1 2 3

Zapowiedź 7. posiedzenia Sejmu

W środę 6 marca rozpocznie się pierwsze marcowe posiedzenie Sejmu. Jego program był przez ostatnie dni przedmiotem spekulacji medialnych i dyskusji politycznych m.in. z uwagi na trwającą kampanię samorządową. Czego zatem możemy spodziewać się podczas obrad?

Czytaj całość

Polska delegacja w Parlamencie Europejskim, czyli kto reprezentuje nas w Strasburgu i Brukseli?

9 czerwca 2024 r. wybierzemy przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. W mijającej kadencji mandaty europosłów sprawowali doświadczeni politycy, ale również debiutanci. Wielu z nich pełniło ważne funkcje w strukturach PE. Na trzy miesiące przed wyborami przyglądamy się polskim europosłom.

Czytaj całość

Podsumowanie 6. posiedzenia Sejmu

Za nami kolejne, trwające ostatecznie dwa dni posiedzenie Sejmu. W jego trakcie odbyło się 19 głosowań. Parlamentarzyści przegłosowali dwie ustawy, a także odrzucili w pierwszym czytaniu dwa obywatelskie projekty ustaw. Co jeszcze wydarzyło się w tym tygodniu w Sejmie?

Czytaj całość

Zapowiedź 6. posiedzenia Sejmu X kadencji

W środę 21 lutego rozpocznie się kolejne posiedzenie Sejmu. Pierwotnie miało potrwać 3 dni – jednak harmonogram obrad dzień przed rozpoczęciem posiedzenia uwzględnia punkty porządku dziennego wyłącznie na środę i czwartek. Nad czym zatem będą obradować posłanki i posłowie?

Czytaj całość

Podsumowanie 5. posiedzenia Sejmu

Zakończyło się pierwsze lutowe posiedzenie Sejmu. Tym razem parlamentarzyści debatowali przez trzy dni – od środy 7 lutego do piątku 9 lutego. Posiedzenie było zdominowane przez pierwsze czytania kilku projektów ustaw – głównie obywatelskich.

Czytaj całość

5. posiedzenie Sejmu

W dniach 7-9 lutego 2024 r. odbyło się 5. posiedzenie Sejmu X kadencji. Obrady zostały zdominowane przez udaremnioną próbę wejścia do Sejmu byłych posłów, dyskusję o CPK i procedowanie obywatelskich projektów ustaw. Zobaczcie te wydarzenia na zdjęciach Piotra Wójcika/PictureDoc.

Czytaj całość

Zapowiedź 5. posiedzenia Sejmu X kadencji

W środę 7 lutego rozpocznie się pierwsze w tym miesiącu posiedzenie Sejmu. Obrady na tym posiedzeniu potrwają do piątku 9 lutego. W jego trakcie posłowie pracować będą nad rekordową liczbą obywatelskich projektów ustaw. Ponadto przez cały tydzień obradować będą sejmowe komisje. Co wydarzy się w najbliższych dniach w parlamencie?

Czytaj całość

Podsumowanie 4. posiedzenia Sejmu

Za nami kolejne posiedzenie Sejmu X kadencji. Tym razem parlamentarzyści obradowali krócej – przez dwa dni, w czwartek i piątek, 25 i 26 stycznia. W trakcie posiedzenia posłowie i posłanki zajęli się m.in. obywatelskimi projektami ustaw. Przyjrzeliśmy się przebiegowi posiedzenia.

Czytaj całość

Zapowiedź 4. posiedzenia Sejmu X kadencji

Posłanki i posłowie już po niecałym tygodniu wracają do ław poselskich na kolejne posiedzenie Sejmu. W czwartek oraz w piątek parlamentarzyści zajmą się pracami nad kilkoma ustawami, w tym projektami obywatelskimi, i uchwałami, wezmą także udział w bloku głosowań.

Czytaj całość

Podsumowanie 2. i 3. posiedzenia Sejmu X kadencji

W czwartek 18 stycznia zakończył się wyjątkowy tydzień w Sejmie. Wyjątkowy, ponieważ w ciągu trzech dni odbyły się dwa posiedzenia niższej izby parlamentu. Dwa posiedzenia były konieczne, aby przeprowadzić dwa czytania ustawy budżetowej.

Czytaj całość
1 2 3