Wybory

Wybory do: Sejmu 2019
Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość
Okręg: 39
Miejsce na liście: 1
Przynależność do partii: Porozumienie Jarosława Gowina
Zawód: politolog
Miejsce zamieszkania: Mogilany

Informacje ogólne

Minister przedsiębiorczości i technologii

Kandydatka na posłankę

Klub/koło: Prawo i Sprawiedliwość
Data i miejsce urodzenia: 1974-08-27, Kraków
Zawód: politolog
Wykształcenie: wyższe
Ukończyła Instytut Nauk Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1999-2002). Od końca lat 90. związana z Klubem Jagiellońskim: była członkiem zarządu, współtworzyła kwartalnik "Pressje...", obecnie jest członkiem honorowym. Współpracowała z Ośrodkiem Myśli Politycznej i Instytutem Tertio Milennio. Od 2003 r. wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W latach 2009-2012 była kierownikiem Muzeum PRL w Krakowie. Od początku istnienia partii, od 2013 r. związana z Polską Razem Jarosław Gowina (obecnie: Porozumienie): była przewodniczącą zarządu regionu małopolskiego, od 2015 r. jest wiceprezesem zarządu krajowego. Z ramienia tej partii bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.; w tym samym roku została wybrana na radną sejmiku województwa małopolskiego. W latach 2015-2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. 9 stycznia 2018 r. została powołana na szefową nowego ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej
Zwiń

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Przefiltrowane przez:
od 9.01.2018
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, minister, Warszawa
źródło
Oficjalna strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl
od 4.11.2017
Porozumienie, wiceprezes Zarządu Krajowego, Polska
źródło
Oficjalna strona partii Porozumienie polskarazem.pl
od brak informacji
Klub Jagielloński, członek honorowy
źródło
Oficjalna strona Klubu Jagiellońskiego kj.org.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Dodaj deklarację polityka

Opcjonalnie:


Darmowa komunikacja dla rodzin wielodzietnych

Chcielibyśmy, aby w polskich miastach ludzie, rodziny wielodzietne jeździły za darmo komunikacją miejską. Tak się dzieje w wielu miastach: w Warszawie mogą jeździć za darmo, w Krakowie również.

Źródło: www.rmf24.pl

transport publiczny
obietnice rządu
sprawy ogólnopolskie
polityka rodzinna
Walka z ubóstwem energetycznym

Chcemy przestać rozdawać pieniądze tym, którzy brali je przez ostatnie 6-7 lat na ocieplenie domu, na wymianę kotłów, a których naprawdę na to stać, bo przed ich domami stoją samochody, które raczej wskazują na to, że mogliby to zrobić sami i przeznaczyć te środki na tych, którzy są dotknięci ubóstwem energetycznym

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 2018-01-18

sprawy ogólnopolskie
obietnice rządu
polityka społeczna
ubóstwo energetyczne
Walka ze smogiem - tworzenie stref zero-emisyjnych

Będziemy popierać możliwość tworzenia stref zero-emisyjnych. Dajemy taką możliwość w ustawie o elektromobilności samorządom. Będzie prezydent czy burmistrz mógł zamknąć centrum miasta i my to będziemy wspierać. Będzie mógł z tego tytułu wprowadzić opłaty do 30 zł.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 2018-01-18

sprawy ogólnopolskie
ekologia i środowisko
obietnice rządu
smog
Regulacja dotycząca jakości paliw stałych

Najważniejszą regulacją w zakresie smogu jest dzisiaj rzeczywiście regulacja dotycząca jakości paliw stałych. Dzisiaj jeśli kto, kto pali węglem w domu jedzie kupić węgiel, to nie wie co kupuje. Nie wie, czy ma miał węglowy polany wodą, po to żeby zwiększyć jego masę, nie wie jaka jest kaloryczność, nie wie ile będzie musiał wrzucić do pieca, po to, aby uzyskać taką czy inną temperaturę. My chcielibyśmy, żeby ten który kupuje paliwo, wiedział co kupuje i za co płaci, po pierwsze. I po drugie, żeby szkodliwym paliwem, tym które zabija nas bardzo skutecznie, po prostu w piecu nie palić.

Źródło: www.rmf24.pl

Data obietnicy: 2018-01-18

sprawy ogólnopolskie
smog
ekologia i środowisko
obietnice rządu

Oświadczenia majątkowe