Okręg 11 (Katowice), śląski

Kandydaci

Filtruj wyniki

Płeć

Okręg

Komitet

Numer na liście

Filtruj
Przefiltrowane przez:
Osoby 1–50 z 70 pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2
Lp. Imię i nazwisko Komitet wyborczy Okręg Co wiemy o kandydatce/kandydacie? Numer na liście Kwestionariusz
1. Waldemar Andzel Prawo i Sprawiedliwość 11 (Katowice)
Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z organizacji pomocy... społecznej. W l. 1998-2002 radny powiatu będzińskiego. W l. 2003-2005 członek rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Należał kolejno do: Chrześcijańsko-Demokratycznego Stronnictwa Pracy, Porozumienia Centrum (członek władz regionalnych i centralnych), Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów. Członek prezydium klubu parlamentarnego PiS, zasiada we władzach regionalnych partii w Będzinie, Sosnowcu i Katowicach. Poseł od 2005 r. (V-VIII kad.). Zasiadał w komisjach: obrony narodowej (trzykrotnie); polityki społecznej; polityki społecznej i rodziny (dwukrotnie), w Sejmie VIII kad. kontynuuje pracę w tych komisjach, jest wiceprzewodniczącym komisji obrony narodowej oraz członkiem komisji ds. służb specjalnych.
Czytaj więcej
Zwiń
5
2. Marek Balt Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Absolwent Politechniki Częstochowskiej, mgr inż. zarządzania przedsiębiorstwem. Pracował w Hucie... Częstochowa m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora ds. remontów. W l. 2003-2005 nauczyciel akademicki na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, prowadził własną firmę informatyczną. Był członkiem rad nadzorczych i zarządów spółek. Do 2018 r. wiceprezes Zarządu Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej Hali Sportowej sp. z o.o. W l. 2006-2011 radny Częstochowy, w l. 2010-2011. przewodniczący rady miasta. Członek SLD, od 2015 r. wiceprzewodniczący partii. Poseł na Sejm RP VII kad. W 2018 r. radny Sejmiku Województwa Śląskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
2
3. Gabriela Bartecka-Meyer Polska Fair Play 11 (Katowice)
Absolwentka Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza... Kościuszki. Wspólnik i prokurent DMC sp. z o.o. od 2012 roku. Prezes stowarzyszenia "Pro Animali".
Czytaj więcej
Zwiń
9
4. Agnieszka Białek Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 11 (Katowice)
Współzałożycielka Związku Dużych Rodzin 3+ w Jaworznie. W 2014 r. bez powodzenia kandydowała do... Parlamentu Europejskiego, a w 2015 r. do Sejmu z listy Kukiz'15.
Czytaj więcej
Zwiń
7
5. Bogusław Blicharski Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Działacz organizacji pozarządowych: prezes Fundacji "Złote Serce", członek zarządów: Fundacji... Perspektywa i Związku Zagłębiowskiego. Wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Nasz Dom". Od 2011 r. prezes spółki Impex.
Czytaj więcej
Zwiń
10
6. Jadwiga Buryn Kukiz'15 11 (Katowice)
9
7. Jerzy Buzek Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Prof. nauk technicznych, dyrektor ds. naukowych Instytutu Inżynierii Chemicznej PAN. Wykładał na... politechnikach: śląskiej i opolskiej. W 1980 r. wstąpił do NSZZ „S”. W l. 1992-1997 przedstawiciel Polski w Międzynarodowej Agencji Energii. W l. 1997-2001 poseł na Sejm; prezes Rady Ministrów. W trakcie jego rządów Polska przystąpiła do NATO. Jako premier był odpowiedzialny za wdrożenie pakietu czterech reform (administracyjnej, oświatowej, emerytalnej, zdrowotnej). Od 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego, w l. 2009-2012 przewodniczący PE. W 2009 r. wstąpił do PO. W PE pracował m.in. w komisjach: przemysłu, badań naukowych i energii oraz spraw zagranicznych. W ostatnich wyborach do PE w 2014 r. kandydował z pierwszego miejsca ze Śląska z komitetu wyborczego PO.
Czytaj więcej
Zwiń
1
8. Renata Caban Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Ukończyła Wydział Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej i podyplomowo zarządzanie oświat...ą na Uniwersytecie Śląskim. Na początku kariery zawodowej pracowała jako nauczycielka matematyki i fizyki, następnie została dyrektorką szkoły podstawowej. W l. 1993-1998 zastępca naczelnika Wydziału Edukacji w gliwickim urzędzie miejskim. W l 1998-2006 związana z katowickim Kuratorium Oświaty (starszy wizytator, dyrektor Wydziału Ekonomiki i Kadr). W l. 2006-2012 wiceprezydent Gliwic. Obecnie zatrudniona w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych w Gliwicach na stanowisku zastępcy dyrektora ds. sportowych. W 2015 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu z listy Nowoczesnej. Od 2018 r. radna Sejmiku Województwa Śląskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
7
9. Justyna Curran Polska Fair Play 11 (Katowice)
Ukończyła studia na kierunku bankowość i finanse. Pracowała jako fakturzystka w hurtowni a... następnie specjalistka ds. sprzedaży w firmie obuwniczej. Obecnie zajmuje się tłumaczeniami z języka angielskiego. Przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec. W 2018 r. bez powodzenia kandydowała do Rady Miasta Częstochowy. Związana ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Częstochowy.
Czytaj więcej
Zwiń
7
10. Grzegorz Długi Kukiz'15 11 (Katowice)
Ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim oraz studia prawnicze na University of New Scooth Wales.... Opozycjonista, internowany w stanie wojennym. Dyplomata, w l. 1991-1997 pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, był konsulem i konsulem generalnym – radcą Ambasady RP w Chicago i Waszyngtonie. Od 2005 r. wspólnik kancelarii prawnej w Katowicach, w l. 2007-2010 wspólnik w firmie zajmującej się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Wiceprezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: finansów publicznych (wiceprzewodniczący); spraw zagranicznych i etyki poselskiej (wiceprzewodniczący).
Czytaj więcej
Zwiń
1
11. Katarzyna Gasparska Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Ukończyła filologię polską na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Od 2016 r.... pracuje jako senior marketing strategist.
Czytaj więcej
Zwiń
7
12. Marcin Gołda Wiosna 11 (Katowice)
Absolwent pedagogiki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Menadżer, skończył studia... podyplomowe m.in. z zarządzania i umiejętności menadżerskich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz z zarządzania innowacją na SWPS w Warszawie. Społecznik i działacz w organizacjach pozarządowych, prezes Zarządu Fundacji Spin w Częstochowie (od 2014 r.) oraz dyrektor generalny Aquademia.info. Od 2017 r. członek Rady Nadzorczej Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju. Posiada doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu. Od 2011 r. wspólnik i prezes Zarządu Face Design Sp. z o.o. Specjalizuje się w zarządzaniu placówkami edukacyjnymi oraz podmiotami trzeciego sektora. Jest dyrektorem niepublicznej szkoły podstawowej w Łodzi. Był związany z lokalną grupą KODu, potem zaangażowany w Inicjatywę Polską założoną przez Barbarę Nowacką. Z jej list w 2018 r. bezskutecznie kandydował do Rady miasta Częstochowy. Od marca 2019 r. pełnomocnik Zarządu partii Wiosna Roberta Biedronia d/s tworzenia struktur w okręgu nr 28.
Czytaj więcej
Zwiń
7
13. Jakub Gruszka Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 11 (Katowice)
Pracował jako dyrektor sprzedaży w Wypożyczalni Sprzętu Budowlanego Dacavi. Prezes firmy Jakub... Gruszka Eventy. W 2018 r. bez powodzenia kandydował na prezydenta miasta Jastrzębie Zdrój z listy Kukiz’15.
Czytaj więcej
Zwiń
9
14. Agata Hiero-Cichoń Kukiz'15 11 (Katowice)
5
15. Katarzyna Iwańska Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Działa w Ruchu Sprawiedliwości Społecznej i Stowarzyszeniu Lepsze Zabrze. W 2018 r. bez powodzenia... ubiegała się o mandat radnej Rady Miasta Zabrze z listy Lepsze Zabrze.
Czytaj więcej
Zwiń
2
16. Jerzy Jachnik Kukiz'15 11 (Katowice)
Ukończył Wydział Metalurgiczny Politechniki Śląskiej. Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.... Przedsiębiorca, w l. 1982-2013 prowadził własną działalność gospodarczą. Pełnomocnik kandydata na prezydenta RP Pawła Kukiza w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Brał udział przy tworzeniu Platformy Oburzonych. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja). Zasiada w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka; ustawodawczej oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach. W 2018 r. w wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegał się o fotel prezydenta Bielska-Białej.
Czytaj więcej
Zwiń
3
17. Jerzy Janoska Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 11 (Katowice)
Radny Miasta i Gminy Ogrodzieniec od 2010 r. Przedsiębiorca: właściciel kompleksu... rekreacyjno-edukacyjnego Park-Ogrodzieniec i kwiaciarni w Zawierciu. Lider Ruchu Narodowego w Zagłębiu Dąbrowskim. W 2015 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Kukiz'15
Czytaj więcej
Zwiń
2
18. Agnieszka Jarczyk Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 11 (Katowice)
6
19. Tomasz Jaskóła Kukiz'15 11 (Katowice)
Ukończył historię na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz studia podyplomowe w zakresie... wiedzy o społeczeństwie. Przedsiębiorca, redaktor i dyrektor generalny serwisu MojaMatura.pl. Był nauczycielem w częstochowskim liceum im. Traugutta. Koordynator Klubu Republikańskiego Częstochowa. Prezes Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15 w okręgu 28. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), zasiada w komisjach: edukacji, nauki i młodzieży; łączności z Polakami za granicą; samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.
Czytaj więcej
Zwiń
10
20. Aleksandra Jelonek Kukiz'15 11 (Katowice)
4
21. Anna Karwot Kukiz'15 11 (Katowice)
6
22. Henryk Kiepura Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego i studiów podyplomowych na kierunku fundusze... europejskie na Uniwersytecie Łódzkim. Przez 20 lat zwiazany ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej. Od 1998 r. w PSL. Kierował częstochowskim oddziałem TVP. Jest wiceprezesem zarządu Związku OSP w województwie śląskim. Członek rady nadzorczej wojewódzkiego parku kultury i wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka. Samorządowiec: był radnym, wicestarostą a w l. 2014-2018 i ponownie od 2018 r. starostą powiatu kłobuckiego.
Czytaj więcej
Zwiń
8
23. Maciej Klimek Wiosna 11 (Katowice)
Socjolog, wykładowca w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Samorządowiec, od... 2018 r. radny miasta Wojkowice. Stypendysta Austriackiego Federalnego Ministerstwa Nauki i Badań, absolwent XXII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. W 2015 r. jeden z pomysłodawców Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Obecnie działa w Stowarzyszeniu jako fundriser. Organizator wydarzeń charytatywnych, naukowych i popularyzujących naukę. Współredaktor książki „Wojkowickie Laboratorium Rewitalizacji Społecznej”, autor „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy Wojkowice na lata 2014-2020”. W l. 2016- 2018 członek Rady Konsultacyjnej ds. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przy Zarządzie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
5
24. Izabela Kloc Prawo i Sprawiedliwość 11 (Katowice)
Absolwentka teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz pedagogiki na Uniwersytecie... Śląskim. W przeszłości związana ze Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym oraz Przymierzem Prawicy. Od 2001 r. w PiS, przewodnicząca zarządu okręgowego PiS w Rybniku. Pracowała jako nauczycielka. Specjalistka ds. funduszy europejskich, posiada akredytację trenera w zakresie funduszy europejskich. Współpracowała z PARP, była dyrektorem ds. szkoleń w firmie doradczej. Od 2010 r. prezes Fundacji Akademia Samorządności. Senator VIII kad. wybrana w wyborach uzupełniających w 2014 r. Posłanka od 2005 r (V-VIII kadencja), zasiadała w komisjach: ds. Unii Europejskiej; finansów publicznych; samorządu terytorialnego i polityki regionalnej (była jej wiceprzewodniczącą), gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz ds. energii i skarbu państwa. Obecnie pracuje w komisji ds. Unii Europejskiej jako przewodnicząca.
Czytaj więcej
Zwiń
3
25. Paweł Kobyliński Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Absolwent zarządzania na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz... psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Od 2003 r. zarządza HH Poland SA. Był pełnomocnikiem spółki handlowej Mamardo Tradining Limited. Prowadził Fundację Integracji Kultury z siedzibą w Gliwicach. Zasiadał w zarządzie regionu śląskiego Nowoczesnej. Poseł od 2015 r. (VIII kadencja), pracuje w komisjach: gospodarki i rozwoju; nadzwyczajnej ds. deregulacji.
Czytaj więcej
Zwiń
10
26. Łukasz Kohut Wiosna 11 (Katowice)
Absolwent politologii oraz zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po... studiach pracował w Norwegii (Skanska Norge) i Czechach, obecnie zajmuje się pozyskiwaniem funduszy norweskich dla polskich instytucji oraz marketingiem internetowym. Prowadzi własną firmę fotograficzną w Rybniku. Działa społecznie w różnych stowarzyszeniach i organizacjach, w l. 2013-2015 członek zarządu Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto. W 2014 r. ukończył Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. W l. 2012-2018 członek Twojego Ruchu, był przewodniczącym zarządu OW 30. W 2015 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski. Od 2015 r. współpracuje z Demokratyczną Unią Regionalistów Śląskich. Publikował zdjęcia m.in. w Gazecie Wyborczej, Fabryce Silesia, Dzienniku Zachodnim i Nowinach oraz na portalach internetowych. Od 2015 r. jest felietonistą Tygodnika Regionalnego Nowiny. Od 2017 r. współpracuje z Robertem Biedroniem. Jestem koordynatorem regionalnym Instytytu Myśli Demokratycznej i partii Wiosna.
Czytaj więcej
Zwiń
1
27. Maciej Konieczny Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Był doradcą samorządów ds. partycypacji. W... przeszłości związany z Młodymi Socjalistami i Partią Zielonych. Członek zarządu krajowego partii Razem. W 2014 r. bez powodzenia kandydował do PE z listy Zielonych, a w 2015 r. do Sejmu z listy Razem.
Czytaj więcej
Zwiń
1
28. Wioletta Koper-Staszowska Prawo i Sprawiedliwość 11 (Katowice)
8
29. Emilia Kordek Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 11 (Katowice)
5
30. Józef Kubica Prawo i Sprawiedliwość 11 (Katowice)
7
31. Anna Kulczyk-Szymańska Wiosna 11 (Katowice)
Absolwentka Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i... Języków Obcych w Katowicach, przedsiębiorczyni. W czasie studiów była pracownikiem administracyjno-biurowym, marketingowcem, dyrektorem zarządzającym oraz członkiem zarządu. W 2018 r bez powodzenia kandydowała do Rady Miasta Tychy. Od 10 lat wspólnie z mężem prowadzi sklepy spożywcze pod marką Lewiatan w Tychach i Bieruniu Starym. Działa na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet, poprawy przedsiębiorczości i spraw pracowniczych.
Czytaj więcej
Zwiń
10
32. Grażyna Kulik Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Specjalistka ds. księgowości. W 2018 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat radnej Sejmiku... Województwa Śląskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
6
33. Monika Kumor Kukiz'15 11 (Katowice)
7
34. Agnieszka Lamek-Kochanowska Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, antropolożka kultury. Prezeska Stowarzyszenia im.... Tadeusza Regera. Członkini zespołu redakcyjnego kwartalnika "Równość". Działa w partii Razem. W 2018 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat radnej Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Razem.
Czytaj więcej
Zwiń
4
35. Dominik Łężak Polska Fair Play 11 (Katowice)
Doktorant w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie... Wrocławskim i Uniwersytecie Śląskim. Posiada Certyfikat Nauk Politycznych w Institut d’Etudes Politiques w Bordeaux. Odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu. Pracuje jako nauczyciel akademicki. Jest przewodniczącym Komisji Kultury, Promocji i Sportu Samorządu Doktorantów SGH. Członek zarządu Samorządu Doktorantów SGH oraz członek Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej PECSA. W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował na radnego Sejmiku Województwa Śląskiego.
Czytaj więcej
Zwiń
1
36. Piotr Łukasiewicz Wiosna 11 (Katowice)
Doktor nauk o polityce. Żołnierz, pułkownik rezerwy Sił Zbrojnych RP. Dyplomata, w l. 2012-2014... ambasador RP w Afganistanie. Publicysta i wykładowca, współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim, Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego, Fundacją Stratpoints, Europejską Akademią Dyplomacji i Collegium Civitas). Ekspert Wiosny Biedronia ds. obronności.
Czytaj więcej
Zwiń
9
37. Marcin Maranda Polska Fair Play 11 (Katowice)
Absolwent WSP w Częstochowie. Pracował jako nauczyciel historii w Gimnazjum nr 8 w Częstochowie.... Pracował w urzędzie miasta Częstochowy, gdzie pełnił funkcję m.in. rzecznika prasowego. Obecnie dyrektor Biblioteki Publicznej w Konopiskach. Kieruje Stowarzyszeniem "Lokalni". Samorządowiec; radny miasta Częstochowy w latach 2014-2018. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydował na prezydenta Częstochowy.
Czytaj więcej
Zwiń
10
38. Jolanta Milas Polska Fair Play 11 (Katowice)
Ekonomistka, absolwentka UKE, oraz studiów podyplomowych w SGH. Pracowała w Przedsiębiorstwie... Handlu Zagranicznego "Stalexport" na stanowisku specjalistki ds. eksportu. Prowadzi firmę JMB Make It. Menedżer: właściciel APC sp. z o.o. w latach 2010-2014; prezes Interactief - JMB sp. z o.o. w l. 2003-2014 (likwidator od 2014 r.); członek rady nadzorczej "TM Drutpol" sp. z o.o w l. 2014-2017; członek rady nadzorczej "TM Steel" sp. z o.o. w l. 2002-2008.
Czytaj więcej
Zwiń
2
39. Bożena Modzelewska Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 11 (Katowice)
Absolwentka Towarzystwa Edukacji Bankowej (kierunek technik ekonomista). Obecnie studentka... trzeciego roku doradztwa politycznego i publicznego na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo zajmuje się rodzinną działalnością gospodarczą w zakresie księgowości. Zaangażowana w działalność społeczną na rzecz rodzin. Członek partii KORWiN od 2015 r.; sekretarz okręgu katowickiego, asystent europosła.
Czytaj więcej
Zwiń
4
40. Konrad Mrozowski Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Analityk finansowy, elektromonter. Członek partii Razem: członek zarządu partii w okręgu śląskim od... 2018 r.
Czytaj więcej
Zwiń
8
41. Roman Nehrebecki Wiosna 11 (Katowice)
Ekonomista, przedsiębiorca, producent filmowy. W l. 2002-2004 był członkiem rady nadzorczej FSM... Wytwórnia Wyrobów Różnych S.A. W l. 2008-2016 był we władzach Sol-Anima Sp. z o.o. Radny Bielska Białej w l. 2002-2006. Od marca 2015 r. skarbnik w Towarzystwie Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Od stycznia 2016 r. do sierpnia 2017 r. wiceprezes zarządu, a od 2017 r. wspólnik Goldenline studio animacji filmowej im. Władysława nehrebeckiego sp z o.o.
Czytaj więcej
Zwiń
3
42. Mirosława Nykiel Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Europejskiej w Warszawie, Francuskiego Instytutu... Zarządzania. W przeszłości związana z NSZZ „Solidarność” i AWS. W l. 1984-1990 nauczycielka języka polskiego. Dyrektorka ośrodków kultury w Zatorze oraz w Miedźnej. W l. 1975-1984 pracowała w RSW „Prasa, Książka, Ruch”, potem zasiadała na stanowiskach kierowniczych w Ruch SA, w l. 2000-2002 prezes zarządu spółki. Właścicielka i prezes EBC (2003-2005). Pomysłodawczyni i współorganizatorka Akademii Przedsiębiorczości i Sukcesu oraz Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, honorowa prezes Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej. Członek PO od 2001 r. Senator w l. 2005-2007 (VI kadencja). Posłanka od 2007 r. (VI-VIII kadencja), zasiadała w komisjach: gospodarki (dwukrotnie) oraz ds. Unii Europejskiej (dwukrotnie). Obecnie pracuje w komisji gospodarki i rozwoju (wiceprzewodnicząca) oraz ds. energii i skarbu państwa.
Czytaj więcej
Zwiń
3
43. Sabina Obwiosło-Budzyń Wiosna 11 (Katowice)
Absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W l.... 2005-2014 zatrudniona w Bombardier Transportation najpierw jako specjalista, a później jako dyrektor ds. jakości. Od 2014 r. prowadzi własne przedsiębiorstwo budowlane ANBUD. Od 2018 r. prokurent w P.B. Anbud Sp. z o.o.
Czytaj więcej
Zwiń
2
44. Jan Olbrycht Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Doktor socjologii. W l. 80 i 90. nauczyciel akademicki. W l. 90 burmistrz Cieszyna w l. 1998-2002... marszałek województwa śląskiego i inicjator Konwentu Marszałków. Od 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego. Członek delegacji do spraw stosunków z państwami Azji Południowo-Wschodniej i komisji budżetowej. Jest koordynatorem Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w komisji budżetowej. Współsprawozdawca Parlamentu Europejskiego ds. wieloletnich ram finansowych 2021-2027 (przyszły budżet UE). Członek komisji ds. rozwoju regionalnego, współprzewodniczący grupy roboczej EPL ds. dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego oraz przewodniczący Intergrupy URBAN poświęconej polityce miejskiej.
Czytaj więcej
Zwiń
4
45. Dominik Palka Polska Fair Play 11 (Katowice)
Absolwent prawa na UŚ oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych na UKE. Prowadzi działalność w... zakresie porad prawnych; zajmuje się obsługą prawną spółek oraz jednostek samorządu terytorialnego. Członek komisji rewizyjnej w Stowarzyszeniu MDPM w l. 2014 - 2017, od 2017 r. członek rady nadzorczej; wspólnik w C.S.J. sp. z o.o. od 2018 r; wspólnik w Kancelarii Podatkowo-Rachunkowej "Parkitny" sp. z o.o. od 2018 r.
Czytaj więcej
Zwiń
4
46. Jacek Pawlikowski Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 11 (Katowice)
8
47. Bolesław Piecha Prawo i Sprawiedliwość 11 (Katowice)
Lekarz, poseł IV, V i VI kadencji, w l. 1994-1998 radny miasta Rybnik, w l. 2005-2007 sekretarz... stanu w Ministerstwie Zdrowia, senator VIII kadencji, członek PiS.
Czytaj więcej
Zwiń
4
48. Marek Plura Koalicja Europejska 11 (Katowice)
Absolwent Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie.... Pracownik socjalny, pedagog. Działacz Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej oraz Związku Górnośląskiego. W l. 1997-2007 prezes Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Akcent. W l. 2007-2014 poseł na Sejm RP (przewodniczący Podkomisji ds. Osób Niepełnosprawnych). Od 2014 roku poseł Parlamentu Europejskiego. W PE pracuje m.in. w komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Odznaczony Orderem Uśmiechu.
Czytaj więcej
Zwiń
5
49. Monika Radecka Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Z zawodu księgowa, działaczka lokalna. Członkini Rady Krajowej partii Razem
6
50. Martin Saczek Koalicja Lewica Razem 11 (Katowice)
Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim i biznes międzynarodowy w Szkole... Głównej Handlowej. Pracował m.in w częstochowskiej firmie Ecochem. Specjalizuje się w zarządzaniu innowacjami ekologicznymi w miastach. Członek Rady Krajowej partii Razem. W 2015 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat posła z listy Razem. W 2018 r. kandydował na prezydenta Częstochowy.
Czytaj więcej
Zwiń
3
pokaż 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2