku zajmuje się m.in. inwestycjami miejskimi, transportem, efektywnością energetyczną oraz urbanistyką i architekturą. Sprawuje nadzór merytoryczny nad Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej we Włocławku. Prywatnie uczestnik maratonów, zainicjował Włocławski Półmaraton.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory samorządowe — kandydaci na prezydentów miast (2018)

Co Pani/ Pana zdaniem powinno być strategicznym celem rozwojowym miasta w ciągu najbliższych 15 lat?
Odwrócenie procesu wyludniania się miasta.
Jakie najważniejsze działania podejmie Pani/ Pan na rzecz mieszkańców naszego miasta? Prosimy o sformułowanie maksymalnie pięciu deklaracji, które składa Pani/ Pan wyborcom w swojej kampanii.
utworzenie warsztatów dedykowanych pod potrzeby konkretnej szkoły technicznej
budowa 600 mieszkań (400 mieszkań na wynajem, 200 mieszkańc na wynajem z dojściem do własności) oraz uzbrojenie terenów pod budownictwo jednorodzinne
przebudowa pl. Wolności, odbudowa ul. Tumskiej
autobusy MPK kursować będą nie rzadziej niż co 20 minut
Utworzę Centrum Pozyskiwania Inwestora, Centrum wspierania przedsiębiorcy, Inkubator Przedsiębiorczości 2.0
Z poniższej listy prosimy wybrać 3 obszary polityk miejskich, które Pani/ Pana zdaniem wymagają szczególnego dofinansowania w nadchodzącej kadencji.
Prosimy wybrać maksymalnie trzy odpowiedzi
  1. Bezpieczeństwo i porządek publiczny
  2. Drogi
  3. Komunikacja miejska
  4. Edukacja
  5. Gospodarka komunalna (wodociągi, kanalizacja, ogrzewanie, śmieci)
  6. Ochrona środowiska
  7. Polityka mieszkaniowa
  8. Kultura
  9. Ochrona zdrowia
  10. Polityka społeczna
  11. Przestrzeń publiczna (parki, zieleń)
  12. Sport i turystyka
  13. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Miejsce na uzasadnienie lub skomentowanie odpowiedzi.
Podstawową potrzebą każdego człowieka jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego rozbudowywać będę monitoring, wsparcie dla skutecznych i efektywnych działań otrzyma Straż Miejska. Bezpieczeństwo, to również ochrona uczestników ruchu drogowego, dlatego za cel stawiam ograniczenie do zera wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Edukacja jest najlepszą inwestycją w przyszłość Włocławka. Dlatego już od najmłodszych lat samorząd organizować będzie zajęcia dodatkowe w trakcie których dzieci będą poznawać tajniki nauk ścisłych oraz mechaniki. Powstanie Włocławskie Centrum Nauki. Przywrócimy warsztaty przyszkolne, które w elastyczny sposób będą mogły być dostosowane do bieżących potrzeb rynku pracy. Zdecydowanie wspierać będziemy kierunki techniczne znajdujące się w ofercie włocławskich uczelni. Polityka Mieszkaniowa jest szczególnie istotna, bo wspólnie z filarem: Skuteczna Edukacja, ma bezpośredni wpływ na realizację nadrzędnego celu budowy Lepszego Włocławka - zapobieganiu wyludniania się miasta. Dlatego oprócz realizacji polityki w zakresie mieszkań socjalnych, wzorem miast rozwiniętych Państw UE we Włocławku powstaną mieszkania na wynajem (400), mieszkania na wynajem z dojściem do własności (200). Uzbrojone zostanie 10 ha przy ul. Lisek z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne. Właściciele zakupionych od miasta działek po 3 latach, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie i zameldowaniu się, będą mogli uzyskać 70% bonifikatę od ceny ustalonej w przetargu na jej zakup.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

KWESTIONARIUSZ
Wybory samorządowe — kandydaci do rad gmin (2010)

Dlaczego kandyduje Pani/ Pan w wyborach samorządowych?
Bo wiem, że swoją wiedzą i pasją mogę zmieniać moje miasto i sprawiać, że Włocławek będzie lepszy. Wiem, że często sesje Rady Miasta przypominają kabaret, chcę to zmienić. Chcę być w radnym, by do wszystkich problemów i wyzwań stojących przed samorządem lokalnym podchodzić w sposób merytoryczny w oparciu o dokumenty z poszanowaniem prawa. Dziś, niestety, często brakuje tego w debacie publicznej.
Jakie działania zamierza Pani/ Pan podjąć na rzecz mieszkańców gminy?
W swojej działalności samorządowej chciałbym się skupić głównie na 5 konkretach: 1. tworzenie we Włocławku warunków do powstawania nowych miejsc pracy i wzmacnianie gospodarcze miasta, 2. komunikacja, czyli remont istniejących i budowa nowych dróg oraz poprawa funkcjonowania komunikacji publicznej, 3. rozwój bazy oświatowej i sportowej czyli dalsza modernizacja budynków oświatowych, budowa boisk przy wszystkich szkołach w mieście, 4. wspieranie budownictwa społecznego, jako głównego narzędzia samorządu w pomocy mieszkańcom Włocławka w zdobyciu własnego mieszkania, 5. Służba zdrowia na europejskim poziomie poprzez dalszą modernizację wwyposażenia Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej
Pełniąc funkcję radnego będzie Pani podejmowała/ będzie Pan podejmował decyzje we wszystkich sprawach dotyczących wspólnoty lokalnej. Prosimy o określenie, które z poniżej wymienionych obszarów będą dla Pani/ Pana szczególnie ważne podczas pełnienia funkcji? (Można wybrać więcej niż jedną odpowiedź.)
  1. Edukacja
  2. Ochrona zdrowia
  3. Pomoc społeczna
  4. Kultura, biblioteki, ochrona zabytków
  5. Sport i rekreacja, kultura fizyczna, turystyka
  6. Drogi publiczne – budowa, remonty i utrzymanie
  7. Gospodarka przestrzenna, inwestycje, tworzenie infrastruktury
  8. Bezpieczeństwo publiczne, zarządzanie kryzysowe
  9. Ochrona środowiska, gospodarka wodna, gospodarowanie odpadami
  10. Transport
  11. Rozwój gospodarczy i pozyskiwanie środków
  12. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej