1 2 3 4 5 6 7

„Stoimy i nikt mnie ani nas wszystkich nie złamie”. Kto popiera Nawrockiego przed drugą turą?

34 987 głosów zdobył Karol Nawrocki w Bydgoszczy, w której zainicjował kampanię przed drugą turą wyborów prezydenckich. To tu w powyborczy poniedziałek 19 maja zorganizował swój pierwszy wiec. Pomimo tego, że nad Brdą zebrał ponad dwa razy mniej głosów niż Trzaskowski, bydgoski Stary Rynek wypełnił się tłumem, również młodych, wyborców.

Czytaj całość

Północ, południe, Biejat. Reportaż śladem kampanii kandydatki Nowej Lewicy.

„To kandydatka, która najbardziej działa. Nie ukrywajmy. Adrian Zandberg tylko mówi. Magdalena Biejat działa. Trzy pozwy w czasie kampanii. Czy ktoś inny coś takiego zrobił?”. Kim są zwolennicy Magdy Biejat i dlaczego na jej wiecach spotykamy wyborców Trzaskowskiego, Zandberga i Mentzena – odpowiedzi szukamy w Gdyni, Warszawie i Krakowie.

Czytaj całość

Krokiety, dialog i drużyna Szymona. Czy kiełbasa wyborcza uratuje Szymona Hołownię?

Szymon jest tutaj, bo chciał posłuchać, co mówi Hołownia. Po chwili jednak wypala: „Szczerze? Nawet go nie słuchałem”. Szukam kogoś bardziej sprzyjającego marszałkowi. „Przekonuje mnie przede wszystkim styl robienia polityki. Nikt inny nie pokazuje tego, że jest w stanie to zrobić po prostu inaczej” – Hołownia może liczyć na Wiktora.

Czytaj całość

Wszystko (prawie) wszędzie naraz, czyli podróże Sławomira Mentzena

Przed nami decydujące tygodnie kampanii prezydenckiej. Kandydaci dwoją się i troją, aby spotkać się z jak największym gronem wyborców. Wśród nich ten, który zaczął kampanię najwcześniej – Sławomir Mentzen. Sprawdziliśmy na mapie, gdzie był prezes Nowej Nadziei i czy faktycznie do końca kampanii objedzie całą Polskę.

Czytaj całość

Unia wielkich zbrojeń, czyli ReArm Europe

Międzynarodowe zawirowania ostatnich tygodni wstrząsnęły europejską klasą polityczną i opinią publiczną. Zmniejszenie wiarygodności Stanów Zjednoczonych jako rzetelnego i stabilnego partnera w sferze bezpieczeństwa spowodowało podjęcie niespotykanych wcześniej kroków przez europejskich oficjeli. Co zakłada inicjatywa ReArm Europe?

Czytaj całość

Koniec mowy nienawiści – podsumowanie 30. posiedzenia Sejmu

Nowelizacja Kodeksu karnego dotycząca przestępstw motywowanych nienawiścią, krótki żywot trójki Nawrockiego, zmiany w delegacjach sędziowskich to najważniejsze ustawy, którymi zajęli się posłowie na 30. posiedzeniu Sejmu.

Czytaj całość

Nasza mała stabilizacja – lęki i nadzieje Niemiec po wyborach parlamentarnych

W minioną niedzielę w Niemczech odbyły się przyspieszone wybory parlamentarne. Do skrócenia kadencji Bundestagu doszło w grudniu zeszłego roku po upadku rządu Olafa Scholza. Jakie zmiany zajdą na niemieckiej scenie politycznej? O czym mówili niemieccy politycy? I wreszcie: w którą stronę zmierzają nasi zachodni sąsiedzi?

Czytaj całość

60 mld zł na polski atom – podsumowanie 29. posiedzenia Sejmu

Za nami 29. posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie przeznaczyli pieniądze na polski atom, podwyższyli akcyzę na e-papierosy i zgodzili się na zawieszanie prawa do azylu.

Czytaj całość

Komisja Europejska a rządy państw członkowskich – kto i co może?

W politycznym żargonie możemy niekiedy usłyszeć porównania Komisji Europejskiej do „rządu” Unii Europejskiej. Czy rzeczywiście jest to uprawnione stwierdzenie? I jak zatem ma się działalność KE do rządów państw unijnych?

Czytaj całość

Czy będziemy karać tzw. kłamstwo wołyńskie – podsumowanie 28. posiedzenia Sejmu

Kwota wolna od podatku, penalizacja tzw. kłamstwa wołyńskiego i nowelizacja prawa lotniczego to najważniejsze tematy 28. posiedzenia Sejmu.

Czytaj całość
1 2 3 4 5 6 7