Informacje ogólne

Poseł

Klub/koło: Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1950-05-19, Rzążew
Zawód: inżynier elektryk
Wykształcenie: wyższe
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W l. 70. nauczyciel przedmiotów zawodowych w siedleckim Zespole Szkół Zawodowych, w l. 1974-1990 zatrudniony w oddziale zasilania elektroenergetycznego PKP Siedlce. Dyrektor spółki Srebrna (1994-1997), członek zarządu i dyrektor... ekonomiczno-finansowy PKP Energetyka (2002-2005). Wojewoda siedlecki (1990-1992), sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu (1997-2001) w rządzie Jerzego Buzka, w 2007 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W l. 2002-2005 radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Członek PiS od 2004 r., członek komitetu politycznego PiS, przewodniczący zarządu okręgu siedleckiego. Poseł w l. 1991-1993, 1997-2001 i od 2005 r. (I, III, V-X kadencja). W l. 2015-2019 minister energii. W Sejmie IX kadencji przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju, członek Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. W 2021 r. został przez premiera Mateusza Morawieckiego powołany na przewodniczącego Rady Doradców Politycznych.
Czytaj więcej
Zwiń

Biura:

  • Prawo i Sprawiedliwość Biuro Poselskie Krzysztofa Tchórzewskiego ul. Świętojańska 4 08-110 Siedlce woj. mazowieckie tel. (25) 644-44-07

Kwestionariusze

KRÓTKA PIŁKA
Kto głosował nad budżetem w sali kolumnowej? (2016)

Czy podczas 33. posiedzenia Sejmu wzięła Pani udział/ wziął Pan udział w głosowaniu nad całością projektu ustawy budżetowej na 2017 r. (głosowanie nr 18., link do procesu legislacyjnego), które odbyło się 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmu?
  1. Tak
  2. Nie
Jaki głos oddała Pani/ oddał Pan w głosowaniu nad całością projektu ustawy budżetowej na 2017 r. (33. posiedzenie Sejmu, głosowanie nr 18)?
  1. Za
  2. Przeciw
  3. Wstrzymanie od głosu
  4. Nie oddanie głosu

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2011)

Kwestionariusz przed wyborami

Jakie są według Pani/ Pana największe dokonania Parlamentu mijającej kadencji?
Poprawa prawa gospodarczego
Jakie są według Pani/ Pana największe niepowodzenia Parlamentu mijającej kadencji?
Wybranie słabego strachliwego rządu, popsucie prawa w zakresie jego funkcjonowania a w szczególności przestrzegania co spowodowało, że rostrzgnięcia sądowe nie tylko karne ale i gospodarcze ciągną się latami, co powoduje często doprowadzanie, bez potrzeby, firm do upadłosci
Która z ustaw uchwalonych przez Parlament mijającej kadencji była Pani/ Pana zdaniem najważniejsza?
Hitów nie było. Kilkanaście ustaw dotyczących zmiany przepisów dotyczących infrastruktury oraz gospodarczych dobrze że zostały uchwalone.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 7
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3
Znalezione artykuły

17.11.2023, Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji

…wicemarszałka, Elżbieta Witek, ustępujący premier Mateusz Morawiecki, wiceprzewodnicząca klubu PiS Barbara Bartuś oraz w drugim: ministrowie Krzysztof Tchórzewski (b. minister energii), Antoni Macierewicz (b. minister obrony narodowej), Mariusz Kamiński (minister spraw wewnętrznych i administracji…

26.03.2020, Posłowie, którzy ukończyli 65 lat

…Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość Adam Śnieżek (1951-02-25) - Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Tchórzewski (1950-05-19) - Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki (1949-09-02) - Klub Parlamentarny Prawo i…

26.02.2018, Sejm: będzie Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

…do grupy. Na posiedzeniu komisji energii i skarbu państwa swoje poparcie dla ustawy wyraził minister energii Krzysztof Tchórzewski : – Związki zawodowe, jako przedstawiciele strony społecznej, zwróciły się z prośbą o przyjęcie proponowanych rozwiązań. Uważam, że…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
od 11.12.2017
Ministerstwo Energii (rząd Mateusza Morawieckiego), minister, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Ministerstwa Energii bip.me.gov.pl
,
źródło
Portal Onet.pl wiadomosci.onet.pl
od 19.11.2016
Prawo i Sprawiedliwość, przewodniczący Zarządu Okręgowego w Siedlcach, Siedlce
źródło
Biuletyn Informacji Publicznej partii Prawo i Sprawiedliwość bip.pis.org.pl
,
źródło
Serwis moja-ostroleka.pl archiwum.moja-ostroleka.pl
od 11.09.2016
Prawo i Sprawiedliwość, członek Komitetu Politycznego, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Prawa i Sprawiedliwości pis.org.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Odnawialne źródła energii

Priorytetem rządu jest wypełnienie celu w zakresie OZE do 2020 r.. Dziś mamy około 11,48 proc. energii z odnawialnych źródeł i wyprzedzamy cel o ok. 1,5 proc. Za pięć lat mamy osiągnąć 20 proc. do 2020 r.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
odnawialne źródła energii
sprawy ogólnopolskie
Elektrownia w Ostrołęce

Blok w Ostrołęce ma być forpocztą zapowiadającą nową pulę wydatków inwestycyjnych sektora? KT: Koniecznością jest, by ta elektrownia powstała. Projekt jest praktycznie gotowy do rozpoczęcia, bo teren został wykupiony, przygotowano także badania środowiskowe.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
Energetyka rozproszona

Jest pan zatem zwolennikiem energetyki rozproszonej? KT: Tak. Pragnę podkreślić, że duże bloki są potrzebne, ale jestem przeciwnikiem potężnej koncentracji produkcji w jednym miejscu. To jest istotne także z punktu widzenia sytuacji na świecie i rozwoju terroryzmu.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
Budowa bloków węglowych

Wyda pan decyzję o kontynuacji programu jądrowego, czy wciśnie pedał hamulca? KT: Program jądrowy będzie kontynuowany. Jednak z punktu widzenia gwałtownie rosnących potrzeb energetycznych, budowa nowoczesnych bloków węglowych jest naszym priorytetem.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
węgiel
sprawy ogólnopolskie
Biogazownie

W tej chwili mamy ponad 60 biogazowni w Polsce. I tutaj trzeba podkreślić, że najmniej w całej Unii Europejskiej. Zakładam, że dodatkowe zachęty umożliwią powstanie takich mocy – może nie w każdej gminie, których jest ponad 2,5 tys., ale przynajmniej winno ich być ponad 1000 do 2025 r. Wiąże się to z dużym wysiłkiem inwestycyjnym, ale z drugiej strony mamy szansę na uporządkowanie obrazu niszczonego w wielu miejscach krajobrazu. Przy okazji rozwiązujemy też problemy środowiskowe i te związane z zatrudnieniem. Bo okazuje się, że na ogół biogazownie mogą powstać w takich miejscach, gdzie jest wysokie bezrobocie lub jest znacząca koncentracja hodowli.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

gospodarka i energetyka
obietnice rządu
odnawialne źródła energii
sprawy ogólnopolskie
Równomierny rozwój sieci energetycznej

Kolejny ważny element naszych planów to kwestia równomiernego rozwoju sieci energetycznej. Jeżeli możemy odpowiednio na terenie całego kraju rozlokować elektrownie, to będziemy mieli np. niższe koszty przesyłu i mniejsze straty w sieci. Do tej pory to energetyka podejmowała decyzje o lokalizacji i budowała tam, gdzie było przygotowane miejsce. (...) Teraz musimy zmienić ten tok myślenia i budować elektrownie tam, gdzie jest planowana duża produkcja wymagająca dużych mocy energetycznych.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
Energetyka atomowa

Atom znajdzie się w polskim miksie? KT: Jest miejsce dla energetyki atomowej, ale to jest kwestia poziomu cywilizacyjnego i rozwoju technologicznego. Wybudowanie elektrowni atomowej na 5 tys. MW będzie nas kosztować nawet 50 mld zł. Za to zbudujemy blisko 20 tys. MW, które mogą pochodzić z nowych elektrowni konwencjonalnych.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
elektrownie atomowe
sprawy ogólnopolskie
Rynek posumentów

Nowa ustawa powinna wejść w życie od 1 lipca 2016 r., co znaczy, że do połowy maja br. musimy być gotowi na przedstawienie założeń także w zakresie rynku prosumentów. Chcemy by te instalacje się rozwijały. Jednak ich głównym celem powinno być produkowanie energii na użytek własny, a nie na sprzedaż. Chcemy zostawić taryfy gwarantowane, ale będą się one odnosiły do cen obowiązujących w zakresie energii odnawialnej np. opłaty zastępczej OZE, i nie będą gwarantowane przez okres 15 lat. Co więcej sprzedawać z taką dotacją będzie można tylko nadwyżki, przy czym dla każdego prosumenta określony zostanie wskaźnik mocy na własne potrzeby.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
projekt ustawy
gospodarka i energetyka
sprawy ogólnopolskie
Energetyka wiatrowa

KT: Mam też nadzieję, że niebawem ruszą też projekty wiatraków morskich. Mamy tereny na Bałtyku, gdzie efekt jest o 50 proc. lepszy niż na lądzie. Pod tym względem możemy korzystać z doświadczeń Niemców czy Duńczyków, którzy dziś demontują turbiny na lądzie i stawiają je na morzu. - Czy państwo będzie wspierało energetykę morską zapewniając finansowanie przyłączeń? KT: Jesteśmy dopiero na wstępnym etapie w rozmów na ten temat. Ale wsparcie dla energetyki wiatrowej na morzu jest jedną z ważniejszych kwestii do rozwiązania z punktu widzenia wypełnienia naszego celu w OZE do 2020 r. Inwestorzy, którzy będą rywalizować o te projekty, muszą mieć zagwarantowaną stabilizację regulacyjną. Jest to także ważne z punktu widzenia zrównoważenia naszego zasilania.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
odnawialne źródła energii
sprawy ogólnopolskie
Inwestycje wiatrakowe

Jakie technologie OZE chcecie wspierać dodatkowo oprócz biogazowni? KT: Na pewno tam, gdzie są miejsca o dobrej wietrzności będziemy pilotować duże inwestycje wiatrakowe. Na lądzie są jeszcze kompletnie niezagospodarowane miejsca np. Bieszczady. To będzie jednak wymagało wzmocnienia sieci w tej części kraju.

Źródło: www.rp.pl

Data obietnicy: 27.01.2016

obietnice rządu
gospodarka i energetyka
odnawialne źródła energii
sprawy ogólnopolskie

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Ministerstwo Energii, ul. Wspólna 6/Krucza 36, 00-522 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: minister

Miejsce zatrudnienia: Kancelaria Sejmu RP
Stanowisko lub funkcja: poseł na Sejm RP

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 212 000,00 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: polisa Aviva
Pełna kwota: 50 000,00 PLN

Nazwa: polisa AEGON
Pełna kwota: 71 000,00 PLN

Nazwa: program inwestycyjny In Plus Santander BP
Pełna kwota: 18 950,00 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol sp. z o.o.
Liczba udziałów: 721
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: żona Teresa posiada 671 z 721 udziałów

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: wynagrodzenie Ministra Energii

Opis: emerytura

Opis: dieta poselska nieopodatkowana

Łączny dochód
Kwota: 169 062,08 PLN netto
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: rocznik 2009
Wartość: 26 000 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-11-05
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Ministerstwo Energii, ul. Wspólna 6/Krucza 36, 00-522 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Minister

Miejsce zatrudnienia: Kancelaria Sejmu RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 153 731 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 50 000,00 PLN

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 71 000,00 PLN

Nazwa: Program inwestycyjny In Plus Santander BP
Pełna kwota: 18 950,00 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol sp. z o.o.
Liczba udziałów: 50
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: wynagrodzenie Ministra Energii

Opis: emerytura

Opis: dieta poselska nieopodatkowana

Łączny dochód
Kwota: 169 062,08 PLN
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: rocznik 2009
Wartość: 26 000 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-09-09
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Ministerstwo Energii, ul. Wspólna 6/Krucza 36, 00-522 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Minister

Miejsce zatrudnienia: Kancelaria Sejmu RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 68 500 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 49 000,00 PLN

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 70 000,00 PLN

Nazwa: Program inwestycyjny In Plus Santander BP (były BZ WBK)
Pełna kwota: 19 500,00 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Uwagi: wskazana w ubiegłym roku przekazana darowizna synowi
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol sp. z o.o.
Liczba udziałów: 50
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol sp. z o.o.
Liczba udziałów: 671
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: wynagrodzenie Ministra Energii

Opis: emerytura

Opis: dieta poselska nieopodatkowana

Łączny dochód
Kwota: 293 322,86 PLN netto
X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: rocznik 2009
Wartość: 26 000 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-04-25
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Ministerstwo Energii, ul. Wspólna 6/Krucza 36, 00-522 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Minister

Miejsce zatrudnienia: Kancelaria Sejmu RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 70 985,77 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 45 000,00 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 65 000,00 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: Program inwestycyjny BZ WBK
Pełna kwota: 21 000,00 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 250 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: udział w drodze dojazdowej 3/6 tj. 432 m2 (powierzchnia wspólna), działka z domem jednorodzinnym w budowie, stan surowy zamknięty, kwota około
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 50
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 671
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Wynagrodzenie Ministra Energii
Kwota: 167 531,45 PLN netto

Opis: Dieta poselska
Kwota: 27 360 PLN netto
Uwagi: opodatkowana część diety została rozliczona w wynagrodzeniu

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: rocznik 2009
Wartość: 28 000 PLN
Uwagi: kwota około
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2018-04-26
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Ministerstwo Energii, ul. Wspólna 6/Krucza 36, 00-522 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Minister

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka S.A.
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 104 209,79 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 42 000,00 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 59 000,00 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: Program inwestycyjny BZ WBK
Pełna kwota: 19 500,00 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 230 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: udział w drodze dojazdowej 3/6 tj. 432 m2 (powierzchnia wspólna), działka z domem jednorodzinnym w budowie dla syna - stan surowy zamknięty, kwota około
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 671
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie posła na Sejm RP - wyrównanie za 2015 rok
Kwota: 131,11 PLN

Opis: Dieta parlamentarna
Kwota: 29 676,96 PLN brutto
Uwagi: w tym nieopodatkowana: 27 360 PLN opodatkowana brutto: 2 316,96 PLN

Opis: Wynagrodzenie Ministra Energii
Kwota: 204 401,07 PLN brutto

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: BMW
Rok produkcji: 2005
Wartość: 25 000,00 PLN
Uwagi: kwota około, współwłasność z synem Łukaszem

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: rocznik 2009
Wartość: 29 000 PLN
Uwagi: kwota około

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): syn spłacił kredyt, który poręczyłem
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2017-04-20
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Ministerstwo Energii, Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Minister

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka S.A.
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

Uwagi: Oświadczenie o stanie majątkowym na dzień 31.12.2015 r.
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 45 000 PLN
Uwagi: program inwestycyjny In Plus BZWBK wart ok. 20 000 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 40 000 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 56 000 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: Program inwestycyjny BZWBK
Pełna kwota: 19 000 PLN
Uwagi: kwota około

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: wartość około
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 190 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: (dom jednorodzinny w budowie, stan surowy, z przeznaczeniem dla syna) udział w drodze dojazdowej 3/6, 432 m2 (powierzchnia wspólna)
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 671
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie posła na Sejm RP
Kwota: 134 778,93 PLN brutto

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 29 676,96 PLN
Uwagi: 27 360,00 PLN nieopodatkowana 2 316,96 PLN opodatkowana

Opis: uposażenie ministra - członka rady ministrów
Kwota: 10 060,57 PLN brutto

Opis: uposażenie ministra energii
Kwota: 14 520,34 PLN brutto

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: BMW
Rok produkcji: 2005
Wartość: 30 000 PLN
Uwagi: współwłasność z synem Łukaszem, wartość około

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: 2009
Wartość: 30 000 PLN
Uwagi: wartość około

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Poręczenie synowi Łukaszowi kredytu na zakup mieszkania w BPH o. Siedlce
Cała kwota: 81 500,00 PLN
Kwota pozostała do spłacenia: 11 000,00 PLN
Uwagi: ostatnia rata styczeń 2017 r.
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2016-04-29
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Kancelaria Sejmu RP, ul Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka S.A.
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 30 000 PLN
Uwagi: program inwestycyjny In Plus BZWBK wart ok. 20 000 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 38 000,00 PLN

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 54 000,00 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 220 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: (dom jednorodzinny w budowie, stan surowy, z przeznaczeniem dla syna) udział w drodze dojazdowej 3/6, 432 m2 (powierzchnia wspólna)
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 671
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie posła na Sejm RP
Kwota: 123 728,37 PLN brutto

Opis: dieta parlamentarna
Kwota: 24 730,80 PLN

Opis: Żona Teresa: emerytura
Kwota: 18 600 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: wynagrodzenie w Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 36 000 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: odsetki od pożyczki udzielonej Investpol sp. z o.o.
Kwota: 15 000 PLN

Opis: Żona Teresa: spłata pożyczki (części) przez Investpol sp. z o.o.
Kwota: 40 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: BMW
Rok produkcji: 2005
Wartość: 30 000,00 PLN
Uwagi: współwłasność z synem Łukaszem

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: 2009
Wartość: 30 000 PLN
Uwagi: ([nieczytelne] syna Konrada)

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Poręczenie synowi Łukaszowi kredytu na zakup mieszkania w kwocie 81 500,00 PLN, w BPHO/ SIEDLCE, pozostało do spłaty około 14 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Darowizna dla syna Konrada w kwocie 25 000 PLN

Podpis
Data: 2015-11-09
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Kancelaria Sejmu RP, ul Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka S.A.
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 50 000 PLN
Uwagi: program inwestycyjny In Plus BZWBK wart ok. 20 000 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 37 000,00 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 38 000,00 PLN
Uwagi: kwota około

Nazwa: polisa AEGON
Pełna kwota: 54 000 PLN
Uwagi: kwota około

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 190 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: (zalane fundamenty pod dom jednorodzinny w przyszłości dla syna), udział w nieutwardzonej drodze dojazdowej 3/6 tj. 432 m2 (powierzchnia wspólna)
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 671
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie posła na Sejm RP
Kwota: 85 778,91 PLN brutto

Opis: Dieta poselska
Kwota: 19 784,64 PLN

Opis: Żona Teresa: emerytura
Kwota: 15 500 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: wynagrodzenie w Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 31 100 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: odsetki od pożyczki udzielonej Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 13 000 PLN
Uwagi: kwota około

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: BMW
Rok produkcji: 2005
Wartość: 30 000,00 PLN
Uwagi: współwłasność z synem Łukaszem

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Honda
Rok produkcji: 2009
Wartość: 30 000 PLN
Uwagi: ([nieczytelne] syna Konrada)

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Poręczenie synowi Łukaszowi kredytu na zakup mieszkania w kwocie 81 500,00 PLN, w BPHO/ SIEDLCE, pozostało do spłaty około 16 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Żona Teresa: darowizna dla syna Konrada w kwocie 25 000 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-08-19
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Kancelaria Sejmu RP, ul Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka S.A.
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 120 000 PLN
Uwagi: program inwestycyjny In Plus BZWBK wart ok. 20 000 PLN
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 37 000,00 PLN
Uwagi: kwota ok.

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 50 000,00 PLN
Uwagi: kwota ok.

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 190 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: (zalane fundamenty pod dom jednorodzinny w przyszłości dla syna), udział w nieutwardzonej drodze dojazdowej 3/6 tj. 432 m2 (powierzchnia wspólna)
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 671
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie posła na Sejm RP
Kwota: 147 049,56 PLN brutto

Opis: Dieta poselska
Kwota: 29 594,52 PLN

Opis: Żona Teresa: emerytura
Kwota: 22 641,66 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: wynagrodzenie w Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 46 665,00 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: odsetki od pożyczki udzielonej Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 19 438,00 PLN netto

Opis: sprzedaż 170 udziałów w Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 85 000 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: BMW
Rok produkcji: 2005
Wartość: 33 000,00 PLN
Uwagi: współwłasność z synem Łukaszem
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Poręczenie synowi Łukaszowi kredytu na zakup mieszkania w kwocie 81 500,00 PLN, w BPHO/ SIEDLCE, pozostało do spłaty 17 000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): Żona Teresa: darowizna dla syna Konrada w kwocie 41 490,00 PLN
Uwagi: (opłacenie specjalistycznej operacji nogi, w tym zmiażdżona kostka i kolano, po wypadku komunikacyjnym)

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2015-04-22
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka S.A.
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 40 000,00 PLN
Uwagi: wraz z żoną Teresą
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa Aviva
Pełna kwota: 29 000,00 PLN

Nazwa: Polisa AEGON
Pełna kwota: 38 000,00 PLN

Nazwa: Polisa In BZ WBK
Pełna kwota: 8500,00 PLN

II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 131,75 m2
Wartość domu: 350 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą, otrzymany darowizną od syna Mateusza
2. Mieszkanie
Uwagi: Mieszkanie [tekst ukryty] zostało darowizną przekazane synowi Mateuszowi
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana oraz udział w nieutwardzonej drodze dojazdowej 3/6
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 140 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: 3/6 tj. 432 m2 (powierzchnia wspólna)
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 841
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN
Dochód
Kwota: 2848,35 PLN netto

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Uposażenie posła na Sejm RP
Kwota: 135 178,80 PLN brutto

Opis: Dieta poselska
Kwota: 29 676,96 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: emerytura
Kwota: 21 342,44 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: wynagrodzenie w Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 46 665,00 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: odsetki od pożyczki udzielonej Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 33 112,00 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: zwrot części pożyczki przez Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 60 000,00 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Model: 2,3 SE
Uwagi: SAAB 2,3 SE rocznik 2 001 został sprzedany za kwotę 15 000,00 PLN

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: BMW
Model: 525D
Rok produkcji: 2005
Wartość: 38 000,00 PLN
Uwagi: współwłasność z synem Łukaszem

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Uwagi: Żona Teresa: darowizna dla syna Łukasza w kwocie 50 000,00 PLN
Uwagi ogólne: Poręczenie synowi Łukaszowi kredytu na zakup mieszkania w kwocie 81 500,00 PLN, w BPHO/ SIEDLCE, pozostało do spłaty 35 000,00 PLN
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2013-04-25
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka S.A.
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 45 000,00 PLN
Uwagi: wraz z żoną Teresą
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa ubezpieczeniowa Aviva
Pełna kwota: 27 000,00 PLN

Nazwa: Polisa ubezpieczeniowo-inwestycyjna AEGON
Pełna kwota: 34 000,00 PLN

II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 51 m2
Wartość: 380 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana oraz udział w nieutwardzonej drodze dojazdowej 3/6
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 140 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: 3/6 tj. 432 m2 (powierzchnia wspólna)
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Dochód
Kwota: 5755,00 PLN netto
Uwagi: Dywidenda za 2010 r.

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 841
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Dochód
Kwota: 81 745,00 PLN netto
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN
Dochód
Kwota: 5696,71 PLN netto
Uwagi: Dywidenda

Uwagi: Żona Teresa: pożyczka udzielona Investpol Sp. z o. o. w kwocie 300 000,00 PLN

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Wynagrodzenie posła na Sejm RP
Kwota: 147 906,43 PLN brutto

Opis: Dieta
Kwota: 29 676,96 PLN brutto

Opis: Żona Teresa: emerytura
Kwota: 20 529,04 PLN

Opis: Żona Teresa: wynagrodzenie w Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 41 400,00 PLN

Opis: Żona Teresa: darowizna od syna Karola
Kwota: 262 000,00 PLN

Opis: Żona Teresa: zwrot pożyczki od Investpol Sp. z o.o.
Kwota: 40 000,00 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: SAAB
Model: 2,3 SE
Rok produkcji: 2001
Wartość: 14 000,00 PLN
Uwagi: współwłasność z synem Łukaszem
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Uwagi: Żona Teresa: darowizna dla syna Konrada w kwocie 42 000,00 PLN
Uwagi ogólne: Poręczenie synowi Łukaszowi kredytu na zakup mieszkania w kwocie 81 500,00 PLN, w BPHO/ SIEDLCE
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2012-04-26
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Krzysztof Józef
Nazwisko: Tchórzewski
Data urodzenia: 1950-05-19
Miejsce urodzenia: Rzążew
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP

Miejsce zatrudnienia: PKP Energetyka
Stanowisko lub funkcja: urlop bezpłatny

Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
Uwagi: We wspólnocie majątkowej z żoną Teresą.
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 65 000,00 PLN
Uwagi: wraz z żoną Teresą
Papiery wartościowe
Nazwa: Polisa ubezpieczeniowa Aviva
Pełna kwota: 27 000,00 PLN

Nazwa: Polisa ubezpieczeniowo-inwestycyjna AEGON
Pełna kwota: 34 000,00 PLN

II. Nieruchomości
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 51 m2
Wartość: 380 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: Działka budowlana oraz udział w nieutwardzonej drodze dojazdowej 3/6
Powierzchnia działki: 1360 m2
Wartość: 140 000,00 PLN
Tytuł prawny: współwłasność z żoną Teresą
Uwagi: 3/6 tj. 432 m2 (powierzchnia wspólna)
IV. Udziały w spółkach handlowych
2. Inne spółki
Spółka
Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 59
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Dochód
Kwota: 3441,00 PLN netto
Uwagi: Dywidenda za 2010 r.

Emitent udziałów: Investpol Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 841
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 500,00 PLN
Uwagi: udziały żony Teresy

Emitent udziałów: SOW "Podlasie" Sp. z o.o.
Liczba udziałów: 176
Wartość
Wartość pojedynczego udziału: 100,00 PLN
Dochód
Kwota: 5696,71 PLN netto
Uwagi: Dywidenda za 2010r.

IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: Wynagrodzenie posła na Sejm RP (I-X) 2011r., dochód uposażenie
Kwota: 124 025,15 PLN

Opis: Dieta opodatkowana
Kwota: 1930,80 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: SAAB
Model: 2,3 SE
Rok produkcji: 2001
Wartość: 15 000,00 PLN
Uwagi: współwłasność z synem Łukaszem
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Uwagi ogólne: Poręczenie synowi Łukaszowi kredytu na zakup mieszkania w kwocie 81 500,00 PLN, w BPHO/ SIEDLCE
Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2011-10-24