Informacje ogólne

Minister przedsiębiorczości i technologii

Data i miejsce urodzenia: 1974-08-27, Kraków

Zawód: politolog

Wykształcenie: wyższe

Ukończyła Instytut Nauk Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1999-2002). Od końca lat 90. związana z Klubem Jagiellońskim: była członkiem zarządu, współtworzyła kwartalnik "Pressje...", obecnie jest członkiem honorowym. Współpracowała z Ośrodkiem Myśli Politycznej i Instytutem Tertio Milennio. Od 2003 r. wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W latach 2009-2012 była kierownikiem Muzeum PRL w Krakowie. Od początku istnienia partii, od 2013 r. związana z Polską Razem Jarosław Gowina (obecnie: Porozumienie): była przewodniczącą zarządu regionu małopolskiego, od 2015 r. jest wiceprezesem zarządu krajowego. Z ramienia tej partii bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.; w tym samym roku została wybrana na radną sejmiku województwa małopolskiego. W latach 2015-2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. 9 stycznia 2018 r. została powołana na szefową nowego ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
od 9.01.2018
minister, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Warszawa
od 4.11.2017
wiceprezes Zarządu Krajowego, Porozumienie, Polska
od brak informacji
członek honorowy, Klub Jagielloński
pokaż więcej

Obietnice

Darmowa komunikacja dla rodzin wielodzietnych

Chcielibyśmy, aby w polskich miastach ludzie, rodziny wielodzietne jeździły za darmo komunikacją miejską. Tak się dzieje w wielu miastach: w Warszawie mogą jeździć za darmo, w Krakowie również.

Żródło: www.rmf24.pl

Walka z ubóstwem energetycznym

Chcemy przestać rozdawać pieniądze tym, którzy brali je przez ostatnie 6-7 lat na ocieplenie domu, na wymianę kotłów, a których naprawdę na to stać, bo przed ich domami stoją samochody, które raczej wskazują na to, że mogliby to zrobić sami i przeznaczyć te środki na tych, którzy są dotknięci ubóstwem energetycznym

Żródło: www.rmf24.pl

Walka ze smogiem - tworzenie stref zero-emisyjnych

Będziemy popierać możliwość tworzenia stref zero-emisyjnych. Dajemy taką możliwość w ustawie o elektromobilności samorządom. Będzie prezydent czy burmistrz mógł zamknąć centrum miasta i my to będziemy wspierać. Będzie mógł z tego tytułu wprowadzić opłaty do 30 zł.

Żródło: www.rmf24.pl

Regulacja dotycząca jakości paliw stałych

Najważniejszą regulacją w zakresie smogu jest dzisiaj rzeczywiście regulacja dotycząca jakości paliw stałych. Dzisiaj jeśli kto, kto pali węglem w domu jedzie kupić węgiel, to nie wie co kupuje. Nie wie, czy ma miał węglowy polany wodą, po to żeby zwiększyć jego masę, nie wie jaka jest kaloryczność, nie wie ile będzie musiał wrzucić do pieca, po to, aby uzyskać taką czy inną temperaturę. My chcielibyśmy, żeby ten który kupuje paliwo, wiedział co kupuje i za co płaci, po pierwsze. I po drugie, żeby szkodliwym paliwem, tym które zabija nas bardzo skutecznie, po prostu w piecu nie palić.

Żródło: www.rmf24.pl

Oświadczenia majątkowe