Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Wybrany na posła do PE Komitet wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość Okręg: 6, łódzki Partia: Prawo i Sprawiedliwość Zawód: prawnik

Informacje ogólne

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Data i miejsce urodzenia: 1982-09-21, Turek
Zawód: prawnik
Wykształcenie: wyższe
Absolwent prawa na Uniwersytecie Łódzkim, ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Od 2011 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie pomocy prawnej. Radny miasta Łódź (2014-2015). Poseł od 2015 r. (VIII-X kadencja). Kandydat na prezydenta miasta Łodzi w... wyborach samorządowych w 2018 r. Od czerwca do listopada 2019 r. wiceminister inwestycji i rozwoju, po przekształceniach w strukturze ministerstw został wiceministrem funduszy i polityki regionalnej. W l.2022-2023 minister rozwoju i technologii. W Sejmie X kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych. W grudniu 2023 r. wszedł w skład Komisji Śledczej do spraw tzw. wyborów kopertowych, w której został zastępcą przewodniczącego. W 2024 r. uzyskał mandat do Parlamentu Europejskiego z list PiS.
Czytaj więcej
Zwiń

Kwestionariusze

KWESTIONARIUSZ
Wybory parlamentarne (2015)

Kwestionariusz przed wyborami

Czy zgadza się Pani/ Pan z poniższym stwierdzeniem?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Tak Nie Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W ciągu nadchodzącej kadencji parlamentu należy wprowadzić zmiany w Konstytucji RP.
Poniżej wymienione są dwa kierunki zmian w ustroju politycznym Polski. Która z poniższych opinii jest bliższa Pani/ Pana poglądom?
A. W Polsce powinien funkcjonować jeden ośrodek władzy na szczeblu centralnym.
B. W Polsce powinny funkcjonować dwa ośrodki władzy wykonawczej na szczeblu centralnym.
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
Zdecydowanie A Raczej A Raczej B Zdecydowanie B Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
W debacie publicznej popularność zyskała propozycja reformy systemu wyborczego. W jakim systemie Pana/ Pani zdaniem powinni być wybierani posłowie?
Prosimy wybrać jedną odpowiedź
  1. Posłowie powinni być wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych (mandat zdobywa kandydat, który dostał najwięcej głosów).
  2. Posłowie powinni być wybierani w wielomandatowych okręgach wyborczych (mandaty zdobywają kandydaci ugrupowań, które dostały najwięcej głosów).
  3. Posłowie powinni być wybierani w systemie mieszanym (część mandatów rozdzielana jest w okręgach jedno-, część w okręgach wielomandatowych).
  4. Nie mam zdecydowanej opinii w tej sprawie.
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej
Pokaż wszystkie pytania
Pokaż mniej

Artykuły

Wyniki 1–3 z 16
pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6
Znalezione artykuły

11.07.2024, Zapowiedź 15. posiedzenia Sejmu

…energetyczny. O jej szczegółach przeczytacie w podsumowaniu  11. posiedzenia. Obywatelską inicjatywę ustawodawczą reprezentuje europoseł PiS Waldemar Buda. W piątkowym bloku głosowań posłowie i posłanki głosować będą nad opisanymi wyżej ustawami (wraz z poprawkami…

26.06.2024, Zmiana po pierwszej kwarcie

…i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego dostało się 7 posłów. Ich miejsce zajmą w większości doświadczeni parlamentarzyści. Waldemara Budę zastąpi poseł IX kadencji  Włodzimierz Tomaszewski – jeden z twórców reformy samorządowej rządu Jerzego Buzka, w…

14.06.2024, Wybory do PE – najwięksi przegrani

…pomorski). Oboje bowiem otwierali swoje listy, a ostatecznie skończyli bez mandatów. Byłego ministra spraw zagranicznych pokonał Waldemar Buda, robiąc to w wyjątkowo świetnym stylu, bo startując dopiero z piątego miejsca na liście. Z kolei…

pokaż  3 / 10 / 20 / 50 / wszystkie 1 2 3 4 5 6

Biografia

Filtruj wyniki

Rodzaj

Filtruj
Wyczyść filtry
Przefiltrowane przez:
2019
kandydat na posła, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Łódź, liczba głosów: 50 114
źródło
Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej wybory.gov.pl
od 4.06.2019
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, sekretarz stanu
źródło
Serwis Gazety Wyborczej lodz.wyborcza.pl
,
źródło
Oficjalna strona Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju www.gov.pl
od 12.11.2015
Sejm RP VIII kadencji, Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, członek
źródło
Oficjalna strona Sejmu RP www.sejm.gov.pl
Pokaż więcej

Obietnice

Reforma sądownictwa - młodzi sędziowie

W sądzie są bardzo różne sprawy. (...) Dlaczego te drobne sprawy, rozstrzygane o to czy ktoś naruszył ciszę poprzez wykrzykiwanie czterech słów z okna, poprzez to, że ktoś kogoś obraził dwoma słowami. Czy tego rodzaju sytuacji nie mógłby rozstrzygać sędzia, który ma stosunkowo niewielkie doświadczenie? Nikt nie będzie mu kazał rozstrzygać zabójstw, rozstrzygać władzy rodzicielskiej nad dziećmi, nie będzie rozstrzygać kontaktów z dziećmi, czy też innych spraw bardzo skomplikowanych gospodarczo. A jeżeli dzisiaj sąd, na przykład rejterowaniem wpisów w KRSie, jeżeli sąd zajmuje się takimi notarialnymi, czysto formalnymi sprawami, to uważam, że do tego rodzaju czynności ci sędziowie powinni być dopuszczani. I tutaj żadnego zagrożenia nie widzę, mając na względzie ten nadzór i brak decyzyjności w tych sprawach.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
reforma sądownictwa
sądy i prokuratura
PiS
9 Łódź
Reforma sądownictwa - losowanie spraw

My przedłożyliśmy ustawę o ustroju sądów powszechnych, nowelizację tej ustawy. I tam jest szereg bardzo ciekawych spraw, które mają usprawnić działanie sądów. (...) Chociażby losowanie spraw. Dzisiaj mamy taką sytuację, że to prezes bądź przewodniczący wydziału, decyduje kto ma daną sprawę wziąć. On może kalkulować, że ten sędzia sobie z tą sprawą poradzi, a stąd jest też podejrzenie, że ukierunkowuje tę sprawę w związku z tym, że daje ją konkretnemu sędziemu, bo go zna i wie jakie wyroki wydaje. Pełną losowość sprawy chcemy wprowadzić.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
PiS
9 Łódź
Reforma sądownictwa - zmiana składu sędziowskiego

Proszę zwrócić uwagę, że dzisiaj jedną sprawę, która trwa trzy, cztery lata, może prowadzić kilka składów sędziowskich. I okazuje się, że każdy kolejny skład uczy się tej sprawy na nowo. (...) My doprowadzimy do takiej sytuacji, że nawet awanse, nawet przejścia do innego sądu, że sędzia, który sprawę miał raz przyznaną, będzie musiał ją skończyć. Będzie ją znał od początku do końca. Bo dzisiaj najkrótsza choroba, przeniesienie i awans do innego sądu, powoduje, że wszystkie sprawy się zostawia i nie prowadzi się ich dalej, często z premedytacją. Często trudne sprawy, sprawy, z którymi sędzia nie potrafi sobie poradzić, odwleka, prowadzi kilka lat, bo wie, że za dwa, trzy lata będzie awansował, bo taka jest ścieżka kariery. Więc my na pewno to ukrócimy. A to w sposób bezpośredni na pewno skróci czas trwania postępowań.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
PiS
9 Łódź
Reforma sądownictwa - nagrywanie spraw

W tym kierunku idziemy (o nagrywaniu spraw), to jest kwestia wydatków i nakładów. W 3/4 sądów są już sale, w których się nagrywa, to nie są wszystkie sale, ale w przeciągu najbliższego czasu większość spraw będzie nagrywana. Mamy przepisy, które zobowiązują do tego, to jest ta kwestia techniczna wyposażenia. To nie jest takie proste, żeby zrobić to z dnia na dzień. Ten proces trwa, informatyzacji sądów, i za chwilę to będzie i tutaj żadnego problemu nie ma, poza technicznym.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
PiS
9 Łódź
Sędziowie funkcyjni i administracja sądów

Na 10 tysięcy sędziów jest 4 tysiące sędziów funkcyjnych, czyli oni mają jakieś inne zadania oprócz sądzenia i orzekania spraw. Część z nich łączy to z orzekanie, a część w ogóle nie orzeka. (...) Ta sytuacja nieakceptowalna. Musimy doprowadzić do tego, ażeby te wszystkie czynności inne niż orzekanie, administracyjne, porządkowe, dotyczące sądu, były wyjęte poza sędziego. On tym po prostu nie powinien się zajmować. On powinien orzekać, mieć wokandę dwa, trzy razy w tygodniu, a nie raz, jak obecnie. A te wszystkie inne sprawy powinny być załatwiane przez sprawnego dyrektora, przez sprawnego prezesa i przez obsługę i administrację, która się tym zajmuje - przez referendarzy, sekretarzy. Na pewno nie przez sędziego.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
PiS
9 Łódź
Reforma sądownictwa - kontrola nad sądami

My przedstawimy realną formę oceny sędziów, poprzez urealnienie chociażby kontroli wizytacyjnych. Dzisiaj są to sztampowe kontrole, co jakiś czas. Natomiast nikt się nie zajmuje takimi wpadkowymi sprawami zadaniowymi, czyli tymi które wynikają z jakiejś kontrowersji, z jakiejś sprawy. I to myślę, że spowoduje, że jeżeli będziemy mieć możliwość weryfikacji, jeżeli będziemy przyglądać się sędziom, jeżeli będzie KRS, która nie będzie zajmować się własnymi uprawnieniami albo wyborem kolejnych sędziów i nominowaniem spośród siebie kolejnych do awansu, ale również tym żeby weryfikować czy wyrok jest ten czy inny sprawiedliwy, będzie podnosić krzywdę obywateli. Bo przecież KRS tym również powinna się zajmować. Dzisiaj ona oddała tę kompetencję. Dzisiaj tymi kompetencjami muszą się inne organy zajmować, bo KRS przestała. Nawet chyba nie podjęła tego trudu, a powinna. (...) Chciałbym, żeby również była bliżej obywateli, żeby zajmowała się tym, jak sędziowie sądzą, jakie wyroki wydają ponieważ sąd jest niezawisły, ale wyroki poddawane są ocenie i również krytyce.

Źródło: www.youtube.com

Data obietnicy: 20.04.2017

sprawy ogólnopolskie
sądy i prokuratura
reforma sądownictwa
PiS
9 Łódź

Oświadczenia majątkowe

Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Waldemar Grzegorz
Nazwisko: Buda
Data urodzenia: 1982-09-21
Miejsce urodzenia: Turek
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 8255,6 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 147 m2
Powierzchnia działki: 1500 m2
Wartość domu: 600 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
Uwagi: dom wraz z działką i udziałem w drodze dojazdowej 1/10 nieruchomości o pow. 3004 m2
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 54 m2
Wartość: 250 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
Uwagi: wraz z pomieszczeniem gospodarczym o pow. ok. 2,5 m2
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie o powierzchni 24,5 m2 za kwotę 59 000 PLN w dniu 23.10.2 006, majątek odrębny, zbyte w 2 013 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 121 119,43 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 811,87 PLN

Opis: wynajem
Kwota: 16 800 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Ford
Model: Mondeo
Rok produkcji: 2015
Wartość: 79 000 PLN

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Peugeot
Model: 3008
Rok produkcji: 2009
Wartość: 22 000 PLN
Uwagi: majątek odrębny małżonka, użytkowanie

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2006 r. na zakup nieruchomości
Kwota pozostała do spłacenia: 117 596,49 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2013 r. na budowę domu oraz refinansowanie kredytu na zakup działki
Kwota pozostała do spłacenia: 432 728,26 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt gotówkowy MBank na zakup pojazdu Ford Mondeo
Cała kwota: 61 310,05 PLN

Podpis
Data: 2019-11-11
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Waldemar Grzegorz
Nazwisko: Buda
Data urodzenia: 1982-09-21
Miejsce urodzenia: Turek
Zatrudnienie
Miejsce zatrudnienia: Sejm RP
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP VIII kadencji
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 5874,79 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 147 m2
Powierzchnia działki: 1500 m2
Wartość domu: 600 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
Uwagi: dom wraz z działką i udziałem w drodze dojazdowej 1/10 nieruchomości o pow. 3004 m2
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 54 m2
Wartość: 250 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
Uwagi: wraz z pomieszczeniem gospodarczym o pow. ok. 2,5 m2
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie o powierzchni 24,5 m2 za kwotę 59 000 PLN w dniu 23.10.2 006, majątek odrębny, zbyte w 2 013 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 50 386,36 PLN

Opis: dieta nieopodatkowana
Kwota: 20 041,60 PLN

Opis: z tytułu pełnienia funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w okresie 04.06 - 09.09.2019
Kwota: 36 048,85 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Ford
Model: Mondeo
Rok produkcji: 2015
Wartość: 79 000 PLN

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Peugeot
Model: 3008
Rok produkcji: 2009
Wartość: 22 000 PLN
Uwagi: majątek odrębny małżonka, użytkowanie

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2006 r. na zakup nieruchomości
Kwota pozostała do spłacenia: 119 653,58 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2013 r. na budowę domu oraz refinansowanie kredytu na zakup działki
Kwota pozostała do spłacenia: 436 588,31 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt gotówkowy MBank na zakup pojazdu Ford Mondeo
Cała kwota: 64 599,03 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-09-09
Źródło
Oświadczenie
Rodzaj oświadczenia: poseł
Dane osobowe
Imię (imiona): Waldemar Grzegorz
Nazwisko: Buda
Data urodzenia: 1982-09-21
Miejsce urodzenia: Turek
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP VIII kadencji
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 2822,86 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 147 m2
Powierzchnia działki: 0,3005 ha
Wartość domu: 600 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 54 m2
Wartość: 250 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
Uwagi: wraz z pomieszczeniem gospodarczym o pow. ok. 2,5 m2
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: nieruchomość gruntowa stanowiąca drogę dojazdową
Powierzchnia działki: 0,3004 ha
Wartość: 10 000 PLN
Tytuł prawny: 1/10 udziału, współwłasność małżeńska majątkowa
Uwagi: wartość około
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: mieszkanie o powierzchni 24,5 m2 za kwotę 59 000 PLN w dniu 23.10.2 006. Majątek odrębny. Zbyte w 2 013 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: uposażenie
Kwota: 121 119,43 PLN

Opis: wynajem
Kwota: 16 800 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 811,87 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Peugeot
Model: 3008
Rok produkcji: 2009
Wartość: 22 000 PLN
Uwagi: majątek odrębny małżonka, użytkowanie

Rodzaj (samochód, traktor...): samochód osobowy
Marka: Ford
Model: Mondeo
Rok produkcji: 2015
Wartość: 79 000 PLN

XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2006 r. na zakup nieruchomości
Kwota pozostała do spłacenia: 122 379,81 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2013 r. na budowę domu oraz refinansowanie kredytu na zakup działki
Kwota pozostała do spłacenia: 446 262,87 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt gotówkowy MBANK na zakup pojazdu Ford Mondeo
Cała kwota: 73 133,10 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2019-04-30
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Waldemar Grzegorz
Nazwisko: Buda
Data urodzenia: 1982-09-21
Miejsce urodzenia: Turek
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP VIII kadencji
Małżeńska wspólnota majątkowa
tak
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 1081,11 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 147 m2
Powierzchnia działki: 0,3005 ha
Wartość domu: 600 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 54 m2
Wartość: 250 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
4. Inne nieruchomości
Rodzaj: nieruchomość gruntowa stanowiąca drogę dojazdową
Powierzchnia działki: 0,3004 ha
Wartość: 10 000 PLN
Tytuł prawny: 1/10 udziału, współwłasność małżeńska majątkowa
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: Mieszkanie o powierzchni 24,5 m2 za kwotę 59 000 PLN w dniu 23.10.2 006. Majątek odrębny. Zbyte w 2 013 r.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: stosunek pracy
Kwota: 5777,64 PLN

Opis: wynajem
Kwota: 16 800 PLN

Opis: uposażenie
Kwota: 128 583,88 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 4039,36 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 29 512,08 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: skoda
Model: octavia
Rok produkcji: 2008
Wartość: 25 000 PLN
Uwagi: udział 1/2 (12 500 PLN)
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2016 r. na zakup nieruchomości
Kwota pozostała do spłacenia: 135 676,15 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP udzielony w 2013 r. na budowę domu oraz refinansowanie kredytu na zakup działki
Kwota pozostała do spłacenia: 466 695,39 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt konsumencki PKO BP w 2015r.
Kwota pozostała do spłacenia: 18 304,97 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): pożyczka z ZFŚP
Kwota pozostała do spłacenia: 20 140 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2017-04-24
Źródło
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Waldemar Grzegorz
Nazwisko: Buda
Data urodzenia: 1982-09-20
Miejsce urodzenia: Turek
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 4241,77 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 147 m2
Wartość domu: 600 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 54 m2
Wartość: 250 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: Mieszkanie o powierzchni 24,5 m2 za kwotę 59 000 PLN w dniu 23.10.2 006. Majątek odrębny.
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: indywidualna działalność gospodarcza (przychód)
Kwota: 70 146,77 PLN
Uwagi: 14 255,87 PLN, do 06.11.2 015

Opis: umowa o pracę
Kwota: 69 163,40 PLN

Opis: dieta radnego Rady Miejskiej w Łodzi
Kwota: 26 823,99 PLN

Opis: wynajem
Kwota: 7000 PLN

Opis: uposażenie poselskie
Kwota: 21 045,95 PLN

Opis: dieta poselska
Kwota: 4039,36 PLN

Opis: członek rady nadzorczej TCZ Sp. z o. o.
Kwota: 25 882,41 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: skoda
Model: octavia
Rok produkcji: 2008
Wartość: 25 000 PLN
Uwagi: udział 1/2 (12 500 PLN)
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP
Kwota pozostała do spłacenia: 147 070,70 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP
Kwota pozostała do spłacenia: 489 332,30 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): karta kredytowa PKO BP
Kwota pozostała do spłacenia: 1000 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt konsumencki PKO BP
Kwota pozostała do spłacenia: 23 759,61 PLN

Podpis
Miejscowość: Warszawa
Data: 2016-04-29
Oświadczenie
Dane osobowe
Imię (imiona): Waldemar Grzegorz
Nazwisko: Buda
Data urodzenia: 1982-09-20
Miejsce urodzenia: Turek
Zatrudnienie
Stanowisko lub funkcja: Poseł na Sejm RP VIII kadencji
I. Zasoby pieniężne
Środki pieniężne (złotówki)
Kwota: 4550,94 PLN
II. Nieruchomości
1. Dom
Powierzchnia domu: 147 m2
Wartość domu: 600 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
2. Mieszkanie
Powierzchnia: 54 m2
Wartość: 250 000 PLN
Tytuł prawny: współwłasność majątkowa małżeńska
VI. Mienie nabyte od skarbu państwa, ...
Opis: Mieszkanie o powierzchni 24,5 m2 za kwotę 59 000 PLN od Skarbu Państwa w dniu 23.10.2 006. Majątek odrębny.
VIII. Funkcje w spółkach handlowych i fundacjach...
Spółka handlowa / Fundacja / Stowarzyszenie
Funkcja
Od kiedy: 12.2014
Dochód
Kwota: 26 780,32 PLN
Uwagi: nie podano nazwy
IX. Inne dochody...
Dochód
Opis: indywidualna działalność gospodarcza
Kwota: 19 949,42 PLN
Uwagi: przychód 71X34,61 PLN, do 06.11.2015

Opis: umowa o pracę
Kwota: 70 442,37 PLN

Opis: dieta radnego Rady Miejskiej w Łodzi
Kwota: 26 823,58 PLN

Opis: wynajem
Kwota: 5600 PLN

X. Mienie ruchome - składniki o wartości > 10.000 zł
Pojazd mechaniczny
Rodzaj (samochód, traktor...): samochód
Marka: skoda
Model: octavia
Rok produkcji: 200X
Wartość: 30 000 PLN
Uwagi: udział 1/2 (15 000 PLN)
XI. Zobowiązania pieniężne o wartości > 10.000 zł
Zobowiązanie
Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP
Cała kwota: 148 299,71 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt hipoteczny PKO BP
Cała kwota: 491 638,42 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): karta kredytowa PKO BP
Kwota pozostała do spłacenia: 893,12 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): [nieczytelne] Bank SA
Kwota pozostała do spłacenia: 765,20 PLN

Opis (rodzaj, wobec kogo, w związku z jakim wydarzeniem): kredyt konsumencki PKO BP
Cała kwota: 246X8,90 PLN

Podpis
Data: 2015-11-12