Informacje ogólne

Polityk archiwalny
Data i miejsce urodzenia: 1974-08-27, Kraków
Zawód: politolog
Wykształcenie: wyższe
Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1999-2002). Od końca lat 90. związana z Klubem Jagiellońskim: była członkinią zarządu, współtworzyła kwartalnik... "Pressje", obecnie jest członkiem honorowym. Współpracowała z Ośrodkiem Myśli Politycznej i Instytutem Tertio Milennio. Od 2003 r. wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W latach 2009-2012 była kierowniczką Muzeum PRL w Krakowie. W l. 2013-2020 związana z Polską Razem Jarosława Gowina (później Porozumienie): była przewodniczącą zarządu regionu małopolskiego, a także wiceprezeską zarządu krajowego. W l. 2015-2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W 2018 r. została powołana na szefową nowego utworzonego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego. Posłanka na Sejm IX kadencji, członkini KP PiS. Od kwietnia do października 2020. wicepremierka. W maju 2023 r. powróciła do administracji rządowej, obejmując stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz pełnomocnika rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2019)

Jakie Pani/Pana zdaniem cele powinna zrealizować Polska w perspektywie 30 lat? Prosimy o opisanie Pani/ Pana propozycji w maksymalnie 900 znakach.
W perspektywie 30 lat Polska będzie bogatym krajem europejskim, który realizuje model rozwojowy oparty o odpowiedzialność za obecne i przyszłe pokolenia Polaków w wymiarze społecznym, ekonomicznym oraz ekologicznym. Wzrost gospodarczy opiera się na innowacyjnych firmach, które konkurują na rynku globalnym nie niskimi kosztami pracy, a dużą produktywnością i wysokiej jakości zaawansowanymi technologicznie produktami.
Jakich Pani/Pana zdaniem reform potrzebuje Polska w nadchodzącej kadencji Sejmu? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Zapewnienie wzrostu płac, przy jednoczesnym wzmacnianiu konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. poprzez kontynuowanie wprowadzania ułatwień dla biznesu.
2
Zapewnienie stabilnych źródeł finansowania rozwoju Polski na kolejne dekady.
3
Transformacja energetyczna w stronę modelu prosumenckiego opartego o odnawialne źródła energii.
Jakie główne cele zamierza Pani/Pan osiągnąć jako posłanka/poseł lub jako senator? Prosimy wskazać trzy najważniejsze.
1
Wspierać legislację dotyczącą wzrostu płac oraz wprowadzana dalszych ułatwień administracyjnych i fiskalnych dla przedsiębiorców.
2
Rozbudowanie programu Czyste powietrze oraz kontynuowanie prac nad ułatwieniami dla prosumentów korzystających z OZE.
3
Wspieranie inwestycyjnych projektów rozwojowych dla Poznania i Wielkopolski.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 8
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3
Znalezione artykuły

21.07.2023, Jakie poglądy na aborcję deklarowali posłowie i posłanki w 2019 r.?

…Duda nie PiS   Anita Kucharska-Dziedzic tak Lewica   Waldy Dzikowski brak opinii KO kompromis Jadwiga Emilewicz nie PiS   Joanna Fabisiak nie KO   Monika Falej tak Lewica   Joanna Frydrych nie KO…

17.11.2022, Pierwsza dziesiątka Narodowego Instytutu Wolności i zagmatwana procedura konkursowa

…wykładowców-managerów znajdziemy w zasadzie tylko osoby powiązane z obozem władzy (m.in. premier Mateusz Morawiecki, posłanka Jadwiga Emilewicz, prezes Adam Glapiński, minister Paweł Szefernaker czy redaktor Jacek Karnowski). <sup>3</sup…

4.11.2020, Kwestionariusz: jakie poglądy na aborcję mają posłowie?

…Duda nie PiS   Anita Kucharska-Dziedzic tak Lewica   Waldy Dzikowski brak opinii KO kompromis Jadwiga Emilewicz nie PiS   Joanna Fabisiak nie KO   Monika Falej tak Lewica   Joanna Frydrych nie KO…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
9.04.2020 – 6.10.2020
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (rząd Mateusza Morawieckiego), wicepremier, Warszawa
źródło
Serwis Rzeczypospolitej Polskiej www.gov.pl
,
źródło
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej www.prezydent.pl
15.11.2019 – 6.10.2020
Ministerstwo Rozwoju, minister, Warszawa
źródło
Serwis Rzeczypospolitej Polskiej www.gov.pl
od 12.11.2019
Sejm RP IX kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Darmowa komunikacja dla rodzin wielodzietnych

Chcielibyśmy, aby w polskich miastach ludzie, rodziny wielodzietne jeździły za darmo komunikacją miejską. Tak się dzieje w wielu miastach: w Warszawie mogą jeździć za darmo, w Krakowie również.

Źródło: www.rmf24.pl

transport publiczny
obietnice rządu
sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
Walka z ubóstwem energetycznym

Chcemy przestać rozdawać pieniądze tym, którzy brali je przez ostatnie 6-7 lat na ocieplenie domu, na wymianę kotłów, a których naprawdę na to stać, bo przed ich domami stoją samochody, które raczej wskazują na to, że mogliby to zrobić sami i przeznaczyć te środki na tych, którzy są dotknięci ubóstwem energetycznym

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 18.01.2018

sprawy ogólnopolskie
obietnice rządu
polityka społeczna
ubóstwo energetyczne
Walka ze smogiem - tworzenie stref zero-emisyjnych

Będziemy popierać możliwość tworzenia stref zero-emisyjnych. Dajemy taką możliwość w ustawie o elektromobilności samorządom. Będzie prezydent czy burmistrz mógł zamknąć centrum miasta i my to będziemy wspierać. Będzie mógł z tego tytułu wprowadzić opłaty do 30 zł.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 18.01.2018

sprawy ogólnopolskie
ekologia i środowisko
obietnice rządu
smog
Regulacja dotycząca jakości paliw stałych

Najważniejszą regulacją w zakresie smogu jest dzisiaj rzeczywiście regulacja dotycząca jakości paliw stałych. Dzisiaj jeśli kto, kto pali węglem w domu jedzie kupić węgiel, to nie wie co kupuje. Nie wie, czy ma miał węglowy polany wodą, po to żeby zwiększyć jego masę, nie wie jaka jest kaloryczność, nie wie ile będzie musiał wrzucić do pieca, po to, aby uzyskać taką czy inną temperaturę. My chcielibyśmy, żeby ten który kupuje paliwo, wiedział co kupuje i za co płaci, po pierwsze. I po drugie, żeby szkodliwym paliwem, tym które zabija nas bardzo skutecznie, po prostu w piecu nie palić.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 18.01.2018

sprawy ogólnopolskie
smog
ekologia i środowisko
obietnice rządu