Zapowiedź siódmego tygodnia obrad pierwszego posiedzenia Sejmu

Tuż przed świętami Sejm zbierze się po raz ostatni w 2023 roku. Czego możemy spodziewać się w kolejnych dniach obrad pierwszego posiedzenia Sejmu?

We wtorek parlamentarzyści i parlamentarzystki zajmą się wysłuchaniem II czytania projektu uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do spraw tzw. afery wizowej. Bezpośrednio po czytaniu projektu przewidziane są do głosowania, więc jest prawdopodobne, że komisja śledcza zostanie powołana jeszcze tego samego dnia. 

W środę posłowie i posłanki zajmą się wysłuchaniem II czytania projektu uchwały w sprawie powołania kolejnej komisji śledczej - do spraw nadużycia oprogramowania Pegasus.

Zobacz najnowsze

W czwartek Sejm przystąpi do I czytania projektu ustawy budżetowej na 2024 rok. Przypomnijmy, że w razie nieprzyjęcia ustawy budżetowej Prezydent ma prawo do rozwiązania obecnej kadencji Parlamentu i rozpisania nowych wyborów. 

W ostatniej części posiedzenia posłowie przystąpią do wyboru członków składu dwóch komisji: Państwowej Komisji Wyborczej oraz komisji śledczej do spraw tzw. afery wizowej.